Blue Lagoon, Żel nawilżająco - wygładzający do mycia twarzy

Blue Lagoon, Żel nawilżająco - wygładzający do mycia twarzy

Wyjątkowo łagodny, jedwabisty żel do mycia twarzy dokładnie oczyszcza skórę z wszelkich zanieczyszczeń nie podrażniając i nie powodując jej wysuszenia.
Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości składników aktywnych i delikatnych, roślinnych substancji myjących żel doskonale oczyszcza skórę i zapewnia maksymalny komfort. Sprawia, że skóra pozostaje świeża, doskonale nawilżona i aksamitnie gładka.

Bez przekonania

Kupiłam, zużyłam i na tyle.

Plusy:
- dobrze zmywa resztki makijażu (w moim przypadku to co zostaje po zmyciu micelem)
- nie podrażnia cery i oczu
- przyjemnie pachnie - kojarzy mi się ze świeżością, morzem ... Laguną :)
- wydajność

+/- wygładzenie graniczy z uczuciem ściągnięcia skóry - moim zdaniem nie sprawdzi się na dłuższą metę dla cer wrażliwych i suchych.

Minusy:
- ostatnie co można powiedzieć o tym żelu to że nawilża - wręcz przeciwnie, wyszusza i to bardzo
- tragiczne opakowanie: srebrna powłoka z nakrętki starła się po paru pierwszych użyciach, pompka ma za mały otwór i łatwo się zapycha i zacina
- dostępność bardzo słaba a właściwie w Wawie nigdzie tego żelu nie spotkałam, tym samym jego zakup staje się zakupem produktu całkiem ekskluzywnego - cena ok 16-17 zł + przesyłka 8-9 zł, czyli za 200 ml płacę ok 25 zł.
- skład delikatnie mówiąc przeciętny

Ogólnie ... znam co najmniej dwa żele, dużo lepsze, o połowę tańsze i dostępne na wyciągnięcie ręki.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Wysuszający

Jestem zdecydowaną zwolenniczką dermokosmetyków, jednak ta seria Farmony mnie jakoś skusiła, choć już od dawna nie używałam drogeryjnych preparatów do mycia buzi. Żel nie jest najgorszy, faktycznie zmywa makijaż porządnie, na waciku z tonikiem nie zauważałam żadnych niedomytych zabrudzeń. Poza tym butelka jest niesamowicie wydajna. Teraz minusy- moją mieszaną cerę udało mu się przesuszyć. Zawsze po myciu była nieprzyjemnie ściągnięta i napięta, trzeba ją było szybko ratować tonikiem, a po dłuższym czasie stosowania zauważyłam lekko łuszczącą się skórę na czole, co jest u mnie dobrym wyznacznikiem przesuszenia cery. Na szczęście nie było tragedii, kremy sobie z tym radziły. Poza tym żel, jak i tonik zresztą, bardzo mocno pachnie, jest mocno perfumowany, moim zdaniem nachalnie i mam wrażenie, że nakładam na twarz strasznie dużo chemii przez ten zbyt intensywny zapach.
Ogólnie to była jednorazowa przygoda, już do nie go nie wrócę.

Używam tego produktu od: ok. 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Oj nie...

Cera: 35-letnia, mieszana z tendencją do suchej, odwodnionej, łatwo zapychająca się, ze zmianami trądzikowymi.

Ponieważ traktuję swoją cerę kwasami, do mycia chciałam używać czegoś łagodnego i nawilżającego.

Po pierwszej butelce tego żelu byłam nim zachwycona - zmywał cały makijaż z twarzy, wygładzał, nawilżał, nie podrażniał, nie powodował żadnych negatywnych zmian. Konsystencja idealna - nie za rzadka, nie za gęsta. Fajnie się pieni. Dozownik jest higienicznym rozwiązaniem; mógłby jedynie mieć większy otwór. Kolor i zapach żelu nie powodujące dyskomfortu.
Więc kupiłam drugie i trzecie opakowanie, i nie wiem co się stało, ale cudowne właściwości pierwszego opakowania zniknęły - w trakcie używania kolejnych opakowań skóra stawała się z dnia na dzień coraz bardziej sucha, ściągnięta, pomarszczona; przestały pomagać nawilżający tonik i dotychczas używany krem.

Dodam, że po zużyciu pierwszego opakowania zakupiłam ten żel również dla znajomego, i on także powiedział mi, że po jego użyciu cerę ma bardziej suchą niż kiedy mył się samą wodą.

Używam tego produktu od: ponad 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Rewelacja

Bardzo dobry płyn - w mojej opinii zarówno dla właścicielek tłustych, skłonnych do zanieczyszczeń cer (bo bardzo dobrze oczyszcza) , jak i normalnych /suchych, bo jest delikatny i nie wysusza. A połączenie tych cech zdarza się rzadko..
Jest niesamowicie wydajny :)
Plusy:
-dobrze czyści
-wygładza i odświeża
-nie podrażnia i nie wysusza
-jest bardzo wydajny(butelka na 3 miesiące), a przez to tani
-ładne opakowanie, pompka do końca działa bez zarzutu ;)
Minusy:
-po ok 1.5 miesiąca użytkowana nieco się ściera srebrna powłoczka przy szyjce butelki , ale to chyba minus dla skrajnej estetki ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 skończone, 2-gie zaczęte

Edit: 12.2014
Mam za sobą już kilka zużytych butelek i nie zmieniam zdania.Jak dotąd to jedyny żel-pewnik, przetestowany w okresie okołoegzaminacyjnym , gdzie zestresowana skóra płatała figle . Aktualnie mam fioła na punkcie eko-kosmetyków i poszukuje godnego zamiennika. Nie sądzę , że znajdę...

Mój ukochany

Jak do tej pory jeszcze nie znalazłam lepszego. Ma praktycznie same zalety. Mimo tego ze nie mam 30 lat dla mnie jest super :) super oczyszcza skórę, razem z makijażem oczu,skóra po nim jeest gładka i zdaje sie nawet odrobinę nawilżona. Zauważyłam ze po dłuzszym stosowaniu poprawił się jej wygląd. Jest meeega wydajny, niektórym może przeszkadzac ze leci go malutka dla mnie jest to plus bo moge sobie stopniowac ilosc, mi wystarcza 3 pomki. Starczył mi na jakies 2-3 miesiące. Wygląda bardzo estetycznie i drogo :D jedyny minus to troszke męski zapach ale za to tylko pół gwiazdki. Oczywiscie polecam :)

Ilość zużytych opakowań: 2 szt.

Czegoś mu brakuje

Żel mam od bardzo dawna, ale nie stosuję regularnie. Zupełnie mnie do niego nie ciągnie, a moja skóra również za nim nie tęskni.

+ Bardzo wydajny!
+ Ładny zapach, ale czasami troszkę zbyt chemiczny
+ Porządne oczyszczenie, czasami świetnie poradzi sobie z resztkami makijażu
+ Faktycznie jakby wygładza cerę, ale nie na długo

- Moja skóra jest po nim nieprzyjemnie ściągnięta
- W żadnym wypadku nie nawilża

Ogólnie jest OK, ale czegoś mi w nim brakuje... Odstawiając na bok moje wahania - całkiem porządny kosmetyk, ale nie idealny.

Warto!

Krótko i treściwie
Zalety
+przyjemny zapach
+dobra konsystencja
+wygodne opakowanie
+skóra po nim jest faktycznie duużo gladsza-jak aksamit!
+baardzo wydajny
Wady
-co do wady tej nie jestem pewna na 100% lecz po 1 uzyciu dostałam drobnej czerwonej wysypki na twarzy, odstawiłam go na tydzien i dałam druga szanse, i sprawdzil się dobrze, ten incydent juz się nie powtórzyl

Używam tego produktu od: 3 miescięcy
Ilość zużytych opakowań: 1/7 jednego

Zbyt delikatny

Kupiłam żel zachęcona pozytywnymi opiniami.
Żel jest delikatny, o nienachalnym zapachu i zamknięty w wygodnym opakowaniu z dozownikiem. Jest tani i wydajny.
Jednak moja skóra go nie pokochała. Jest dla niej zbyt delikatny. Po umyciu nie czuję, że jest czysta. Co wiecej pozostawia nieprzyjemne uczucie sciągniecia.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca

Żel, który warto przetestować.

Zacznę od zalet. Żel jest delikatny, nie podrażnia ani nie wysusza skóry. Dobrze zmywa resztki makijażu (najpierw używam płynu micelarnego). Przyjemnie pachnie i estetycznie wygląda na półce. Jest też bardzo wydajny, ale w moim przypadku okazało się, że jest za wydajny. W opakowaniu została mi 1/4 produktu, kiedy żel się przeterminował. Naprawdę nie lubię marnować kosmetyków, więc uważam, że nadmierna wydajność jest jego jedynym minusem.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: 1 (nie całe)

Znakomita rzecz !

Produkt świetnej jakości.

Oczyszcza bardzo dokładnie a jednocześnie nie podrażnia cery :)
Nie wysusza.
Jest bardzo wydajny.
Przyjemnie pachnie.
Ładnie się pieni.
Łatwo spłukuje.
Porządnie odświeża cerę.
Nie drażni oczu.
Zmywa makijaż nawet ten cięższy.
Opakowanie praktyczne,przyjemne dla oka.
Cena niewygórowana jak na tak dobry produkt :)

Używam tego produktu od: w tamtym roku

świeży, delikatny i wydajny

Kosmetyk wart polecenia, za niewielka cenę dostajemy kosmetyk który nie podraznia, jest dobry w swojej kategorii bardzo ladnie pachnie i ekskluzywnie wyglada...skuszę się chyba na całą serię.

Używam tego produktu od: 2 mcy

polecam

Solidny żel w niskiej cenie. Ładnie pachnie, nie uczula, dobrze oczyszcza. Dodatkowym plusem jest to że produkt jest ekologiczny i nietestowany na zwierzętach.
Jedyny minus: nie zauważyłam żeby nawilżał, ale nie można się tego spodziewać po żelu do mycia.

Używam tego produktu od:3mies
Ilość zużytych opakowań:pół