Ziaja, Calma HLC, Tonik z wapniem

Ziaja, Calma HLC, Tonik z wapniem

Delikatny bezalkoholowy tonik polecany do codziennej pielęgnacji twarzy i szyi, do cery suchej i wrażliwej. Skutecznie oczyszcza i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wysoka skuteczność łagodzenia podrażnień. Substancje aktywne: Bacocalmine, kompleks wapniowy.
Wspomaga funkcje obronne systemu odpornościowego skóry. Działa ochronnie na naskórek oraz skutecznie zapobiega powstawaniu podrażnień. Chroni przed uszkodzeniami lipidową barierę naskórka. Wpływa korzystnie na naturalne pH.
Nisko- i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy aktywnie wiąże wodę w skórze i utrzymuje optymalny stopień nawilżenia. Doskonale tonizuje i odświeża.
Preparat aktywnie wspomaga system immunologiczny skóry
- skutecznie łagodzi podrażnienia zmniejszając powstawanie prostaglandyn biorących udział w reakcjach alergicznych,
- redukuje nadwrażliwość skóry na negatywne czynniki zewnętrzne, intensywnie regenerując strukturę skóry oraz wzmacniając naturalną warstwę ochronną naskórka,
- neutralizuje wolne rodniki przyspieszające proces starzenia się skóry,
- chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

nijaki

Dla mnie ten tonik mogłby nie istnieć. Lubię mieć po toniku takie wrażenie czystej buzi. Tu nic nie zauważyłam. Oczywiście cudow nie zdziałał, ale nie oczekuje wiele po toniku. Mam wrażenie po prostu, że używałam wody a nie czegoś wykanczającego moje codzienne oczyszczanie buzi.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: nawet nie całe

u mnie podrażnia głównie oczy powodując może łez... i piecze w twarz :/

Tonik nie ma zapachu, jest jak woda. Nie jestem zbytnio z niego zadowolona bo spodziewałam się kojenia skóry a niczego takiego nie zaobserwowałam. Szczypie mnie po nim twarz i oczy niemiłosiernie łzawią. Ogólnie po użyciu wszystkich produktów z serii Calma jak wychodzę z łazienki wyglądam jakbym właśnie płakała :/ Myślę że zużyję go do końca ale więcej nie kupię go. Ma ładne opakowanie, wydajność standardowa jak inne toniki z Ziai. Jednak to szczypanie twarzy do mnie nie przemawia... jestem na nie.

Nie dla mnie.

Z powodu braku kasy na Biodermę skusiłam się na ten tonik, opinie o nim są dość dobre, a że jest tani postanowiłam go wypróbować. I trochę się rozczarowałam.
Plusy:
-cena
- nie podrażnił
- zapach
- koi, ale tylko pewne partie mojej buzi

Minusy:
-wcale nie nawilżał, miałam wrażenie, że na czole mnie wysuszał

Ogólnie, niby ok, nawet koił moją skórę, ale tylko na policzkach. Jeśli chodzi o czoło to robił bubę. Wydawał mi się jakiś taki tępy... Może przez wapń?

jestem na tak

jeszcze na ziaji sie nie zawiodłam ani razu, ten tonik nie wysusza skóry, oczyszcza, nie powoduje podrażnień jest tani i delikatnie nawilża, nadaję się do demakijażu, twarz po nim jest gładziudka, wystracza na bardzo dlugo nawet przy codziennym uzywaniu po 2 razyjak dla mnie minusów brak

Używam tego produktu od: ponad rok

bardzo dobry

Kupiłam go przez przypadek, bo nie było akurat tego którego wcześniej używałam.

I jestem bardzo zadowolona, świetnie oczyszcza twarz, łagodzi podrażnienia!!!, nie przetłuszcza, nie podrażnia, po prostu spełnia swoją rolę.
Dla mnie KWC :)

Pół gwiazdki odjęłam za to, że nie współgra z moim żelem do mycia twarzy, ale to może muszę zmienić żel ;)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

naprawdę przyzwoity kosmetyk

Produkty ziaji są lepsze lub gorsze, na pewno łączy je nie wysoka cena.
plusy:
-łagodzi podrażnienia
-lekko nawilża
- nie pozostawia lepkiej skóry
- niska cena
-jeden z najlepszych toników jakie miałam
minusy:
-nie zauważyłam jakieś widocznej poprawy mojej skóry, a producent na opakowaniu wiele obiecywał

Najlepszy!

Po dłuższej przygodzie z tonikiem ogórkowym Ziai postanowiłam wypróbować ten oto tonik :) i chyba zostanie już na dłużej. Super nawilża -albo raczej: nie wysusza, co jest ważne. Przygotowuje skórę do nałożenia kremu, łagodzi po przygodach z mocniejszymi specyfikami typu "antypryszcz" :) dla mojej mieszanej cery jest świetny. Polecam, wszystkie toniki Ziai są fajne, ale ten najlepszy!

Używam tego produktu od: uu..długo
Ilość zużytych opakowań: trzy

Kocham! ;)

Cóż, tonik kupiłam kilka miesięcy temu. Chciałam nawilżający, ponieważ używam żelu do mycia twarzy, który bardzo mi wysusza skórę. Użyłam go wieczorem, a jak rano wstałam byłam naprawdę zadowolona. Twarz była bardzo gładka, odświeżona, po prostu wyglądała 10 razy lepiej. Ostatnio miałam tak wysuszoną skórę, że aż w dotyku była szorstka, tak jak wcześniej jedna noc i 100% nawilżenie. Mój ukochany tonik ;))

Ilość zużytych opakowań: zaczynam 2

Bardzo przeciętny

Skuszona dobrymi recenzjami wizażanek, kupiłam tonik, który miał dać nawilżenie mojej suchej skórze twarzy. Niestety tak się nie stało bo:

Minusy: tonik ściąga skórę, co potem wymaga nałożenia bardzo mocno nawilżającego kremu. Produkt nie radzi sobie nawet z lekkim zaróżowieniem skóry spowodowanym np. reakcją skóry na warunki atmosferyczne. Zatyczka nie domyka się od pierwszego użycia.
Myślałam, że będę tolerować zapach, ale dla mnie jest zbyt słodki i pachnie lukrecją.

Plusy: niska cena i wydajność toniku.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Idealny dla mojej wrazliwej i suchej skóry

Tonik jest zaskakująco idealny,nawilża,nie pozostawia żadnego tłustego filmu,a suche skórki znikaja,pozostawiając skórę ukojoną i spokojną. Uwielbiam. Jak większość produktów Ziai,a szczególnie krem z tej samej serii. A mam cere suchą(może nie aż bardzo suchą,ale jednak)i wrażliwą i te kosmetyki mnie ratuja io zaspokajają w końcu moja cerę:)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Bez wad.

Kolejny perfekcyjny produkt,który dzisiaj recenzuję. Jest to mój pierwszy tonik od bardzo dawna. Zraziłam się do tego typu kosmetyków po przygodzie z beznadziejnym Benzacne,po którym miałam stan zapalny,a tonik poszedł do kosza. Po przeczytaniu tylu pozytywnych recenzji skusiłam się na ten kosmetyk i jestem bardzo zadowolona. Skóra faktycznie jest jakby ukojona, gładka,lekko nawilżona,ale bez uczucia lepkości. Nie spowodował wysypu pryszczy,a nawet spowodował ich złagodzenie. Zwalczył mój główny problem,czyli wiecznie spierzchnięte usta,teraz przemywam,nakładam pomadkę,ew. glicerynę i trzymają się gładko przez cały dzień. Na pewno będę do niego wracać.

Mimo, iż tonik nie jest przeznaczony do mojego typu cery (mieszana , mocno przetłuszczająca się w strefie T, suche policzki) używam go od dawna i bardzo lubię :)
Plusy:
+ świetnie odświeża skórę
+ jest bardzo łagodny, nie podrażnia nawet oczu, co w moim przyadku jest naprawdę cudem
+ dobrze zmywa resztki makijażu
+ koi, uspakaja skórę
+ nie powoduje świecenia
+ jest niedrogi.
Szczerze polecam!

Używam tego produktu od: bardzo dawna
Ilość zużytych opakowań: wiele