Gemi, Farmasystem, Gliceryna kosmetyczna

Gemi, Farmasystem, Gliceryna kosmetyczna

Gliceryna kosmetyczna z serii Farmasystem zapewnia głębokie nawilżenie skóry, której suchość może być wywołana czynnikami klimatycznymi, promieniowaniem UV, działaniem środków chemicznych. Jest doskonale wchłaniana przez skórę, nadaje jej aksamitną gładkość, wzmacniasprężystość. Uzupełnia cząsteczki wody w warstwie rogowej skóry, zmiejsza skłonność do pękania oraz zapobiega wysuszeniu.

Skład: Gliceryna 99,9%, lubrajel MS, kompozycja zapachowa, barwnik, etanol 96,5%, Carbapol 940, trójetanolomina, Tween 80, woda dejonizowana.

Cena: ok. 7zł / 50ml
/bw/

a ja tam lubię:)))

Gliceryny używałam dawno temu jako nastolatka razem z moją siostrą.O tym sposobie pielęgnacji cery wyczytałyśmy bodaj wFilipince no i oczywiście postanowiłyśmy sprobować.
Plus-tania jak barszcz i baaardzo wydajna!Używałyśmy jej do rąk i na skorę twarzy także-wyłącznie na noc,z racji tłustej konsystencji-cóż,nie wchłania sie rewelacyjnie i większość specyfiku można wytrzećw poduszkę.Ale mimo to warto było bo po nocy budziłyśmy sie z gładkim licem i po umyciu buzi nakładałyśmy j uz normalny lekki kremik..
Nie zanotowaąłm uczucia wysuszenai a wrecz przeciwnie-buzia byla gladk amiekka i nawlizona...Jednakze jest to jednak dosc ekstremalna form apielegnacji takz ena 1 glicerynie sie skonczylo-w kazdym razi ejelsi chodzi o skore twarzy-sa jednak łatwiejsze rozwiazania;P

Używam tego produktu od:dawno temu używałam

gdyby nie ten alkohol.....

Kupiłam ten specyfik, mając nadzieję na nawilżenie skory zimą. Wiadomo suche powietrze, jarzeniówki, zimowa aura przesuszają skórę.
Niestety produkt na drugim miejscu ma alkohol, nie jestem chemikiem, ale nie wydaje mi się, aby bylo to konieczne, przez to glicerynę stosuję tylko do rąk, faktycznie napina i nawilża skóre, ale zaraz potem używam kremu, żeby nie przesuszyć dłoni, właśnie alkoholem.
Miałam nadzieję na użycie tego specyfiku na twarz, ale teraz się nie odważę, ze względu na rozszerzone naczynka.
Do rąk, pod krem bardzo polecam. Piekielnie wydajna, wystarczy kropla na cale dłonie.

Używam tego produktu od:m-c