Fusswohl, Fussfeile (Pilnik do pielęgnacji stóp)

Fusswohl, Fussfeile (Pilnik do pielęgnacji stóp)

Pilnik ze stroną grubo i drobnoziarnistą. Delikatny dla skóry i dokładny. Prosty w użyciu. Strona gruboziarnista przeznaczona jest do usuwania silnych zrogowaceń, natomiast strona drobnoziarnista do wykończenia pedicure. Dzięki wodoodpornej szmerglowej powierzchni, pilnik można łatwo czyścić przy pomocy szczoteczki i ciepłej wody.

tarki i pumeksy do stóp

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 5

Korzystny cena do super jakości

Zakupiłam na wakacjach. Była to moja potrzeba asap, a ta tarka do pięt była jedyną w drogerii, więc nie miałam wyjścia. Na szczęście cena byla niska, więc w razie rozczarowania nie było by mi szkoda. Jakies moje było zdziwienie, że jest to lepsza tarka niż te które mam w domu - i to drewniane, porządne.

Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Szybko schodzi skóra, nie da się tym krzywdy zrobić, aczkolwiek ściera siw od razu skóre.
Wszystko działa jak należy!
Idealny i raczej szybko go nie zmienię na inny.

Bardzo korzystna cena.
Jedyna wada - cała ta tarka może wydawać się cienka, jakby chciała się złamać podczas używania, ale jak dotąd się nie złamała ;)

Super!

• Design produktu: 3

Tani, prosty i daje efekty.

Pilni do pielęgnacji stóp Fusswohl jest idealnym przykładem, że czasami wystarczy prosty, tani produkt, żeby spełniał swoje zadanie.
Wygodnie się z niego korzysta, ma dwie strony (jedna bardziej ścierna i druga mniej), dzięki czemu można uzyskać pożądaną gładkość stopy. Ja najpierw używam tej mocniej ściernej, żeby usunąć większe zgrubienia, a następnie mniej ścierną, żeby uzyskać gładką i miękką skórę.
Zajmuje mało miejsca. Łatwo się utrzymuje go w czystości.
Jest tani i dostępny w każdym rossku.
Co jakiś czas trzeba wymieniać, bo jednak ścierniwo się zużywa, ale jak dla mnie jest bardzo wydajny.

• Design produktu: 5

Pilnik kupiłam w drogerii Rossman.
Dbam o stopy nie tylko latem ale przez cały rok.
Zauważyłam również że moje stopy w okresie jesienno zimowym jeszcze bardziej rogowiecja.
Pilnik kupuje co parę miesięcy bo niestety ale jaago gradacja ulegają starciu wraz z użytkowaniem.
Posiadam pilnik w kolorze różowym.
Pilnik posiada granatowy napis na rączce.
Pilnik smukły dwustronny .
Jedna strona z mniejsza gradacja druga z większą .
Strona z większą gradacja pozbywa się największych zgrubień zaś z mieniejsza wygladza i wyrównuje skórę na stopach.
Pilnik łatwy w utrzymaniu czystości czyści się go pod bieżącą wodą i pozostawia do wyschniecia.
Co jakiś czas wymieniam pilnik na nowy bo z biegiem czasu traci on swoje właściwości ścierne .
Polecam fajny nie drogi produkt

• Design produktu: 5

Mój ulubieniec wśród pilników

Wydajność tego produktu jest naprawdę zachwycająca. Spotkałam się już z różnymi, czyli zagięte pod jakimś kątem, które niby mają ułatwiać a tak na prawdę nie jest to do końca przemyślane, lub trzymane w naprawdę wilgotnym miejscu jakie znajduje się na wannie czy pod prysznicem powoduje odkszatłcanie się lub odklejanie papieru ściernego a tutaj nie dzieje się nic.

Jestem bardzo zadowolona z tej tarki (bo tak to nazywam).
Plastik wydaje się dość kruchy gdyż jest cieniutki ale miałam już kilka sztuk i nigdy mi się nie połamała.
Wielki plus za to że używany dość długo nie powoduje jego przetarcia, można używać x miesięcy i nic się nie dzieje, wciąż działa tak samo dobrze.

Dwie strony o dwóch różnych gradacjach papieru ściernego działają bardzo dobrze, i dobrze ze sobą współgrają i uzupełniają. Idealnie wygładzają powierzchnię nawet po ścinaniu naskórka z pięt omegą. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do produktu, jest wszystko na plus.

ZALETY:
niska cena
wysoka wydajność- papier w ogóle się nie ściera
papier ścierny nie odkształca się ani nie odkleja pod wpływem wilgoci, bądź trzymania w wilgotnym miejscu
mimo cieniutkiego plastiku, jest bardzo wytrzymały, nie złamał się ani razu

WADY:
nie ma wad

• Design produktu: 5

Mój ulubiony pilnik do stóp

Zdecydowanie jest to mój ulubiony pilnik do pielęgnacji stóp. Sprwedza się zawszw wtedy, kiedy nie muszę korzytać z pilnika elektrycznego. Fajnie wygładza skórę, szczególnie na piętach. Mam go kilka lat i nie zauważyłam, żeby sie zużywał. Łatwo się go czyści. Jest wykonany z plastiku, ale jest to plastik dobrej jakości, z którym po tych kilku latach nie dzieje się nic złego. Po obu stronach pilnika znajdują się moduły papieru ściernego, o dwóch różnych gradacjach, które robią robotę. Nic dodać, nic ująć.

Pilnik jest dostępny w standardowej ofercie w każdej drogerii Rossmann już od lat. Czyli musi chyba cieszyć się powodzeniem wśród klienteli. Kosztuje ok. 4 zł, a jest naprawdę dobry i przydatny. Polecam.

• Trwałość / wykonanie: 4

Używam od wielu lat

Odkryłam ten produkt wiele lat temu, zużyłam pewnie kilkanaście, fajnie, że występują w różnych kolorach, nie ma nudy ;) Ten pilnik plus krem do stóp z mocznikiem, parafiną i olejami to dla mnie gwarancja stóp jak u dziecka. Jestem tak zadowolona, że nawet nie szukam niczego innego. Używam regularnie, co 2 tygodnie.

• Trwałość / wykonanie: 3

Dobry

Pilnik kupiłam jakiś czas temu za parę groszy w Rossmanie, nie spodziewałam się cudów po tak tanim produkcie, ale miło mnie zaskoczył i radzi sobie dobrze. Jedyna wada to taka, że plastik jest miękki i przy mocniejszym nacisku się wygina, a nawet łamie, aktualnie jest to mój trzeci pilnik, ponieważ dwa poprzednie się po prostu połamały.

• Trwałość / wykonanie: 1
  • Design produktu: 1

Średni

Pilnik jest bardzo cienki, przez co przy użytkowaniu strasznie się wygina. Żeby uzyskać jakikolwiek efekt, trzeba się nieźle namęczyć. Dla mnie niewypał.

• Design produktu: 5

Piknik jest super wydajny, Plastikowe wykończenie produktu jest bardzo trwałe i odporne na kontakt tarki z wodą. Całość jest bardzo łatwa do czyszczenia, a że pilnik jest prosty i cienki, można go ze sobą wszędzie zabrać w podróż i nie zajmie dużo miejsca. Cena jest ok

• Trwałość / wykonanie: 2

Ok

Tarka była w porządku, choć spodziewałam się czegoś lepszego biorąc pod uwagę opinie o niej. Więc tak: jest tania, dostępna w każdym Rossmanie. Jest średniomocna, ma dwie strony do tarcia i wygładzania. Tarcie jest w porządku, nie da się nią przesadzić i spiłować skóry do krwi. Nie mam wielkich problemów ze stopami, używanie jej było dla mnie wystarczające, jednak czegoś mi brakowało, nie było efektu WOW. Poza tym miałam kilka sztuk i wszystkie mi się w pewnym momencie łamały - i nie chodzi tu o mocne dociskanie tylko po prostu plastik jakby się rozpadał. Ogólnie warta wypróbowania, nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto, natomiast ja szukam dalej.

• Design produktu: 2

Łagodny dla skóry, ale nie dla jej wrogów…

Przyznam, że trudno mi było uwierzyć w to, iż pilnik do stóp za 5 zł. może być coś wart. Produkt sygnowany FussWohl zrobił mi jednak miłą niespodziankę. Przed nim używałam pilnika Oriflame, z którego byłam nawet zadowolona, ale póki nie zakupiłam bohatera tej recenzji.

Czy jest się zatem nad czym rozwodzić, skoro produkt jest taki tani i powszechny? Tak, bo prócz tego, że kosztuje niewiele, to ma jeszcze sporo innych zalet. Jest długi i cieniutki, do czego musiałam się po poprzedniku przyzwyczaić, a do tego niezwykle lekki. Ma plastikową rączkę średniej urody, która dobrze leży w dłoni i nie wygina się przy moim sposobie użytkowania oraz potrzebach moich stóp. Gdyż nie muszę nim ścierać zbyt dużych ilości twardego naskórka, ponieważ ich na szczęście nie mam w nadmiarze.

Fakt, że jest tak cienki, to jego wielka zaleta. Bez problemu można się nim rozprawiać z nagniotkami czy zrogowaceniami pomiędzy palcami. Sunie w tych miejscach idealnie i nie ogląda się za siebie:). Z „grubszymi” produktami tego typu już tak łatwo nie jest, bo trudniej im się zmieścić między palcami i ocierają się o palec sąsiadujący z tym, nad którym aktualnie się „pastwimy”.

Pilnik ma dwie powierzchnie tarcia – z jednej strony drobnoziarnistą, a z drugiej gruboziarnistą. Ale z tym określeniem „grubo” to bym jednak nie przesadzała. Różnica pomiędzy nimi nie jest, aż tak znacząca. Przynajmniej w wyglądzie, bo trudno mi wzrokiem rozpoznać, z której strony jest drobnoziarnisty, a z której odwrotnie. Nawet gdy dotykam tych powierzchni ręką. Wyczuwam to dopiero, gdy pilnik przystępuje do akcji i sunie po piętach. A sunie śmiało, bardzo dobrze radzi sobie z szorstkimi piętami, lekkimi zadziorami oraz nagniotkami, o czym już wspominałam. Pozostawia moje stopy wygładzone i zadbane. Można nim nawet wykonać pedikiur. Mimo że jest tak skuteczny, przy okazji, ma w sobie wielką łagodność:). Nigdy nie zdarzyło mi się nim skaleczyć ani nawet spowodować, że poczułam jakikolwiek dyskomfort na stopach. Taki z niego delikatny egzemplarz.

A na dodatek jest niewymagający, bo bardzo prosty w pielęgnacji. Wystarczy ciepła woda i odrobina kremowego mydła w płynie, aby go wyczyścić, gdy skończę pracę. W zasadzie nie używam do tego celu nawet szczoteczki, bo nie ma potrzeby.

Choć pilnik ten nie jest najpiękniejszy na świecie, bo wizerunek ma po prostu lekko tandetny, to jest w mojej domowej pielęgnacji niezastąpiony. Bardzo go lubię i nie zamierzam zamieniać na inny egzemplarz, bo lepsze jest wrogiem dobrego, jak mówi polskie przysłowie:)

Skuteczny

Kupiłam go niedawno i jestem bardzo zadowolona. Doskonale radzi sobie z średnimi zgrubieniami i zrogowaceniami. Używam głównie tej strony gruboziarnistej i pozwala mi to uzyskać efekt gładkich pięt. Produkt tani i łatwo dostępny. Polecam.