Garnier, Skóra Wrażliwa, 2-fazowy płyn do usuwania makijażu wodoodpornego

Garnier, Skóra Wrażliwa, 2-fazowy płyn do usuwania makijażu wodoodpornego

Ma dwufazową formułę łączącą delikatność olejku oraz świeżość wody. Usuwa nawet wodoodporny makijaż bez podrażniania skóry. Nie zawiera alkoholu, jest bezzapachowy i łatwo tolerowany przez skórę, aby uniknąć uczucia dyskomfortu. Produkt zawiera naturalne składniki roślinne pozyskiwane metodą ekstrakcji, która pozwala zachować ich jakość i czystość. W skład formuły wchodzą łagodzące ekstrakty roślinne oraz witaminy E i B5.

Dobry produkt do makijażu za rozsądną cenę

W moim codziennym makijażu oczu króluje kreska wykonana żelowym eyelinerem. Tak mocny makijaż (tym bardziej, że nałożony na bazę) na prawdę ciężko zmyć.

Do demakijażu oczu używam płynów dwufazowych, ponieważ tylko "oleiste" produkty radzą sobie z np. wodoodporną maskarą.

PLUSY produktu Garniera:
-Dosyć tani jak na taką pojemność
-Łatwo dostępny
-Dobrze usuwa makijaż

MINUSY:
-Po wykorzystaniu około połowy buteleczki, kiedy zostaje mała ilość warstwy oleju płyn przestaje tak skutecznie działać
-Po użyciu na skórze zostaje olej, który musimy zmyć np. płynem mincelarnym.

Gdyby nie to, że produkt po wykorzystaniu połowy butelki nie działa tak samo-pewnie byłby to mój ulubiony płyn do demakijażu. Nie mniej jednak jest to jeden z wydajniejszych produktów na rynku, większość płynów dwufazowych jest sprzedawana w maleńkich buteleczkach.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: kilka, czasami do niego wracam

za słaby do demakijażu

Płyn bardzo mi się spodobał, jednak moim zdaniem nie nadaje się on w pełni, by usunąć mocny makijaż. Bardziej traktuję go jako tonik oczyszczający cerę po przebudzeniu i w tej roli sprawdza się świetnie;
+ nie podrażnia skóry;
+ przyjemnie odświeża skórę;
+ oczyszcza przetłuszczoną cerę;
+ niska cena;
+ dobry do pielęgnacji i oczyszczenia powiek;
Jego wydajność jest średnia, 1 buteleczka wystarczyła mi na 3 tygodnie;

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

polecam:)

Wg mnie bardzo dobrze zmywa makijaż i naprawde poradzi sobie z grubą warstwą tuszu do rzęs.

Jedyny minus to taki że bardzo sie po nim świece...a cere ma tłustą...

Rewelacja

Wg mnie płyn jest doskonały i używam go na co dzień niekoniecznie podczas zmywania makijażu wodoodpornego. Przerzuciłam sie na niego z Ziaji, który mnie chyba uczulił :( zalety Garniera:

wydajny
duża butla jak za taką cenę
nie podrażnia, b. delikatnie usuwa makijaż

Jedyna wada to właśnie to, że trzeba szybko nanieść płyn na wacik, bo warstwa może się rozdzielić.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: jedno całe i jestem w trakcie użycia drugiego

sprawdza się

Płyn sprawdza się bardzo dobrze do usuwania makijażu wodoodpornego, najlepiej ze wszystkich kosmetyków, których używałam. Stosuję go od czasu do czasu, kiedy muszę zmyć tusz wodoodporny, razem z płynem micelarnym Bourjois, który stosuję do reszty twarzy.

Odejmuję jedną gwiazdkę za kilka minusów, chociaż drugorzędnych:
- formuła dwufazowa - trzeba nim wstrząsnąć przed użyciem i szybko wylać na wacik, bo kolory bardzo szybko się rozdzielają
- ma trochę tłustą konsystencję
- nie jest zbyt wydajny

Ilość zużytych opakowań: 1, w trakcie drugiego

Jak na razie jak dla mnie najlepszy płyn do demakijażu!

To jest jedyny płyn do demakijażu, który mnie:
- nie uczula,
- nie szczypie,
- jest delikatny zarówno dla mojej wrażliwej skóry jak i oczu
- starcza na długo,
- jest bez zapachu.

Jedyną jego wadą jest to, że nakładając go na wacik zawsze za dużo mi się go wyleje, poza tym jestem z niego bardzo zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Dobry

Kosmetyk dobrze zmywa makijaż, nie podrażnia skóry i jest bardzo wydajny jak na płyn do demakijażu. W zasadzie nie mam mu nic do zarzucenia, może poza sposobem aplikacji - zazwyczaj za dużo wylewa mi się na wacik, moim zdaniem otwór w zakrętce powinien być trochę mniejszy.

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

owszem-słaby

W zasadzie mogłabym podpisać się obiema rękoma pod wpisem wizażanki poniżej. Płyn jest nieskuteczny i absolutnie nie jest w stanie podołać zadaniom do jakich został stworzony. Nie zmywa makijażu wodoodpornego, trzeba pocierać i to ostro pocierać oczy aby usunąć wodoodporny tusz, a i tak nie uczyni tego tak jak powinien. W efekcie stosowania tego specyfiku niestety tracę coraz większą ilość rzęs - po prostu je wyrywam wraz z wacikiem. Do jego tłustości bym się nie przyczepiła, bo wiadomo, musi być faza olejowa żeby zmyś skutecznie makijaż wodoodporny. Muszę się jednak doczepić bo nie zdaje to egazaminu. Dodatkowo wysusza delikatną skórę wokół oka. Nie polecam, dla mnie jet to kolejny bubel firmy Garnier.

Używam tego produktu od: m-ca
Ilość zużytych opakowań: 1 rozoczęte

Słaby

Produkt ten kupiłam przypadkowo-na półce nie było micela AA, którego zwykle używam, a potrzebowałam czegoś do demakijażu i trafiło na Garniera, który akurat był w promocji.

Zacznę od tego, że mam cerę miszaną w kierunku tłustej, ale przy tym bardzo wrażliwą. Płyn jest "oleisty" i zostawia nieprzyjemny, tłusty film na skórze, czego bardzo nie lubię.

Jednak największa jego wada jest to, że po prostu słabo zmywa makijaż. Przeznaczony jest niby do makijażu wodoodpornego, a bardzo kiepsko sobie radzi z moim zwykłym, niewodoodpornym tuszem do rzęs. Musze zużyć wiele wacików i sporo sią namachać, ażeby zmyć jakąś rozsądną ilośc makijażu. Jednak nie ma sie co łudzić- mimo tego skóra i tak jest mocno niedoczyszczona. Hasło, że demakijaż z tym płynem "nie wymaga pocierania" to jedynie marketing.

Na plus zaliczam to, ze rzeczywiscie płyn nie podrażnił mojej wrażliwej cery, nie szczypie w oczy.

Podsumowując: mocno ponizej przeciętnej, więcej nie skusi mnie na niego nawet mega promocja.

Chyba najlepszy, jaki miałam

Miałam wiele różnych dwufazowych płynów pod oczy, ale ten wspominam najlepiej. Jest delikatny, dobrze zmywa makijaż, nie podrażniadoczu. Do tego, jak na płyn pod oczy jest całkiem wydajny w przyzwoitej cenie. Od czasu, jak go ostatni raz kupiłam, próbowałam wielu innych płynów, ale niewątpliwie wrócę do tego, chyba już na stałe.

Używam tego produktu od: rok temu

bardzo przyjemna dwufaza

W moim przypadku płyn ten sprawdził się całkiem nieźle. Ma sporo plusów, a minusy są naprawdę minimalne - to czyni go produktem wartym przetestowania.

+ przystępna cena, świetna dostępność
+ fazy łatwo zmieszać, nie rozwarstwiają się w sekundę, tak jak miało to miejsce w przypadku podobnego specyfiku Nivea
+ delikatny dla skóry, nie podrażnia, nie szczypie. Nie mam po nim uczucia zmęczonych, opuchniętych oczu, co bardzo często mi się zdarza jako że mam ogromnie wrażliwe ślepia.
+ nie zapycha, chociaż powiem szczerze, że ja zawsze po demakijażu dokładnie myję twarz, więc preparat nie ma okazji do długiego kontaktu ze skórą.
+ jest tłustawy, jak to dwufazy, ale wcale nie przesadnie - przede wszystkim nie zostawia obrzydliwej, tłustej warstwy na skórze (ma się poczucie lekkiego natłuszczenia, ale w akceptowalnych granicach)
+ wspomnianą wyżej lekką tłustość można bez problemu usunąć nawet wodą, płynem micelarnym czy byle jakim żelem. Jest to spory plus, bo inne dwufazy zostawiały tragiczną powłokę, którą czułam nawet po peelingu.
+ jeżeli chodzi o demakijaż, to jest w porządku. Mój makijaż zmywa bez problemu (najczęściej jest to podkład lub krem tonujący, eyeliner, tusz). Nie używam kosmetyków wodoodpornych, ale do wszelkich zwykłych tuszy, kredek, eyelinerów i cieni Garnier świetnie się nadaje. Faktycznie wystarczy przyłożyć wacik na chwilę i wszystko się rozpuszcza. Mogę śmiało powiedzieć, że z tym produktem demakijaż jest przyjemną czynnością - nie muszę trzeć, nic mnie nie piecze, wszystko bardzo ładnie schodzi, a oczy po demakijażu też nie są zaczerwienione czy "zmęczone".
+ bardzo wydajny, nie potrzeba go wiele do wykonania demakijażu.

Maleńki minusik za opakowanie - coś jest nie tak z dozownikiem i tak naprawdę "sika" wszędzie tylko nie na wacik. Nie wiem czy poza tą irytującą cechą produkt ma jeszcze jakieś wady, nic więcej nie przychodzi mi do głowy ;)

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Dobry zmywacz

Płyn bardzo dobrze zmywa makijaż oczu (2 warstwy zwykłego tuszu, czarna kreska, cienie). Nie podrażnia, nie uczula, nie szczypie oczy. Może być stosowany u osób noszących soczewki kontaktowe. Można go z powodzeniem stosować do całej twarzy. Poziom "zmywalności" jest taki sam jak w przypadku płynu micelarnego Bourjois. Wydajność rownież. Dlatego płyn Garniera może stanowić zamiennik "Burzujka".
Nie sprawdzałam jak sobie radzi z makijażem wodoodpronym, ale ze wykłym naprawdę daje radę.

Niestety ma jeden MINUS - po usunięciu makijażu pozostawia tłustą oleistą warstewkę na skórze (bez mycia twarzy się nie obejdzie) i za to odejmuję mu gwiazdkę.