AA, Help Cera Atopowa, Krem nawilżający bezzapachowy

AA, Help Cera Atopowa, Krem nawilżający bezzapachowy

Średnia ocena: 3.68/5

ezebra
Średnia ocena: 4.89/5

Krem o lekkiej konsystencji; szybko się wchłania, zapewniając skórze uczucie komfortu. Zastosowana w kremie Cucurbityna działa łagodząco poprzez zmniejszenie syntezy histaminy, najważniejszego mediatora zapalenia. Olej z ogórecznika lekarskiego, zawierający 23% kwasu gamma-linolenowego redukuje przeznaskórkową utratę wody i zapobiega podrażnieniom skóry. Czynnik nawilżający zwiększa zdolność wiązania wody przez skórę, dając poprawę jej gładkości i elastyczności.

nawilżające, łagodzące
uniwersalne
sucha
hipoalergiczna

absolutny must-have

AA, Help Cera Atopowa, Krem nawilżający to absolutny must-have, który zawsze mnie ratuje w najtrudniejszych chwilach.
Jego formuła jest niezwykle delikatna i łagodna, co jest kluczowe dla skóry zmagającej się z atopią. Natychmiastowo łagodzi podrażnienia, nawilża i odżywia skórę, pozostawiając ją miękką i gładką.
Kiedy moja skóra jest szczególnie podrażniona, zaczerwieniona i swędząca, ten produkt jest moim ratunkiem.
Z całą pewnością mogę powiedzieć, że ten krem to najlepszy produkt, jaki miałam przyjemność używać do pielęgnacji skóry. Jest niezastąpiony w mojej codziennej pielęgnacji.

Ach, jaki on jest dobry!

Kupiłam trochę z polecenia makijażowego tiktokera, a trochę z powodu ostatnio bardzo suchej skóry - zobaczyłam w składzie parafinkę i olej z ogórecznika i stwierdziłam, że to może być dobra opcja na dzień, gdy potrzebuję łagodzącej okluzji, ale nie tak szalonej jaką daje na przykład Cicaplast(i nie tak uciążliwego błysku ;) ).
I nie pomyliłam się! Krem nałożony na tonik i serum nawilżające fantastycznie to nawilżenie domyka i wspiera w ciągu całego dnia. Jest lekki, ale paradoksalnie jednocześnie jakby bogatszy, pozostawia na buzi ochronny film(bardzo znośny, nieklejący, tylko delikatnie błyszczący). Nie piecze, a wręcz od razu po nałożeniu czuć ulgę i ukojenie. Faktycznie genialnie sprawdza się pod makijażem po którego zmyciu skóra dalej jest w całkiem dobrej kondycji, a z tym ostatnio było u mnie bardzo cienko. ;)
Na pewno kupię ponownie!

Dobry tani kremik

Bardzo fajny produkt. Krem nie ma zapachu, jest hipoalergiczny. Dobrze się wchłania, w miarę szybko. Ma przyjemną konsystencję. Dobrze nawilża, odzywia i pielęgnuje skórę. Jak na tę cenę jest naprawdę super :)

Przeciętny

Krem zakupiłam z polecenia jednego z beauty tiktokerów, którego polecajki zawsze okazywały się u mnie strzałem w 10. Słysząc jak zachwala krem za kilkanaście złotych, w dodatku dedykowany suchej skórze którą posiadam - pobiegłam go kupić jak na skrzydłach. Bezrefleksyjnie wrzuciłam krem do koszyka nie zwracając uwagi na skład, dopiero po powrocie do domu rzuciłam okiem i - parafina na drugim miejscu zaraz po wodzie.
Obok suchej i wrażliwej skóry, moja cera jest również skłonna do wyprysków więc do dalszych testów podeszłam już z mniejszym entuzjazmem.
Mimo wszystko, nie demonizuje parafiny, może być ona pomocna skórom do których produkt jest dedykowany - czyli atopowym, suchym i wrażliwym. Tworząc na twarzy okluzje ciągłą chroni przed czynniki zewnętrznymi i pozwala na regenerację.

Kosmetyk stosowałam więc w przypadkach, gdy owa okluzja była mi potrzebna mocniej niż zwykle np. rano do domknięcia pielęgnacji po użyciu na noc retinolu. I faktycznie, krem jak obiecuje producent szybko się wchłania i pozostawia na twarzy delikatną, otulającą, nietłustą powłokę. Dla mnie jednak nawilżenie jest za słabe. Nie spowodował u mnie zapychania, ale nie ukoił też podrażnionej i suchej skóry, tak jak tego od niego oczekiwałam. Mam równie tanie, a lepsze składowo produkty które lepiej chronią skórę i nawilżają cerę. Kosmetyk nadaje się na dzień, dobrze sprawdza się pod makijaż, natomiast na noc w moim odczuciu jest za mało treściwy. Dla mnie jest ok, ale ja mam skórę suchą i wrażliwą, natomiast nie atopową i moim zdaniem nie spełniłby wymagań tak problemowej cery.

Uratował w kryzysie

Krem bardzo szybko poradził sobie z uczulenie na twarzy, które pojawiło się po używaniu maseczki do twarzy. Ładnie przygasił wszystkie ogniska na skórze, nawilżył oraz wygladził skórę. Po kilku dniach stosowania efekt był bardzo widoczny. Sprawdza się również po nadmiernej ekspozycji na słońce

Krem do twarzy

Miałam problemy z cerą, ciągle była przesuszona i potrzebowałam mega nawodnienia wtedy zobaczyłam ten krem na sklepowej półce. Zaczęłam czytać etykietę i stwierdziłam ze jest w stanie rozwiązać wszystkie moje problemy. Krem ma treściwą konsystencje która długo się wchłania, niby jest bezzapachowy a jednak trochę coś tam czuć i to nie jest przyjemne raczej chemiczne. Faktycznie fajnie nawilża skórę twarzy jednak mam wrażenie ze po użyciu kremu czuje lepkość. Pomog mi w nawodnieniu cery ale nie został moim ulubieńcem.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Strasznie zapycha

Myślałam, że jest to delikatny krem. Niestety nie zwróciłam uwagi, że ma w składzie parafinę ciekłą, zresztą wtedy kiedy go używałam nie miałam aż takiej wiedzy na temat kosmetyków i świadomości na temat pielęgnacji. Strasznie pozapychał mi pory, nabawiłam się przez niego okropnych wyprysków. Krem ma prawie niewyczuwalny lekki medyczny zapach, jest prawie bezzapachowy, dla celów medycznych to nawet atut. Używałam go na noc, był tłusty i lepki, zostawiał tłustą warstwę na skórze. Uważam, że wcale nie nawilżał, a jedynie natłuszczał naskórek. Nie polecam!

Idealny krem

Krem idealny dla skóry problemowej , suchej, zaczerwienionej. Od kiedy to używam skończyły się moje problemy skórne. Cera nabrała naturalnych kolorów i zaczerwienienie skończyło się na dobre. Krem ma lekką konsystencję i pozostawia delikatny film ochronny na skórze. Jest wydajny i cenowo bardzo przystępny. Polecam.

Mój hit

Zdecydowanie polecam wszystkim posiadaczom wrażliwej, atopowej cery. Ten krem spełnia wszystkie wymagania potrzebne do stworzenia idealnego kremu. Produkt jest bezzapachowy tak jak obiecuje producent. Opakowanie wyglada jakby to był produkt apteczny, jednak nie uważam tego za wadę. Nie uczula, nie podrażnia co jest bardzo ważne przy cerze atopowej. Używam już 3 opakowanie i napewno nie będzie ostatnie

Lekka konsysyencja

Krem faktycznie nadaje się do skóry wrażliwej, nie podrażnia, a łagodzi podrażnienia. Bardzo szybko się wchłania i pozostawia skórę miękką, lecz moim zdaniem raczej nie na długi czas. Nie polecam na mrozy, ale latem i do pielęgnacji w domu jest kremem dobrym. Konsystencja lekka. Zapach raczej neutralny. Nie zawiera sztucznych barwników i środków zapachowych – przez to ma u mnie duży plus – mało takich produktów na rynku. Najbardziej wydajny krem z jakim się spotkałam  trochę wyższa cena odbija się na tym, że korzystamy z kremu przez dłuższy czas.

Pomoc dla atopowej skóry

Używałam różnych kremów (drogich i tańszych), na początku było świetnie a potem tylko pogarszały sytuację. A ten krem, utrzymuje cere w dobrym stanie od momentu pierwszego zastosowania. Nawet kiedy pojawia się problem, kilka razy dziennie smaruję dane miejsce a na drugi dzień jest już owiele lepiej.

Nocne nawilżenie

Dobry kremik nawilżający, ale jak dla mnie do stosowania na noc. KRem pomaga nawilżyć skórę i poprawić jej kondycję. Jednak na dzień jest nieco zbyt tłusty, ponieważ nie współgra za bardzo z podkładem. Ale dla mnei to nie problem, ponieważ i tak na noc zazwyczaj używam cięższych kremów, a na dzień coś lekkiego. Krem nie posiada praktycznie zapachu i nie podrażnia skóry. Nawet w okolicach oczu nic się nie dzieje. Warto mieć pod ręką na zimę.