Joko, Smooth & Light (Podkład w płynie (stara wersja))

Joko, Smooth & Light (Podkład w płynie (stara wersja))

Matujący podkład dopasowujący się do koloru skóry twarzy. Nowoczesna formuła fluidu stworzona na bazie emulsji "woda w silikonie". Fluid łatwo i równomiernie się nanosi, nie tworzy efektu "maski" po aplikacji. Specjalna mieszanina polimerów i pigmentów pokrytych mikroskopijną otoczką silikonową powoduje, że efekt makijażu jest trwały i naturalny przez wiele godzin. Smooth & light zawiera substancje nawilżające przeciwdziałające przesuszaniu skóry. Filtry UV i naturalne antyoksydanty chronią wrażliwą skórę twarzy przed szkodliwym działaniem słońca i wolnych rodników. Do wszystkich rodzajów cery.

pachnie dymem i samoopalaczem!

Skusiłam się na ten produkt całkiem przypadkiem, była 50% promocja, więc pomyślałam że spróbuję Joko.
PLUSY:
opakowania bardzo ładne wręcz ekskluzywne, dozownik pompka - dla mnie super, podkład płynny łatwo się rozprowadza, delikatnie połyskuje i rozświetla, kolor ja mam beige 143 super , trwałość całkiem średnia na pewno w normie, wydajność duża wystarczy na długo.
MINUSY:
ma jeden - OKROPNY ZAPACH! Nie rozumieniem jak można stworzyć dobry kosmetyk o takim brzydkim zapachu? Psuje on wszystko co dobrze powiedziane o podkładzie, śmierdzi dymem i samoopalaczem i sprawia że przy nakładaniu jest mi nieprzyjemnie.
Dotychczas nie zwracałam uwagi na zapach podkładu - fliud miał być dobry, ale odkąd używam Bourjois healthy uwielbiam go również za to, że tak pięknie pachnie. Z Joko się nie polubię bo zwyczajnie śmierdzi, chyba że ktoś, kiedyś, coś z tym zrobi..

Używam tego produktu od: kilku tygodni

moja cera go nie lubi

Mam tłustą, błyszczącą cerę, na której jest co maskować - duże naczynko, blizny po trądziku itd. Mam już swój ulubiony podkład, ale, jak to ze mną bywa, lubię testować też inne kosmetyki.
W przypadku tego podkładu test wyszedł negatywnie ponieważ:
- kolor: wybrałam chyba najjaśniejszy - pastel 140 - i tak jest za ciemny, a w ciągu dnia ciemnieje, a raczej pomarańczowieje na skórze
- krycie jest zerowe - i nie mówię tu o zamaskowaniu naczynka czy blizn, nawet najmniejsze przebarwienie jest widoczne
- wykończenie jest satynowe, cera jest rozświetlona - to może podobać się cerom normalnym lub suchym - moja tłusta błyszczy się niezdrowo i nieestetycznie
- może to przez mój typ cery podkład schodzi już po kilku godzinach zostawiając plamy na skórze
- czuje produkt na twarzy, mało tego, skóra się klei
- szperając po internecie znalazłam informacje o kilku trujących substancjach zawartych w tym kosmetyku (o tym pisała też poniżej jedna z Wizażanek)
- zapach podkładu faktycznie przywodzi na myśl paloną skórę czy coś w tym stylu, choć, na szczęście, szybko się ulatnia

Co do plusów
+ konsystencja płynna, ale nie przelewa się przez palce i nie marnuje się bez potrzeby
+ opakowanie jest wygodne i higieniczne, pompka się nie zacina, jednocześnie pozwala wydobyć odpowiednią ilość kosmetyku przy jednym naciśnięciu (co jednocześnie czyni produkt wydajnym)
+ ponadto opakowanie estetycznie i elegancko wygląda, choć jest plastikowe
+ cena - względna sprawa - za podkład przyzwoita, ale biorąc pod uwagę działanie, to wygórowana

Niestety, ja bym nie polecała tego produktu osobom o tłustej cerze. Ja wyrzuciła w końcu ten podkład po pewnym czasie. I tak uważam, że dawałam mu zbyt wiele szans. Z jednej strony szkoda mi było marnować produkt, ale z drugiej strony skoro moja skóra go nie lubi, to po co ją nim męczyć.

Używam tego produktu od: kupiłam ok. pół roku temu, wyrzuciła po ok. 3 miesiącach, po kilkidziesięciu pewnie podejściach
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Całkiem ok :)

Pewnie nie jestem odosobniona w kwestii szukania idealnego podkładu, który całkowicie spełni moje oczekiwania ale....
Fakt jest taki, że nabyłam podkład Joko tylko i wyłącznie pod wpływem recenzji na Wizażu. Wcześniej nawet nie słyszałam o takiej firmie i nigdy nie spotkałam się z takimi kosmetykami.

Przeszukałam internet chyba ze 100 razy zanim zamówiłam smooth&light... i niestety nie znalazłam zbyt wielu opinii.. no jednak zamówiłam. Oczywiście licząc się z tym, że po raz kolejny najprawdopodobniej moje pieniądze znowu wylądują w koszu :D

Wracając do samego kosmetyku - dla mnie okazał się dobrym produktem. Wcześniej byłam posiadaczką cery tłustej, potem mieszanej teraz (niestety) wraz z biegem lat i czasu moja skóra jest raczej sucha, jednocześniej wrażliwa i wymagająca.

Nie mam zbyt wielu blizn po trądziku więc od podkładu wymagam lekkiego wyrównania koloru mojej cery i nadania jej zdrowego wyglądu. Najlepiej gdyby jeszcze nie wysuszał, nie podkreślał suchych skórek itp.

Smooth&light okazał się całkiem ok :) Jest to delikatny podkład, zawierający malutkie wręcz mikroskopijne rozświetlające drobinki. Twarz po nałożeniu jest promienna, zdrowa i naturalna. Nie jest to efekt \\\'murowanej tapety\\\' jak w przypadku wielu \\\'lekkich\\\' podkładów. Joko świetnie dopasowuje się do odcienia mojej cery, nie pozostawia żadnych smug, nie jest ciężki.

Plusy:
- Eleganckie opakowanie (co prawda plastkiowe ale sprawia wrażenie jakbym posiadała kosmetyk z wyższej półki)
- Solidna pompka, która się nie zacina i dozuje odpowiednią ilość produktu ( u mnie jest to zwykle jedna pompka)
- Wydajność
- Cena według mnie (49zł) adekwatna do jakości
- Konsystencja - płynna, dobrze sie rozprowadza, nie tworzy smug i plam, świetnie się wchłania
- Delikatne, subtelne rozświetlenie cery
- Twarz staje sie gładka i nabiera wyglądu wypoczętej i zdrowej
- Satynowe wykończenie złamane lekkim matem
- Kolor dopasowuje się do odcienia naszej cery ( u mnie kolor Pastel czyli najjaśniejszy )
- Nie ciemniej na twarzy

Są też jednak malutkie minusiki:

- Dostępność (nie znalazłam w żadnej stacjonarnej drogerii )
- Zapach

Całkiem, całakiem, ale szału nie ma

Skusiłam się na ten podkład pod wpływem recenzji na wizażu. Podkład w sumie całakiem spoko, ładnie kryje, niesety słabo matuje, a przy mojej tłustej cerze jest to dość istotne. Kolery też nie najgorzej, najjaśniejszy był całakim spoko dla mojej jasnej cery. Polecam jeśli nie zależy Wam na matowieniu cery, bo efekt rozświetlenia jest naprawdę całkiem przyjemny.

Używam tego produktu od: 9 miesięcy, na zmianę z innymi produktami

Jak dotąd najlepszy.

Podkład kupiłam w promocji za 24,99. Byłam zdziwiona tak niską ceną, opakowanie wyglądało na porządne, a sam produkt okazał się cudem w niskiej cenie !

Plusy:
+dobrze kryje
+nieźle matuje
+nie wysusza i nie podkreśla suchych skórek
+dobrze dopasowuje się do koloru skóry (mam dość jasną karnację)
+nie zapycha
+nie tworzy efektu maski
+nieźle się trzyma (na mojej skórze 6h to bardzo dobry rezultat)

Minusy:
-przy nakładaniu drażni mnie zapach

Ilość zużytych opakowań: 1,5

warto!

Nie jestem zaskoczona, bo kupiłam go pod wpływem kilku recenzji poniżej ;) Spodziewałam się więc dobrego produktu i taki rzeczywiście jest ! Delikatny ,ale nieźle kryjący, lekko się nosi i dobrze zmywa, trwały.Taki pewnie miał być Teint Idole Ultra24. No cóż, w przeciwieństwie do Lancome, Joko udało się stworzyć dobry produkt dopasowujący się do cery , matująco-nawilżający, dający efekt aksamitnej skóry.Mam odcień 140 -pastel i jest to najpiękniejszy kolor fluidu,jaki widziałam. Dość jasny, ciepły taki...naprawdę pastelowy :)
Opakowanie całkiem w porządku. Plastikowe,ale przez to lżejsze i wygodniejsze. Fajna pompka.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

mega zaskoczenie

Kupilam po przeczytaniu recenzji na wizazu, bo go zobaczylam w jakims dziwnym malym sklepie i mnie zaintrygowalo ladne opakowanie. Mam podklad nr 143 bodajze ciemny bez. Opakowanie b.ladne na pierwszy rzut oka przypomina Diora. Zaplacilam 31,5. Co mi sie bardzo podoba, to to,ze ma pompke czego na darmo syukac w Clinique i Revlonie. Jedyna wada jaka narazie widze, to przy nakladaniu troche smierdzi smaoopalaczem, ale pozniej juz nie czuc. osyc gesta konsystencja,bardzo dobrze sie rozprowadza, po ok minucie pieknie sie dopasowuje do koloru skory. Nie roluej sie, porzadnie kryje, nie wchodzi w brwi i zmarszczki. W polaczeniu z kojacym kremem Eucerin pieknie matuje buzie na kilka godzin. Nie daje efektu maski. Jestem w szoku jaki dobry produkt zrobila polska firma. Poki co sie zaprzyjaznilismy i nie zamierzam go zmaieniac na inny. Minusem moze byc maly wybor kolorow, ale ja mam jakas taka cere,ze zawsze sobie cos wynajde.

Z pewnością kupiłabym go, gdyby cena nie była aż tak wysoka.

Dostałam ten podkład na urodziny, w kolorze: "Natural beige".

Plusy:
- dobrze kryje
- idealny kolor
- nie błyszczę się
- skóra pozostaje miła w dotyku
- nie tworzy maski, nawet przy nałożeniu dużej ilości kosmetyku

Minusy:
- jedynym minusem jest może zapach, który przy nakładaniu nieco mnie drażni

Używam tego produktu od: 2 tygodni.
Ilość zużytych opakowań: W trakcie jednego.

szczerze polecam :)

mam bardzo jasna karnacje, a do tego moja skora jest problemowa, jest tu prawie wszystko: krostki, blizny, pekniete naczynka i zaczerwienienia. ciezko mi znalezc dobry podklad, ktory nie ciemnieje ani nie sprawia mi wysypu niechcianych gosci na twarzy.
ten podklad jest chyba najlepszym jaki mialam na twarzy :) od razu po nalozeniu skora jest jasna i wyglada swiezo. nie zauwazylam zeby zepychal. rozswietla skore i niezle kryje. chyba troche ciemnieje w ciagu dnia i strefa T odrobine sie blyszczy, ale mysle ze puder rozwiaze sprawe :) trzeba tez uwazac zeby nie nakladac tego podkladu za duzo, da sie nim uzyskac efekt maski. czasem mniej znaczy wiecej ;)
zapach dla niekorych moze byc minusem, ale mi sie on bardzo podoba :) polecam

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 i pol

Uwielbiam go

Bardzo lubię jego konsystencje, idealnie się go aplikuje, bez najmniejszych trudności, nie podrażnia skóry ani nie zapycha. Mimo że moja cera się często świeci świetnie sobie z nią radził. Jest ciężko dostępny i to mnie irytuje.

Plusy:
- nawilża
- długo się utrzymuje na skórze
- tworzy fajne wykończenie
- nie świeci się
- nie zapycha
- nie podkreśla suchych skórek
- ma fajne opakowanie, bardzo poręczne

Wady:
- ciężko go teraz kupić w sklepie stacjonarnym
- nie daje się zużyć go do końca (przez aplikator)

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Szczerze polecam

Odpowiada mi ten podkład ze względu na konsystencję - jest dosyć rzadki, kremowy. Lubię takie podkłady. Jako "blada twarz" wybrałam najjaśniejszy kolor i jest ok (a zdarzają się firmy, które nie mają w palecie tak jasnych odcieni).

Lubię go, ponieważ nie tworzy efektu maski, jest lekki, przyjemnie się go nakłada.

Cena jest korzystna, opakowanie estetyczne, podkład bardzo wydajny.

Jakość w stosunku do ceny bardzo wysoka.

Jak na tą cenę to super :)

Zwykle nie ryzykuję i nie kładę na twarz niczego firm typowo drogeryjnych, ale ten podkład dostałam w prezencie i bardzo mi przypadł do gustu :)
Mam już swoje KWC (Bourjois Healthy Mix) i nic go nie przebije, ale ten zajmuje 2gie miejsce :)
Ma bardzo ładny kolorek, który się fajnie stapia ze skórą no i przede wszystkim zapewnia uwielbiany przeze mnie półmatowy efekt :)

Jednak podejrzewam, że do tłustej skóry sie nie nada.