Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26 (Krem ochronny do skry trądzikowej - wysoka ochrona) (stara wersja)

Silna ochrona przeciwsłoneczna, do skóry trądzikowej. Zapobiega zatykaniu się porów i powstawaniu zaskórników. Przeciwdziała zagęszczaniu się sebum. Zabezpiecza przed zmianami w obrębie DNA. Konsystencja jest nietłusta i bezbarwna. Krem nie bieli i natychmiastowo się wchłania nie pozostawiając tłustego filmu na twarzy. Długotrwale matuje przetłuszczające się partie twarzy. Fotostabilny.

Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

Cena: ok. 45zł / 40ml
/ic/

Do zadań specjalnych ok, na co dzień - nie.

Produkt wydaje mi się solidny, ale niestety nie nadaje się pod makijaż. Jest oczywiście o niebo lepszy od wszystkich tłuściaków, ale niestety wszystkich którzy szukają silnej ochrony na co dzień muszę rozczarować. Nakładając na skórę przepisową, gwarantującą skuteczną ochronę ilość, nie jest się w stanie nałożyć potem na wytworzoną w ten sposób maskę makijażu i wyglądać jak człowiek.
Jest gęsty, tępy, bardzo bieli, schnie faktycznie do matu. Z plusów nie powoduje powstawania zaskórników.
Faktycznie skutecznie chroni, nawet przy silnym nasłonecznieniu, można czuć się bezpiecznie.
Do zadań specjalnych ok, na co dzień - nie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

bardzo dobry

kupię ponownie na 100% :) oprócz tej 40tki mam jeszcze 50tkę i 30tkę też BIODERMY. Stwierdzam, że wszystkie te kremy są świetne :)
na ten moment używam właśnie 40tki
konsystencja jest treściwa, ale po nalożeniu na twarz szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy na buzi, jest bezbarwna po nałożeniu i dobrze matowi buźkę :)
nie zatyka porów, nie podrażnia, skóra jest chroniona :)
dość wydajny

KWC na lato :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2gie

ideał

Biodermo, czemuś go wycofała?!
Filtr dla mnie wręcz idealny. Nie zapycha. Nie bieli, jeśli dobrze nałożymy- jeśli posmarujemy się nim na szybko to mogą powstać smugi. Nie świeci się jak inne filtry, co jest bardzo dużym plusem. Po użyciu mogę wyjść do ludzi bez pudru. Nie oszukujmy się, po nim nie uzyskamy płaskiego matu, ale biorąc pod uwagę, że jest to krem z filtrem to pod tym względem jest bardzo dobry. Wydajność w normie. Bardzo dobra i wysoka ochrona przed UVA. Ma ładny, jakby wakacyjny zapach. Kupiłabym ponownie, ale trzeba szukać zastępcy:(
Konsystencja lejąca, czasami bywa denerwująca.
Bardzo, bardzo dobry, będę tęsknić.

super

Swietny do cery mieszanej. Kosmetyk idealnie nadaje sie co codziennego uzytku . Matuje, nie bieli ( ale nalezy przesadzac z nakladaniem), konsystencja dosc lejaca. Krem super wchlania sie i pozostawia efekt zmatowionej cery. Smialo mozna nakladac fluid, puder (ja probowalam wielu podkladow i zawsze spisywal sie bardzo dobrze). Krem nie roluje sie.
Bardzo dobry i szczerze polecam, bo nie spotkalam lepszego kosmetyku od tego wlasnie kremu.

Używam tego produktu od: od 2 sezonow
Ilość zużytych opakowań: 2 duze

Ryzyko się opłaciło

Tyle mówi się o konieczności stosowania kremów z wysokim filtrem do twarzy, o zmarszczach, przebarwieniach.. Nigdy do mnie to nie docierało, aż do momentu, kiedy zaczęłam stosować kremy z kwasami i bez żadnej ochrony wyszłam na dwór - szczypiaca i czerwona buzia skutecznie zmotywowały mnie do zakupu kremu z filtrem. Bałam sie jednak bielenia, spływania, tłustej twarzy, co przy mojej trądzikowej cerze było wręcz oczywistością.

Na szczęście nie jest tak źle. Filtr Biodermy przeszedł moje oczekiwania - w ogóle nie bieli (choć naturalnie mam bardzo jasną karnację) i nie jest tak bardzo tłusty. Oczyiście o matowieniu nie ma tu mowy, ale na pewno radzi sobie lepiej niz zwykły krem nawilzający, za co należy mu sie duży plus. Na pewno nie powoduje wielkiego świecenia, wręcz działa niewiele gorzej od kremu matującego. Jest dosyć płynny, przez co czasem wylewa się go trochę za dużo z tubki i szybko z niej znika.

Generalnie jestem bardzo zadowolna, chociaż nie stosuję zalecanej ilości, a jedynie kropelkę. Jednak to wystarcza, abym w pełnym słońcu, mimo stosowania kremów z kwasami, zapobiegła podrażnieniu skóry. Nie wiem, czy kupiłabym filtr Biodermy w cenie regularnej - za dwa opakowania w promocji internetowej zapłaciłam 42 zł, co daje 21 zł za jedną tubkę i taka cena jest wg mnie adekwatna do jakości i ilości produktu.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kończe pierwsze, drugie już na mnie czeka

jest nawet dobry

Niestety nie dam mu 5 gwiazdek, ponieważ
bieli skórę i ma
rzadką konsystencję (czasem wylewa mi się z dłoni), aha i trzeba omijać brwi ponieważ trudno jest go z tamtąd usunąć. oczywiście też nie matuje twarzy jednak błyszczy się ona tylko trochę.
a to co mi się w nim podoba to to że wogule nie roluje się jak to było przy antheliosie lrp spf 30. nie wysusza skóry, trzeba uważać przy aplikacji kremu przy oczach może piec gdy się do nich dostanie.aha i jeszcze co zauważyłam że zmniejsza mi rumień spowodowany np. zbyt długim przebywaniem na dworze.
nie wiem jeszcze czy kupię go po raz drugi, ponieważ lubię nowości

bieli...a skóra się świeci

Krem jest dobry ale jak dla mnie za bardzo bieli i w krótkim czasie sprawia, że skóra się świeci...może używanie go na zimę jest lepszym rozwiązaniem,za to mogę powiedzieć, że mając go na twarzy słoneczko mnie nie dopadło, swoje głowne zadanie wykonał...jednak nie kupię go już nigdy więcej, przeszkadza mi najbardziej to bielenie...:/

hmm..

Nie jestem w 100% zadowolona z tego kremiku. Moim zdaniem jego właściwości matujące są dosyć wątpliwe. Ponad to troche bieli i tłuści jak każdy normalny filtr. Jednak normalny filtr jest o połowe tańszy albo dwa razy większy. Działanie przeciwsłoneczne bez zarzutów.

fajny

Nie wiem czy kupię,bo slyszalam że go wycofują!
Mam cerę suchą (przeznaczony dla cer trądzikowych...)ale niektóre fitry są tak tluste,że nawet moje sucha buźka zaczyna sie świecić!Wracając do Biodermy-bardzo dobry stabilny filtr,matuje i zbytnio nie bieli.Na pewno nie powoduje zaskórników a możliwe,że nawet je leczy.

Super!

Ma praktycznie same zalety: stabilne, dobre filtry, nie natłuszcza,nawet lekko matuje, troszkę nawilża, nie bieli za bardzo.Dobrze się rozprowadza,szybko wchłania.
Zapach ma troszkę irytujący.
Poza tym jak za tę cenę mógłby mieć wiekszą pojemność, takiego kremu należy uzywać w dużej ilośći, więc 40 ml to mało.
Polecam!!!

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:kilka

bardzo dobry

Fluidu używam od trzech tygodni i jest najlepszym produktem ochronnym , jaki dotychczas stosowałam (Lirene, Avene, Murad,La Roche). Nie bieli, szybko się wchłania, mam cerę mieszaną a nie powoduje świecenia (do pewnego czasu,ale to naturalne).Nie uczulił, ale ja nie mam skłonności . Jedyne "ale" to wydajność.
Jednak polecam.

Używam tego produktu od:3 tygodnie

nie dla wrażliwców

Kremik przyjemny w uzyciu, przez 3-4 h utrzymuje sie względny mat, niestety ma w skladzie kw glikolowy (niby gdzies tam na szarym koncu, ale jednak), wiec dla mojej podraznionej retinoidami buzi nie jest odpowiedni. Byc moze wroce do niego po skonczeniu kuracji.Ma nieco irytujący zapach.

Używam tego produktu od:m-ca