Bioderma, Photoderm Spot SPF 50+ / UVA 35 (Krem ochronny p/przebarwieniom) (stara wersja)

Nowoczesne połączenie filtrów UVA-UVB z unikalnym kompleksem BIOprotection, który pobudza naturalny mechanizm obronny komórek skóry oraz zabezpiecza przed zmianami w obrębie DNA, sprawia, że krem Photoderm SPOT zapewnia skuteczną i długofalową ochronę na poziomie komórki. Dzięki wysokiej ochronie przeciw promieniowaniu UVA zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz reakcjom alergicznym na słońce. Dzięki MAXymalnemu zabezpieczeniu przed promieniowaniem UVB chroni przed poparzeniami słonecznymi a także ogranicza ryzyko wystapienia przebarwień. Działa także łagodząco. Bardzo dobrze tolerowany (może być stosowany na skórę wokół oczu i na powieki).

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclomethicone, alcohol denat., c20-22 alkyl phosphate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, c20-22 alcohols, ptfe, glycrrhetinic acid, glycrrhiza glabra (licocorice) root extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric triglyceride, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben.

Cena: 49zł/ 30ml
/ma/

bynajmniej nie dla mnie

Dosyć drogi jest ten krem Biodermy, ja zapłaciłam w aptece prawie 60zł/30ml.
W moim przydatku okazał się pomyłką, poleciła mi go Pani Dermatolog, przed serią zabiegów dermatologicznych.
Nakładałam go na skórę oczyszczoną i stonizowaną, po nałożeniu skóra błyszczała się, nie bielił strasznie skóry. Po około 10 minutach, może troszkę więcej moja skóra strasznie zaczęła się robić ściągnięta. Było to niemiłe uczucie, Chwilami to czułam jakby ktoś mi ją rozrywał. Byłam zmuszona by szybko zmyć krem z twarzy i nałożyć coś łagodzącego. Następnego dnia było to samo wiec zaprzestałam już jego używanie.
Dziwne to było bo nie miałam w tamtym czasie suchej skóry, była ona wręcz bardzo dobrze nawilżona.

Obecnie znalazłam swój ideał w wysokim filtrem i jego będę się trzymać

Używam tego produktu od: 15 lutego 2011, obecnie nie używam
Ilość zużytych opakowań: odrobina z 30ml

Mimo wszystko rozczarowanie

Na tle dostępnych kremów nie jest najgorszy ale...
No właśnie. Krem kupiłam po zużyciu dwóch próbek, którymi byłam zachwycona. Ładnie się wchłaniał i nie podrażniał. Niestety zawartość pełnowymiarowego opakowania jest zupełnie inna. Bloker dużo bardziej nabłyszcza, wchłanianie jest gorsze i przede wszystkim piecze przy nakładaniu i zmywaniu. Nie nadaje się do stosowania regularnego. Po tygodniu używania na twarz dostałam na policzkach mega podrażnienia, przypominającego trądzik różowaty. Leczyłam się 10 dni, zanim skora wróciła do stanu sprzed Biodermy.
Dodam, ze kremy z filtrem chemicznym nigdy mnie nie uczulały. Teraz stosuję ten bloker sporadycznie, bo szkoda mi wyrzuconych pieniędzy. Zostało mi niewiele, opakowanie jest bowiem malutkie, za to drogie.
Zużyję do końca, ale z czystym sumieniem nie polecam.

Polecony przez dermatolożkę:-)

Jestem w trakcie kuracji Aknenorminem i muszę stosować odpowiednie filtry, fakt skóra trochę się świeci po posmarowaniu ale zawsze można przecież zmatowić buzię pudrem. Nie barwi na biało co jest istotne. Miałam go na wakacjach w Casablance i wcale mnie nie opaliło, zero przebarwień... szkoda, że wcześniej o nim nie wiedziałam :-) Ah i nie używam go co 2 godziny jak jest zalecane przez producenta tylko rano smaruje buzie potem nakładam podkład i zmywam dopiero wieczorem... naprawdę godny polecenia :-)

Używam tego produktu od:3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań:1/4 opakowania

Pozostawia błyszczącą skórę

Zużyłam od maja tubkę kremu, używałam go tylko na twarz. Do plusów mogę zaliczyć to że jest lekki, płynny, łatwo go nakładać. Niestety pozostawiał na skórze błyszczącą warstwę. Stosowałam go według zaleceń co 2-3 godziny w słoneczne dni, skuteczność dobra, choć od przebarwień nie zdołałam się uchronić. Nie wiem czy kupię następną tubkę (obecnie trwa promocja -20%) może poszukam skuteczniejszej ochrony. I jeszcze jedno - ostrożnie ze smarowaniem okolic oczu, zaczynają łzawić.

gdyby nie ta cena..

W tym roku bioderma sie wyjątkowo postarała. Filtr dobrze się wchłania, bez problemu daje sie zmatować, nie bieli. Dobry dla cer mieszanych. Nie jest tak tłusty jak photoderm fluide i creme.
Opakowanie jak zwykle zabepieczone plombą :)
Filtr w zasadzie zasługuje na 5*.

Zawiera jednak alkohol i w przypadku dostania sie do oczu dość mocno podrażnia. Bioderma niestety zredukowała pojemnosc do 30ml, a 50 zł za 30 ml, to zdecydowanie za duzo, biorąc jeszcze pod uwage to, ze filtr nie jest zbytnio wydajny...

Używam tego produktu od: miesiac