Cerko, Cerkoderm 15, 15% krem mocznikowy z kwasem mlekowym

Cerko, Cerkoderm 15, 15% krem mocznikowy z kwasem mlekowym

Wskazania: skóra sucha, łuszcząca się z tendencją do nadmiernego rogowacenia. Polecany do pielęgnacji stóp, kolan, łokci.
Działanie: nawilża skórę, likwiduje nadmierne rogowacenie. Działanie keratolityczne mocznika wspomaga kwas mlekowy.
Stosowanie: pielęgnacja bardzo suchej skóry z tendencją do rogowacenia również u osób, u których przyczyną suchej skóry są cukrzyca lub łuszczyca.
Składniki aktywne: mocznik 15%, kwas mlekowy/mleczan sodu 4,5 %, glicerol.

uniwersalne
sucha, odwodniona
nawilżające, regenerujące, natłuszczające
w tubce

Must have

Ja tego kremu używam głównie do stóp czasem też na łokcie i kolana gdy są mocno przesuszone. Nakładam go wieczorem, a następnie dnia skóra jest gładka , a suchy naskórek złuszczony. Krem jest dość tłusty , wolno się wchłania , pachnie delikatnie ją czuję trochę zapach wazeliny, ale mi osobiście nie przeszkadza

Jest ze mną od lat.

Ja ten krem kupuję na problem skórny jakim jest rogowacenie mieszków włosowych na ramionach i tyle ud (takie nieestetyczne krostki). Mocznik jest zbawienny przy tym problemie, a stężenie 15% bardzo mi odpowiada. Kwas mlekowy odgrywa tutaj również ogromną rolę, jest to połączenie, które regularnie stosowane wycisza zaognione zmiany i zmniejsza tę tendencję do rozprzestrzeniania się. Poza tym dobrze nawilża i wygładza skórę. Jest to jednocześnie mój krem na pięty, świetnie zapobiega szorstkości czy zgrubieniom na skórze. Jest on bardzo wydajny. Niewielka ilość podczas smarowania jakby podwaja się, a spory nadmiar trzeba rozłożyć na inny obszar skóry, dlatego lepiej dozować w miarę potrzeb, niż od razu zabielić się kremem. Dla mnie to bardziej bezzapachowy kosmetyk. Szkoda, że nie ma tuby np 200ml, wtedy smarowałabym nim całe ciało. 125ml to najwięcej, ale jeśli stosuje się na wybrane obszary, to jest on i tak wydajny. Polecam, bo to bardzo skuteczny krem w walce z szorstkością i rogowaceniem skóry. Ja go kupuję online, bo w aptekach stacjonarnie cena jest zawsze znacznie wyższa.

Moje odkrycie przeciw szorstkim lokciom

Odkad pamietam zawsze mialam szorstka gruba skore na lokciach, kolanach.. Odwiedzajac apteke rzucil mi sie w oczy ten krem. Pomyslalam a noz mi pomoze.
Faktycznie, pomogl.
Cerkoderm 15% jest to krem mocznikowy z aha. Bezzapachowosc to jego zaleta. Sklad rowniez mnie zadowolil, nieze ma w nim zbednych skladnikow. Pozostawia bialy kolor na skorze ,jednak w miare szybko sie wchlania. Regularnie stosowany zmiekczyl skore I ja wygladzil. Pozostane z nim na dluzej,gdyz sprawdza sie idealnie.

Polecony przez kosmetyczkę

Niestety moja skóra posiada tendencję do rogowacenia, przesuszania się. Powyższy produkt poleciła mi moja kosmetyczka podczas oglądania pleców, zaleciła kupno konkretnie piętnastki. Od tego czasu niezmiennie używam Cerkodermu codziennie wieczorem zamiast kremu nawilżającego w obszarach narażonych na nadmierne rogowacenie, tzn. ramiona, plecy, łokcie. Krem doskonale radzi sobie z moim problemem, dobrze nawilża, pachnie delikatnie, tak typowo "apteczne". Opakowanie z zakrętką jest dosyć niewygodne, zdecydowanie wolę nakrętkę flip top. Wadą produktu jest dosyć długi czas wchłaniania, jeśli założymy wcześniej ubranie to po rano skóra sprawia wrażenie lepkiej i brudnej, potrzebującej prysznica.

Najskuteczniejszy do stóp

To mój najskuteczniejszy krem do stóp. Mocno zmiękcza skórę stóp, znikają zrogowacenia przy regularnej opiece podologa i tym właśnie kremie używanym w międzyczasie. Od momentu jak zaczęłam go używać mam piękne stopy.
Ma dobrą konsystencję, nie klei się, używam zwyczajowo na noc.
Bez zapachu. Małe opakowanie powoduje, że można wziąć w podróż. Dobra cena.

Ratunek na rogowacenie mieszkowe skóry w codziennej pielegnacji

Jeden z kilku kremów tego typu jaki zawsze mam w domu a w szczególności w ostatnich tygodniach sięgam praktycznie codziennie po niego i zużywam opakowanie za opakowaniem.
Ja stosuję ten krem przede wszystkim na moje ramiona gdzie mam rogowacenie mieszkowe i ta skóra w ostatnim czasie jest w dużo gorszym stanie choć powoli zaczynam widzieć światełko w tunelu dzięki pielęgnacji którą obecnie stosuję..
Krem bezzapachowy dla mnie. Konsystencję ma takiego lekkiego balsamu. A po rozprowadzeniu na skórze zostawia taki film, lekko białą warstwę choć jeśli dobrze wsmarowuję to znika ta warstwa i pozostaje niewidoczna ale troszkę odczuwalna choc nie bardziej niż balsamy mocno nawilżające.

Przy regularnym obecnie stosowaniu zauważam poprawę mojej zrogowaciałej skóry, są mniejsze zaczerwienienia i trochę się uspokajają "zmiany".
Z jego wydajnością jest średnio aczkolwiek używam go minimum dwa razy dziennie więc zasadniczo sporo mi go idzie. Cena jest niska więc rekompensuje to tej nieco słabszej wydajności.

Używałam kremów z 10% mocznikiem ale one bardziej mi szkodziły niż pomagały. W domu mam jeszcze stężenie 30 oraz do zadań specjalnych żel 40% tej samej marki.
Jest to krem bez którego nie udałoby mi się ujarzmić rogowacenia. Co prawda na efekty takie pierwsze czekałam 2 tygodnie przy regularnym stosowaniu ale teraz jest już powoli do przodu.

Krem poza mocznikiem w składzie ma kwas mlekowy więc wydaje mi się, że dzięki połączeniu tych składników to rogowacenie mieszkowe jest tak uspokojone, bo to stężenie 10% mi szkodziło raczej a znowu 30% stosuję raz na czas, już ma większe działanie złuszczające a tutaj zależało mi na nawilżeniu, zmiękczeniu skóry i łagodzeniu tej czerwonej skórki która występuje przy rogowaceniu. Wyczytałam też, że kwas mlekowy wzmacnia działanie keratolityczne mocznika czyli działanie złuszczające. Dla mnie na co dzien to na prawdę ratunek.

Świetny krem, taki początkowy w kuracjach nawilżająco-złuszczających który uważam każdy powinien mieć w domu, a w szczególności osoby borykające się z azs, rogowaceniem albo po prostu z bardzo suchą skórą. Krem nawet przy prysznicu bądź kąpieli jest dalej odczuwalny, nie ma tego takiego hmm wypłukiwania się- tylko zostaje i powoduje, że płyny do kąpieli nie podrażniają ani nie wysuszają bardziej skóry.

Ratunek dla stóp

Krem z 15% mocznikiem poleciła mi podolog. Intensywnie nawilża i zmiękcza skórę stóp. Stosowany regularnie przynosi bardzo dobre efekty. Lekka konsystencja powoduje, że lubię go używać nie tylko na noc.

mam zawsze w domu, na wszelki wypadek

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami kupiłam krem z przeznaczeniem do pielęgnacji stóp. Mimo że dobrze nawilżał i zmiękczał skórę w tym miejscu, drażnił mnie film, jaki pozostawiał, dlatego zrezygnowałam ze stosowania na co dzień tego kosmetyku do pielęgnacji stóp. Jednak kilka razy przyniósł ulgę mnie i mężowi, gdy tylko pojawiała się na skórze jakaś szorstkość i tym podobne. I tak został z nami na dłużej. Mężowi wsmarowuje czasami odrobinę produktu w łokcie, gdy tylko zaczyna go drażnić uczucie szorstkości, a naskórek staje się zrogowaciały. Ja natomiast używam kremu, gdy źle trafię z balsamem do ciała, który jest za słaby na moją skórę na nogach. Albo gdy z jakiś innych przyczyn pojawi się zrogowacenia, gdziekolwiek. Krem kupuję przy okazji innych zakupów w aptece już od lat.
Zamknięty jest w białej, estetycznej, aptecznie wyglądającej tubce zamykanej na zakrętkę. Otwór pod nią znajduje się w gwincie i jest niewielki, ale wystarczający, by wydobyć odpowiednią na daną chwilę ilość kremu.
Sam kosmetyk posiada w miarę lekką konsystencję, choć jest bogaty, co widać w trakcie aplikacji. Wsmarowując go w skórę nóg muszę trochę popracować ponieważ początkowo tworzy biały film, który po chwili masowania znika wraz z wchłaniającym się w skórę kremem. Wydaje się, że na skórze nie pozostaje film. I owszem, nie czuć tłustości, ale gdy np. złączę nogi lub ugnę nogę w kolanie, to stykająca się skóra trochę się lepi. Jednak to nie jest taki nieprzyjemny efekt lepkości, gdy wszystko wokół przykleja się do skóry. Jest on odczuwalny tylko w przypadku przytknięcia skóry do skóry. I chociaż nie lubię tego bardzo, w tym wypadku nie jest to bardzo uciążliwe. Poza tym nie stosuję kosmetyku na co dzień, tylko w wyjątkowych sytuacjach, więc nie uprzykrza mi to każdego dnia.
Najważniejsze jednak, że krem ratuje efektownie moją skórę. Nawilża i błyskawicznie usuwa uczucie szorstkości oraz podrażnienia. Może i nie pachnie kwiatami, tylko parafiną, ale na szczęście słabo i woń szybko się ulatnia. Co do parafiny i olejów mineralnych obecnych w składzie… ogólnie rzecz ujmując, nie działają na moją skórę zbyt pozytywnie i doprowadzają w konsekwencji do przesuszeń, jednak w tym wypadku inne składniki (mocznik i kwas mlekowy) ratują sytuację. Poza tym okazjonalne sięganie po kosmetyk też robi swoje.
Podsumowując: kosmetyk jest dla mnie tylko i wyłącznie ratunkiem w trudnych chwilach (również dla męża) i chociaż towarzyszy mi już od lat, sięgam po niego tylko wtedy kiedy muszę, ale skoro się spisuje to przymykam oko na mniej komfortowe jego właściwości.

Wybawiciel

+ stosunek cena, wydajność i skuteczność, zwłaszcza że mam porównanie z innym specyfikiem zawierającym mocznik, który był niewydajny niezależnie od tego jak próbowałam go nakładać, tępy i daleko mu było do skuteczności cerkodermu

+ łatwo się rozsmarowuje i nie potrzeba dużej ilości żeby mieć poczucie, że dana partia ciała została dobrze pokryta kosmetykiem

+ dość szybko się wchłania i nie pozostawia wyraźnie wyczuwalnego filmu albo tłustej warstwy, czego nie znoszę, ale jednak trzeba dać mu chwilę na wchłonięcie, inaczej ubrania przykleją się do ciała

+/- zapach jest dość nieprzyjemny, ale szybko się ulatnia

+ po prostu działa i to nadspodziewanie dobrze;

Mam problem z rogowaceniem okołomieszkowym wszędzie oprócz pleców i torsu, co oznacza że ręce, nogi i pośladki mam pokryte wkurzającą "gęsią skórką", bliznami i zaczerwienieniami. Kuracja specyfikami przepisanymi przez dermatologa była trochę zbyt droga, więc się poddałam, zwłaszcza że to jak walka z wiatrakami, wystarczy odpuścić 2-3 dni w pielęgnacji i już jest znacznie gorzej. Peelingi czy szorowanie rękawicą w sumie tylko pogarszały sprawę, bo zamiast ścierać tylko martwy naskórek pogarszały tylko stan samej wysypki, powodując duży dyskomfort, mocne zaczerwienienie a nawet zranienia, a w końcu (sorry za szczegóły, ale może ktoś ma podobny problem) zaczęły mi się robić bolesne, duże gule na pośladkach, do tego stopnia, że nie mogłam siedzieć. Pogooglowałam co z tym zrobić, bo już wiedziałam od dermatologa, że to też forma keratosis pilaris, tylko nagle znacznie się zaostrzyła, i ludzie polecali specyfiki z kwasem mlekowym i/lub mocznikiem. I tak dotarłam do Cerkodermu, który w 2-3 dni podleczył zapalenie na tyle, że nie odczuwałam już takiego mega dyskomfortu, a przy dalszym stosowaniu zdecydowanie ograniczył zaczerwienienie, suchość i wyrazistość "gęsiej skórki" na pośladkach, więc z ciekawości wypróbowałam jak zadziała na ramionach i znów efekt widać było już po 2 dniach, poradził sobie nawet z szorstkimi, przesuszonymi łokciami, zmiany są uspokojone. Teraz używam Cerkodermu raz dziennie wieczorem, czasem zdarzy się 2 razy jak mam czas, i jest z dnia na dzień coraz lepiej, skóra jest gładsza, uspokojona, nawilżona i miękka. Nie mogę się doczekać aż skończę zabiegi depilacji laserowej, żeby móc go wypróbować na moich sponiewieranych, pokrytych bliznami po wrastających włoskach łydkach. Blizn nie wybieli, ale mam nadzieję, że zapobiegnie powstawaniu nowym, bo widzę że rogowacenie panoszy się już także na coraz większym obszarze łydek, a chciałabym kiedyś jednak pochodzić w spódniczkach i sukienkach.

Opis w sumie chyba dosyć szczegółowy, może nie powinno się "chwalić" w internecie takimi rzeczami, ale myślę, że może być sporo osób, które podobnie jak ja są strasznie zmęczone i sfrustrowane swoją skórą i wydały kupę kasy na kolejne balsamy, kremy, peelingi bez skutku. Jeśli macie problem z rogowaceniem okołomieszkowym to naprawdę warto spróbować Cerkodermu, zwłaszcza ze względu na obecność kwasu mlekowego, który chyba najbardziej mi pomaga, bo po żadnym innym kosmetyku z mocznikiem nie zauważyłam tak dobrych efektów.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: początek drugiego

dla mnie cud

Dla mnie ten krem jest objawieniem. Jest cudowny, zmienił moje dłonie już po kilku użyciach, są teraz jak nowe. Zawsze miałam problem suchych rąk, po myciu od razu je kremowałam, nie ważne czy kremem nawilżającym, ochronnym, czy masłem, bądź olejami-zawsze wszystko wchłaniało się błyskawicznie a dłonie były nadal suche.
Krem cerkoderm jest o lekkiej konsystencji, bardzo szybko się wchłania a pomimo to dłonie są gładkie i nawilżone. Po kilku użyciach skóra robi się aksamitna, rozjaśniona i wygląda młodziej.
Krem ma świetny skład, jest bez konserwantów i silikonów. Cena bardzo dobra.

Ilość zużytych opakowań: zaczęte drugie

słaby

Dorwałam to cudo w aptece za ok 12 zł. Nie znałam wcześniej opinii o tym kremie. Kierowałam się składem na opakowaniu, który jest zachęcający. Produkty z kwasem mlekowym i mocznikiem zazwyczaj działają bardzo pozytywnie na moje stopy.
Niestety po miesiącu stosowania muszę stwierdzić, że jestem zawiedziona. Przeczytałam opinie na wizaz i są one raczej pozytywne. Na pewno nie nazwałabym tego kremu bublem. Jednak z perspektywy czasu oraz porównując go do innych kremów, jakie stosowałam u mnie sprawdził się wyjątkowo słabo.
Po pierwsze, krem Cerkoderm 15 nawilża na bardzo krótko. Zaleca się go stosować 2- 3 razy. Ja widzę, że stopy są suche rano, pomimo że krem zastosowałam wieczorem 2 razy. Krem pozostawia jakąś dziwną, wilgotną powłokę. Pomimo, że w odczuciu jest raczej tłusty slabo natłuszcza skórę przez co również słabo chroni. Nie nadaje do stosowania rano, bo przez cały dzień czuję że moje stopy są dziwnie wilgotne, przez co bardziej mi marzną. Nie miałam wcześniej problemu z potliwością stóp, zwłaszcza zimą. Krem również słabo zapobiega zrogowaceniom, coś tam działa w tym kierunku, dla mnie zbyt mało.
Po drugie stosując krem na dłonie, owszem, czuję nawilżenie, ale krótkie, tylko do pierwszego ich umycia. Tak jakby krem pozostawiał tylko tą dziwną warstwę, ale nie nawilżał skóry, nie natłuszczał dostatecznie. Wiem, że teraz jest zimno i moja skóra jest bardzo wymagająca. Jednak oczekuje, aby krem robił coś więcej niż tylko dawał tak krótkotrwały efekt. Po umyciu dłoni skóra jest znów sucha i napięta, bardzo nie przyjemny efekt.
Plusy kremu ? Nie zawiera on konserwantów (? chyba kwas mlekowy sam w sobie jest konserwantem), barwników i substancji zapachowych. Mimo tego data ważności nie jest jakoś drastycznie krótka, wynosi ok 1 rok. Krem chyba zużyję na wiosnę, kiedy warunki pogodowe będą bardziej sprzyjające dla moich dłoni i stóp.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Krem jest tani i wydajny. Pachnie znośnie. Po aplikacji szybko się wchłania w skórę. Dzięki niemu skóra jest nawilżona, wygładzona i miękka. Radzi sobie nawet z moją chropowatą skórą na ramionach co nie każdemu kosmetykowi się udaje.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 2/3 opakowania