M.A.C., Blot Powder Pressed

M.A.C., Blot Powder Pressed

Prasowany puder do twarzy idealny do wykończenia makijażu lub stosowany samodzielnie. Trwale matuje strefę T i optycznie wygładza. Bardzo lekki i drobny - idealny na lato, zapewnia naturalny wygląd. Przedłuża trwałośc makijażu. W zestawie gąbeczka.
Dostępne warianty kolorystyczne: Light, Medium, Medium Dark, Dark, Deep Dark.

prasowany
matujące
Krycie
lekkie

Lubię używać do codziennych makijaży ale jeśli potrzebuje trwałości, sięgam po inny

••• Moja Cera •••
Wrażliwa, mieszana z przetłuszczającą się strefą T tj. broda, noc i czoło. Widoczne rozszerzone pory i zaczerwienienia na skórze bywają uciążliwe i w swojej pielęgnacji zmierzam do ich minimalizowania. Niedoskonałości pojawiają się sporadycznie i w żaden sposób nie są kłopotliwe. Cera jest podatna na alergie czy uczulenia, które na szczęście zdarzają się bardzo rzadko a jeśli któryś z kosmetyków nie pasuje na żuchwie staje się widoczna "kaszka".

Puder kupiłam przez sklep online przy pomocy konsultantki ze względu na niezdecydowanie pod względem wyboru odcienia. Jak się okazało Medium Dark to odcień idealny dla mnie.

[ZALETY]
+ Wygładza i daje bardziej naturalny wygląd
+ Nie czuć przesuszenia na skórze, ściągnięcia
+ Wykończenie matowe ale nie wygląda ciężko - efekt dla mnie bardzo korzystny
+ Nie wchodzi w załamania, zmarszczki
+ Dobrze sprawdza się w ciągu dnia ale nie uważam go za trwały puder i np. na imprezę, wesele lub w upalny dzień bym go nie użyła ale na co dzień jak najbardziej !
+ Opakowanie z lusterkiem i puszkiem - dobry do torebki

[WADY}
- Dostępność - w niektórych perfumeriach Douglas

••• Opinia na dany kosmetyk czy produkt jest w 100% szczera. Opisuje to co uważam za istotne i nie sugeruje się marką, ceną czy innymi opiniami •••

MEDIUM DARK - puder na co dzień

Jaka jest moja cera:
Wrażliwa, mieszana z tendencją do przetłuszczania się strefy T. Niedoskonałości pojawiają się sporadycznie i szybko znikają. Na skórze widoczne są zaczerwienienia i rozszerzone pory. Mam jasną, piegowatą cerę. Tonacje jaką lubię to neutralną lub w ciepłych odcieniach. Różowe czy oliwkowe tony to zupełnie nie dla mnie.

Czego oczekuje od produktu:
Zmatowienia, utrwalenia i wygładzenia bez efektu ciężkości.

Opakowanie produktu:
Plastikowe z lusterkiem i puszkiem.

Jaki jest:
Puder matowi i wygładza skórę przy czym jest nawet trwały. W ciągu dnia wymaga poprawek zwłaszcza kiedy strefa T wydziela sebum aczkolwiek wtedy sięgam po chusteczkę i przykładam do skóry. Dodatkowej warstwy pudru nie dokładam. Puder w odcieniu Medium Dark jest neutralny i pasuje do każdego podkładu. Uzyskiwałam nim efekt naturalny i co ważne nie przesusza skóry i nie sprawia, że tworzy skorupkę. Używałam go rok i chętnie kupię ponownie zwłaszcza, że puder sprawdzi się w podróży.

Co producent obiecuje:
Hyaluronic Moist Powder to bestsellerowy puder o działaniu wygładzająco-nawilżającym. Świetnie sprawdzi się dla osób o cerze matowej i pozbawionej blasku. Pięknie rozprasza światło, zapewniając zdrowy i promienny wygląd. Pochodne kwasu hialuronowego sprawiają, że skóra jest nawilżona, a delikatna tekstura pięknie się aplikuje. Puder wykazuje działanie blurujące – niczym filtr fotograficzny wizualnie wygładza skórę. Ukrywa pory i drobne zmarszczki, zapewniając skórze nieskazitelny wygląd. Doskonale utrwala makijaż i nadaje się do poprawek w ciągu dnia.

Jak używałam:
Puder aplikowałam puchatym pędzlem lub dla mocniejszego zmatowienia stosowałam załączonego puszka. Puder aplikowałam na twarz, pod oczy używałam innego pudru.

Czy jestem zadowolona:
Tak. Puder spełnił moje oczekiwania. Warto zaznaczyć, że puder nie utrwala na tyle abym zaufała mu na tyle, żeby np. użyć go do makijażu na wesele. Na co dzień jest świetny.

Cena
12 g - około 165 zł

Dostępność
Stacjonarnie w niektórych perfumeriach Douglas

Lekki a trwały

Na puder Blot trafiłam całkiem niedawno i muszę przyznać, że z tego powodu jest mi najbardziej przykro. Puder jest rewelacyjny, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja trwałości makijażu.
Puder jest bardzo lekki, nie zapycha porów, nie obciąża, nie wchodzi w żadne zmarszczki a przy tym jest niesamowicie trwały.

Mam cerę mieszaną, z tendencją do mocnego przetłuszczania w strefie T, za to policzki wiecznie zaczerwienione. Ponieważ nie lubię ciężkich podkładów, które zazwyczaj zapychają pory i ogólnie nie służą na dłuższą metę, szukałam pudru który zakryłby to czego fluid nie dał rady. I Blot się tu sprawdza w 100%. Stosuję go na zmianę z pudrem transparentnym, bo jednak nie zawsze potrzebuję mocnego krycia, ale gdy tylko jest taka potrzeba, sięgam właśnie po niego.

W ciągu dnia wystarczy ze raz przyłożę bibułkę i mam z głowy makijaż już do końca dnia.
Swietnie współpracuje z większością podkładów. Jedyne co mogę odradzić to nakładanie go na ciężki lub wodoodporny fluid. W takim połączeniu tworzy nieprzyjemną w moim odczuciu skorupę i wtedy lepiej się sprawdza lżejszy puder np. transparentny.

Szkoda, że zdecydowałam się na niego tek późno

Puder zamówiłam online i z doborem odcienia pomogła mi pani na czacie. Odcień to MEDIUM DARK. Posiadam jasną, lecz nie bladą cerę. Tonacje jaką lubię to neutralną lub w ciepłych odcieniach. Różowe czy oliwkowe tony to zupełnie nie dla mnie.

Pożądam cerę mieszaną, wrażliwa. Przetłuszczająca się strefa T, rozszerzony pory oraz zaczerwienienia to z czym się zmagam na co dzień. Niedoskonałości sa mi obce, raz na miesiąc coś się pojawi ale szybko schodzi.

Makijaż wykonuje codziennie, no chyba ze są naprawdę ciepłe dni to odpuszczam. Pudry sypkie były moimi ulubieńcami ale po zakupie jednego pudru prasowanego z Bell (Moist) stwierdziłam, że chyba tęsknie za takimi kosmetykami. W mojej kosmetyczce można znaleźć wyłącznie sypkie pudry ale obecnie nieco się zmieniło.

Puder z MAC jest świetny! Fakt nie jest to zupełnie matowy puder ale jego wykończenie jest bardzo naturalne i ładnie stapia się z podkładem, kremem bb/cc. Aplikuje go pędzlem, gąbeczek nie używam chyba, że na wyjeździe.

Wykończenie lekko matowe ale nie daje uczucia ciężkości i tym samym ciężko z nim przedobrzyć. W ciągu dnia nie potrzebuje żadnych poprawek, jedynie przyłożenie chusteczki w celu ściągnięcia sebum w zupełności wystarczy. Puder jest trwały dzięki czemu makijaż wygląda dłużej świeżo.

świetny

Jest to bardzo dobry puder. Świetnie matuje, nie wchodzi w pory i zmarszczki, długo się trzyma na twarzy, stapia się ładnie z kolerem skóry.
Puderniczka wygodna, solidna ale gąbeczka porażka. Od razu kupiłam inną.
Nie jest to mój KWC bo buzia jest po nim troszkę zbyt płaska, nie ma takiej miękkości i efektu odbijania światla- ale tego ten puder nie miał zapewnić, natomiast ja tego właśnie poszukuję. Tak więc szukam dalej ale ten puder na pewno zawsze też będę miała pod ręką bo matuje rewelacyjnie.

Nie jestem pełna

Opakowanie z lusterkiem, solidne, mocne, klasyczne, nie pęka nie ściera się. Wybrałam odcień Medium, który dla mojej jasnej cery jest idealny.
Puder dość szybko się zbrylił i stał się wręcz mokrawy kiedy chciało się go skruszyć. Dziwne. Za to trzeba mu przyznać że pięknie wygląda na twarzy, scala makijaż, matowi nie dając uczucia suchości na twarzy. Nie matuje tak dobrze jak pudry sypkie. Także nie jestem przekonana czy za tak duże pieniądze warto dać mu drugą szanse.

Świetny

Jeden z moich ulubieńców. Dobrze matuje cerę, utrwala codzienny makijaż, a przy tym wygląda naturalnie, nie robi efektu maski. Solidne opakowanie, z lusterkiem. Można śmiało schować go do torebki i poprawić makijaż w ciągu dnia.

Wyjątkowo dobrze zmniejsza połysk, jednocześnie wyglądając naturalnie

MAC Blot Powder bywa u mnie w kosmetyce z przerwami przez ostatnie sześć lat (wchłania tłuste partie z mojej twarzy w sposób, którego inne pudry nie robią)

Szczególnie uwielbiam go zabierać na podróż, opakowanie estetyczne wygodne a przede wszystkie trwałe, nie raz spadł mi na podłogę ( w torebce czy bez) a opakowanie jest w stanie pierwotnym. W środku znajduje sie puszek, który używam właśnie w podróży czy jak mam go w torebce, sprawca się doskonale, dozuje dobrą ilość produktu, a aplikacja jest bezproblemowa, domu jedna używam specjalistycznych pędzli.

Blot Powder Pressed jest długotrwały (około pięciu godzin bez poprawek w strefie T) Lubie jego skład zawierający mikę i krzemionkę, która wchłania tłuszcz ma twarzy, redukuje połysk i utrwala makijaż.
Blot Powder Pressed występuje w pięciu odcieniach - Light, Medium, Medium Dark, Dark i Deep Dark (używam Medium, a w zimie Light) .

Mam na twarzy mieszaną skórę tłustą / suchą / skłonną do trądziku, ale Blot dba by tłuste plamy na moim czole, nosie i brodzie sie nie pojawiały, a do tego nie powoduje wyprysków, ani nie wygląda cieżko.

Wyjątkowo dobrze zmniejsza połysk, jednocześnie wyglądając naturalnie i nie obciążając jej. Napewno będzie się pojawiał w mojej kosmetyce.

Najlepszy!

Jeżeli chodzi o formuły prasowanie to Blot od lat sprawdza się u mnie najlepiej. Zużyłam trzy opakowania, jedno po drugim. Wybrałam odcień Medium, który dla mojej jasnej cery był idealny. Opakowanie solidne, mocne, klasyczne. Lusterko wystarczająco duże do poprawek w ciągu dnia. Dołączonej gąbeczki nie używałam, do aplikacji służył mi pędzel.
Działanie oceniam w samych superlatywach. Pięknie wygląda na twarzy, scala makijaż, matowi nie dając uczucia suchości na twarzy. Jest trwały, rzadko kiedy nanosiłam poprawki w ciągu dnia. Opanowanie idealne do torebki.
Cena nie jest niska, ale wydajność rekompensuje nam wydatek.

Mój must have.

Zacznę od tego, że jest to jeden z nielicznych pudrów, który nie zawiera talcu. Matuje-naturalny mat(nie płaski) , utrwala makijaż, nie osiada na twarzy,nadaje się do poprawek,wygładza, zmniejsza pory. Kolor medium jest uniwersalny i będzie pasował większości nie pozostawia koloru. Sprawdza się przy podkładach lżejszych przedłuża ich trwałość. Jest genialny pod każdym względem i nie znalazłam lepszego. Zauwazyłam tylko, że szybciej go ubywa, nie mam starych opakowań, może gramatura została zmniejszona. Mój zdecydowany hit.

Bardzo dobrze matujący puder

Należy do produktów wyższej klasy. Czasem można kupić go na promocjj. Nie osypuje się, idealnie matuje. Nadaje się pod oczy i w strefę T. Bardzo go lubię. Warto zainwestowac w ten produkt.
Mac to wyższy level w makijażu. Pomadki zna chyba kazdy. Pudeleczko jest sliczne,nigdy zawartosć mi się nie skruszyła.

dobryyy!

MAC znowu spełnia swoje zadanie. Długo szukałam tańszego, drogeryjnego pudru który matowiłby moją skórę, ale nie sprawiał, że makeup będzie wydawał się ciężki. Jednak ani jeden drogeryjny puder w kompakcie nie sprostał moim oczekwianiom. Jak zwykle MAC na ratunek, puder zdecydowanie spełnia swoją funkcję. Puder matuje, ale w taki sposób, że skóra dalej wygląda dobrze, efekt utrzymuje się długo i jest bardzo lekki. Opakowanie również jest bardzo ładne proste i solidne, zawiera również lusterko i puszek do pudru. Używam koloru Light i faktycznie jest on bardzo jasny, ale do mojej skóry nadaje się idealnie.