Clarena, Dermasebum Line, Sebum Control Cream

Clarena, Dermasebum Line, Sebum Control Cream

Beztłuszczowy krem-żel o lekkiej konsystencji przeznaczony dla cery mieszanej, tłustej i trądzikowej. Preparat nawilża przesuszające się obszary jednocześnie normalizując tłuste partie twarzy. Działa bakteriobójczo i złuszczająco przyspieszając gojenie stanów zapalnych i systematycznie zwężając pory, łagodzi podrażnienia i nie obciąża skóry. Doskonale nadaje się jako codzienna baza pod makijaż.

Cena: ok. 200zł / 50ml
/m/

Zdecydowane TAK :)

Dla mnie idealny.
Efekt jest przyjemny, widoczny, ale delikatny (skoro ma działać zarówno na suche jak i tłuste partie cery, nie może być inaczej :)

Krem podczas nakładania ma tłustą konsystencje, wchłania się jednak w skórę i wygładza ją.

Zalety:
+bardzo wydajny (20g zużyłam w ponad 2 miesiące)
+zauważalne działanie: wygładza, nawilża cerę jednocześnie zmniejszając stopień natłuszczenia
+ nie uczula
+ nie natłuszcza

Wady:
- musi wyschnąć przed nałożeniem podkładu
- jeśli chodzi o zwężenie porów, to prawie niezauważalne
- cena

Krem uzywam wraz z tonikiem z tej samej serii. Raczej nie kupie go drugi raz. Efekty sa zbyt malo wi

Krem clarena dostalam od kosmetyczki.

plusy:
+ladnie nawilza skore mieszana
+lekka formula nie zatyka porow
+przyspiesza gojenie stanow zapalnych
+dosc wydajny
+ladny zapach
+nie podraznia, lekko zweza jakby pory. Staja sie one mniej widoczne przy regularnym stosowaniu.
+nadaje sie pod makijaz dziekii lekkiej formule

Minusy:
-nie wystarczajaco matuje jak obiecuje producent
-krem dosyc drogi jak na efekty
Używam tego produktu od: 3tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 -40ml

Ciekawy produkt !

Ogolnie bardzo lubię kosmetyki tej firmy. Ten akurat zakupiłam u kosmetyczki, po oczyszczaniu. We wtorek strasznie mnie wysypało (prawdopodobnie od jedzenia), w środę byłam na oczyszczani i poleciła mi ten krem jako krem na dzien oraz krem z serii dla skory wrażliwej na noc. Zakupiłam oba i używam ich zgodnie z zaleceniami. Jest niedziela i moja cera już prawie wróciła do normy.

Krem stosuje pod makijaż i sprawdza sie dobrze. Mam wrażenie, że delikatnie wyrównał kolor mojej cery? Nie wiem czy to ten krem czy ten drugi. Skóra wydaje się zdrowsza. Problemów ze świeceniem nigdy za bardzo nie miałam, choc wydaje mi się, że delikatnie matuje.

Krem ogólnie mi sie podoba i chyba kupię go jeszcze, bo na moje \'problemy\' działa dobrze.

POLECAM GO dla młodych dziewczyn z nie wielkimi problemami, mieszaną skórą.

Używam tego produktu od: tydzien
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Zwykły krem który robi wielkie NIC

Dostałam kilka próbek kremu darmowych na dwu tygodniowe przetestowanie.
Hamuje wydzielane sebum ? NIE
Dodatkowo miałam wrażenie, że cera się bardziej świeci i natłuszcza.
Moja cera w szczególności świeci się w strefie T, natomiast na kościach policzkowych po całym dniu widać "suche skórki".
Rzekomo krem ma niwelować świecenie w strefie T, a nawilżać tam gdzie potrzeba.
Niestety nie zrobił nic. Być może na tego typu produkt moja mieszana cera jest oporna. Ale za takie pieniądze lepiej wybrać coś innego. I mimo, że produkty clareny lubię, to ten krem jest niewypałem. A już na pewno nie dla 24-latki ;) Może młodszym dziewczynom okaże się pomocny.

Dwie gwiazdki za to, że nie zapycha i za fajną leciutką konsystencję.

Używam tego produktu od: już nie używam

Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

Przyjemny

Krem kupiłam z zamiarem stosowania na dzień, od lat walczę z moją przetłuszczającą się strefą T i suchymi policzkami a opis tego specyfiku brzmiał zachecająco.

Krem ma bardzo przyjemną konsystencje i świeży zapach, buzia po zastosowaniu była miękka, gładka , nawilżona ale bez tłustej czy lepkiej powłoki.

Krem niestety nie radzi sobie ze zmatowieniem skóry, po niedługim czasie twarz zaczynała świecić, przez co postanowiłam zużyć go na noc tu sprawdził się lepiej.

Jeśli chodzi o jakiekolwiek efekty, to jest ich brak, nie zaszkodził ale też nie pomógł, jeśli miałabym go zarekomendować do docelową grupą byłyby młode dziewczyny, bez większych zmian skórnych ze skórą normalną do mieszanj, które szukają lekkiego, nieobciążającego kremu nawilżającego.

poniżej oczekiwań

Mam cerę mieszaną, skłonną do zanieczyszczeń. Krem poleciła mi kosmetyczka w celu oczyszczenia strefy T. Używałam go 2 razy dziennie, zużyłam całe opakowanie i niestety, poza nawilżeniem skóry TEN KREM NIE ROBI ZUPEŁNIE NIC. Zaskórniki zostały, nie zauważyłam zwężenia porów, na twarzy ciągle wyskakiwały pojedyncze pryszcze. Jego plusem jest jedynie przyjemna konsystencja i zapach, ale jak na tę cenę to trochę za mało.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 50ml

JEST OK

W nawiązaniu do poprzednich recenzji: rozumiem że krem nie pasuje ale po co wymyślać mu dodatki których nie ma? Gdzie ten krem na parabeny i chemię?? Nie ogarniam tego sposobu krytyki. Przecież to firma mająca ambicje być eco zatem jak mogliby używać parabenów? Każda skóra reaguje inaczej, to że coś ma 90% mega opinii nie znaczy że sprawdzi sie u nas. Trochę rozsądku w tych komentach.
Dobra a teraz meritum :)

PLUSY:

- super nawilża, mało który krem do tłustej skóry nasyca naskórek wodą tak skutecznie i efektywnie, komfort od rana do wieczora,

- nie podrażnia, nie wysusza i nie powoduje powstawania suchych skórek,

- łagodzi podrażnienia i koi cerę, przynosi ulgę po słońcu.

- zaskakująco dobrze radzi sobie z ograniczaniem powstawania zaskórników, odkąd go używam robi się ich o wiele mniej, również stany zapalne występują rzadziej.

- neutralny zapach i kolor,

- nie wzmaga świecenie się skóry (choć nie matuje mocno),

- korzystna relacja jakości do ceny- polecam kupić dużą tubę 200 ml (ok. 65 zł),

- szybko się wchłania, jest lekki, zupełnie nie obciąża skóry,

- ujednolica koloryt, co jest widoczne nawet po krótkim czasie stosowania,

- dobrze radzi sobie z porami i czarnymi punkcikami na nosie, nie przeradzają się w jakieś niespodzianki i są dobrze ściągnięte.

MINUSY:

- matowanie- z tym nie radzi sobie najlepiej, ale też producent tego nie obiecuje, obiecuje zrównoważanie przetłuszczania ale nie totalny mat (od tego ma kolegę z tej samej serii),

- roluje się jeśli damy zbyt dużo, nie ma mowy o nakładaniu warstwami, wymaga dobrego wsmarowania.

OGÓŁEM polecam, na pewno jest to dobra inwestycja. lepsza niż buble z Garniera itp, które tylko wysuszają i mają tylko kwas salicylowy i eukaliptus w składzie. Ten krem nie tylko ogranicza namnażanie pryszczy ale pielęgnuje cerę jak powinien to robić dobry krem a nie badziew dla naiwnych nastolatków. :P

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie (tuba)

Dobry

Zamówiłam kremik z całym zestawem i zarówno z całości jak i z niego jestem zadowolona. Podejrzewam, że w lato nie sprawdziłby się tak dobrze (mam wtedy większe problemy z trądzikiem i tłustą skórą więc na noc używam jedynie maści cynkowej), ale teraz w warunkach zimowych spełnił swoje zadanie.

Stosowałam ten kremik na noc i rano skóra była miękka, przyjemna w dotyku, żadnej tłustej, świecącej warstwy. Dość długo się wchłania, dlatego nie stosowałam na dzień.

Wydajność średnia niestety, normalnie taka ilość kremiku starcza mi na ponad dwa miesiące, przy używaniu dwa razy dziennie. Tego używałam tylko raz dziennie i skończył się po około 2 miesiącach.

Nie wiem czy kupiłabym w cenie regularnej, ale może wrócę do niego za rok jeśli trafię na jakąś okazję.

Używam tego produktu od: dwóch miesiący

Przyzwoity

Używam go już od 1,5 roku.
Początkowo zachwyciły mnie próbki, które dostałam od kosmetyczki po zabiegu oczyszczania twarzy.
Rewelacyjnie przywrócił ją do stanu \'pupci niemowlaczka\' :)
Po ich zużyciu nie mogłam nie uledz pokusie kupna pełnowymiarowego słoiczka ;)

Tak jak już pisałam przede wszystkim potrafi poratować zmęczoną skóre zabiegami na zanieczyszczenia i nadprodukcje sebum.
Gdy mam wykonywany zabieg wieczorem, to po użyciu clareny następnego dnia rano skóra jest gładka, miękka, nawilżona a zaczerwienienia zredukowane do minimum.

Bardzo fajnie nawilża, bez pozostawiania tłustego, nieprzyjemnego filmu. Natomiast zaznaczam, że moja skóra jest często przesuszona.
Ten kremik niweluje to uczucie.

Czy redukuje niespodzianki... hmm trudno powiedzieć. Myślę, że na pewno przyśpiesza ich gojenie bo to zaobserwowałam przez tak długi czas stosowania. Natomiast nie mam ich dużo, okresowo pojawiają się i znikają. Myślę jednak, że ten krem nie poradzi sobie z mocno zanieczyszczoną skórą.
Można stosować go wtedy jedynie z pomocą jakiegoś mocniejszego kremiku czy serum na trądzik.

Krem na pewno nie nadaje się do stosowania pod makijaż. Producent zapewnia, że dzięki lekkiej kremowo- żelowej konsystencji bd do tego doskonały.
W moim odczuciu może tylko zepsuć makijaż, cera bardzo się po nim błyszczy.
Tu jest zdecydowanie minus bo znam kosmetyki do cery tłustej i zanieczyszczonej, które nie przetłuszczają tak mocno skóry.

Krem ma fajną, delikatną formułe.
Ma przyjemny, świeży zapach.
Opakowanie wizualnie ok ale niestety nie jest specjalnie higieniczne...

Kremik polecam jako regenerację po zabiegach.
Stosuje go pzrzez pare dni po.
Nie znam lepszego kremu do tej roli, nawilża, wygładza, goi ranki a zaczerwienienia znikają,
Natomiast przetłuszcza cere i nie nadaje się pod makijaż a to obiecuje producent.
Generalnie polecam, warto najpierw poprosić o próbki bo może być za słaby.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

W końcu dobry nawilżacz zwalczający tradzik!

Bardzo, bardzo dobry produkt! Ale gdyby nie złudne obietnice producenta...

Zakupiłam go u mojej kosmetyczki (pojemność 200ml) za niewielkie pieniądze. Babka powiedziała, że będzie idealny dla mojej cery - nie myliła się!

Przy systematycznym stosowaniu po około trzech tygodniach zauważyłam, że buzia jest o wiele bardziej nawilżona (zniknął problem suchych skórek) a zmiany trądzikowe szybciej się goją i jest ich coraz mniej.

Fajna konsystencja, ani zbyt gęsty, ani zbyt rzadki. Bardzo wydajny! Używam go już od ponad roku (co drugi dzień) i dotarłam dopiero do połowy opakowania.

Rzeczywiście łagodzi podrażnienia. Zaczerwienienia szybciej zanikają.

Buzia jest wygładzona i wygląda o wiele zdrowiej!

Są jednak dwie rzeczy do których muszę się przyczepić. Gdyby producent tego nie obiecywał prawdopodobnie krem byłby moim KWC.

Absolutnie nie jest to krem na dzień, pod podkład. Nawet jeśli odczekam godzinę po nałożeniu kremu w dalszym ciągu będzie się wałkował. To niedopuszczalne i wyjątkowo nieestetyczne.

Drugą sprawą jest to, ze nie zauważyłam wpływu kremu na rozszerzone pory.

Może producent chciał nas bardziej skusić do zakupu, nie wiem. Bynajmniej świetny krem!

Ilość zużytych opakowań: wciąż męcze 200ml, zostało jeszcze ok pół

NAJLEPSZY KREM CLARENY

Przetestowałam wiele kremów i ten jest dla mnie zdecydowanie na pierwszym miejscu. Mam cerę mieszaną, czasami przesuszoną na policzkach, od czasu do czasu pojawiały się drobne wypryski, które przestały się pojawiać, gdy zaczęłam używać tego kremu, skóra na policzkach również się wygładziła i jest teraz dobrze nawilżona. Ten krem zawsze używam na dzień i nie zgodzę się z poprzednim komentarzem, iż krem nie sprawdza sie pod makijaż, moim zdaniem jest właśnie idealny pod makijaż ze względu na swoją żelową konsystencję.

Używam tego produktu od: prawie roku z przerwami

Wymagający konsument !

Mam cerę: tłustą i bardzo problematyczną.
Stosuję produkty z serii Dermasebum prawie wszystkie od około roku ,i są rezultaty ( nie sądziłam)!
Jeżeli chodzi o krem Sebum Control to nazwa kremu jest w 100 % celna!
Krem ogranicza wydzielanie sebum,dezynfekuje i zabija bakterie! Po kilku miesiącach używania na mojej twarzy jest dużo mniej wyprysków!Krem ten jest bardziej jak lek dlatego stosuję go na noc.Do tego lekko nawilża i odżywia skórę nie robi "suchej masakry",a więc działa optymalnie!
Nie nadaje się absolutnie pod makijaż ani na dzień,jest dosyć gruby( pomimo żelowej konsystencji),makijaż wręcz wtapia się w skórę.Nie wierzcie,że matuje! Ale generalnie rewelacja - na noc !
Pomaga w kompleksowej kuracji sebum - konrol,stany zapalne -konrol!

Używam tego produktu od: 8 mies
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania