Givenchy, Amarige Mariage EDP

Givenchy, Amarige Mariage EDP

Zapach szyprowy, orientalny. Symboliczne perfumy AMARIGE, których nazwa jest anagramem słowa MARIAGE (małżeństwo), po 15 latach odkrywają swoje nowe oblicze pełne romantycznych uniesień i miłości. Nowe perfumy to przepełniona emocjami opowieść o wymarzonym dniu ślubu.
Zapach odziedziczył po pierwowzorze moc, energię i kobiecość w pełnym rozkwicie. Kompozycja zapachowa jest odmienna. Oryginalny zapach AMARIGE należy do rodziny kwiatowej, natomiast AMARIGE MARIAGE reprezentuje kategorię szyprowo-orientalną o zdecydowanej i zmysłowej osobowości. Akord szyprowy opiera sie na szlachetnych, naturalnych składnikach, jego unikalna woń osiąga subtelna pełnię jak bukiet kwiatów panny młodej.
Flakon uosabia kunszt znakomitych projektantów szkła. Perfekcyjna równowaga pomiędzy krągłościami, a smukłością, podkreśla szlachetną rzeźbę szkła. Zwieńczenie wydaje sie powiewać jak tiulowy welon, szlif na korpusie flakonu symbolizuje tren, srebrna obrączka przypomina tę ślubną.

Nuta głowy: gorzka pomarańcza z Sycylii, bergamotka z Kalabrii
Nuta serca: magnolia, jaśmin z Egiptu, kora cynamonu z Cejlonu
Nuta bazy: patchouli, drzewo sandałowe, syjamska żywica benzoesowa

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml, <50ml
kwiatowe
wody perfumowane

Cudowny!

Uwielbiam zdecydowane, mocne zapachy i ten taki jest. Cudowny, intensywny, elegancki, zmysłowy, niezwykle trwały, utrzymuje się na mojej skórze jak żaden inny. Przepiękny, jedyna woda perfumowana, która rozwija się tak cudownie i ciepło na mojej skórze. Dla mnie jest słodki, ale nie dominuje sama słodycz, ach.. i ta nuta cynamonu... zniewalający, pozostanie ze mną na zawsze. Na mojej koleżance nie pachniał już tak ładnie, wszystko zależy od ph skóry, więc nie polecam kupowania w ciemno przez internet, warto sprawdzić zapach w drogerii. Są to perfumy dla odważnych kobiet, raczej nie dla młodych dziewczyn.
W 2006 roku, po 15 latach od wprowadzenia do sprzedaży zapachu Givenchy Amarige, pojawiła się wariacja zapachowa w nowej szacie graficznej i nowej nazwie Givenchy Amarige Mariage, kompozycja ta jest przepięknym szyprowo-orientalnym aromatem.
Skład:
Głowa:
bergamotka, pomarańcza
Serce:
magnolia, cynamon, jaśmin
Podstawa:
drzewo sandałowe, paczuli, benzoina

Używam tego produktu od: ok sześciu lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Ciepły, ciężki, kobiecy.

Kategoria : ciepłe przyprawy, cynamon, cytrusy, paczula

Wyczuwalne nuty: cynamon, pomarańcza, drzewo sandałowe podbite jaśminem i paczulą

Zdecydowanie ciepłe, raczej na wieczór, chociaż producent uważa, że idealne na ten wyjątkowy dzień, dzień zaślubin, ja się z tym nie zgadzam.

Trwałość: bardzo dobra, do kąpieli przetrwa spokojnie. Na ubraniach 3-4 dni.

Trochę podobny do Dolce Vita. Ładny, ale za ciężki dla mnie. Rozwija się na skórze. Po pewnym czasie staje się nieco lżejszy, kwiatowy, drzewny.

Flakon ładniejszy od starego Amarige, ale dalej trochę jak nie z tej epoki.

Mimo prób nie zdecydowałam się kupić pełnowymiarowego produktu.

Używam tego produktu od: 4 lata od czasu do czasu.
Ilość zużytych opakowań: próbki (około 10 - dostałam przy zakupie innych)

chcę zapomnieć

Wpadła mi w ręce próbka tych perfum. Zapach jest agresywny, męczący, wywołujący ból głowy. 2 gwiazdki za trwałość. Naprawdę trudno się go pozbyć :(
Nigdy w życiu nie chciałabym tak pachnieć! A już na pewno nie w dniu ślubu.Goście omijaliby mnie szerokim łukiem. Te perfumy w ogóle nie pasują mi do Givenchy. Dotychczas miałam tylko dobre skojarzenia.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Elegancka starsza pani..

Niestety nie widzę w nim takiego zachwytu jak poprzedniczki;) według mnie jest to zapach dla starszej, eleganckiej pani. Na mnie nie rozwija się to jako zapach dla młodej kobiety. Jest coś orientalnego i zarazem coś starego w tych perfumach. Wyczuwam może leciutko jaśmin i do tego coś dymnego, drzewnego, taka mini nutka jak z Casmiru Choparda. Orient w starym wydaniu. Buteleczka przeciętna. Niby w sobie coś ma, ale mnie nie przekonuje. Po dłuższym czasie na mojej skórze wychodzi zapach mydła, a nie tej pysznej podstawy, która jest w opisie. Niestety nie zaprzyjaźnimy się.

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Kopia Wish\'a chopardowego

Dostałam swoją odlewkę a więc i recenzja będzie.
Wąchane z korka przypominają odrobinę stare babcine zapachy, ale na skórze jest już zupełnie inaczej.
Po wyparowaniu alkoholu pierwszym skojarzeniem był chopardowy Wish - toż to jego wierna kopia. Dziś sprawdziłam nuty obydwu i cóż - nie ma się co dziwić skoro oba zapachy w nutach posiadają trzy te same składniki :D, ale Wish był pierwszy :P.
W obu czuć mocno orientalną nutę, ciepło, momentami przyciężkawe na ciepłe dni, chyba że ktoś jest takim zmarzluchem jak ja :D i musi się pobudzać zapachowymi aplikacjami.
W Amarige podobają mi się nuty bazy - żywica, sandał i patchouli. Dodają pewności siebie, zmysłowości, może momentami nawet wyniosłości przy tych wszystkich supermarketowych ogórach i odświeżaczach.
Zapach dość trwały, choć bez rewelacji, z pewnością jakieś 3-4 godziny czuć go na skórze.
Nie ma jednak ogona, nie ciągnie za mną trenu, jest raczej bliskoskórnie rozgrzewający.
Co do tego małżeńskiego zapachu to hmm, ja bym tak na ślubnym kobiercu pachnieć nie chciała, zdecydowanie wolałabym założyć tren z Wish\'a lub moich ukochanych Insolence, bo JPG 2 mogłoby przynieść nieoczekiwany rozwój ślubnej ceremonii :D.

Używam tego produktu od: pierwsze testy całodzienne
Ilość zużytych opakowań: w trakcie odlewkowej 10tki

małżeństwo babci i dziadka:)

Dal mnie te perfumki są zbyt pudrowe, przytłaczające, ciężkie. kojarzą mi się z babcinymi kremami i pudrem.
Amarige Mariage to raczej Stare Małzeństwo, ale czy Dobre?
nie mam tylu lat, żeby ich używać, ale myslę ze kobiety po 60 tce mogą być zadowolone.
Nie chciałabym tak pachnieć w dniu swojego ślubu. Slub biorę za kilkanascie dni, i chciałam wypróbowac ten zapach na sobie po przychylnych opiniach większosci Wizazanek. Jednak sama nie dam pozytywnej opinii. Nie moja bajka, mysle ze Panna Młoda Givenchy jest starszą Wdową, która ponownie wychodzi za mąż, ale nie z miłości a z wyrachowania.. chcąc otoczyc się luksusem na stare lata.Ale pieniadze to nie wszystko, bo choc zapach nie najtanszy to oklepany.Nie ma w nim za wiele twórzczego.Nudny.Jak zwyczajny pudrowy odświeżacz do pokoju lub WC.
Plusem jest to, ze perfumy są trwałe ( jakosc pozornie rekompensuje cene). Jednak się nie rozwijają.Ciągle czuc ten sam pudrowy, ciężki zapach. Monotonia zabija, nawet najlepsze małzenstwa. Dlatego ja biorę z tym zapachem rozwód!

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: kilka ml

piękny, królewski;)

Piękny, wyjątkowy zapach, trochę słodki, trochę cytrusowy i orientalny. Kompozycja wyważona, wszystkich elementów jest w sam raz. Kojarzy mi się z przepychem. Emanuje erotyzmem. Nie noszę go na co dzień, bo by spowszedniał. Długo się utrzymuje i czuję się w nim bardzo kobieco.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Moje odkrycie

Wczoraj w ciemno zamówiłam w sklepie internetowym, a dzisiaj zanim przesyłka dotarła, poszłam do perfumerii go &quot;cieleśnie&quot; przetestować.
No i jestem cała happy - wasze opinie mnie nie zawiodły, zapach jest REWELACYJNY!!!
Ciepły, owocowy, delikatnie szyprowy a na koniec pozostaje słodki i miękki na nadgarstku.
Już się nie mogę doczekać, aż dojdzie moja flaszka...

EDIT
flaszka dotarła, a ja w w całej rozciągłości potwierdzam to co napisałam wcześniej - ten zapach jest po prostu boski!!! Dzisiaj po kilku dniach poczułam go na szaliku i po chwili załapałam, ze to AM tak pięknie pachnie, tak długo i do końca tak porywający a jednocześnie lekko owocowy i świeży. Naprawdę polecam wszystkim fankom szyprów (choć jest go tu niewiele...) i nie tylko .......

Piękny :)

Niby to inna kategoria, a mi przypomina oryginalne Amarige :) Faktycznie jest bardziej lotne, romantyczne, ale jakieś podobieństwo wyczuwam :) I oba mi się bardzo podobają, chociaż może faktycznie ta wersja ciut bardziej, ale tak ciut ciut :)
Ciepły, otulający, delikatny, ale mimo to trwały i wyczuwalny, wydaje mi się jakby unosił się jakimś obłoczkiem nade mną :D w tej kwestii przypomina mi troszkę Organzę.
Flakonik (moje 30 ml) jest słodki :)

Używam tego produktu od: jesieni 2010

Istotnie...

tak chcę pachnąć w dniu mego ślubu. I obiecałam to mojemu narzeczonemu, który także lubi ten zapach.

Ciepły, delikatny, otulający. Dobry na zimne, deszczowe dni. Przywołuje mi na myśl spokój, harmonię... nienachalną, delikatną kobiecość... kochanie...

zapch: 5
flakon: 4.5
trwałość: 5

Używam tego produktu od: jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: ok 5 ml ;)

piekny naturalny orient

Sliczny orientalny zapach. Ma w sobie taka naturalnosc, przytulnosc i cieplo.Trwaly, bardzo dobrze sie w nim czuje, nie irytuje, nie meczy. Minus za opakowanie, dlugo omijalam, bo sam wyglad nie zachecal. A szkoda, bo zapach na maksymalna ilosc gwiazdek, dla mnie duze pozytywne zaskoczenie. Naprawde warto

Używam tego produktu od:wczoraj
Ilość zużytych opakowań:1ml

Aaaccchhhh!!!!

Mój ulubiony zapach na co dzień, uwielbiam go i nie tylko ja, mój chłopak uwielbia jak pachnie nimi dom :)
Bardzo trwałe, świeże....
Mają w sobie to coś!!!
Ja swoje kupuje w superpharm, często jest na nie duża promocją.

Używam tego produktu od: prawie 3 lat