KWC LogobyWIZAŻ logo
Produkty wycofane

Alterra Kamille Lippenpflege (Balsam do ust) (stara wersja)

4,2 na 5182 opinie

Kupi ponownie: 71% osób
    Kaja1989
    28 stycznia 2012 o 18:10
    To niemożliwe...
    żeby zwykła drogeryjna pomadka miała tak cudowny skład, znakomite działanie i niską cenę!:) Jak tylko zobaczyłam ją w "OSTATNIEJ SETCE" na stronie Wizażu, zdziwiłam się, że Alterra stworzyła pomadki do ust. Natychmiast zaczęłam analizować jej skład i w miarę jak go czytałam, otwierałam coraz szerzej moje usta:D Pomadka składa się z samych naturalnych składników, za które już należy jej się maksimum gwiazdek: - na 1. miejscu nawilżający olejek rycynowy (!) - na 2. miejscu antybakteryjny i pielęgnujący olej kokosowy - na 3. miejscu natłuszczający, naturalny pszczeli wosk - na 4. miejscu łagodzący olej Jojoba - na 5. roślinny, natłuszczający wosk candelilla - na 6. chroniący przed wysuszeniem, otrzymywany z naturalnych tłuszczów kwas stearynowy - na 7. pielęgnujące masło Shea/Karite - na 8. śródziemnomorki eliksir długowieczności i piękna - oliwę z oliwek - na 9. działająca przeciw wolnym rodnikom witamina E - Tokoferol - na 10. naturalny aromat - na 11. odżywczy olej słonecznikowy - na 12. łagodzący olej rumiankowy - na 13. wygładzający olejek marchewkowy - na 14. bogatą w antyoksydanty prowitaminę A - na 15. witaminę zdrowia i młodości - E. Co do działania, chyba możecie się Drogie Wizażanki domyśleć:) Usta są nawilżone przez baaaardzo długi czas! Są mięciutkie, jędrne i napięte. Pomadka ma tak wspaniałą i idealną konsystencję, że nie pozostawia żadnych suchych skórek ani brzydkich resztek. Konsystencja jest zwarta i dość twarda sama w sobie, ale na usteczkach sunie jak po maśle. Jeśli chodzi o zapach, to jest on prawie niewyczuwalny - niezwykle delikaty i subtelny. Nie ma żadnego smaku, dlatego bez obaw można jeść co się chce;) Opakowanie jest bardzo porządne, dobrze się zamyka, jest bardzo trwałe - przypomina mi opakowania o wiele droższych pomadek Nivea. Jak pisałam wyżej, produkt posiada same naturalne składniki - żadnych rakotwórczych parabenów, silikonów, czy olejów mineralnych, parafiny. Pomadka naprawdę głęboko regeneruje i odżywia przesuszoną, zmęczoną skórę ust zarówno latem jak i zimą i radzi sobie z tym świetnie!:) Dodatkowymi plusami są: - cena - ja zapłaciłam około 1,15 Euro - dostępność w każdym Rossmannie (chyba, że zachwycone Wizażanki ją powykupują;) ) Polecam szczerze z całego serca, bo jest to jedna z niewielu pomadek ochronnych, które są naprawdę naturalne, a nie przeładowane całą tą chemią, która zatruwa nasze ciało i niestety także organizm... Daję jej z czystym sumieniem tytuł mojego "Hitu" i kupuję kolejne opakowania:) p.s. Rospisałam się trochę, ale ta pomadka jest tak wspaniała, że można by pisać na jej temat rozprawy naukowe i nie tylko;) Używam tego produktu od: 1 miesiąc Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1

8 osób uznało tą opinię za pomocną
    Loouisse
    10 grudnia 2010 o 13:33
    hit wśród pomadek
    Zdecydowanie najlepsza pomadka jaką miałam. Doskonale nawilża usta, nie zostawiając przy tym tłustej powłoki, usta się po niej nie lepią. Bardzo wydajna, mam ją ponad pół roku, do tej pory wydłubuję resztki przed pójściem spać. Jej wydajność jest spowodowana zapewne tym, że nie trzeba jej raz za razem aplikować, jak to ma miejsce przy niektórych pomadkach, np. carmexie. Uczucie nawilżenia jest długotrwałe i częsta aplikacja nie jest potrzebna, chyba, że ktoś lubi. Ja nie lubię mieć tłustej powłoki na ustach, więc bardzo mi odpowiada, że Alterry nie muszę nakładać często. Ogromnym plusem jest cena i brak zapachu. Wcześniej nie doceniałam jej tak bardzo, ale ostatnio używam carmexa tak tu zachwalanego i widzę kolosalną różnice. Używałam pod koniec zimy i latem. Zimą sprawdza się lepiej, nie miałam najmniejszego problemu z pękającymi czy wysuszonymi ustami. Latem używanie było kłopotliwe, bo pomadka robiła się pod wpływem ciepła miękka i za dużo pozostawało jej na ustach. W końcu mi się złamała. Co prawda skleiła się z powrotem ale była miękka i odkształcona. Dlatego też polecam na zimniejsze dni. PS. Wielbicielki pomadki z Oeparol powinny i z tej być zadowolone. Moim zdaniem są do siebie podobne jeśli chodzi o pielęgnacje i użytkowanie. Edit: Po niemiłej przygodzie z carmexem kpiłam drugie opakowanie alterry i podtrzymuję swoją ocenę, bo niestety zwiekszyć jej już nie mogę :( Pomadka już po paru aplikacjach wyleczyła spierzchniete usta, ale tak max spierzchnięte :-)

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    kirjekuorta
    15 października 2011 o 21:57
    The Best
    Zużyłam w swoim życiu tonę pomadek bo je uwielbiam. Po latach eksperymentów wyłoniłam zwycięzcę: produkt Alterra. Mega nawilżenie, nie bieli, nie skleja, daje naturalny, bezbarwny połysk, ma naturalny zapach oraz rewelacyjny skład, ładne opakowanie oraz... DATA WAŻNOŚCI, której nie uświadczycie ani na Bebe ani na Nivei. Rzecz istotna bo kupując (ukochane w sumie) Bebe, zawsze zastanawiam się, czy to miesięczna świeżynka, czy produkcja sprzed dwóch lat. Odkąd nauczyłam się rozszyfrowywać kody produkcji na Nivei (była instrukcja w jakiejś gazecie, klucz do odczytywania roku i tygodnia wyprodukowania), to wiem już, że na sklepowych stojakach dzielnie wiszą pomadki wyprodukowane w 2010, 2009 a nawet 2008. W przypadku Alterry sprawa jest jasna. Jest data ważności i daje to jakieś tam pojęcie o życiorysie danego egzemplarza. Świetna pomadka, dla mnie najlepsza w tej chwili, cena z przedziału niskich. Używam tego produktu od: roku Ilość zużytych opakowań: kilka

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    LadyHagath
    6 listopada 2015 o 20:55
    kosmetyk wielozadaniowy
    Gdybym miała wybrać jeden balsam do ust na resztę życia, wybrałabym rumiankową Alterrę. + gdy nałożę ją wieczorem, rano nadal jest na ustach (a śpię twarzą w poduszce) + głęboko nawilża i koi popękane usta + dzięki temu że jest dość tępa, stanowi idealną bazę pod matowe pomadki, znacząco podnosząc komfort ich używania + świetnie współpracuje z każdym kolorowym kosmetykiem do ust, jaki posiadam + bardzo delikatny rumiankowy zapach i brak smaku + jest wygodniejszą wersją kuracji olejkiem rycynowym na brwi i rzęsy i ma taką przewagę nad płynnym olejkiem, że nie spłynie ci do oczu powodując niezapomniane wrażenia bólowe Używam tego produktu od: 9 msc. Ilość zużytych opakowań: 2 (w trakcie)

anaia
    4 października 2015 o 18:45
    Uwielbiam
    Uwielbiam te balsamy do ust przede wszystkim za to, że są na bazie olejów a nie parafiny. Zawsze gdy jest promocja w Rossmanie to robię mały zapas. Przetestowałąm już mnóstwo pomadek ochronnych ale ta bije wszystkie na głowę. Cenowo też wypada super. Nie będę już szukać niczego innego chybaże będę zmuszona. Oby produkowali go aż do mojej śmierci ;) Używam tego produktu od: 1 rok Ilość zużytych opakowań: 8 opakowań

• 5 / 5
    moje KWC
    Żałuję, że tak późno odkryłam ten kosmetyk + idealne nawilżenie + nie błyszczy się, nie spływa z ust + suche skórki zniknęły + nie śmierdzi, nie ma koloru + naturalny skład + tania + wydajna Najlepsza pomadka jaką dotąd miałam. Używam tego produktu od: miesiąca Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

lattegirl
    6 stycznia 2013 o 22:55
    Świetny produkt Alterry
    Skład zachęcający. Cena- jeszcze bardziej. Więc kupiłam. I absolutnie nie zawiodłam się! Pomadka oparta jest na wosku pszczelim i olejkach roślinnych. Za to pierwsza gwiazdka. Druga za to, że pomadka ratuje mi usta :) Używam w naprawdę trudnych sytuacjach, jak mi się przypomni, czyli generalnie zazwyczaj gdy już jest bardzo źle i usta wymagają intensywnej regeneracji. Trzecia gwiazdka za spisywanie się w różnych warunkach pogodowych. Na mrozach trwałość szczególna! Czwarta gwiazdka za cenę. Pomadka kosztuje grosze. Piąta gwiazdka za nierozwalające się, praktyczne opakowanie. Spadała mi ta pomadka już wielokrotnie i nic ani z opakowaniem ani z zawartością się nie stało. Pomadka ma jedną wadę - okropna estetyka opakowania (na szczęście już to zmienili) a la PRL. Ta wada jednak nie ma znaczenia, dlatego nic nie odejmuję. Pomadka ma przede wszystkim działać, a to w co jest opakowana nie liczy się do tego. A to że ktoś (czyt. latte girl) jest wzrokowcem i zwraca uwagę na detale ... to jego problem ;) Używam tego produktu od: 4 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

xvxaniaxvx
    22 października 2012 o 16:13
    2 / 5
    jestem na NIE
    Po olejku z Alterry, zaciekawiona byłam innymi produktami, a z okazji, że co raz gorsza pogoda trzeba sie zaopatrzyć w coś konkretniejszego do ust... niestety to nie to! +daje ładny połysk +ładne opakowanie +teoretycznie zacny skład Teoretycznie, dlatego że przy takim składzie spodziewałam sie dobrego nawilżenia, nic bardziej mylnego. -zapach, zapach i jeszcze raz okropny zapach Obok rumianku to to nawet nie stało, a zapach (przynajmniej dla mnie) jest nie do przyjecia Używam tego produktu od: miesiąca Ilość zużytych opakowań: jedno i napewno go nie skończe

pajla21
    8 sierpnia 2012 o 21:48
    Zbyt słabo nawilża
    Plusy: - nadaje połysk ustom - konsystencja - praktyczne opakowanie - wydajny - cena Minusy: - słabo nawilża - niezbyt ładny zapach Zapach tego balsamu niezbyt przypadł mi do gustu chociaż na co dzień lubię woń rumianku, ale jego zapach w ogóle nie jest rumiankowy. Balsam nawilża, lecz niestety zbyt słabo. Jest wiele innych pomadek tego typu które nawilżają znacznie lepiej i są w podobnej cenie. Używam tego produktu od: 5 miesięcy Ilość zużytych opakowań: jedno

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    nAtaL!a
    11 czerwca 2012 o 23:28
    Idealna- kwc
    Pomadka ratowała mnie we wszystkich możliwych sytuacjach: latem, zimą, w trakcie kuracji izotretoniną. Ma cudną, treściwą konsystencją, nie jest zwykłą wazeliną jak większość pomadek. Pozostawia cudną kołderkę na ustach. Musze się przyznać, że jestem uzależniona od niej;) ale jeśli się zdarzy, że jej zapomnę (o zgrozo) to śmiało daję radę do 5nawet 6 godzin,a usta nie są spierzchnięte!Tania, często dostępna na promocji. Minusów brak! Używam tego produktu od: 2010 Ilość zużytych opakowań: z 6-7 opakowań

PPP90
    16 maja 2012 o 20:06
    1 / 5
    nigdy więcej
    Kupiłam tą pomadkę zachęcona pozytywnymi opiniami na KWC i po pierwszym tygodniu jej używania bardzo sie zawiodłam. Minusy: -nie wiem doprawdy gdzie są te naturalne składniki itd. ale ta pomdka wysuszyła mi usta na wiór, doprowadziła je do ruiny -zapach ma okropny, śmierdzi jak przestarzała pomadka a datę ważności ma jeszcze długą -w moim przypadku niestety wydajna Plusy +cena +daje ładny połysk na ustach,ale to prawie każda pomadka/balsam robi Nie polecam. Używam tego produktu od: używałam w marcu Ilość zużytych opakowań: niecała połowa, reszta chyba pójdzie do śmietnika

pati100larz
    7 maja 2012 o 22:36
    3 / 5
    Nie wiem skąd te zachwyty.
    Ot zwykła pomadka, nic szczególnego. Bez względu na porę roku ślizga się po moich ustach, znikając bardzo szybko, a w dodatku emanując błyskiem na wzór wiecznie mokrych ust. Nie zauważyłam spektakularnych efektów, ale nie mogę też powiedzieć, że w jakimkolwiek stopniu pomadka Alterra moim ustom zaszkodziła. Używam tego produktu od: kilku miesięcy Ilość zużytych opakowań: jedno całe

queenofwinter
    7 maja 2012 o 21:37
    godny zastępca Carmexu i Tisane
    Balsam jest śmiesznie tani . Dobrze nawilża , zostawia na ustach , ładny woskowy połysk. Ma fajny , naturalny skład, jest w ogólnie nie wydajna . Ma fajny , delikatny ziołowy zapach, wygładza usta. Udany zamiennik mojego ukochanego Carmexu i Tisane ;) polecam Używam tego produktu od: pół roku Ilość zużytych opakowań: 1 balsam

checinka
    20 kwietnia 2012 o 18:01
    4 / 5
    Nie dla ciężkich przypadków
    W okresie zimowym moje usta były w bardzo złym stanie. Mocno wysuszone, czasem popękane i często przygryzane (paskudny nawyk :/ ) potrzebowały szybkiego ratunku. Kupując tę pomadkę mocno liczyłam, że naturalny skład zdziała w moim przypadku cuda. Niestety, mimo wielu zalet Alterry trochę się na niej zawiodłam. Na plus zaliczam jej naturalność, idealną konsystencję (chyba jako jedyna nie złamała się w trakcie użytkowania) oraz w miarę neutralny zapach i smak. Właściwie można powiedzieć też, że zmiękcza usta i je wygładza. Więc czemu byłam taka zawiedziona? Otóż całe działanie pomadki ograniczało się jedynie do czasu, gdy była na ustach, dając krótkotrwały efekt. W ogóle ich nie wyleczyła, suche skórki pojawiały się jakiś czas po zniknięciu balsamu z ust. Całe szczęście znalazłam swojego wybawiciela (Tisane, dzięki któremu moje usta w końcu wyglądają jak człowiek :D ). Teraz Alterry używam bardziej jako uzupełnienia i w takim duecie sprawuje się dobrze. Podsumowując mogę stwierdzić, że raczej nie nada się w ekstremalnych przypadkach, ale na pewno poradzi sobie z mniej wymagającymi ustami. Może kiedyś wypróbuję nową (oby lepszą) wersję. Używam tego produktu od: 3 miesięcy Ilość zużytych opakowań: koncówka pierwszego

Domi Nica
    18 kwietnia 2012 o 12:51
    świetna
    Chyba wszystkie zalety tej pomadki zostały już wymienione :) + naturalny, bogaty skład + nawilża, pielęgnuje usta + pozostawia delikatny, przezroczysty połysk na ustach + łagodny zapach + bardzo wydajna + solidne opakowanie + dostępność, cena Używam tego produktu od: ponad roku Ilość zużytych opakowań: kilka

ephedrinum
    17 kwietnia 2012 o 16:19
    Super produkt
    Mam bardzo często spierzchnięte usta, ot tak po prostu bardzo łatwo się wysuszają. Próbowałam bardzo wielu balsamów do ust, aż trafiłam na ten, strzał w 10-tke! Same plusy: -cena -skład produktu -pielęgnacja ust na 5, są nawilżone i fajnie natłuszczone, a nie tylko pokryte warstewką niby nawilżającą, która po kilku minutkach się zjada. Używam tego produktu od: 2 miesiące Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

Twitter
    1 kwietnia 2012 o 13:02
    Bardzo dobra i naturalna
    Z miłości do naturalnych kosmetyków Alterry zakupiłam to rumiankwe miziadełko do ust. Największy plus za naturalny skład, brak sztucznych konserwantów, sztucznych składników zapachowych. Nie wiem tylko które ze składników są certyfikowane i pochodzą z upraw ekologicznych. Balsam to przyjemny, gładki sztyft, który równomiernie i bez problemu rozprowadza się na ustach. Bardzo dobrze nawilża i regeneruje usta, daje przyjemne uczucie ukojenia. Nie powoduje uczucia wysuszenia przy długotrwałym stosowaniu, usta "nie przyzwyczajają się" do niego, dzięki czemu jest skuteczny aż do wykończenia opakowania. Wydajny, zużywa się w normalnym tempie. Podkradał mi go TŻ, więc mogę stwierdzić, że bardzo dobrze dba również o męskie usta (mięciutkie, zadbane, bez spierzchniętych skórek, jak nic całuśne! :D ;) ) Zapach ani ładny ani brzydki, dla mnie neutralny. Cena (jak za kosmetyk naturalny) naprawdę niewysoka. Minusów brak. Pewnie wrócę, bo lubię Alterrę, ale tyle nowych miziadełek czeka na przetestowanie... ;) Używam tego produktu od: jakiegoś czasu Ilość zużytych opakowań: trzy

zazwi27
    29 marca 2012 o 20:49
    w sumie moze byc
    zaczelam ja uzywac kiedy na dworze bylo -20 stopni, dobrze nawilzala koila spierzchniete usta, ladnie pachnie choc nie jest to zapach rumianku, jest dosc gest po rozsmarowaniu na ustach,obecnie stosuje ja tylko na noc,rano mam mieciutkie usta, pomadka ma bardzo dobry sklad i cene, ja zaplacilam za nia 5 zl Używam tego produktu od: lutego Ilość zużytych opakowań: ciagle pierwsze