Lancome, Color Ideal, Fond de Teint Perfecteur Effect Peau SPF 15

Lancome, Color Ideal, Fond de Teint Perfecteur Effect Peau SPF 15

Color Ideal - ujednolicenie cery, idealnie dobrany kolor SPF 15.
Naturalne kolory doskonale dobrane do każdej karnacji. Idealny makijaż ton w ton. Podkład nie tworzy efektu maski, daje naturalny, perfekcyjny efekt. Ma delikatną doskonale rozprowadzającą się konsystencję. SPF 15. Szklane opakowanie z pompką.

przecietny

Dysponujac spora odlewka probowalam sie do niego przekonac przez wiele tygodni, jednak bez skutku. Kolor dobrany przez pania w Bootsie jako zdecydowanie dla mnie dawal efekt zmeczonej cery. Rozprowadzal sie bez zarzutu, trwal na twarzy ok. pol dnia, potem gdzies znikal, dodatkowo po 2-3 godzinach moja twarz zaczynala sie blyszczec i bez pudru ani rusz, chociaz moja cera od dobrych kilku lat dryfuje w strone suchej.
Przyjemnie ujednolical, zakrywal drobne niedoskonalosci, dawal efekt "make up no make up".
Zdecydowanie go nie polubilam.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: odlewka

Średni

:) bardzo wydajny
:) dobre krycie niedoskonałości
:) trwały, nie spływa z twarzy
:) kolory rzeczywiście pasujące idealnie do odcienia skóry

:( bardzo szybko zasycha na twarzy
:( podkreśla zmarszczki
:( nieekonomiczne szklane opakowanie - podkład osiada na ściankach
:( jak wejdzie w kontakt z włosami to mamy problem w postaci smug
:( jako podkład na całą twarz absolutnie się nie nadaje, tworzy dość widoczną maskę, używam go tylko i wyłącznie jako korektora na niedoskonałości cery
:( nie wart swojej ceny

jednak nie dla mnie

Oj długo już mam ten podkład, co jakiś czas próbuję się z nim "przeprosić" i myślę sobie może jednak...ale nie..jednak nie..
zacznę od tego skąd 2 gwiazki- otóż za dość przyjemną konsystencję i ładny kolor 03 dopasowany do mojej karnacji..ale to byłoby na tyle, bo cóż t tego,że kolor dobrany do odcienia skóry, jak moja twarz wygląda lepiej bez niego niż z nim, próbowałam już nakładać go na wiele sposobów, na różne kremy o różnej porze roku i zawsze efekt ten sam-na mojej twarzy czuję maskę, wszystkie pory podkreślone, zmarszczki uwidocznione i te które mam i te o których nie miałam pojęcia, skóra niemiłosiernie się po nim świeci, poza tym cały czas go czuję, wiem,że jestem pomalowana, efekt lekkiego ściągnięcia nie pozwala o nim zapomnieć, w skrócie dla mnie kompletna porażka, a szkoda, bo bardzo lubię tą firmę i zawsze pozostaje taki żal i rozczarowanie.. no i chudszy portfel:(

Używam tego produktu od: od ponad półtora roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: w ciąż w trakcie pierwszego

Absolutnie nie dla jasnych karnacji

Mimo mojego uwielbienia dla Lancome, muszę z przykrością stwierdzić, że ich podkłady mają jedną wadę, która dyskfalifikuje je w przedbiegach- mam jasną karnację, a one strasznie ciemnieją, nie na twarzy, a w buteleczce.

Bo cóż z tego, że kupujemy dobry, ladnie ryjący/matujący/rozswietlający podkład, ktory spelnia swoje zadanie, skoro po góra 2 tygodniach jest conajmniej 3 odcienie ciemniejszy?

Dla mnie wielki minus, myslałam, ze tylko color ideal taki jest, ale niestety, zarówno moje podkłady tej firmy jak i mojej mamy miały te sam defekt.

Używam tego produktu od: 3 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1-niecałe

nie polubiliśmy się

Długo czekałam z wystawieniem opinii temu produktowi. Używam go ponad rok, zamiennie co prawda z innymi pokładami, ale jednak w miarę często. Muszę przyznać, że jest wydajny. Można to uznać za zaletę, ale ja już bym chciała go skończyć i nie mogę! Jak dla mnie, bardzo to jest kiepski kosmetyk. Trudno się rozprowadza, bo szybko zasycha na twarzy, przez co łatwo nim zrobić smugi, zwłaszcza przy brwiach. Ma tendencje do włażenia w pory, zamiast wygładzać cerę robi więc kropki. Szybko znika, moja tłustawa skóra bardzo po nim błyszczy. Jedyne co w nim lubię to jasny kolor, 010, porcelaine beige. Trudno mi dobrać odpowiednio jasny odcień do mojej karnacji i ten fluid kolor ma doskonały, ale niestety żadnych innych zalet w nim nie dostrzegam. W dodatku pod koniec strasznie trudno go wydobyć z pojemnika, zalega na ściankach butelki grubą warstwą i muszę go wyciągać patyczkiem do paznokci. Niezła zabawa. Szkoda kasy, są lepsze w tej cenie. NIe polecam.

dobry, ale za tą cenę powinien być lepszy

podkład ten doradziła mi Pani w perfumerii, po tym jak wypróbowałam Teint Miracle ( nie dla cery mieszanej).
- zdecydowanie lepiej spisuje się na imprezie niż na co dzień (na buzi wytrzymuje max 8h)
- zostawia ślady przy linii włosów, brwiach - trzeba uważać w tych miejscach i go docierać
- nie jest matujący, ale w połaczeniu z sypkim pudrem bambusowym tworzy zgrany duet
- ładnie stapia się z cerą (używałam koloru 03 trochę ciemniejszego, ale nie wyglądałam sztucznie)
- krycie średnie, ale nie mam wiekszych problemów (poza tym korektor)
- w ciągu dnia musiałam buzię poprawiać po kilku h, ale potem wszystko było ok i nie świeciłam się w strefie T (co jest wyczynem)
- pod koniec dnia jest go mniej na twarzy
- ma bardzo fajną płynną konsystencję, choć po nałożeniu czuję, że mam go na twarzy i to uczucie utrzymuje się czas - taka mgiełka podkładu (zmniejsza komfort)
- rozprowadzam palcami, ale uważam, bo potrafi się smużyć
- trochę zapycha, bo po kilkukrotnym użyciu np. 2 dni pod rząd zauważyłam, że na buzi pojawiły się krostki

Dobry podkład na wielkie wyjście, imprezę itp, ale w dzień wolę lżejsze podkłady.

Ilość zużytych opakowań: nie pełnowymiarowe op.

nie samodzielnie

mieszam podklad z innym ktory jest troszke za jasny, tweyd efekt jest b.dobry. smaodzielnie jednak, podklad lancoma tworzy efekt podobny do revlona-efekt maski, mega widoczne rozszerzone pory..... porazka, chyba ze ktos chce pokazac ze ma podklad podkreslajacy rzeczy ktorych na codzien nie widac. podsumowujac-mieszajac z innym podkladem-tak, bo jets dosc trwaly, ladnie stapia sie ze skora, jednak samodzielnie odradzam

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

średniak..

Podkład jest średni pod każdym względem.

-średnie krycie
-średnia trwałość
-średni efekt końcowy
-robi smugi (przy włosach)
-wysoka cena (gdyby nie cena dałabym może 3, 3+)

Używam tego produktu od: jakieś 2 miesiące temu
Ilość zużytych opakowań: próbka

Godny polecenia ale nie ideal

To mój trzeci podklad,ktory gosci w mojej kosmetyczce( obok Chanel Vitalumiere i Diorskin Forever)...
Podklad ten jest dla mnie idealny dlatego,ze:
*swietnie dobralam kolor,który stapia sie z moja cera-odcien 01
*konsystencja jest taka lekka,musowata
*nie robi zadnych smug i moge go smialo nakladac palcami (Diorskin Forever tylko pendzlem)
*nie ciemnieje w ciagu dnia
*moge go uzywac we wszystkie pory roku (Diorskin Forever uzywam na lato a Chanel Vitalumiere sprawdza sie u mnie zima)
Moglabym jeszcze wymienic kilka pozytywów ale te sa chyba dla mnie najwazniejsze...Minusów nie dostrzegam zadnych ,nawet cena jest w miare ok...Ten podklad jest wart swojej ceny:)
Nadaje sie do cery bez wiekszych problemów,bo bardzo czerwonych plamek/pryszczy nie zakryje ale od tego jest korektor:)Używam tego produktu od: ok.pól rokuIlość zużytych opakowań: Jutro jade kupic drugie:)
edit.21.10.2011 Jednak znalazlam maly minus:( Chodzi o kolor- po lecie,kiedy twarz mam blada,najjasniejszy kolor i tak odcina mi sie od szyji :<

w miarę ok

Podkład trafił do mojej kosmetyczki trochę przypadkiem ( prezent) - ale zagości w niej na dłużej :)
Jest świetny - dobrze kryje drobne niedoskonałości, nie zapycha, ładnie ujednolica kolor i jest naprawdę wydajny :) Myślę, że każda znajdzie swój kolor, bo naprawdę ładnie się stapiają z cerą.
Minusy..- tak na siłę napiszę, że chyba cena, bo innych nie widzę i wg. mnie warto zainwestować :)

EDIT : przy drugiej butelce zauważyłam, że nieładnie zastyga na buzi, tworzy lekką skorupkę, zdecydowanie znalazłam lepsze podkłady, więc odejmuję gwiazdkę

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Bardzo dobry podkład.

- konsystencja rzadka, doskonała do aplikacji pędzlem.
- bardzo dobre krycie, efekt naturalny.
- lekko wodoodporny, przez co długo się utrzymuje.
- matuje całkiem nieźle, jednak dodatkowe przypudrowanie wskazane.
- odcienie bardzo naturalne
- fajnie się wchłania i zlewa ze skórą
- zapach raczej neutralny

Po prostu bardzo dobry podkład, chwilowo zrezygnowałam z niego na rzecz ColorStay który lepiej matuje.

Używam tego produktu od: ok. trzy lata
Ilość zużytych opakowań: ok. czterech/pięciu

Nie jest zły...

Podkładzik kupiłam w Hiszpani na wakacjach, Konystencja jest dla mnie zbyt rzadka ,ok wtapia sie w skóre ale gorzej z matowieniem:/ Polka która mi go sprzedawala mówila ze jest także matujacy-mylila sie .Jest to podkład do gładziutkiej cery.Ogólnie bardzo lubie firme Lancome -warto spróbowac

Używam tego produktu od: 2 miesiecy