Paco Rabanne, Black XS For Her EDP

Paco Rabanne, Black XS For Her EDP

Black XS to zapach pełen kontrastów. Uosabia tajemniczą niewinność oraz promienną zmysłowość. Te ultrakobiece perfumy zamknięto w kształtnym, przyciągającym oko flakonie.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: różowy pieprz, kwiat tamandyrowca, żurawina
nuta serca: czarny fiołek, ciemiernik wschodni, kwiat kakaowca
nuta bazy: drzewo Massoia, patchouli, wanilia

<50ml, 50 - 100ml
drzewne, kwiatowe
Rekomendacja
jesień / zima, na dzień, na wieczór, wiosna / lato
wody perfumowane

89% jesień/zima 11% wiosna/lato

• Flakon: 2

połączenie zaczepialskiego pazura ze słodkością

O jak ja go uwielbiam. To chyba mój ulubiony zapach.
Jest bardzo specyficzny. Intensywny, zaczepialski a zarazem słodki... Właśnie ta pierwsza wersja, która jest coraz trudniej do zdobycia :(
Mega trwały
Patrząc na sam flakon, nie kupiłabym go, ale to co skrywa w środku... <3
rześka żurawina, podkręcona pieprzem. Przechodzi w klasyczną różę, ocieploną wanilią. Właśnie tak mogłabym opisać ten zapach.
Jak dla mnie na każdą porę roku i dnia
KOcham!

Kupiony w: Perfumeria Sephora

jest ok

zapach raczej na jakies wieksze wyjscia, na codzien moze byc zbyt ciezki. na pierwszy rzut wyczuwalana jest woń owoców. duży plus za to, że długo utrzymuje się na skórze

Oczarowana

W tym zapachu zakochałam się już dobrych kilka lat wstecz , oczarował mnie kobiecością - zmysłowością - zniewalającymi nutami - trwałością zapachu . Wiem , że nie jest to perfum dla każdego gdyż jest po prostu ciężki , to nie jest słodki kwiatowy , romantyczny zapach ,ale posiadający pazur , intensywny . Ja uwielbiam go właśnie za to , za brak prostoty . Minusem jest jak dla mnie flakon , chociaż czaruje wyglądem zwyczajnie jest ciężki.

Moje ulubione, zdecydowanie

Są to ciężkie perfumy, bardzo kobiece, zdecydowane i zmysłowe, ale jednocześnie słodkie i ostre. Pełne przeciwieństw . Cudowne nuty zapachowe, przenikają się nawzajem, ale za każdym razem czuć inną nutkę. Bardzo oryginalne składniki kwiatowo- owocowe, przywodzą na myśl kraje orientalne. Są bardzo trwałe, na ciuchach czuć zapach parę dni. Opakowanie bardzo trafnie oddaje charakter perfum, jednocześnie słodkie i ostre.
Używam je zarówno na dzień i na wieczorowe wyjście, przez cały rok. Cena nie jest wcale wysoka, perfumy można kupić na promocji i przez drogerie internetowe.

• Flakon: 3

Gy zobaczyłam flakonik w kolorze różowym stwierdziłam że pewnie będzie to ciekawy zapach. Oczywiście poleciałam do sklepu sprawdzić zapach. I okazał się strzałem w dziesiątkę. Słodki zapach z ciężkimi nutami to jest to. Używałam go przez kilka miesięcy i był nie odłącznym elementem mojej kosmetyczki. Zdecydowanie zapach na zimniejsze pory roku.

• Flakon: 5

Kultowy, kobiecy zapach sprzed lat

Po raz pierwszy zakochałam się w tym zapachu gdy moja przyjaciółka dostała go od mamy na urodziny :p
Od razu pełna zapału powedrowalam po flakon dla siebie. Piękny czarno-różowy w ksztalcie ala serca, z grubego szkła-flakon w 100% odzwierciedla nuty zapachowe perfum. Słodkie z odrobiną tajemniczości, nie przytlaczaja, nie są duszace. Takie Perfumy tworzy Paco Rabanne. Każdy jest oryginalny, piękny i zmysłowy. Moja miłość do tego zapachu trwa ponad 7 lat :)

Zapach z przeszłości

To mój ulubiony zapach z czasów studiów. Kojarzy mi się z rockowymi imprezami, koncertami plenerowymi, festiwalami. Z czasami totalnej wolności i celebrowania każdego dnia. Z ogniskami pod chmurką i czekaniem na wschód słońca. Nie wyobrażam sobie tego zapachu w innej scenerii. To typowy zapach dla otwartej, radosnej i odważnej dziewczyny. Całość zapachu jest jak zew młodości, która chce być zauważona i podziwiana. To symbol piękna z pazurem i pewności siebie.
Na obecnym etapie mojego życia zapach ten wydawałby się na mnie dość infantylny, żeby nie napisać, że śmieszny. Lata mijają i wiele rzeczy wokoło również.
Nie odbieram temu zapachowi zalet, które niewątpliwie ma. To bardzo dobra kompozycja, ładnie komponuje się ze stylem rockowym, ale tylko z takim.
Pamiętam, że bardzo lubiłam cierpko-pieprzne otwarcie w tym zapachu, dodawało energii i pozytywnie nastrajało. Ogólnie całość zapachu jest bardzo aromatyczna, dzięki róży i kakao, baza też jest bardzo apetyczna.
Żałuję, iż to tylko zapach z przeszłości.

seksowny.. słodki.. piękny..

W tym zapachu zakochałam się od pierwszego "wejrzenia". Opakowanie jest ładne, kolorystycznie pasuje do tego zapachu. Jest słodki, ale dość ciężki. W sam raz na jesień i zimę, Choć mi nie przeszkadza używać go tak po prostu. Zapach jest seksowny, intrygujący. Niestety trwałość pozostawia trochę do życzenia. Mimo wszystko na pewno jeszcze go zakupię.

W porządku dla młodych

Perfumy dostałam w prezencie, od razu mi się spodobały. Zapach jest dość słodki, co pasowało do mnie, gdy byłam młodsza. Jednak z biegiem czasu coraz mniej po niego sięgam, mimo iż zawsze mam odrobinę tego zapachu w "zapasie". Myślę, że nastolatki będą zadowolone, ale także takie osoby, które uwielbiają takie słodkości.

przyjemny

Przyjemny, słodki, mocny zapach. Nie utrzymuje się jakoś bardzo długo, ale już niewielka ilość jest wystarczająca do spryskania się. Jednak na dłuższą metę zapach ten wydawał mi się zbyt mocny i musiałam od niego odpocząć.

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 2

po dawnej fascynacji nie ma śladu

Gdy byłam nastolatką ten zapach bardzo mi się podobał. Wydawał mi się taki oryginalny, zmysłowy i strasznie seksowny.
Teraz, gdy czasy nastoletnie mam już za sobą, Black XS nie wzbudza już takiego zachwytu. Ostatnio sobie o nim przypomniałam i przetestowałam sporą próbkę i szczerze mówiąc bardzo mnie zmęczył.
Zapach jest słodki do bólu, jest to słodycz dusząca, wręcz gryząca, atakująca nozdrza i nie dająca wytchnienia. Zapach mimo bogactwa składników w piramidzie zapachowej, nie zmienia się z biegiem czasu, jednoznaczna słodycz trwa i trwa, nie dając o sobie zapomnieć.
Black XS kojarzy mi się przez to tanio, momentami wręcz tandetnie.

Nie wiem czemu czuję w nim anyż, którego nie ma chyba w spisie nut. Anyżowa nuta podoba mi się np w Loverdose Diesel, tutaj jednak jest dla mnie wybitnie nie do zniesienia.

Podsumowując- testy tego zapachu to nieudany powrót do przeszłości. Może nie tyle nieudany, co przynoszący lekkie rozczarowanie- zapach pamiętałam jako rozkosznie słodki i szalenie kobiecy. Dziś nie mam ochoty go już nosić, może dlatego, że bardziej pasuje do młodszych dziewczyn.

Jednego nie można mu zarzucić- jest bardzo trwały i ma szalenie dobrą projekcję.

• Flakon: 4

Na pewno mu nie zarzucę, że jest fe...

Jako wielka fanka słodziaków z pazurem zostałam oczarowana próbnym psiknięciem i skusiłam się na setkę tego specyfiku. Zapach jest ładny, nie można mu zarzucić nic złego, jednak im dłużej go używam tym mniej mnie intryguje. Słodziak dla nastolatki. Nastolatki nie byle jakiej, nie jest to zapach dla pierwszej lepszej dziewczyny z brzegu, oj nie. Raczej nieco zbuntowanej, znającą swoją wartość, trzymającą głowę wysoko i pewnie. Ale jednak nastolatki. Pierwsze wrażenie było niestety lepsze niż przypuszczałam.

Trwałość i projekcja na średnim poziomie. Może to ja "nie trzymam" zapachu, ale w końcu każda recenzja, zwłaszcza perfumowa jest subiektywna. XS nie spełnia moich oczekiwań i kończy jako ładny, bezpieczny (!!!) zapach na niezobowiązujące wyjścia. Szkoda, liczyłam na bardziej złożoną znajomość.