Tołpa, Huminea Rosacal, Lekki krem wzmacniający SPF 10 dla skóry wrażliwej, naczyniowej i zaczerwienionej normalnej i mieszanej

Specjalistyczny, hypoalergiczny preparat do codziennej pielęgnacji skóry normalnej i mieszanej z problemem kruchych i rozszerzonych naczynek krwionośnych. Usprawnia mikrocyrkulację, przyspiesza regenerację mikrouszkodzeń i działa wzmacniająco na ścianki naczyń. Wyraźnie niweluje rumień i zaczerwienienia. Dzięki delikatnym właściwościom chłodzącym zapewnia komfort pielęgnacji, przynosi ulgę i wycisza skórę. Skutecznie zabezpiecza przed negatywnym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych oraz promieniowaniem UVA i UVB. Dzięki lekkiej konsystencji doskonale nawilża nie pozostawiając na skórze tłustego filmu.
Substancje aktywne: humino-kompleks TOŁPA, kompleks wzmacniająco - uszczelniający z arniki, kasztanowca, oczaru, bluszczu i winorośli, ekstrakt z nasion hibiskusa i perełkowca japońskiego, kompleks wody morskiej i ekstraktu z nasion dyni.

Skład: Aqua, Titanium Dioxide (and) Diethylhexyl Carbonate (and) Polyglyceryl-6 (and) Polyhydroxystearate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-C15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Glyceryl Stearate (and) PEG-100 Stearate, Peat Extract, Sea Aqua (and) Aqua (and) Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Extract, Propylene Glycol (and) Aqua (and) Hedera Helix (Ivy) Extract (and) Arnica Montana Flower Extract (and) Hammamelis Virginiana (With Hazel) Extract (and) Hypericum Perforatum Extract (and) Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract Seed (and) Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Aqua (and) Hibiscus Esculentus Seed Extract Hexyldecanol (and) Hexyldecyl Laurate, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Menthyl PCA, Cetyl Alcohol, Hexyldecanol, Propylene Glycol (and) Sophora Japonica Flower Extract, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Carbomer, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (and) Isohexadecane (and) Polysorbate 80, Trtrasodium EDTA, Magnesium Aluminium Silicate, Xantan Gum, Sodium Hydroxide, parfum, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Ethylparaben (and) Butylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, CI 19140, CI 42090

Cena: ok. 40zł / 40ml
/pa/

Słabiutko

Tołpa po raz kolejny mnie rozczarowuje. Niestety.

Po ten krem sięgnęłam po kuracji Triacnealem, kiedy miałam podrażnione i lekko rozszerzona naczynka na twarzy.

Krem znajduje się w aluminiowej tubce z wąskim dziubkiem i niewielką nakrętką. Aluminiowa tubka w ogóle mi nie przeszkadza, wręcz daje poczucie dobrze zabezpieczonego kosmetyku przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na jego jakość. Ale ta zakrętka, pomyłka jakaś, maleńka, niewygodna, lubi się zawieruszać.
Krem ma lekko żółtawy kolor, sugerujący, że niby ma maskować rozszerzone naczynka. Nie robi tego.
Zapach delikatny, przyjemny.
Konsystencja lekka, dość dobrze nawilża. Bardzo wydajny.
Plus za filtr.

Producent zaleca stosować krem 2 x dziennie. Dla mnie to awykonalne. Krem po nałożeniu na twarz rano nie pozwala wykonać makijażu. On nie jest lekki tylko lepki. Zostawia na twarzy jakąś taką dziwną, klejącą warstwę, skóra świeci się jak latarnia morska. Przy jakichkolwiek próbach wsmarowania go roluje się, co już kompletnie go dyskwalifikuje. Wklepywanie też na nic się nie zdaje.
Stosowany na noc sprawuje się troszkę lepiej. Ale jaki wtedy mają sens filtry w kremie?
Jednak najgorsze, że nie spełnia swojego podstawowego zadania, nie uszczelnia naczynek krwionośnych. Gdyby to robił, nie kręciłabym nosem na inne jego wady.

Krem u mnie nie zdziałał nic. Może dlatego, że aplikowałam go tylko na noc. Moje naczynka jakie były przed jego stosowaniem takie zostały.
Jedyny jego plus to to, że nie zrobił krzywdy.
Nie polecam.

Używam tego produktu od: od listopada

nie

[+]

wydajność
nie podrażnia
filtr
zapach

[-]

nie uspokaja cery
nic nie robi z naczynkami w sensie ani nie rozjaśnia ani nic
pozostawia dziwny film na twarzy
prawie wcale nie nawilża
fatalne opakowanie
cena nieadekwatna do jakości

To nie to

Pachnie ok. i jest wydajny, mega wydajny. Więcej plusów nie widzę

Wady -
Jak dla mnie jest za gęsty,gliniasty, lepki, pozostawia nieprzyjemny film na twarzy.
Nie działa, tzn. naczynka nie zbladły, nie widzę żadnej poprawy. Nie robi nic
Opakowanie koszmarne, jak maść
Cena

klejuszek

Zacznę od plusów:
+opakowanie -ładne, wygodne, przypomina avene
+zapach- wg mnie to jagody (tak pachnie też żel micelarny bebe beauty z biedronki, bo też z tołpy)
+nie podrażnia,nie zapycha

Minusy:
-nie działa (tzn. nie zauważyłam poprawy wyglądy skóry, rozjaśnienia naczynek, ect)
-parabeny, DMDM hydantoin i różne paskudztwa w składzie- po co????
-klei się- wg mnie okropnie, po posmarowaniu zostaje jakaś taka dziwna warstwa jak po kremach z wysokim filtrem, świecę się jakoś niezdrowo, no i nawet po upudrowaniu czuję to "coś" na twarzy.

Męczę tą moją tubkę już ponad rok, miałam do niego dużą ilość podejść i zawsze potem żałowałam, że się nim posmarowałam
Kiedy potem użyję mojego ulubieńca (nawilżający z natura officinalis), to jak w reklamie- od razu widze różnicę-w końcu zużywam do stóp (tu się sprawdza)

Jak można zrobić takiego bubla? zniechęcił mnie do dalszych testów produktów z tołpy.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

dobra

krem jest dobry po mimo mojej mieszanej cery z naczynkami nie zapycha, moze nie jest idealny ale lekko dziala, maseczka z tej serii jest jednak zdecydowanie lepsza

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: prawie jedno

Może dla skóry suchej...

Jako posiadaczka wrażliwej, naczynkowej skóry chętnie sięgam po preparaty o działaniu kojącym. Krem marki Tołpa dobrze nawilża, wygładza i łagodzi - niestety, moją skórę również dość mocno zapycha. Ma gęstą konsystencję, przez co twarz bardzo świeci się po nałożeniu kosmetyku. Krem polecany jest posiadaczom cery normalnej i mieszanej, ale ja rekomendowałabym go głównie osobom o cerze suchej...

Używam tego produktu od: kilku tygodni

KWC

Krem kupiłam w zestawie z żelem micelarnym i maseczką. Nie wiem od czego zacząc zachwalanie najlepszego kremu do cery naczynkowej wszech czasów. Miałam okazje używac wielu prodóktów przeznaczonych do cery naczynkowej(m. in.avene, eucerin, plante system) i żaden nie spelnił do końca mych, niezbyt wugórowanych, wymagań. Zaznaczam, że mam umiarkowaną skłonnośc do alergi i podrażnień oraz cerę mieszaną w strone suchej ze skłonnością do zapychania i przetłuszczania w strefie T. Przejdę do rzeczy.

Zalety:
-doskonała, miła w stosowaniu NIETŁUSTA konsystencja (krem co prawda długo się wchłania ale nie przetłuszcza)
-wydajnośc
-koi, uspokaja zaczerwienienia
-po kilkumiesięcznym stosowaniu naczynka widocznie zbladły (tu trzeba się wykazac cierpliwością i z uporem maniaka codziennie starannie specyfik wklepywac ;))
-nie zapycha i nie powoduje uczulenia, nie podrażnia (a nawet łagodzi wszelkie podrażnienia!)
Wady:
-jedyną wadą jest aluminiowe opakowanie, ktore przy końcówce paskudnie się gniecie

Podsumowując, gorąco polecam doskonały pradukt za niewygórowaną cenę!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Nic nie zrobił...

Krem kupiłam w promocji za namową ekspedientki.
Po tej firmie spodziewałam się lepszych rezultatów.
Krem ma kolor zielony co wskazywałoby na to, że będzie niwelował zaczerwienienia, jednak nic z tego nie zauważyłam. Także po dłuższym stosowaniu.
Mimo że jest dla cery mieszanej, to jednak jest dosyć ciężki i pozostawia "tłustą" warstwę na skórze.

Jedyny plus to jego wydajność (chociaż błagałam, żeby się wreszcie skończył ;P)

Nie polecam

Nie...

Jestem na nie! Ten krem nic sobą nie reprezentuje, nie pomaga, nie chłodzi, nie niweluje zaczerwień , skóra po nim szybko sie tłusci i świeci a makijaż spływa. Krem ten jedynie nawilża skóre i jest megawydajny

Nic nadzwyczajnego

Krem ten jest mega wydajny uzywam go od ponad pol roku i końca nie widać, jednakże strasznie świeci mi sie po nim skóra a makjiaż spływa,napewno nawilża ale nie zauważyłam żadnego działania na naczynka, nie zmniejsza zaczerwień, nie robi nic... ot zwykły krem

Używam tego produktu od:ponad pół roku

Nie lubię go

Jak dla mnie krem jest bardzo nieprzyjemny. Nie zauważyłam żeby działał jakoś specjalnie na rozszerzone naczynka. Skóra po nim strasznie się świeci. Ma dziwną konsystencję, nieprzyjemnie pachnie i ciężko się wchłania. Jest wydajny.

Używam tego produktu od: ok. miesiąca

ok

-filtry
-cena

"-"
-zostawia swiecaca warstwe
-przy dluzszym uzywaniu moze zapychac
-przy dluzszym uzywaniu juz nie daje u mnie takich spektakularnych efektow jak w pierwszych 2 tyg uzywania
-opakowanie: "gniecie sie" a po otwarciu krem zaczyna sam wyplywac, trudno jest wydobyc resztki kremu

Używam tego produktu od:pol roku
Ilość zużytych opakowań: 3/4 pierwszego