Iwostin, Solecrin, Wodoodporna emulsja ochronna SPF 50+ (stara wersja)

Iwostin, Solecrin, Wodoodporna emulsja ochronna SPF 50+ (stara wersja)

Emulsja ochronna Iwostin Solecrin SPF 50+ jest przeznaczona do przeciwsłonecznej ochrony skóry wrażliwej, delikatnej i alergicznej. Zawiera kompleks filtrów chemicznych i mineralnych, które zapewniają ultrawysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Zatrzymuje promieniowanie UV w 98%.

Znajdujący się w kremie filtr mineralny (dwutlenek tytanu) jest pokryty specjalną otoczką hydrofobową, dzięki czemu preparat zapewnia wodoodpornośćna pot. Jego działanie wspomaga zestaw starannie dobranych fotostabilnych filtrów chemicznych (Tinosorb S, Parsol 1789). W prepapacie zastosowano także Tinosorb M - filtr nowej generacji, który łączy w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych.
Skóra jest skutecznie chroniona przed powstawaniem stanów zapalnych, oparzeń skóry(rumieniem), działaniem wolnych rodników oraz nadmierną pigmentacją.
Emulsja ochronna SPF 50+ została wzbogacona o innowacyjny, opatentowany imminologiczny filtr Antileukine 6, który chroni skórę od wewnątrz, wzmacniając naturalny system obrony przeciwsłonecznej. Ogranicza liczbę uszkodzonych komórek skóry i chroni DNA. Dodatkowo zabezpieczaprzed fotouczuleniami i wraz z witaminą E chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry tzn. fotostarzenie.
Preparat nie pozostawia białego osadu na skórze.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało)

dobry za tą cenę

Z tej półki cenowej najlepszy, jaki testowałam.
Jest tani, ma dużą pojemność i jest wydajny, nawet przy stosowaniu na twarz, szyję i ramiona.
Dobrze chroni przed słońcem, nadaje się pod makijaż - dość dobrze się rozprowadza, lekko bieli i lekko tłuści, ale można przeżyć (ja fiksuję go pudrem). Po kilku godzinach twarz zaczyna się znowu świecić.

Oczywiście są lepsze kremy z filtrem, ale ten jest bardzo przyzwoity, tani i polski.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Ciężki ale lubię go

Kupiłam ten filtr w celu używania go do twarzy ale właściwie to mam pewien problem. Bo producent nie pisze na nim wprost, że jest do twarzy czy do ciała ale do "skóry". Miałam pewne opory przed nałożeniem go na twarz ale w końcu stwierdziłam, że chyba nic się nie stanie ;)

Opakowanie jest estetyczne i poręczne. Plus za klapkę. Ujście tuby jest odpowiedniej wielkości, nie ma problemu z wydobywaniem produktu.

Krem jest dość gęsty, treściwy. Po nałożeniu w odpowiedniej ilości nieco bieli twarz ale tylko na chwilę. Za to pozostawia po sobie na skórze tłustawy film. Oczywiście używając go stricte do opalania taki tłustawy film na skórze nie przeszkadza bo kto by sobie zawracał tym głowę na plaży czy działce. Ale jeśli chcemy używać tego kremu w warunkach miejsko - codziennych na pewno nie polecam go osobom, które rano się spieszą. I mają tłustą cerę lub problem z nadmiernym "świeceniem się". Ten krem po prostu potrzebuje nieco czasu aby się wchłonąć a i tak nigdy nie robi tego całkowicie. O dziwo, pomimo tego delikatnego filmu na skórze nie ma problemu ze współpracą z podkładem. Podkłady nałożone na ten krem wyglądają dobrze, nie ważą się, nie rolują, nie ulatniają się czy nie oksydują bardziej niż zwykle. Owszem puder jest nieodłączny i to coś mocno matującego (ja używam Kryolan Anti Shine, który wysuszał mi z innymi kremami skórę na wiór ale tutaj właśnie jest idealny). Owszem puder dość szybko w niego "wsiąka" i jeśli ktoś lubi mieć mocny mat na twarzy może nie być zadowolony ale ja lubię taki lekki połysk skóry.

Przez tłustość i treściwość lubiłam używam tego kremu zimą bo fajnie otulał i chronił skórę. Teraz jest nieco za ciężki, szczególnie da się to odczuć przy temperaturach +25 stopni.
Nie zapycha, nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Gdy go używam nie muszę już właściwie nakładać żadnego innego kremu.
Ochrona?
Cóż nie jestem w stanie ocenić czy mnie ochronił na mur - beton, czy moja skóra ma wciąż ten sam odcień i czy na pewno nie jest ani ciut ciut bardziej brązowa. Na pewno nie dopuszcza do mocnego opalenia czy przypalenia skóry. Sprawdziłam go zimą i w ostrym wiosennym słońcu. I kiedy myślałam, że na bank będę miała spieczone poliki bo dłuższy czas przebywałam w palącym słońcu, okazywało się, że jednak nic mi nie jest.

Nie jest idealny, jest trochę ciężki, wymaga czasu jeśli chcemy go nakładać pod makijaż- co rano może być przeszkodą ale i tak go lubię. Jest niedrogi, łatwo dostępny i całkiem dobry.

Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania 100ml

Męczący

Długo byłam mu wierna, zużyłam kilka tubek i wmawiałam sobie, że mi on odpowiada.

+cena,
+nie szczypie nałożony nawet blisko oczu,

-bardzo tłuści (po 2-3 h twarz zaczynała mi się świecić i musiałam pudrować co chwilę). Męczące, zwłaszcza jak się siedzi w towarzystwie i myśli cały czas czy nie ma na twarzy smalcu.
-bieli (nie raz słyszałam pytanie dlaczego jestem taka biała),
-wysusza, po czasie widać że krem jakby zasycha i oblepia się na biało na wszelkich suchych skórkach,
-zbierał mi się w załamaniach.

Używałam mniejszych (100 ml) i większych tubek (+150 ml) i miałam wrażenie że są to różne kremy… Podobne w użytkowaniu, ale zapach był inny.
Myślę że jako krem do ciała by się sprawdził, ale do twarzy zdecydowanie nie. Prawdę mówiąc odetchnęłam z ulgą gdy znalazłam filtr, który jest o niebo lepszy i mogłam w końcu przestać udawać że lubię emulsję Iwostin.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilka

Zachwycona nie bylam..

Kupilam ten krem z mysla o naprawde ekstremalnych warunkach.Lato bylo upalne a ja pracowalam w ogrodku w najbardziej goracych porach.Smarowalam kremem buzie i uszy.Moje wnioski-przedewszystkim-nie chroni odpowiednio przed sloncem.Mimo tak wysokiego filtra buzia byla cala zaczerwieniona+ wysypana piegami;( Co do samego kremu-bardzo bieli,skora jest okropnie po nim swiecaca co zbyt pieknie nie wyglada;( Mialam wrazenie ze skóra pod nim nie oddycha,jest zapchana.Własciwosci nawilzajacych zadnych:( Bardzo nieprzyjemnie mi sie go uzywalo i napewno do niego nie wroce.:(

Używam tego produktu od: ok rok temu
Ilość zużytych opakowań: mialam jedno

Polubilam go, ale jednak ma trochę wad

Kupiłam go w promocji w Superpharm, bo jego regularna cena jest dość wysoka. Nie żałuję zakupu, aczkolwiek daje będę szukać czegoś, co mnie na powali na kolana.

Emulsja jest dość łatwa w użyciu, w przeciwieństwie do niektórych tępych filtrów. Dość szybko da się rozsmarować z dobrym poślizgiem, konsystencja - lejąca emulsja, nie za gęsta i nie za rzadka - w sam raz.
Na twarzy zostawia warstwę leko tłustą, ale bardzo dobrze współpracuje z podkładem - idelanie się stapia z nim na skórze i czuję się jakbym posmarowała się dobrym kremem BB.

Tak w ogóle to chyba lepiej wygląda razem z podkładem, bo lekko się świeci po nałożeniu. Trochę bieili. Zdarza się też emulsji zbierać w załamaniach i robić białe kreski - np. w zgięciu łokcia, średnio to wygląda. Potrafi też zapchać, ale moja cera jest skłonna do tego - ważne wieczorne dobre oczyszczanie z tłustej warstewki.

Teraz najważniejsze - ochrona. Wydaje mi sie że dobrze chroni, ale mam zastrzeżenia co do jej wodooporności. Stosowałam na twarzy, ramionach i dekolcie. Nie opaliły się, ale lekkie ślady słońca można było zauważyć.

Szukam dalej. Sama nie wiem czy bym komuś poleciła...

Do twarzy dobry, ale nie idealny

Mam wrażenie, że emulsja 100 ml jest znacznie przyjemniejsza w stosowaniu niż krem tej samej firmy, który bardzo mnie bielił.
Przede wszystkim emulsja nie jest bardzo tłusta. Nie bieli, więc po nałożeniu na twarz nie wyglądam jak córka młynarza :) i czuję się komfortowo.
Filtr nie zapycha, choć raczej nie mam z tym wielu problemów mimo trądzikowej, wrażliwej cery.
Oczywiście twarz mi się po filtrze świeci, wyglądam jakbym się posmarowała masłem, ale moja cera jest taka nawet bez filtra, szczególnie latem.
Moja twarz była chroniona przed słońcem. Emulsji używam od dwóch lat co lato i chociaż wybierałam się na basen, gdzie spędzałam kilka godzin przy wodzie, to buźka się nie opaliła :) Niestety mimo że tą samą emulsją smarowałam dekolt, to ten mi się wręcz zjarał mimo kilkukrotnej aplikacji. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, sądziłam, że emulsję można zastosować także w inne miejsce niż twarz. Być może nie jest taka wodoodporna jak jest to napisane i za to odejmuję pół gwiazdki.
Wciąż szukam filtra KWC, mam zamiar spróbować matującego z Vichy, ale jeżeli mi nie przypasuje, to na bank wrócę do Iwostinu.
Do tej pory stosowałam tylko Avene spf50, który tłuścił mnie znacznie bardziej niż Iwostin, a także Dax spf50, który mnie zapchał. Iwostin więc sprawuje się na razie najlepiej.

Podsumowanie
+ cena
+ nie zapycha
+ chroni twarz
+ nie bieli

+/- tłusty, ale to chyba norma...

- nie jest wodoodporny (mimo aplikacji po każdej kąpieli wodnej nie ochronił dekoltu)

Używam tego produktu od: 2 lat co lato
Ilość zużytych opakowań: 2-3

dobry krem na dzien

Moja cera oprocz tego ze jest dosyc mocno naczynkowa nie sprawia mi wiekszych problemow.Emulsja swietnie sprawdza sie w zimie w czasie mrozow i na nartach.Tworzy na twarzy ochronna warstewke dzieki czemu buzia nie jest podrazniona.Sprawdza sie pod makijaz,fluid bardzo ladnie sie rozprowadza.Nie mam wiekszych problemow z zapychaniem takze i ten kosmetyk nie sprawia mi problemow.
Super cena jak na pojemnosc 100ml.
Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 2 zuzyte

Podpasował mi

Przyznam się bez bicia, że początkowo nie uzywalam zadnych filtrow. Jednak po spaleniu sie na sloncu, skonczylam z jakimkolwiek opalaniem, mam na mysli opalanie sezonowe (z uslug solarium nie korzystam). Filtr ten bardzo mi podpasowal, moja skora po kwasach stala sie delikatna, zauwazylam pewna sklonnosc do rozszerzonych naczynek. Filtr z Iwostin zapewnil mi bardzo dobrą ochronę, co prawda stosowalam go w ciagu jesieni,a na lato przygotowuje sie do kupienia filtru Misshy All Around Waterproof Sun Milk, jednak jak dla mnie na polski kosmetyk oceniam go bardzo wysoko. Mam pewne podejrzenia, że to on był winowajcą niektorych niespodzianek,. nie mam jednak pewnosci. Z pewnoscia bede go stosowac na okres jesienny i wiosenny. Filtr w moim przypadku bielił mi skórę, nawet podobał mi się ten efekt. Zauważyłam także, że matuje pewne niedoskonałosci, delikatne piegi czy rozszezrone naczynka. Produkt jest wydajny, w ciagu dnia robilam 2-3 reaplikacje, tubeczka starczyla miz pwoodzeniem na 1.5-2 miesiace
Używam tego produktu od: 5 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Must have na letnie upały

Miłe zaskoczenie – to nie emulsja, tylko fantastycznie nawilżający krem do twarzy, który dodatkowo zapewnia bardzo wysoką ochronę!

+szybko się wchłania ( jak normalny krem nawilżający)
+bezproblemowa aplikacja
+świetna konsystencja-nie za rzadka, nie za gęsta – idealna!
+nie roluje się na twarzy, można aplikować podkład
+ wysoki filtr!
+ troszkę bieli, ale ten efekt szybko znika
+ nie zapycha
+wydajny
+cena jak najbardziej adekwatna do jakości
+dostępność

Nawilża! :)

Nawilża moją mega suchą cere. Ponadto:
+ wysoki filtr!
+ wchłania się,
+ bielenie szybko ustępuje, blada powłoczka znika,
+ rozświetla (uwaga: przy tłustej cerze to nie koniecznie plus),
+ jako jeden z nielicznych nie zapchał.

- jego wodoodporność... ? hehe a który jest wodoodporny w przystępnej cenie ? ;)

Mam zamiar wypróbować jego brata: krem iwostin.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Nie nadaje się do twarzy

Świetnie chroni przed promieniami UV, używam go na całe ciało i jestem zadowolona. Niestety nie nadaje się do twarzy, posmarowałam nim twarz tylko jeden raz, a następnego dnia z przerażeniem patrzyłam w lustro, wyskoczyło mi pełno krostek, strasznie mnie zapchał. Na pewno bez problemu go zużyję do reszty ciała.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Fajna.

Krótko.

PLUSY:
+ Filtr jest bardzo wydajny, używam go tylko w wakacje więc wystarczy na dłuugo.

+ Mnie nie zapchał.

+/- Troszeeeczkę bieli. Troszeńkę. Ale ja lubię bladą cerę więc dla mnie to na plus.

+ Rzeczywiście, nie opaliłam się w ogóle.

+ Nawet nawilża. Nie trzeba się martwić, że skóra się przesuszy, o nie.

+ Cena jest ok.

+ Polski produkt.

MINUSY:
- Nawet z pudrem skóra trochę się świeci. No może to ni jest coś niewybaczalnego, jak się naloży niedużo i będzie się robić poprawki pudrem w ciągu dnia.. wtedy jest ok.

- No i myślę, że może zapychać. Nie oszukujmy się, to bardzo wysoki filtr, nie używałąbym go na codzień.

Ogółem godny polecenia, zdecydowanie. Ale mi wpadły w oko jakieś matujące emulsję +50 na przykład z Vichy i myślę, że coś bardziej lekkiego lepiej by się sprawdziło, bo mam dość problemową twarz.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.