Hegron, Creme Voeding, Odżywka do włosów

Balsam przywracający włosom naturalną miękkość po umyciu. Działa antyelektrostatycznie, zapobiega łamaniu i kruszeniu się włosów, szczególnie zalecany do włosów po farbowaniu.

do włosów farbowanych
nawilżające
bez alkoholu, bez parabenów, bez silikonów, bez SLS i SLES, zapachowa
Skóra głowy
normalna

Teściowa jest bardzo zadowolona :)

Odżywkę kupiłam na allegro na zamówienie mojej teściowej, która poszukiwała kosmetyku do suchych i łamiących się włosów.
Nie używałam jej osobiście a recenzję piszę na podstawie wywiadu z teściową ;) Sama mogę się wypowiedzieć jedynie w kwestii zapachu i opakowania. Zapach jest w porządku, nie są to co prawda moje ulubione nuty zapachowe ale w końcu to nie perfumy tylko odżywka do włosów. Buteleczka też jest w porządku, nie powala szatą graficzną ale nie jest też jakaś najgorsza. Jedyne na co trochę narzekała teściowa to zbyt duży otwór w buteleczce przez co czasami wypływało jej za dużo odżywki. Było to dla niej ważne, bo jest bardzo oszczędną osobą i nie lubi marnotrawstwa.
Teściowa lat 70+ ma kręcone włosy farbowane na blond od wieków. Nigdy nie miała z nimi większych kłopotów ale po covidzie bardzo jej wypadały i zaczęła z tym walczyć. W efekcie przez przeróżne specyfiki na porost włosów i na zahamowanie wypadania bardzo przesuszyła je na długości i zaczęły jej się łamać. Odżywkę Hegron poleciła jej przyjaciółka.
A teraz trochę konkretów. Odżywka jest dość rzadka co w przypadku odżywki bez spłukiwania jest zdecydowanie zaletą gdyż ułatwia jej nakładanie i równomierne rozprowadzenie. Włosy po niej są zdecydowanie nawilżone mniej się puszyły i zmniejszyła się łamliwość włosów. Odżywka nie obciążała zbytnio włosów, nie powodowała też szybszego przetłuszczania się. Podobno nawet przyhamowała wypadanie włosów.... hmmm... ;) Podsumowując, za taką cenę to naprawdę dobry produkt nawilżający i odżywiający przesuszone włosy. Dodam jeszcze, że jest wydajny.

Tanie cudo!!!

Znalazłam tą odżywkę u babci, z racji tego że w zimie mam bardzo suche włosy i po myciu mam jeden wielki kołtun którego nie ma szans rozczesać bez tony olejku, pomyślałam że warto spróbować bo gorzej już być nie może. Zawsze byłam przeciwna produktom bez spłukiwania bo zostawiały tłustą warstwe i trzeba było drugi raz myć włosy a tutaj bardzo miło się zaskoczyłam!!! Nałożyłam na włosy od ucha w dół i to dość obficie i zostawiłam włosy żeby same wyschły, rano nie mogłam uwierzyć jakie były ładne!! Miękkie, lśniące i sypkie po prostu jak nie moje, nie było żadnej tłustej warstwy i się nie elektryzowały. Jest na prawdę wydajna, całe opakowanie starczy na dwa miesiące przy myciu włosów 3 razy w tygodniu.
Dodam że mam włosy średnioporowate i rozjaśniane. Bardzo polecam tą odżywkę!! ????????

Przyzwoita

Ta odżywka jest w mojej rodzinie od lat. Jest tania, a butelka wystarcza na długo. Stosuję ją, kiedy nocuję u mamy, a nie chce mi się bawić w odżywki ze spłukiwaniem. Uważam, że jednak odżywki do spłukiwania dają dużo lepsze efekty. Odżywka będąca przedmiotem recenzji jest bardzo przyzwoita. Ładnie pachnie, ułatwia rozczesywanie, włosy są lekko nawilżone, nie puszą się, ale nie są też oklapnięte. Sama konsystencja jest rzadsza niż w przypadku większości odżywek- w końcu trzeba ją delikatnie wylać z butelki. Butelka mogłaby być z dozownikiem lub węższym otworem, bo bardzo ciężko jest wylać odpowiednią ilość.

Stara a dobra

Tę odzywkę pamiętam z zamierzchłych czasów. Jedyne na co mogę narzekać to opakowanie, brakuje mi tutaj dozownika. Ciężko nalać taką ilość jaką bysmy chciały. Zapach bardzo przyjemny i niezmienny od lat. Konsystencja lejąca, ale nie za rzadka. Co do działania? Spełnia swoje wszystkie właściwości. Nie skleja włosów , ułatwia rozczesywanie. Nie obciąża ich to czego chcieć więcej? Dobra odzywka w dobrej cenie.

Odżywka rodem z PRL-u mająca wiele zastosowań

Powiedzmy to sobie szczerze, samo opakowanie piękną szatą graficzną raczej nie grzeszy. Plastikowa, zwykła butelka z fioletową zakrętką, a w środku wielgachny otwór, przez który wylewa się odżywka. Jak się okazuje, ma to swoje plusy i minusy.

Odżywka ma zapach typowy dla kosmetyków produkowanych w latach 90' - taki chemiczny, lekko perfumowany, mnie osobiście nie powalił on na kolana, ale też nie mogę powiedzieć, że przez zapach nie będę jej już używać. Konsystencja produktu jest rzadka, lejąca się, z wydajnością jest raczej słabo, choć to i tak w dużej mierze zależy od tego w jakim celu będziemy stosować tę odżywkę, a można na wiele sposobów:
- w metodzie OMO jako odżywka służąca do zabezpieczenia włosów przed detergentami zawartymi w szamponie,
- jako odżywka służąca do mycia włosów i skóry głowy,
- jako klasyczna odżywka bez spłukiwania lub ze spłukiwaniem - można zostawić ją na włosach na kilka minut lub zaraz spłukać,
- jako produkt służący do mieszania z innymi odżywkami/maskami - tzw. tuningowanie. Ze względu na prosty, nieskomplikowany skład świetnie sprawdza się w tym celu.

Mam przetłuszczające się włosy, cienkie, farbowane, trochę obawiałam się zastosować tę odżywkę tak jak poleca producent, czyli bez spłukiwania, ale zaryzykowałam. Po wysuszeniu włosy były zdyscyplinowane i faktycznie, tak jak obiecuje producent, nie elektryzowały się! Być może były trochę przyklapnięte, ale przy mojej długości jestem w stanie na to przymknąć oko. Odżywka jeszcze lepiej sprawdziła się gdy przy tuningowaniu, gdy mieszałam ją z innymi odżywkami/maskami/olejkami. Włosy były nawilżone, odżywione i ładnie wygładzone. Osobiście nie jestem jakoś przekonana do mycia włosów i skalpu odżywką, więc w tym temacie się nie wypowiem.

Niczym nie zabezpieczony, okrągły otwór odżywki ma swoje plusy i minusy, jeśli łączymy odżywkę z innymi, łatwo jest ją odlać do np. jakiejś miseczki, ale jeśli chcemy ją precyzyjnie odmierzyć, by nałożyć ją tak jak zaleca producent - bez spłukiwania bezpośrednio na włosy, to już jest trochę gorzej, bo nie mamy nad nią kontroli i czasami może się jej wylać ciut za dużo.

Podsumowując, odżywka pod względem szaty graficznej trochę odstaje od innych produktów na rynku, ale ma mnóstwo zastosowań, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo kosztuje grosze. Ze względu na chęć i ciekawość przetestowania innych odżywek, raczej już jej nie kupię.

Klasyk

O tej odżywce było głośno kilka lat temu, gdy polecały ją włosomaniaczki. Przygodę z włosomaniactwem zaczęłam około 10 lat i przez cały ten czas odżywka "chodziła mi po głowie" ale zawsze było coś innego do wypróbowania.
I nadszedł ten dzień, kiedy zobaczyłam ją w osiedlowym supermarkecie ;)
Mam włosy długie, łamliwe i zniszczone- staram się myć odżywką kiedy tylko mam możliwość. I właśnie w tym celu zakupiłam ten produkt.
Jeśli chodzi o skład produktu to niestety jest on bardzo słaby- sól, alkohol izopropylowy... Jako typowa odżywka do włosów nakładana w celu odżywienia czy nawilżenia nie sprawdzi się.
Natomiast jeśli chodzi o mycie jest bardzo dobrze- włosy są śliskie, błyszczące, nawilżone, gładkie, a jednocześnie pełne objętości. Efekt o wiele lepszy niż po myciu szamponem. Plusem jest również to, że nie muszę później używać żadnej odżywki czy maski. Konsystencja jest gęsta, przypomina biały krem i słabo się pieni a co za tym idzie wydajność jest niewielka. Na szczęście cena jest dość niska.
Zapach produktu jest dość kontrowersyjny, taki retro, albo się go kocha albo nienawidzi- ja należę do tej pierwszej grupy i uwielbiam go! Po umyciu włosów czuję ten zapach jeszcze przez pewien czas.
Opakowanie również jest nieco "retro"- szata graficzna niczym z PRL-u, do tego duży otwór bez żadnego dozownika, ale mi to zupełnie nie przeszkadza.
W moim mieście produkt jest dostępny w sieci marketów Topaz, w innych sklepach widywałam bardzo rzadko więc może być problem z dostępnością. Zawsze jednak można kupić przez Internet.
Podsumowując- dla osób które szukają dobrej nawilżającej odżywki bez spłukiwania niekoniecznie będzie dobra ze względu na zły skład, natomiast do mycia jest świetna choć ma też kilka minusów.

Od dziecka używam

Używam tej odżywki od dziecka. Wtedy miałam bardzo długie włosy i bardzo gęste. Odżywka ułatwiała ich rozczesywanie. Wygodnym było to, że nie trzeba było jej spłukiwać przy tak długich włosach (do kolan!). Dzisiaj mam krótkie włosy. Odżywki używam w mniejszych ilościach, głównie na końcówki włosów i jak najbardziej w celu łatwiejszego rozczesania. Dodatkowo odżywka ma piękny zapach. Nie używam jej często ponieważ moje włosy mają tendencję do przetłuszczania się i cokolwiek na nie nałożę to niestety je szybko obciążam.
Jest to jednak jedyna odżywka, która przetrwała ze mną tak długi czas.

O Nie!

Ta odżywka to poraszka! Niby pisze że bez spłukiwania ale kiedy jej użyje tak jak producent zaleci to włosy mam takie tłuste jakbym ich wcale nie mylą i zaczęłam jej używać tak że splukiwalam. Konsystencję ma lejąca i trzeba uważać podczas aplikacji gdyż można za dużo wylać. Jedynie na plus tej odżywki to jest zapach który mi się podoba i utrzymuje się na włosach.

Zawiodłam się

Niby balsam przywracający włosom naturalną miękkość po umyciu i bez spłukiwania.Ja muszę osobiście spłukać włosy inaczej czuję jakbym je umyła w mydle.Po użyciu odżywki włosy są suche i tłuste.
Odżywka ma lejącą konsystencje i przy dużym jej otworze w butelce wylewa się jej znacznie za dużo. Kupiłam tą odżywkę przez przypadek zachęcona niską ceną i tym ,że nie trzeba spłukiwać. A tu zaskoczenie ,może producent się pomylił i trzeba spłukiwać.
Jedynym plusem to może to ,że łatwiej się włosy rozczesują.
Kończę używać pierwsze opakowanie i chyba ostatnie .Raczej już nie zakupię tej odżywki. Może dla innych super dla mnie bez efektów i zaleceń producenta.

Nie

Kupiłam z myślą "dużo i tanio" w dodatku bez spłukiwania. Niestety nigdy więcej się nie skuszę. Okropnie wysusza i przetluszcza wlosy,jakbym ich w ogóle nie myła. Mam takie wrażenie jakbym umyła je mydłem do rąk. Konsystencja lejaca stąd zawsze wylatuje za dużo bo otwór również jest duży.
Never again.

Nie daje oczekiwanych efektów

Używam tej odżywki od dłuższego czasu i niestety, nie przyniosła żadnych pozytywnych skutków na moich, ale też nie dostarczyła negatywnych. Jest to prostu neutralna. Włosy po niej są zwyczajne, nie są bardziej miękkie, gładkie lub lśniące. Jej zaletą jest to, że troszkę łatwiej rozczesywać po niej włosy i ma dość przyjemny zapach, aczkolwiek nie każdemu może się on podobać.

Raczej nie...

Mieszane uczucie, ale raczej na nie. Cena jest niska, ale i tak nie warto inwestować w tą odżywkę. Skleja włosy, dodatkowo pozostawia na nich okropny zapach