Barwa, Ziołowa, Szampon pokrzywowy

Barwa, Ziołowa, Szampon pokrzywowy

Krystalicznie czysty z naturalnym ekstraktem z zielonych liści pokrzyw bogatych w witaminy i składniki mineralne. Przeznaczony jest do pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Regularne stosowanie szamponu poprawia kondycję włosów, zwiększa ich puszystość i witalność.

Fenomen

Ten szampon to moje drugie podejście do szamponów Barwy. Poprzedni - tatarako-chmielowy, wersja z SLS to jakiś koszmar. Miałam po nim splątaną, matową strzechę, w którą nie szło wbić szczotki nawet z dobrymi odżywkami. Zraziłam się, do momentu aż moja mama nieświadomie (na szczęście!) kupiła nową wersję szamponów Barwy. Nie było żadnego innego szamponu więc z wielką niechęcią spróbowałam tej wersji pokrzywowej. Do tej pory używałam silikonowych zapychaczy, nawet po nich miałam problem z rozczesaniem włosów. Nakładając barwę na włosy czułam już ten ból skóry głowy, który do tej pory towarzyszył mi przy rozczesywaniu. Podczas mycia czułam jak włosy skrzypią pod palcami, przeraziło mnie to dlatego tuż po spłukaniu zaczęłam wmasowywać odżywkę w końcówki... I tu był przełom. Włosy w sekundę stały się miękkie i gładkie jak nigdy. Już wtedy byłam mile zaskoczona. Nawet po ukochanym dove nie były takie miękkie. Cóż, pomyślałam, ze koszmar dopiero nadejdzie przy rozczesywaniu. Jak bardzo się myliłam! A przecież moje włosy są mistrzami plątania. Włosy rozczesuję po wysuszeniu/wyschnięciu. Rozczesywały się lepiej niż po silikonowych zapychaczach. ZDECYDOWANIE! Suche też dużo mniej się plączą. Nareszcie lśnią i wyglądają na zdrowe. Wydawało mi się, że po zmyciu silikonów będą wyglądać tragicznie a wyglądają po prostu mega zdrowo. Jestem bardzo mile zaskoczona nową wersją barwy. Odstawiam dove, z niedowierzaniem. Zostaję wierna barwie!

+ tani
+ łatwo dostępny
+ nie plącze włosów! (moje włosy to mistrzowie plątania!)
+ włosy są sypkie, lśniące (nawet po silikonach takie nie były, a są zniszczone!)
+ coraz mniej włosów wypada
+ włosy nie plączą się nawet po wysuszeniu (po silikonach plątały się jak wściekłe nawet jak były suche)
+ końcówki bez serum wyglądają na zdrowe (chociaż wcale nie są)

Tego szamponu chyba każdy musi spróbować :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: dwa

wzmożył przetłuszczanie

Jestem posiadaczką długich, prostych włosów, które myję co dwa dni. Moim marzeniem jest, by na drugi dzień po myciu wyglądały względnie świeżo. Niestety ten szampon nie wniósł zbyt wiele w moje życie.

Moje spostrzeżenia po miesiącu stosowania:
- oczyszcza ale bardzo przetłuścił mi skórę głowy
- wypadła mi 1/3 włosów, a były naprawdę gęste i zdrowe
- bardzo plącze włosy,nawet po użyciu odżywki był problem z rozczesaniem

Być może szampon jest zbyt oczyszczający i nie można go stosować do każdego mycia, stąd te efekty uboczne. Ja "dziękuję"- nigdy więcej, teraz ratuję włosy wcierkami , witaminami i czym się da, i sytuacja się poprawia.

Używam tego produktu od: 1 miesiac

Mieszane uczucia

+dobrze oczyszcza
+ładny, ziołowy zapach
+cena

-dostępność
-plącze włosy
-wydajność (dla średnich, cienkich włosów tak na mniej więcej niecały miesiąc stosowania)
-tragiczne opakowanie, przez które wylewa się zbyt wielka ilość szamponu (ja przelałam do innej buteleczki)

Aktualizuję recenzję, gdyż jakiś czas temu wróciłam do niego. Myłam głowę - masując ją dokładnie, dwa razy podczas jednego mycia. Oznacza to, że myłam włosy, spłukiwałam, po czym jeszcze raz nakładałam szampon i ponownie myłam, dokładnie masując. Przy takim używaniu włosy były świeże znacznie dłużej.

Znalazłam już jednak swój hit, który w dwa tygodnie pozwolił mi na mycie włosów, co drugi dzień, więc do tego już raczej nie wrócę.

Używam tego produktu od: z przerwami od roku
Ilość zużytych opakowań: trzy - 250 ml

Bardzo fajny

Kupiłam go do oczyszczania raz w tygodniu, ale moje włosy tak go polubiły, że używałam go częściej.

+cena, śmiesznie niska
+dokładnie oczyszcza
+nie plącze włosów
+całkiem przyjemnie pachnie
+polski produkt

-opakowanie ma za duży otwór przez co łatwo wylać więcej produktu niż potrzebujemy
-średnio się pieni
=przez to jest trochę mało wydajny, ale za tą cenę...

Używam tego produktu od: grudzień 2014

Oczyszczacz

Dobrze oczyszcza.

plusy:
-tani
-dobrze oczyszcza wlosy
-szeroko dostepny
-wydajny

minusy:
-wlosy bez odzywki sa tepe, trudne do rozczesania, ale od czego jest odzywka

Polecam, jako detoks od silokonow

Używam tego produktu od: miesiaca

czy ja w ogóle myłam włosy?

A więc kupiłam wreszcie jako zapalona włosomaniaczka naturalnie w celu oczyszczania raz na jakiś czas - coś się nie polubiliśmy.
Dodam, że moje włosy są średnioporowate z gorszymi dniami, bo mają tendencję do przesuszania. Skóra głowy nie jest szczególnie uwrażliwiona, ale stosowanie regularnie kosmetyków z SLS powoduje na niej powstawanie czerwonych placków. Żaden inny kosmetyk nie spotyka się z jej wyraźnym przeciwem

W sumie ma jedną dużą wadę, niestety moich włosów nie oczyszcza ;( Nie wiem jak to możliwe, ale powoduje u mnie przyklap i szybsze przetłuszczanie się - może jest zbyt agresywny dla mojej skóry głowy. Sprawdzałam go zarówno na wodzie wrocławskiej, po której włosy są świeże znacznie krócej i na wodzie w moim rodzinnym miasteczku - ten sam efekt. Kilkakrotnie upewniałam się, że myłam włosy właśnie tym szamponem, bo efekt na drugi dzień był niemalże jakbym umyła włosy odżywką, a nie dość mocno oczyszczającym szamponem :(
Kolejną wadą będzie schodząca etykietka - nie lubię tego, bo jako kobieta jestem estetką.
Opakowanie w każdym bądź razie jest dość solidne, nie rozwala się, a produkt nie wylewa.
Cena śmiesznie niska

Szkoda

Używam tego produktu od: 4-5 miesięcy

Dobry oczyszczający szampon

Kupiłam ten szampon przez totalny przypadek od chłopaka, który na dworcu pkp zaczepił mnie, bo brakowało mu pieniędzy na bilet i sprzedawał kosmetyki, miał m.in ten szampon, więc zlitowałam się i kupiłam. Mój akt dobroci popłacił, gdyż szampon sprawdził się u mnie super :D swoj szampon miałam w starszej, plastikowej i trochę obskurnej butelce. Przejdźmy jednak do działania. Szampon bardzo dobrze oczyszcza włosy z wszelkiego brudu, kosmetyków stylizujących, ulepszaczy itd, włosy aż skrzypią z czystości. Użycie takiego szamponu jest dla włosów wręcz wskazane. Po drugie, faktycznie wydłuża świeżość włosów, zmniejsza przetłuszczanie. Włosy są lekkie i puszyste, ale po użyciu nakładam na końcówki odżywkę, by je łatwiej było rozczesać. Nie plącze mi włosów, nie wiem skąd tyle negatywnych opinii, że strasznie plącze. Ma przyjemny, świeży zapach. Konsystencja jest dość rzadka, co sprawia że nie należy do najwydajniejszych, ale za taką cenę można sobie ten minus darować :) Polecam, zwłaszcza do przetłuszczających się włosów.

Tragedia

Okropieństwo. Po umyciu skóra włosów zwyczajnie swędzi. Włosy stają się matowe, szorstkie i strasznie sianowate. Kupiłam ze względu na moje włoski i płakać mi się chciało co z nimi zrobił. Umyłam je nim 6-7 razy a resztę zużyłam jakoś so sprzątania, zamiast płynów.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez kilkanaście dni

Niewypał

Kupiłam go kilka razy w Tesco niedaleko mojego rodzinnego domu, gdy nie chciało mi się jechać do innego sklepu, ale już więcej tego nie zrobię. Jak lubię niektóre szampony Barwy, tak ten robi mi z włosów sianowaty, smętny przyklap (sprawdzone z różnymi odżywkami), a niby jest dedykowany przetłuszczającym się włosom. :(

Używam tego produktu od: raz na jakiś czas, w sytuacjach awaryjnych
Ilość zużytych opakowań: 2-3

Jako oczyszczacz i przed henną, na pewno nie na co dzień

Barwa ma w swojej ofercie wiele szamponów, kupuję je przeważnie na zmianę. Na co dzień myję włosy odżywkami, jednak raz na kilkanaście dni włosy potrzebują mocniejszego oczyszczenia - wtedy w ruch idzie barwa.

Szampon świetnie się pieni i bardzo dobrze oczyszcza zarówno skórę głowy, jak i włosy.

Użyty raz na kilkanaście dni nie podrażnia, jednak stosowany 2-3 razy pod rząd mocno przesusza skórę głowy i włosy na długości.

Myję nim włosy również przed henną, żeby mocno je oczyścić.

Konsystencja mogłaby być deczko gęstsza ;)

Jestem na tak, jeśli stosuję go raz na czas. Na co dzień - w moim przypadku absolutnie nie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Dobrze oczyszcza, ale jednak nie dla mnie.

Wersję pokrzywową kupiłam jako kolejną po tej z czarną rzepą, która po 2 tygodniach zaczęła mi szkodzić, niestety, nie skojarzyłam tego z używanym wówczas szamponem, dlatego się na nią zdecydowałam.
Sytuacja przebiegła identycznie jak w przypadku poprzedniej Barwy. Pierwsze 2 tygodnie byłam zadowolona - włosy oczyszczone, odbite od nasady. Potem okazało się, że swędzi mnie po nim skóra głowy (choć poza tym działał jak wcześniej, czyli bez zarzutu). Zastanawiam się czy tak przesuszył mi skórę, czy może uczulił. I nie wiem.
Ja jednak na wszelki wypadek zastanowię się 2 razy, gdybym znów miała po niego sięgnąć i innym też zalecam ostrożność.

Używam tego produktu od: ok. pół roku temu niecały miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Ja, miłośniczka kosmetyków do włosów - mówię Wam....

ten szampon jest rewelacyjny. Szamponów w życiu przetestowałam niemało, bowiem moje krótkie włosy są myte prawie codziennie. Szampon kupiłam troszkę przez przypadek zupełnie niedawno, spodobało mi się jego opakowanie, brązowa buteleczka, która przypomina apteczne butelki na różnego rodzaju specyfiki. Nie spodziewałam się po nim cudów, zresztą u mnie wiele szamponów kończy jako zapieracz do rajstopek, ale spróbowałam a tu włosy WOW! układają się jak z najlepszego salonu. Używam tego szamponiku co drugie/trzecie mycie na zmianę z Elseve fioletowym, Joanną przeciwłupieżową z apteczki babuni, z czego ten mały zwykły szamponik pokrzywowy jest absolutnie NAJLEPSZY! Z tego zestawu najgorszy to ten nieszczęsny Elseve.

Polecam Barwę Ziołową. Dzięki temu szamponowi zainteresowała mnie także ich oferta innych kosmetyków.

Ilość zużytych opakowań: dwa