La Roche-Posay, Gel Demaquillant Physiologique [Physiological Cleansing Gel] (Żel do demakijażu z fizjologicznym pH)

Żel do demakijażu z fizjologicznym pH zawierający wodę termalną z La Roche Posay. Przeznaczony do skóry wrażliwej normalnej oraz wrażliwej mieszanej. Wg opisu nie powoduje zaskórników, nie zawiera mydła i barwników, bezalkoholowy.
Bardzo dokładnie oczyszcza, skóra jest delikatna, zaczerwienienia bledną. Bardzo dobry dla alergików, nie powoduje uczuleń i podrażnień, ma bardzo nikły delikatny zapach.
Żel ten przy kontakcie z wodą nie pieni się w ogóle.

normalna, wrażliwa, mieszana
demakijaż twarzy, oczyszczanie twarzy
łagodzące
bez alkoholu
z pompką
żel

Delikatna doskonałość w pozbywaniu sie makijażu

Kupiłam spontanicznie, poniewaz szukalam czegos, co bedzie w formie zelu usuwało dokładnie makijaż.
Żel jest delikatny, o przyjemnym zapachu, wygodne opakowanie i bardzo wydajne, bez problemu uswa makijaż z całej twarzy choć by usunąć makijaz z oka (kredki wodoodporne) trzeba nalozyc go dwa razy wiecej ale i tak bardzo dobrze radzi sobie z jej usunieciem. Uważam, ze jest to bardzo dobry kosmetyk da cer delikatnych i wrazliwych, nie ma zadnych podraznien, dobrze usuwa makijaż, jest przyjemny w stosowaniu. Kupuje go z przyjemnościa gdy na karte stalego klienta w Aptece otrzymuję jakas znizke ;)
Zdecydowanie polecam!

Używam tego produktu od: Pół roku

beznadziejne opakowanie a w środku przyjemność :)

Żel ten kupiłam nie jako zmywacz makijażu ale jako żel do mycia twarzy już po demakijażu. Najpierw zmywam wszystko płynem micelarnym, a dopiero potem używam żelu do już całkowitego oczyszczenia twarzy, dlatego nie wypowiadam się jak usuwa on pełen makijaż tylko jak oczyszcza cerę.

Plusy:
-dostępność
-idealny nawet dla bardzo wrażliwej cery, szczególnie po zabiegach kosmetycznych
-nie zapycha
-nie uczula, nie podrażnia
-nie powoduje wysypu niespodzianek
-nie ściąga skóry
-delikatnie koi, nawilża
-skóra po nim jest delikatniejsza, miękka i bardziej zadbana
-brak zapachu, dla mnie jest to akurat plus
-przezroczyste opakowanie z pompką, dość higieniczne i widać kiedy produkt się kończy
-dość wydajny jeżeli chodzi tylko o używanie go jako żel do mycia twarzy
-dość gęsta konsystencja, ładnie się rozsmarowuje
-nie zawiera mydła, alkoholu ani barwników
-dość dobrze odświeża cerę

Minusy:
-cena
-toporne opakowanie, tzn gdy żelu została już jakaś 1/4 opakowanie niestety nie szło go wypompować, trzeba rozcinać opakowanie, które jest bardzo grube i sztywne ( u mnie bez pomocy TŻ-a się nie obyło ) i korzystać z tak rozciętego opakowania co jest dla mnie bardzo niehigieniczne. Albo radzisz sobie tak albo wyrzucasz 25% produktu, a ja do takich osób nie należę, jeszcze za tak wysoką cenę
-nie pieni się

Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

świetny, ale...

Ten bardzo gęsty żel jest niewydajny, a biorąc pod uwagę cenę nieekonomiczny. Żeby zmyć makijaż ( tylko podkład, oczy zmywam specjalistycznymi płynami) potrzebne są dwa ruchy pompki. Po niecałych 2 tyg używania tego żelu połowy nie mam już w butelce. I tyle wad reszta same zalety.
Robi ze skórą cuda . Delikatnie ją napina, nie podrażnia , wyrównuje koloryt. W dotyku cera jest jak aksamit.
W użyciu tez nie jest problematyczny , owszem dość śliski , ale tez i bardzo gęsty . No i tej obsługi nie pienistości trzeba się nauczyć , dostosować do niej.

Używam tego produktu od: ok 2 tyg

Nieskuteczny

Posiadam cerę mieszaną i kupiłam ten żel z myślą o łagodnym oczyszczaniu.
Niestety, kosmetyk nie spełnia w żaden sposób swojej funkcji - jest ogromnie niewydajny, ponieważ, żeby zmyć makijaż, należy ponawiać aplikację kilka razy!
Żel rozmazuje się po skórze zamiast ją oczyszczać.
Po umyciu skóra jest miękka, ale to za mało, żebym kupiła go ponownie.

Ilość zużytych opakowań: męcze pierwsze i ostatnie

Wspaniały

Mój ideał.
Używam go do mycia twarzy, a nie do demakijażu.
Odrobinę żelu rozprowadzam na twarzy razem z wodą.
Myje idealnie. Zmywa cały makijaż.
Oczy omijam, bo zmywam specjalnym płynem do oczu.

Żel jest delikatny, nie podrażnia.
Idealny!

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Nie trafił w moje potrzeby

Bardzo chciałam, by mi ten kosmetyk podpasował, a powód był dość absurdalny - po prostu byłam już tak znudzona żelem, którego zazwyczaj używam, że miałam ogromną ochotę znaleźć jakiś inny, który mogłabym stosować z równym przekonaniem.
I mimo że jakimś szóstym, albo i siódmym zmysłem przeczuwałam jednak, że nie będzie to produkt dla mnie, to kupiłam go, bo farmaceutka w aptece wychwalała go pod niebiosa.

Niestety, szybko się okazało, że w kwestiach kosmetyków powinnam chyba ufać intuicji. Problemy zaczęły się już na etapie aplikacji kosmetyku, który ma przedziwną, żelowo-glutkowatą konsystencję i - o czym nie zostałam uprzedzona - kompletnie się nie pieni. Nigdy nie wiedziałam ile tego nałożyć, raz było za dużo, raz za mało, a i tak bez względu na zastosowaną ilość efekty mycia były niezadowalające. Dlaczego? Bo ten żel - wbrew nazwie! - nie zmywa makijażu. Nie radzi sobie z pudrem, podkładem, że nie wspomnę o makijażu oczu, do którego w końcu używam zwykłego tuszu, nie wodoodpornego - ten żel go po prostu dokładnie rozmazuje, nie zmywając nic.

Tak więc preparat do demakijażu nie demakijażuje, czyli nie spełnia zadania, do którego został stworzony. A ja niestety nie mam czasu i ochoty bawić się w usuwanie makijażu jakimś innym preparatem, a dopiero potem zmywanie twarzy żelem la Roche Posay.

Po kilkunastu nieudanych próbach użycia go zgodnie z deklarowanym przez producenta przeznaczeniem wykorzystałam go do mycia gębusi rano po wstaniu z łóżka, kiedy to, rzecz jasna, nie mam na sobie makijażu, który by trzeba usuwać.

Kosmetyk może się spodobac niemalującym się wrażliwcom. Bo jest niezwykle delikatny, nie narusza płaszcza lipidowego skóry, nie wysusza.

Używam tego produktu od: używałam kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: 1 pełne

łagodny

Jest to bardzo delikatny żel oczyszczający. Nadaje się dla skóry wrażliwej i suchej, po umyciu twarzy nie ma uczucia ściągnięcia. Nie jest w stanie zmyć tuszu do rzęs, ale producent tego nie obiecuje, więc nie można mieć o to do niego pretensji. Jest bardzo wydajny, używam go od lipca a nadal mam 1/3 opakowania. Jest dobry, ale nie idealny tak więc szukam dalej :) Poza tym nie jest moim zdaniem warty swojej ceny, gdyby kosztował połowę mniej to pewnie bym go kupowała, jednak w cenie regularnej nie wiem czy jeszcze po niego sięgnę...

Używam tego produktu od: lipca 2011
Ilość zużytych opakowań: jedno, w trakcie

Żel jak dla mnie działa tak jak powinien. Świetnie oczyszcza skórę. Podoba mi się, że prawie w ogóle nie pachnie i jest bezbarwny. Nie jest dla mnie problemem że w ogóle się nie pieni za to uważam że jest bardzo wydajny. Nie zauważyłam niedokładnego zmywania makijazu o którym wspominają opinie ponizej ale nie używam podkładu więc być może rzeczywiscie tak jest. Jak na moje warunki sprawdza się bardzo dobrze.

Trochę nie rozumiem zarzutów odnośnie złego oczyszczania oczu, szczególnie pozostałości po tuszu. Na opakowaniu nigdzie nie jest napisane, że jest to preparat do zmywania makijażu oczu więc ciężko od niego tego wymagać. Ja używam w takim przypadku najpierw płynu do demakijażu i jakoś działa wszytsko :)

KOCHAM

Jestem kosmetocholiczką. I to bardzo wybredną. Na palcach jednej ręki policzę produkty,które nie dość, że zużyłam do końca to zakupiłam ponownie. Ten żel jest jednym z nich. Kosmetyki do mycia twarzy przy użyciu wody traktuję zawsze jako oczyszczacze. Demakjaż robię innym produktami, dlatego żelu tego nie oceniam w kategoriach zmywania makijażu. Jako oczyszczacz mojej cery spawuje się jendak genialnie.
-Ma wspaniałą gęstą konsystencję, bardzo podobną do żelu micelarnego Rosaliac tejże firmy, jednak bardziej gęstą.
-Zniewala zapachem, który automatycznie wprowadza mnie w świetny humor.
-Ślizga się po twarzy, nie pieni, porcja wielkości groszku wystarcza na umycie całej buzi i szyi.
-Jedno opakowanie starcza na kilka miesięcy stosowania, przez co 43zł za które go zwykle zakupuję nie jest wielkm wydatkiem.
-Łagodzi skórę. Wszystkie podrażnienia znikają, suchych skórek brak, skóra nadmiernie się nie przetłuszcza.

KOCHAM TEN PRODUKT. Zawsze gdy próbuję go zdradzać z jakimś innym, potulnie wracam skruszona.

Używam tego produktu od: od kiedy się pojawił na rynku
Ilość zużytych opakowań: kilka

nie dla mnie

Podzielam zdanie mojej poprzedniczki,żel ten nie radzi sobie ze zmyciem makijażu ,trzeba go użyć bardzo dużo żeby był jakiś efekt czystej buzi,ale jak przejedziemy po twarzy wacikem nawilżonym w toniku to się okazuje że na twarzy są jeszcze resztki produktów które używałyśmy do makijażu .Ja go używam rano po przebudzeniu myje nim buzie,bo mam cere mieszaną i na lini T mocno mi sie świeci,a jak przetre tylko tonikiem rano to po zrobieniu makijażu po 2/3 godz.jest błysk na maksa,a jak używam rano tego żelu potem kremik nawilżający to jest ok przez 6/7 godz.PODSUMOWANI jako zmywacz makijażu NIEPOLECAM jako żel do mycia buzi POLECAM

ladnie pachnie, ale slabo zmywa makijaz

Zazwyczaj uzywam do demakijazu twarzy pianki Clinique, ale tym razem postawilam na cos z apteki. Kosmetykow La Roche-Posay za bardzo nie lubie, wiec sceptycznie podchodzilam do tego zelu, ale mial ladne opakowanie i wygodny dozownik, wiec nie moglo byc przeciez tak zle :D.

Plyn delikatnie pachnie owocami. Ma perfumy w skladzie, co nie jest najzdrowsze dla skory, ale przynajmniej uprzyjemnia uzywanie. Nie zawiera za to barwnikow i tu plus. Niestety sie nie pieni. Juz w aptece zdazylam wypytac co i jak wiec wiedzialam, ze nie bedzie sie pienil, a mimo tego bylam lekko zawiedziona.

Plyn jest swietny do mycia twarzy rano po wstaniu z lozka albo do dokonczenia demakijazu, ale jako produkt bezposrednio zmywajacy radzi sobie kiepsko. Nawet bardzo latwo schodzace zazwyczaj podklady zmywa dopiero za 2 razem, a trwalsze podklady typu ColorStay Revlona dopiero za 3 :eek:. Moze ktos ma na to czas, ale ja nie lubie spedzac w lazience za duzo czasu, tylko dlatego, ze produkt, ktory mial zmyc makijaz nie moze sobie z tym poradzic. Po pierwszym uzyciu wydaje sie, ze skora jest czysta. Ale gdy przecieram twarz tonikiem, wacik jest nadal mocno brudny :(.

Na plus zalicza sie to, ze w ogole nie wysusza skory i zostawia ja matowa. Moja skore bardzo latwo wysuszyc, wiec tutaj naprawde jestem zadowolona.

Ja bym tego produktu nie nazwala zelem do demakijazu, tylko zelem do mycia twarzy. Twarz myje z lekkich zanieczyszczen naprawde dobrze, ale makijaz zmywa kiepsko i tylko dlatego 3,5*.

Używam tego produktu od: miesiaca

nie zachwyca

Kupiłam ten żel, bo generalnie lubię kosmetyki tej firmy. Jednak żel do demakijażu nie zachwycił mnie. Niby nie jest zły, ale też nie powala jakością.
Mam wrażenie, że nie oczyszcza dokładnie, pomimo że używam go całkiem sporo. Nie pieni się wcale i może właśnie dlatego sprawia wrażenie, że skóra nie jest domyta. Poza tym jednak sporo trzeba go wycisnąć, aby rozprowadzić po całej twarzy. Stosując inne żele do mycia twarzy miałam wrażenie, że skóra jest doczyszczona; przy tym niestety nie wydaje mi się tak, co zważywszy na markę i cenę jest dla mnie nie do przyjęcia. Prawdę mówiąc porównując skuteczność i komfort stosowania tego żelu nieodmiennie nasuwa mi się skojarzenie ze zwykłym żelem do demiakijażu Nivea za 11 zł :-( Tak więc żel La Roche moim zdaniem nie jest wart zakupu.
Plus za opakowanie z pompką, brak konserwantów (o ile dobrze pamiętam) i neutralny zapach - dla wrażliwców.

Używam tego produktu od:ok. 2 m-ce