Pollena-Malwa, Terapia Nawilżająca, Żel do mycia twarzy do cery suchej i mieszanej

Delikatny i wysoce skuteczny żel przeznaczony do mycia twarzy i demakijażu oczu. Zawarty w kosmetyku kompleks Hydrolite zapobiega utracie wody ze skóry zatrzymując ją w głębokich warstwach naskórka. Aloes działa tonizująco i kojąco a allantoina łagodzi wszelkie podrażnienia. Żel polecany do codziennego stosowania szczególnie w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Skład: aqua, cocomidopropyl betaine, aloe vera extract, pentylene glycol, carrbomer, triethanolamine, allantoin, methylchloroisothiazolinone (and) methylisothiazolinone, linalool, butylphenyl methylopropional, hydroxymethylpentyl-3 cyclohexene carboxaldehyde, hydroxycitronellal, citronellol, benzyl salicytate, benzyl alcohol, parfum

Cena: ok. 11zł / 200ml

/e/

dziwny

kupilam bo akurat kosztowal niewiele i ciekawa bylam czy tani zel jest w stanie nie zaszkodzic mojej cerze ktora lubi sie przesuszac,
zel wogole sie nie pienil, a wydawalo by sie ze powinien jak to zel, ma fajne opakowanie z pompka
byl strasznie rzadki wiec wiele wyplywalo mi z dloni i poprostu sie marnowalo, wiec nie jest wydajny, nie podobal mi sie zapach okropnosc :(
nie wysuszal skory, nawet dobrze oczyszczal ale nie radzil sobie dobrze ze zmyciem makijazu

Używam tego produktu od: dawno
Ilość zużytych opakowań: tylko jedno

naprawde bardzo fajny!

Zel jest naprawdę bardzo przyjemny w stosowaniu. Jedyne co może przeszkadzać to zapach, bardzo ziołowy, ale ja akurat lubie. Świetnie radzi sobie z myciem buzi, dość dobrze usuwa makijaż, fajnie sie pieni, pozostawia skórę miekka i świeżą. W ogóle nie szczypie w oczy, nic a nic! Do tego bardzo praktyczna buteleczka z fajnym dozownikiem. Używam go zawsze kiedy moja mieszana cera za bardzo się wysuszy, np w czasie używania mydla siarkowego Barwy, do tego krem nawilżający Ziaja kozie mleko i jest super :) bardzo pomaga zachować równowagę. delikatny i skuteczny. Warto kupić!

Używam tego produktu od: dawna

nie wysusza :)

Kupiłam ten żel, ponieważ szukam czegoś, co nie wysuszałoby skóry i nadawało się jednocześnie do demakijażu oczu. Muszę przyznać, że ten żel spisuje się pod tym względem bardzo dobrze- skóra nie jest ściągnięta i wysuszona. Żel nie podrażnia oczu. Jest tylko jedno "ale"- wydajność, która związana jest z właściwościami oczyszczającymi produktu. Jeśli nie mam makijażu wystarczy, że umyję twarz tylko raz. Jednak jeśli zmywam makijaż, muszę tę czynność powtórzyć dwa razy albo nałożyć zdecydowanie więcej żelu. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia do pieniących się produktów albo producent zakłada, że osoby z wrażliwą cerą nie malują się :) Tak czy inaczej żel skończył się po miesiącu.
Żel ma wygodne opakowanie. Z pewnością kupię go jeszcze raz (może jak przyzwyczaję się do tego, że się nie pieni bedę go zużywać mniej?). Na pewno zagości u mnie w lato, wtedy kiedy ograniczam makijaż tylko do oczu. Przyznaję cztery gwiazdki- głównie za brak efektu wysuszenia. Polecam- dobry, polski produkt.

prędko go nie zmienię na inny

Żel ten odkryłam przypadkowo. Po prostu nie było tego, którego dotychczas używałam a na półce wybór był niewielki, jak to w markecie. Wahałam się długo, ale ostatnio nabieram przekonania do polskich kosmetyków, więc i temu postanowiłam dać szansę. Okazało się ze całkiem słusznie.

Żel przyjemnie pachnie, dobrze oczyszcza, nawilża i odświeża skórę, nie napina i nie podrażnia. Cena jest zbliżona do cen podobnych produktów zagranicznych (Nivea, Garnier itp) ale jakościowo też niczego mu nie brakuje - w takim przypadku stawiam na rodzimą produkcję :-)

Jedyny minus jaki zauważyłam to dozownik.. Jeśli nie przyłoży sie dłoni bardzo blisko to można "strzelić" żelem na siebie albo na ścianę (oba przypadki juz zaliczyłam ;-) )

Dodatkowe informacje dla zainteresowanych: żel ma konsystencję prawdziwie żelową, z tego powodu czasem zasycha u wylotu dozownika, nie pieni sie na skórze, jest bardzo wydajny. Podobno zmywa makijaż, ale tego nie potwierdzam ani nie zaprzeczam, bo sie po prostu nie maluję.

Jestem z niego na tyle zadowolona, żeby nie czuć pokusy dalszego eksperymentowania z następnymi żelami. Spotkałam go tylko w jednym sklepie, więc może być problem z ponownym zakupem :-( szkoda, bo moja sucha skóra bardzo go polubiła :-)