Cerko, Kermuren 10 (10% krem mocznikowy)

Cerko, Kermuren 10 (10% krem mocznikowy)

Wskazania: skóra sucha, łuszcząca się z tendencją do rogowacenia. Pielęgnacja dłoni i stóp.
Działanie: dobrze nawilża, rozmiękcza naskórek i zmniejsza rogowacenie. Powoduje uelastycznienie i wygładzenie skóry.
Stosowanie: pielęgnacja skóry dłoni, łokci oraz stóp. Polecany jako preparat wspomagający terapię łuszczycową, skóry po PUVA terapii. Może być stosowany łącznie lub naprzemiennie z preparatami sterydowymi lub przeciwgrzybicznymi.
Składniki aktywne: mocznik 10%. Glikol propylenowy.

regenerujące, nawilżające
w tubce
sucha

Taki średni.

Krem stosuję bardzo długo, ale ze względu na moją problematyczną skórę uszu - tak, uszu. Mam problem z łuszczycą na całym obszarze uszu, oprócz miejsc "za uszami", których problemy same zniknęły. Całe małżowiny, a nawet okolice bębenków się łuszczą tak bardzo, że żaden krem na nie nie działa. Mam też problem ze skórą głowy, na której zrobiła mi się duża łuska i do pewnego czasu stosowałam "Cerkogel" do skóry głowy o podobnej zawartości mocznika, też się nie sprawdził. Oba te kosmetyki stosowałam na polecenie dermatolog, ale nie podziałały.
Kermuren10
Krem jest biały i muszę naprawdę rozsmarowywać z takimi kombinacjami po moich uszach, jakbym jakieś ćwiczenia palców wykonywała, żeby pozbyć się tej smugi. Kermuren sprawdza się dobrze na cały dzień, ale obszar musi się, że tak powiem stale "wietrzyć". Kiedyś posmarowałam na wieczór i poszłam spać na boku (jedno ucho przy poduszce, więc się nie "wentyluje") , budzę się rano, podchodzę do lustra, a tu całe łuszczące się ucho, masakra jakaś. Krem radzi sobie przez kilka godzin z suchością ucha i zaczerwienieniem, ale później u niektórych części ucha widać odpadający naskórek i od nowa to samo. Zapach jest znośny. Opakowanie w porządku i długo starcza. Cena przystępna, ale chyba przerzucę się na mocniejszy tej samej firmy, bo żadnej poprawy nie uzyskam.

Zwykły krem do stóp robi więcej niż ten produkt

Kupiłam ten krem z polecenia Pani farmaceutki, która zarzekała się, że lepszego produktu na "zimowe" spierzchnięcia nie znajdę. Kupiłam z przekonaniem, że krem ukoi szorstką i lekko zrogowaciałą skórę stóp i byłam w sumie pewna, że 10% zawartość mocznika będzie gwarancją, że moje stopy będą miękkie i gładkie w dotyku a skóra zregenerowana.

Niestety nic bardziej mylnego. Jeśli chodzi o sam produkt krem ma fajną konsystencję, krem szybko się wchłania ma jednak jedno ale - pozostawia lekko lepkie uczucie. Zdarzyło mi się używać go kilkukrotnie do rąk i musiałam po aplikacji uważać by niczego nie dotknąć i nie zostawić na czymś lepkiej warstwy.
Jeśli chodzi o działanie i efekty, to w moim przekonaniu jest dość przeciętne. Nawilżać - nawilżał, koił skórę jednak mimo regularnego i skrupulatnego wsmarowywania go w suche miejsca, nie przyniósł 100% ulgi spierzchniętej skórze. Wiele produktów, które stosowałam by nawilżyć suche stopy czy dłonie mimo gorszego składu produktu robiły to zdecydowanie lepiej.

W moim przekonaniu produkt bez rewelacji, nie wyróżniający się szczególnym działaniem.

Świetny!

Stosuję jako krem do twarzy z polcenia. Mam skórę ze skłonnością do przesuszania i żaden krem z niższej półki cenowej nie nawilżał mojej skóry. Ten radzi sobie doskonale. Stpsuje tylko na noc bo krem ma bardzo tłustą formułę. Już po jednej aplikacji czułam różnicę. A co najważniejsze nie zapycha skóry, a zdarzają mi się nieprzyjaciele przy stosowaniu tłustych kremów. Przy okazji wmasowuje też w ręcę, są super gładkie.

Świetny i tani

Jako, że moja skóra z AZS wymaga szczególnej pielęgnacji przetestowałam już chyba milion kremów nawilżających i natłuszczających i nadal zostaje przy lipikarze la roche posay to jednak kuszę się na testowanie nowych kosmetyków i ten szczególnie przypadł mi do gustu. Ogromny plus za działanie, rewelacyjnie nawilża i lekko natłuszcza skórę, super skład, super cena, czego chcieć więcej. Polecam

Używam tego produktu od: trzy miesiace

Moje koło ratunkowe

Mam bardzo suchą skórę na policzkach. Nieraz pojawia mi się na nich "skorupa". Po używaniu codziennie podkładu ( mimo używania kremu nawilżającego przed) skóra się wysusza i pojawiają mi się suche skórki, policzki mnie swędzą, i wtedy sięgam po niego :)
+ bardzo dobrze nawilża
+ konsystencja jest odpowiednia
+ zapach
+ cena
+ wydajność

Jedyne co mi przeszkadza, ale to niestety taki urok mocznika, że jak skóra jest silnie przesuszona po nałożeniu kremu strasznie piecze. Ale rano, po umyciu buźki z pozostałości, cera jest delikatna, nawilżona i szczęśliwsza ;)

Krem przypisał mi dermatolog na moją zmianę skórną, którą mam już z 10 lat na lewej dłoni. Oczywiście zmiana nie zniknęła i zniknąć nie zamierza. Nie oczekiwałam nawet, że od zwykłego kremu nawilżającego zniknie, skoro nawet maści wypalające nie działały, ale w końcu kupiłam jedną tubkę kermurenu i nie żałuję :)

Krem stosuję na noc na stopy, ręce i twarz. Czasem kremuję nim również włosy przed umyciem.

Zalety:
- bardzo dobrze nawilża
- szybko się wchłania
- zapach (apteczny) nie przeszkadza
- produkt jest wydajny, mam go od dłuższego czasu, a jestem w połowie tubki
- cena również zachęca

Wady:
- zdecydowanie brak :)

Polubiłam się z tym kremem :D

Używam tego produktu od: Trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Po raz pierwszy użyłam tego kremu będąc u koleżanki i zachwycona tym jednorazowym efektem postanowiłam kupić własny egzemplarz.

Przede wszystkim doskonale nawilża. Nie uzywam go na co dzień raczej tylko wtedy, gdy mam problemy z suchą skórą i już po pierwszej aplikacji widać efekty. Zazwyczaj staram się go używać na noc. Ręce są gładsze i miękkie, naprawdę dobrze nawilżone.

Zdarzyło mi się też posmarować nimi łokcie i kolana: były zdecydowanie mniej szorstkie i zrogowaciałe. Mogłabym się nawet pokusić o stwierdzenie, że krem je zmiękczył.

Zapach raczej apteczny, ale nieuciążliwy. Można się przywyknąć.

Produkt jest bardzo wydajny, ale może to wynika też z tego, że nie stosuję go dzień w dzień. W każdym razie za cenę 14 zł warto go mieć na swojej półce.

Serdecznie polecam.

Używam tego produktu od: ok. roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej tubki

Okej

Do nie dawna był to mój krem do pielęgnacji stóp i problemy z piętami. Jednak postanowiłam sprawdzić inne podobne kremy więc narazie mam od niego przerwę. Krem jest bardzo dobry, pierwszy raz zapronował mi go dermatolog, gdy już po przebojach z innymi lekarzami i kremami nie wiedziałam co zrobić. Pomógł mi i do tej pory się z nim nie rozstawałam. Na pewno do niego wrócę.

Używam tego produktu od: używałam 3 miesiące temu
Ilość zużytych opakowań: sporo

dobry

Dobry krem szczególnie na zimę.
Gęsta konsystencja.
Używałam go często w nocy w większej ilości, aby nawilżyć skórę. Jest bardzo kleisty, więc pod makijaż się nie sprawdzi, ale jest ratunkiem dla skóry suchej i atopowej ;))

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Mój największy KWC

Gdy parę lat temu było źle z moją skórą i walczyłam z rozległą atopią to on mi pomógł wyjść z tego koszmaru. Solidnie nawilżył moją poranioną skórę tak spragnioną wody i pokiereszowaną sterydami. Kermuren dokonał cudu za który jestem mu niewymownie wdzięczna!

Zalety:
- solidne nawilżenie (po pierwszym nałożeniu piekło jak diabli, ale co się dziwić jak skóra była sucha jak wiór... Przy normalnej skórze takiego efektu nie ma ;) )
- lekka formuła kremu
- produkt polskiej firmy z Gdańska
- tani
- duża pojemność jak na takią cenę i działanie

Wad zdecydowanie BRAK.

Polecam atopowcom, życzę tego samego efektu co u mnie.
Ja będę do niego wracać jeszcze wiele razy.

Edycja 18.02.2014
Obecnie krem zrobił się dla mnie za lekki i za mało treściwy, niemniej wciąż gorąco go polecam, bo działa, jednak moja skóra nie zna umiaru i stała się jeszcze większym żłopaczem i taki krem znika z jej powierzchni bez śladu. Być może wrócę do niego latem.

Używam tego produktu od: 2009 rok
Ilość zużytych opakowań: kilka i będą następne

doskonały!

Chcialabym zacząć od tego, że od paru lat mam zmiany łuszczycowe na dłoniach, na poczatku przez pierwszy rok było leczenie dermatologiczne, aż po jakims czasie pani doktor poleciła mi do stosowania kremy z mocznikiem. I od tamtej pory jestem wierna kermurenowi - od ponad dwóch lat nie stosuję wcale maści!! regularne stosowanie codziennie wieczorem uleczyło moje dłonie:)
kremik super nawilża i zmiękcza, stosuję od czasu do czasu równiez na stopy i do buzi(nie jest wrażliwa). Przy czym zaznaczam, ze czasem leciutko zapiecze po nałozeniu na twarz, ale po chwili to uczucie znika a skóra jest przyjemnie gładka po przebudzeniu(stosuje na noc). Jesli macie problemy z suchymi skórkami na twarzy, posmarujcie dwa- trzy razem przed pojsciem spac i po problemie!
Zapach srednio przyjemny, taki apteczny ale mnie nie przeszkadza, zreszta bardzo szybko zanika po wsmarowaniu.
Dla mnie jest to kosmetyk bez którego nie wyobrażam sobie życia, ratuje mnie w wielu sytuacjach, wiec naprawde bardzo polecam!!

Używam tego produktu od: dwa, trzy lata
Ilość zużytych opakowań: ok 4-5szt

Wygładza skórę, ale uważajcie na niego

Lubię kremy Cerko za doskonałe efekty i dużą zawartość mocznika, ale ten jest słabszy od swojego brata, Cerkodermu 15. Kupiłam go właśnie dlatego, że 15-stki nie było w aptece.

Plusem jest to, że bardzo wygładza skórę i pozostawia ją miękką i gładką w dotyku, takiego efektu nie można uzyskać po drogeryjnych balsamach. Niestety jest męczący w stosowaniu.

Krem szybko się wchłania, ma kolor biały i w pierwszej chwili ciężko go rozsmarować, żeby się tej bieli pozbyć, ale ona szybko znika. Zapach nieprzyjemny, wolę bezzapachowe, ale da się przeżyć, chyba że ktoś jest bardzo wrażliwy. Średnio wydajny.

Ma mniejsze stężenie mocznika niż Cerkoderm, więc stosowałam na:

* stopy – ale tylko przez pierwsze kilka dni po pedikiurze, bo mocznik ma to do siebie, że używany regularnie powoduje szybsze narastanie naskórka i żółknięcie podeszw stóp (doświadczyłam tego po tych kremach, ale to normalne, więc to nie może być codzienny krem). Wygładza, zmiękcza i nawilża skórę stóp, ale słabiej niż 15-stka, a z bardzo problematycznymi obszarami na stopach sobie nie poradzi – ja mam dość przesuszoną i twardą poduszkę stopy od chodzenia w kółko na szpilkach albo baletkach z cienką podeszwą. Z tym sobie nie radzi. Ale przyznaję, pięty mam po nim gładziutkie.

* łokcie, kolana – zmiękcza, wygładza, skóra w tych obszarach jest po nim milutka, aż chce się ją ciągle głaskać.

* po goleniu – tu bywało różnie. Nakładałam na nogi i okolice bikini po depilacji. W przypadku bikini nie było żadnych problemów, zero szczypania, ładnie się wchłaniał, nawilżał, włoski nie wrastały. Właściwie nie czułam niczego nieprzyjemnego w związku z używaniem go na okolicę bikini.

Jeśli chodzi o nogi – istny koszmar. Nałożyłam na łydki od razu po depilacji i to było istne piekło – skóra szczypała, piekła (istny ogień, mówię wam), ale co tam, skoro po 10 minutach przeszło, a efekty były zadowalające – gładka, satynowa wręcz skóra. Problem pojawił się, kiedy rano ogoliłam całe nogi, razem z udami i przezornie odczekałam z aplikacją kremu do wieczora. Wieczorem niesamowicie podrażnił mi skórę (o dziwo, tylko na udach, chociaż to na łydkach zawsze wrastają mi włoski), skóra piekła i pojawiły się czerwone krostki, po których rano na szczęście nie było śladu.

BARDZO odradzam używanie go w dniu depilacji, żaden efekt nie jest wart atrakcji, jakie ten krem funduje.

Polecam na suche pięty bo jest naprawdę dobry, efekty są już po jednym zastosowaniu (krem + skarpetki na noc) ja nie kupię więcej, wolę wersję z 15% mocznika, a interesuje mnie też 30%. Na małe problemy pomoże, na większe – rozejrzyjcie się za mocniejszymi kremami Cerko.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwszą tubkę