KWC LogobyWIZAŻ logo

Kupi ponownie: 49% osób
    Smoczyca
    23 sierpnia 2003 o 13:37
    Ideał!
    To najlepszy mój zakup kosmetyczny od miesięcy. Krem ma same zalety, no może jedynie kogoś drażnić jego leciutki owsiany zapach. Krem ten ma znakomite właściwości regenerujące i kojące naskórek - do tej pory używałam głównie kremu regenerującego Avene i Toleriane La Roche, ale ten krem ma najsilniejsze działanie. Odbudowuje uszkodzony naskórek i łagodzi podrażnienia, blizny szybko się goją, przebarwienia znikają - kupiłam go w akcie desperacji bo leczę brodę retinoidami i łuszczy się potwornie. Ten krem bardzo pomaga, łagodzi, nie powoduje powstawania zaskórników, szybciutko się wchłania i pozostawia skórę idealnie matową. Dzięki niemu wypryski znikają szybciej a nowe przestają się pojawiać. Dla mnie ideał, będę mu wierna!

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    Noor
    23 listopada 2004 o 23:50
    Kompres :D
    Epitheliale stał się jednym z moich podstawowych kosmetyków. Na razie nie znalazłam nic, co lepiej łagodziłoby podrażnienia. Opakowany w higieniczną metalową tubę, lekki, dobrze się wchłania, matuje (!) i wygładza (silikony w składzie), delikatnie pachnie owsem i osłania skłonną do podrażnień cerę. Nie "kłóci się" z innymi kremami. Używam go codziennie na Sensibio D.S. Nie nawilża jakoś spektakularnie, ale (dla mnie) wystarczająco i dzięki niemu unikam przesuszenia. Latem, w upały, makijaż po nim spływał, ale w chłodniejsze dni sprawuje się dobrze. Nie zauważyłam niestety szczególnego działania regenerującego, ale jako krem łagodzący spisuje się doskonale, bijąc na głowę Atoderm P.O. Zinc Biodermy, preparaty kojące Avene, LR-P i SVR, czy serum odczulajace Clarinsa. To prawdziwy kompres dla podrażnionej skóry, która wygląda po nim, jak brzoskwinka :D i za to solidne 4 gwiazdki (gdyby lepiej nawilżał dostałby piątą). Trzeba też powiedzieć wyraźnie: W ZAMIERZENIU PRODUCENTA TO NIE JEST KOSMETYK PRZEZNACZONY DO CODZIENNEJ PIELĘGNACJI!!!! A jedynie do zadań specjalnych: ma ukoić podrażnienia i zregenerowć uszkodzony naskórek (stosuje się go DORAŹNIE, 2 razy dziennie, aż do całkowitej regeneracji uszkodzeń, a potem ODSTAWIA). Nie będzie odżywiał i nawilżał, jak bogaty krem pielęgnacyjny, takim wymaganiom z pewnością nie sprosta i - zgodnie z ulotką informacyjną, którą należy uważnie przeczytać - wcale nie musi. Warto, aby posiadaczka wrażliwej cery miała go zawsze pod ręką, ale nie można obarczać go zadaniem, do którego nie został stworzony i narzekać, że nie poradził sobie z mocno przesuszoną cerą, nie zlikwidował zmarszczek i starych posłonecznych lub potrądzikowych przebarwień. To nie czarodziejska różdżka!

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    systematica
    27 stycznia 2003 o 18:31
    pełny zachwyt !
    Nigdy dotychczas nie spotkałam się z preparatem równie łagodnym i równie skutecznym w regeneracji uszkodzeń naskórka. Skaleczenie z rodzaju takich, które dotychczas goiły się u mnie tygodniami (stłuczenie z otarciem skóry do krwi), pozostawiając przebarwione ślady na wiele miesięcy, zniknęło w niespełna dwa tygodnie. Można nakładać na ranki, otarcia, wszelkie podrażnienia skóry, no i oczywiście na ślady po trądzikowych wypryskach - działa rewelacyjnie ! - czyli po prostu leczy: po kilku dniach zaczerwieniony, zapalony fragment naskórka blednie i delikatnie się złuszcza, czasami kilkakrotnie, a pod spodem pojawia się coraz jaśniejsza i zdowa skórka.Jest tym skuteczniejszy, im wcześniej się go zastosuje - plamy po starszych stanach zapalnych, które już chciały się zmienić w kolejne przebarwienia, pomału bledną, ale po świeżych "niespodziankach" złuszczają się i znikają bez śladu. Co ciekawe, złuszczeniu ulegają tylko zmienione fragmenty naskórka - zdrowa skóra jest gładziutka, nawilżona, miękka. Właśnie: krem wprawdzie nawilża odczuwalnie, ale dzięki dosyć "konkretnej" konsystencji nie robi wrażenia tak silnie nawilżającego jak emusje lub żele - a mimo to trwałość nawilżenia jest wg mnie większa, niż w przypadku tych lekkich preparatów.Sympatyczne jest także, że krem matuje skórę (ale nie wałkuje się !), więc jest nieoceniony jeśli używa się preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi, tym bardziej, że szybko się wchłania, pozwalając na wykonanie makijażu. Jest bezzapachowy (teoretycznie, w praktyce leciutko pachnie .. owsem ;-) ). Odkąd go stosuję, stan mojej cery poprawił się bardzo wyraźnie; przestaję odczuwać potrzebę używania podkładu.

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    madulka
    21 marca 2009 o 10:25
    Doskonały
    Swego czasu mialam bardzo wysuszona skore po leczeniu dermatologicznym. Moja twarz przypominala wrecz pustynie, naskorek sie luszczyl i nic nie pomagalo. Ten krem poradzil sobie z tym w tydzien. Juz po pierwszym uzyciu ukoil i nawilzyl moja skore. Z kazdym dniem bylo tylko lepiej a po skonczeniu tubki twarz byla jak nowa, az nie moglam w to uwierzyc. Krem ma aksamitna, puszysta konsystencje, ladnie pachnie (owsem?) i szybko sie wchlania (a nakladalam naprawde obficie). Nie natluszcza skory tylko ja nawilza, nie zapycha porow. Jest idealny do nawilzenia i regeneracji suchej skory i na pewno go jeszcze kupie. Używam tego produktu od: 4 tygodnie Ilość zużytych opakowań: 1
    Używa produktu od:rok lub dłużej

abar18
    27 listopada 2007 o 17:02
    wybawca podrażnionej skóry
    Najlepszy krem jaki miałam do mojej wrażliwej, podrażnionej i mieszanej cery. Po przeczytaniu recenzji wreszcie sie zdecydowalam i nie mogę wyjść z podziwu. Krem szybko się wchłania-prawie do matu-nadaje się pod makijaż, nie zapycha, nie powoduje świecenia. Przede wszystkim uspokił moją wiecznie zaczerwienioną-wręcz palącą skorę. Kiedy nic już nie pomagało stosowałam go rano i wieczorem i po ok. tygodniu już sie nie czerwieniłam. Teraz stosuję go sporadycznie gdy coś mnie piecze. trochę mało wydajny ale warto kupić-jest jak lekarstwo Używam tego produktu od:2-mcy Ilość zużytych opakowań:drugie

Hera
    19 marca 2007 o 20:22
    Świetny także dla Malucha
    Używalam go w zimie jako kremu ochronnego dla Córci, ale sprawdził się również jako krem leczący podrażnienia i raz jako ratunek dla paskudnie odparzonej strefy podpieluchowej. W przypadku podrażnień, zaczerwenienia, wysuszenia, kiedy cokolwiek działo się ze skórą nie tak - różnicę było widać już po pierwszej aplikacji. Jest bardzo skuteczny i ten efekt utrzymuje się dłuższy czas po zaprzestaniu smarowania. Na swojej skórze nie testowałam, ale chyba to zrobię po lekturze poprzednich recenzji :) Poręczna tubka z cienkim aplikatorem, dobra cena, zwłaszcza w stosunku do jakości, praktycznie brak zapachu, dobra konsystencja dopełniają rachunek plusów. Minusów jak na razie brak, może jakoweś się pojawią po testach na sobie, wtedy dopiszę, ale nie sądzę, by to się stało. Używam tego produktu od:4 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

Aneta???
    14 stycznia 2007 o 19:25
    Pod makijaż
    Rewelacyjny krem na podrażnienia,na dzień,pod makijaż (na noc Dermalibour).Pozostawia twarz matową.Nie jest ciężki ani tłusty.Doskonale się nakłada,szybko się wchłania.Łagodzi podrażnienia,znikają zaczerwienienia.Wada.Zapach.Nie mogę go znieść.Czuję jak wlecze się za mną przez dość długą chwilę.W porównaniu do Dermaliboura,mało wydajny,ale to nic.Polecam z całego serca:).Używam tego produktu od:dość dawna Ilość zużytych opakowań:kilka

Isztar01
    1 grudnia 2006 o 13:39
    Przjemny i skuteczny
    Bardzo przyjemny w stosowaniu i skuteczny. Łagodzi podrażnienia , nie szczypie przy nakładaniu na otary naskórek. Pięknie pachnie i ma wspaniałą nietłustą konsystencję idealną dla tłustych cer. Używam tego produktu od:5 miesięcy Ilość zużytych opakowań:1

goldfish3000
    25 października 2006 o 18:49
    Ach,ten owies.... ;)
    Zacznę od tego,że poprostu śmierdzi,jakąś taką starą owsianką,ale na szczeście zapach błyskawicznie się ulatnia.Konsystencja w sam raz, gęsty w tubce, ale łatwo się rozprowadza. Na twarzy staje się kompletnie matowy,co przyznam, było dla mnie zaskoczeniem.Jest to troszkę mylące,gdyż wg mnie matowienie raczej wyklucza regeneracje czy nawilżenie.Ale produkt naprawdę spełnia swoje zadanie, twarz odzyskuje komfort, jest miękka i gładziutka,jakby odprężona,choć nawilżenie nie jest spektakularne.Zaaplikowany na uszkodzone partie skóry nie drażni ich,łagodzi podrażnienia. W okolicach oczu zachowuje sie bardzo przyzwoicie,nie powoduje łzawienia ani dyskomfortu.Nie zapycha. Minusik za to że jest mały,stosunkowo drogi, a efekty stosowania nie powalają z nóg,ale przyznam,że to dobry kremik i jeszcze do niego wrócę. Używam tego produktu od: 3 tygodni Ilość zużytych opakowań:1
    Używa produktu od:rok lub dłużej

Kaczka Dziwaczka
    15 lipca 2006 o 14:31
    jestem zachwycona!
    Jestem bardzo zadowolona z działania tego kremu.Świetnie nawilża i łagodzi wszelkie podrażnienia, również te słoneczne.Pozostawia skórę miękką i delikatną.Jest idealnym kremem na dzień,bardzo dobrze matowi buzię,nie wysuszając jej przy tym.Doskonale nadaje się pod makijaż.Skóra wygląda jak aksamit.Konsystęcję na gęstą i ''tępą'',ale dobrze się rozsmarowuje i bardzo szybko wchłania ,pozostawia na twarzy matową powłoczkę.Krem ma zapach płatków owsianych ,nie zachwyca mnie to szczególnie,ale i nie drażni.Jest to najlepszy krem jaki kiedykolwiek używałam.Jestem zachwycona jego działaniem.W dodatku nie jest drogi,same zalety.W swoim składzie zawiera witaminy A i E ,które mają właściwości przeciwzmarszczkowe ,to również wpływa na moją wysoką ocenę.Ogólnie rzecz biorąc, polecam. Używam tego produktu od:dwóch miesięcy Ilość zużytych opakowań:kończę pierwszy krem

cheer
    29 kwietnia 2006 o 14:40
    Po prostu KWC!!!
    Kolejny kosmetyk wyszukany na KWC. I kolejny strzał w dziesiątkę. Plusy: -nawilżenie i regeneracja skóry leczonej preparatami antytrądzikowymi typu Acnemycin, Brevoxyl -nie zatyka porów, nie powoduje wysypu -nie powoduje pieczenia, ściągnięcia, szczypania, ani zaczerwienienia skóry wrażliwej -przyjemna konsystencja - ani ciężka, ani lekka, taka w sam raz + bardzo przyjemny zapach -doskonały pod podkład, nie wałkuje się ani pod podkładem, ani podkład na nim -dość wydajny, zależy kto ile używa, ale już niewielka ilość powoduje nawilżenie i ukojenie skóry -cena adekwatna do jakości Minusy: -małe opakowanie, szybko się zużywa -cena jest jednocześnie minusem, gdyż opakowanie jest małe, a cena, mam wrażenie, stale rośnie o kilka groszy, ale za komfort skóry trzeba płacić :-) -czasami, kiedy produkt się kończy, tubka pod naciskiem pęka i krem wychodzi z niej bokami, ale nieznacznie Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: przynajmniej trzy tubki Edit.: Krem nadal jest moim numerem 1, nawilża i koi jak nic innego. Czuję się źle psychicznie ze świadomością, że kremu nie mam pod ręką. Ostatni punkt minusów można chyba wykreślić, bo obecnie krem występuje w tubce plastikowej (?), nie metalowej (?) i nic już z niego nieproszenie nie wyłazi ;)

Kate30
    1 lutego 2006 o 15:42
    Brat Dermaliboura.
    Epitheliale i Dermalibour to mój duet ratunkowy. Epitheliale to ratownik dzienny a Dermalibour nocny. Zawszę muszę je mieć. Epitheliale wchłania się natychmiastowo i zostawia na twarzy mat totalny. Nie przepadam za tym , ale ponieważ przykrywam go zawsze tłustawym blokerem nie przeszkadza mi aż tak bardzo, a wieczorem pod makijaż nawet się przydaje. Sięgam po ten krem zwłaszcza wtedy gdy moje niegrzeczne rączki znajdą się przypadkiem zbyt blisko twarzy - ratunek przychodzi natychmiast. Zaczerwienienia znikają a drobne ranki szybciej się goją. W razie podrażnień (częstych) mogę liczyć na duet A-dermy. Świetnie, że są takie kremy. Polecam! Po czasie jedna uwaga - krem ma podłoże parafinowe, więc stosowany przez dłuższy czas na dużą powierzchnię cery może zapychać pory, dlatego ostrożnie. Jako ratunek doraźny przy podrażnieniach czy wielkich prycholach tak, jako krem anty-pryszczowy na dłuższą metę - nie. Używam tego kosmetyku od pół roku ilość zużytych opakowań: jedno

Calypso*
    22 stycznia 2006 o 10:11
    Leczy
    Krem jest bardzo przyjemny, uspokaja skórę, sprawia, że uczucie ściągnięcia, pieczenia, łuszczące placki znikają natychmiast po jego użyciu. Niemniej nie lubię stosować go na skórę twarzy, nie zostawia żadnego filmu - dla wielu atut dla mnie wada. Skóra po użyciu choć wyraznie wyciszona jest taka dziwnie, nienaturalnie matowa jak skóra gejszy :/ Ostatnio jednak w związku z mrozem i może brakiem witamin nabawiłam się okropnej przypadłości, pękania skóry w małżowinie ucha :/ Tworzy się sucha skorupa, która przy odgięciu ucha pęka dając w efekcie krwawiącą ranę. Do tego piecze, wygląda paskudnie i nie chce się goić. Z braku innego pomysłu wysmarowałam uszy tym kremem - licząc na jego właściwości gojące i już po 2 dniach widzę poprawę!! Nie ma już suchej łuski, rana mniej zaogniona a do tego skóra przestała szczypać - CUDO! Używam tego kosmetyku od: sporadycznie od 2 lat ilość zużytych opakowań: w połowie drugiego

maribel
    21 września 2005 o 17:46
    bardzo lubię
    Uwielbiam ten kremik.Używam go w razie potrzeby jako krem na noc-rano nie ma śladu po drobnych podrażnieniach.Lubię jego charakterystyczny zapach.Szybko się wchłania i nie zatyka porów.Łagodny i skuteczny.

rzastin
    12 września 2005 o 23:50
    3 / 5
    Czy ja wiem?
    Po przedawkowaniu słońca i strasznym podrażnieniu cery, bałam się kłaśc na nią swoje dotychczasowe kremy. Zasięgnęłam języka na forum i zdecydowałam się na zakup tego specyfiku. Plusem jego jest niesamowita wręcz łagodność, szybkie wchłanianie, zmiękczanie cery. Lubię też zapach. Dla mnie jest to jednak tylko kosmetyk doraźny, nie spostał moim wymaganiom, które stawiam kremom na co dzień (za słabo nawilża, wręcz delikatnie ściąga skórę, co przyprawiało mnie o uczucie zbyt ciasnej twarzy). W dodatku nie jest zbyt wydajny. Zasługuje na 3 i pół *

joasiak1
    1 września 2005 o 19:51
    ukojenie
    bardzo lubię ten krem i żałuję, że nie jest jeszcze bardziej wielofunkcyjny, bo wtedy dostałby ode mnie murowane 5 gwiazdek, a tak tylko 4. zgadzam się ze wszystkim, co dobrego napisały o tym kremie moje poprzedniczki. krem świetnie łagodzi podrażnienia, u mnie załagodził sprawę po przedawkowaniu Diacnealu i próbie wypeelingowania się - wyglądałam jak klaun, cała w czerwone, nieregularne plamy, a ten krem - mimo że przez chwilę po nałożeniu poszczypał - załagodził podrażnienie i czerwień zeszła. jest bardzo łagodny dla skóry, delikatnie nawilża i faktycznie, co mnie mocno zdziwiło, matuje, także spokojnie nadaje się pod makijaż. brakuje mi w tym kremie lepszego nawilżenia, przez co nie mogę dać mu maksymalnej liczby gwiazdek. jeśli o mnie chodzi, mogliby wyprodukować nocną wersję tego kremu, która dodatkowo odżywiałaby skórę, bo teraz niestety muszę smarować się czymś tłustszym. co jeszcze? ma postać gęstej pasty/kremu, lekko szarawej, świetnie się wchłania, pachnie jak płatki owsiane, co mnie osobiście bardzo się podoba i po nałożeniu skóra jest miła w dotyku, wygładzona, ukojona. podsumowując: ratowacz.

neuilly.
    16 maja 2005 o 13:16
    *****
    Wspaniały . Uwielbiam ten kremik . Jest niesamowicie łagodny , nie podrażnia ani odrobinki mojej skóry ( nawet nie szczypie w nos , kiedy ten jest totalnie podrażniony od kataru ) , może nie nawilża spektakularnie - ale delikatnie zmiękcza , przyjemnie wygładza i delikatnie odżywia . Tak w sam raz , a to oznacza , że nie rozpulchnia brzydko skóry . Nakładam go za każdym razem , kiedy używam produktów z kwasem , wit C , a obowiązkowo - kiedy wykonuję w domu peeling z kwasem o stężeniu 30% . Nałożenie tego kremiku to po takim peelingu niesamowite ukojenie . Stosowany miejscowo i systematycznie radzi sobie z drobnymi przesuszeniami . Jeżeli o mnie chodzi mógłby być w tubie 200 ml :D - smarowałabym się nim od stóp do głów . Ten kremik musi być w mojej szafce .

kiniaczek
    13 maja 2005 o 16:48
    Świetny
    Krem jak dla mnie okazał się być rewelacyjny. Z powodu różnorakich zabiegów kwasami moja twarz była w nienajlepszym stanie. Miałam taką "skorupkę" na twarzy, z która nie mogłam sobie poradzić. Ponadto często ją drapałam i co za tym idzie, długo się goiło, pozostawały przebarwienie i etc. I ten oto krem mi pomógł. Potem, kiedy stan mojej cery się poprawił używałam go na dzień - też okazał się być bardzo dobry. Jednym słowem swe zadanie spełnił, więc polecam.