Eau Thermale Avene, Lotion Nettoyante Pour Peaux Intolerantes (Łagodny żel oczyszczający do skóry nadwrażliwej)

Tonik oczyszczający dla skóry wrażliwej może być stosowany bez spłukiwania i zaspokaja potrzeby najbardziej wrażliwej skóry. Zawiera wodę termalną ze źródła w Avene o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia. Naturalne i bardzo delikatne substancje oczyszczające zawarte w toniku, pozwalają na dokładne oczyszczenie i usunięcie makijażu, nie powodując jednocześnie podrażnień.

oczyszczanie twarzy
wrażliwa, alergiczna / atopowa
oczyszczające, łagodzące
bezzapachowa, hipoalergiczna
żel

Najdelikatniejsze oczyszczanie KWC bomba!!!!!!!!!

Płynna emulsja do oczyszczania skory, nie podrażnia, bardzo dokładnie oczyszcza skórę i przy tym nie podraznia. Skład bardzo prosty ale działa cuda czego chcieć wiecej, parę razy próbowałem nowości do oczyszczania ale zawsze wracałem do tej emulsji. Na stałe gości w mojej łazience.

Łagodność

Małym twarz przy porannej toalecie i spisywał się bez zarzutu jak przy zmywaniu makijażu. Cera oczyszczona brak nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i pieczenia. Sama łagodność. Używałam w duecie z wodą razem spisywały się znakomicie. Brak zapachu.
Cena, kupiłam w niemieckiej aptece za 17€.
Produkt starcza na kilka miesięcy użycia, za brak jakiego kolwiek odróżnienia warto.
Polecam dla wrazliwców chociaż każda jest inna. Same zdecydujecie.

nie dla mnie

Moja cera jest strasznie problematyczna, mieszana, skłonna do alergii, super wrażliwa, bardzo łatwo ją wysuszyć i bardzo łatwo zapchać. Znalezienie odpowiednich kosmetyków stanowi dla mnie nie lada wyzwanie.

Niestety nie polubiłam się z tym żelem/emulsją z jednego prostego powodu - wysuszyła moją cerę. Poza tym średnio radzi sobie ze zmyciem nawet lekkiego makijażu. Nie daje uczucia odświeżenia, ukojenia. Tak jak już wspomniałam wysusza. W dodatku jest niewydajny i drogi.

Doskonały dla wysuszonej skóry

Zdecydowanie jestem na TAK..mam wrażliwą i bardzo suchą skórę na twarzy, która podczas mycia wodą ściąga się i piecze.Ten żel sprawdza się doskonale. Moja twarz pio zmyciu makijażu jest mięciutka, świeża i doskonale nawilżona bez uczucia ściagnięcia. Wypróbujcie a nie pożałujecie

Używam tego produktu od: 6 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Niezbyt go polubiłam

Mam wrażliwą skórę, której wszystko i nic może zaszkodzić...
Próbowałam zmywanie makijażu z pozostawionym mleczkiem - lepka warstwa doprowadzała mnie do szału, miałam wrażenie, że skóra się dusi i za każdym kolejnym użyciem zmywałam wodą. Nawet po zmyciu zostawała irytująca warstewka. Jak dla mnie to go przekreśla i przyćmiewa takie plusy jak: nie podrażnia, wydajny, bezzapachowy, nie wysusza, nawilża, nie zauważyłam zapchania.
Kolejnym minusem jest to, że ciężko zmywa makijaż, zawsze jak przecierałam się micelem to płatek nie był a czysty, a wokół oczu miałam rozmazany, niedomyty tusz...

boski

produkt jest genialny!
delikatny a zarazem dokladnie oczyszcza
jak dla mnie apteczna alternatywa do olejkow myjacych z Biochemi Urody albo Zrob Sobie Krem
bardzo wydajny
zostawia na skorze delikatna warstew ochronna
czuc nawilzenie na skorze
jedynym minusem moze byc cena
ale kosmetyk jest bardzo wydajny
jak skoncze probke na pewno zdecyduje sie na pelnowymarowy kosmetyk

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: probka 25ml

I love LPI

Po umyciu twarzy mydełkiem Cold Cream Avene , przecieram twarz płynem micelarnym także Avene dopiero potem stosuję ten żel. Super oczyszcza twarz z pozostałości makijażu , jest bardzo delikatny. Masuję nim chwilkę twarz następnie rozpylam mgiełkę wody termalnej . Taki zestaw koi moją skórę . Poza tym żel świetnie nawilża , pielęgnuje skórę dzięki zawartości ogromnej ilości wody termalnej. Rozjaśnia twarz , leczy zaskórniki . Twarz jest o wiele lepszym stanie . Nie zawiera substancji zapachowych, parabenów , barwników ani alkoholu. Nie wymaga spłukiwania wodą . Jest bardzoooo wydajny. Wystarczy kropelka na całą twarz. Cena nie jest niska ale rekompensuje to wydajność i znakomita jakość .

Niezbednik przy kwasach

LPI Kupilam w czasie kuracji kwasami razem z kremem CPI. Posiadałam wpierw w wersji probek 30 ml, poźniej zachwycona zakupiłam pełnowymiarowe opakowanie. Mam cerę mieszaną w kierunku normalnej.

+ krotki skład
+ konsystencja lekka lejąca
+ szalenie łagodny
+ 96% wody termalnej
+ ph=5,5
+ nie wymaga spłukiwania
+ ie wysusza
+ uniwersalny - przeznaczony do demakijazu twarzy i oczu
+ łagodnie i skutecznie oczyszcza
+ daje uczucie ukojenia
+ nie narusza bariery lipidowej
+ wspiera jej regenerację
+ brak parabenów
+ brak kompozycji zapachowej
+ pozostawia na skórze delikatny film ochronny
+ nie pieni się
+ wydajny
+ nie podrażnia, nie uczula
+ nie zapycha
+ koi i łagodzi podraznienia
+ lekko nawilża i tonizuje
+ przy dłuższym stosowaniu poprawia stan i koloryt cery

+/- zawiera jednak dwa konserwanty, w tym jeden drażniący (Cetrimonium Bromide)
+/- cena, aczkolwiek bardzo wydajny

LPI jest zamknięty w klasycznej wzornictwem dla Avene butelcem. Konsystencję ma lekką, wodnistą , półprzeźroczystą. Jest bezzapachowy, aczkolwiek jako produkt bez środków zapachowych jakiś neutralny zapach posiada.

Aplikacja jest przyjemna i lekka. Mimo, ze nie wymaga spłukiwania wodą, to zdarza mi sie jednak spłukać. Pozostawia skórę dobzre oczyszczoną, nawilżoną. Podczas kuracji kwasami nie naruszał warstwy lipidowej naskórka, wręcz wspieraj jego odnowę.Dzieki zawartości tak dużej wody termalnej Avene, koił wynikłe z kuraji podraznienia oraz poprawiał ogólny stan i koloryt cery, za co go pokochałam. Mimo lekkiej konsystencji, LPI był wydajny, skutecznie radził sobie z demakijazem. Zaznaczam ze nie użyam produktów wodoodpornych. Ja aplikowałam Lotion na dłoń (wielkosć pięciozłotówki), rozcierałam i masowałam twarz. Bardzo szybko rozpuszczał makijaz. Nie szczypał ani w oczy ani w miejcach podraznionych. Następnie spłukiwałam wodą, gdyz wycieranie wacikiem podraznialo mi cerę, ewentualnie wycierałam wacikiem nasączonym woda termalną.
Nie zauważyłam w moim przypadku podraznienia (uczucia goraca) oraz zapchania.

Cera po zastosowaniu jest miękka, czysta i świeża. Zostawia lekki film na twarzy, co jest korzystne szczegolnie w przypadku wszelkich kuracji wysuszajacych czy drazniacych.

LPI moim zdaniem jest lepszy od Cetaphilu, który mialam okazję używać. Składy mają podobnie krótkie (LPI -9 składników w tym 2x woda, zaś Cetaphil-8 składników w tym 3 parabeny). Plusem w moim odczuciu jest duza zawartosc wody termalnej oraz brak parabenów.
Poniżej zamieszczam własciwe INCI dla wglądu oraz analizę, dla tych, których podrazniło lub może podraznić. Aczkolwiek jak wynika z procentowego skaldu produktu (eau thermale d\\\'Avene 96 %, tensioactifs doux végétaux 0,25 %, conservateur CTAB orthophénylphénol, excipient qsp 100 %.) konserwantów jest poniżej 0,2%, co jednak nie oznacza, ze na niektórych osobach wyjatkowo wrazliwych lub uczulonych na jakos konkrenty skladnik badz konserwant nie wywola reakcji alergicznej.

Dla wglądu INCI oraz analiza:

Avene Aqua, Cetearyl Alcohol, o-Phenylphenol, Cetrimonium Bromide, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Aqua.

Avene Aqua, - woda Avene
Cetearyl Alcohol,-Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
o-Phenylphenol, - konserwant
Cetrimonium Bromide, - środek konserwujący dla kosmetyków myjących i produktów pielęgnujących.Posiada dobra rozprowadzalność pozwalajac na użycie w emulsjach typu O/W (olej w wodzie) i W/O (woda w oleju). Składnik pozostawiający na skórze i włosach przyjemne, gładkie uczucie. Substancja drażniąca.
Decyl Glucoside,- łagodne działanie myjące. Może też być stosowany jako emulgator - składnik umożliwiający połączenie fazy wodnej z fazą olejową - warunkuje powstanie emulsji
Disodium EDTA, - pochodzenia chemicznego, substancja chelatująca, regulator lepkości, zmiękczacz
Sodium Cetearyl Sulfate,- surfaktant, środek powierzchniowo czynny stosowany w szamponach płynach kąpielowych, środek silnie pieniący
Sodium Lauryl Sulfate, - jak wyżej
Aqua.-woda

Podsumowując- produkt doskonały, aczkolwiek może nie pasować kazdemu w zaleznosci od oczekiwań jak i z powodu indywidualnej reakcji skóry. W związku z faktem iz niektorym zdarzylo sie niemile podraznienie ( a produkt tani nie jest) zachecam do nabycia próbek w celu testów, aby się nie rozczarowac i wydac zbednie pieniedzy. W moim przypadku sie sprawdził. Zaznaczam ze stosuje go jedynie w okresie jesienno-zimowym kiedy to cera poddawana jest kwasom i wymaga wsparcia. Nie stosuje cały rok, gdyż, jak zaznaczylam wyzej mam cerę mieszana. Przypadnie zaś do gustu osobom z cerą wrażliwą, silnie przesuszoną.

Używam tego produktu od: rok

Ilość zużytych opakowań: 2x30ml, 1x200ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

NIESTETY REAKCJA ALERGICZNA

Żel ma krótki skład oraz śliczną butelkę, wpisującą się w stylistykę wszystkich produktów tej firmy. Konsystencja żelowa, na wpół transparentna, niezwykle estetyczna. Generalnie miał to być produkt idealny. A jednak nie okazał się taki. Przy każdym użyciu występowało u mnie uczucie wielkiego gorąca na twarzy oraz lekkiego przyduszenia skóry. Tak jakby twarz nie oddychała. Samo przyduszenie nie było decydujące ponieważ żel miał służyć jedynie do wstępnego oczyszczenia przed wieczornym myciem wodą i żelem do cery trądzikowej. Natomiast uczucie strasznego gorąca na twarzy wskazywało na jakąś reakcję alergiczną oraz było poprostu niemiłe. Jakieś takie niepokojące. No więc pełna niepokoju przestałam używać tego żelu.
To są jednak sprawy subiektywne. Pomimo takiej a nie innej reakcji mojej skóry, uważam że ten produkt może być dobrym kosmetykiem dla kogoś innego. Nadal wierzę w wysoką jakość i hipoalergiczność kosmetyków Avene.
Daję jednak ocenę najniższą ponieważ: reakcja mojej skóry była wprawdzie skrajnie indywidualna i nie jest stuprocentowo miarodajna odnośnie delikatności produktu, ALE niech będzie to przestrogą dla alergików, że może wystąpić reakcja alergiczna po użyciu tego hipoalergicznego cudu. Który nie okazał się cudem. Za takie pieniądze, przy takiej marce i przy tym konkretnym produkcie ukierunkowanym na wrażliwców - żadna reakcja alergiczna nie powinna wystąpić!

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe, szybko oddane koleżance

najlepszy do wrażliwej cery :)

Żel jest prawdziwie delikatnym produktem, chyba najdelikatniejszym jaki miałam okazję wypróbować :)
Dobrze oczyszcza skórę, jest wygładzona, świeża, delikatna i przyjemna w dotyku. Nie ma działania matującego. Nie podrażnia oczu.
Kiedy nakładam żel na twarz, mam uczucie jakby ją ogrzewał, tak jakby otula ciepłą kołderką :)
Żel ma bardzo rzadką konsystencję, trzeba uważać, żeby nie wylać zbyt dużo. Jest wydajny, niewielka ilość wystarczy na całą twarz. Nie pieni się.
Jako produkt hipoalergiczny z założenia jest zapachowy, ale ma jednak zapach trochę nieprzyjemny, tak jakby chemiczny, na szczęście jest delikatny :)

Ilość zużytych opakowań: 1 małe opakowanie

suuuper...

Kupiłam ten produkt w zasadzie całkiem przypadkowo, szukając czegokolwiek co byłoby łagodne i jednoczesnie skuteczne... Dotychczas znałam dwa produkty z firmy AVENE i byłam nimi zachwycona więc pomyslałam, że ten byc może też się sprawdzi... I rzeczywiście nie pomyliłam sie...
Plusy:
-łagodny
-nie podraznia
-bez zapachu
-wydajny
-doskonale radzi sobie z makijażem
Minusy....brak....:-)

Używam tego produktu od: pond 3 miesiące

Bardzo dobry z małą wadą

Mam skórę mieszną ze skłonnością do podrażnień. Szukałam produktu, którego nie bedę musiała odstawiac po pierwszym użyciu ( wypryski, przesuszone plamy na twarzy, łzawienie ) i znalazłam! Delikatnie rozprowadzam emulsje palcami na twarzy, po czym sciągam wacikiem i gotowe. Super jeżeli chodzi o poranne oczyszczanie twarzy, ekstremalnie delikatny, pozostawia uczucie miękkiej skóry. Używam razem z woda termalna z tej samej firmy. Natomiast podczas zmywania makijazu kilkakrotnie nanoszę go na twarz i ścieram, ponieważ mam odczucie, ze podkład nie jest do końca zmyty, przez co żel jest młlo wydajny i to jak dla mnie jedyna wada tego produktu, ale nie ma z tym tragedii. Dobrze zmywa tusz, niepodrażniając oczu. Fajny produkt, polecam:)