KWC LogobyWIZAŻ logo
Produkty wycofane

Isana Med, Seifenfreie Waschlotion (Lotion do mycia twarzy i ciała)

3,7 na 536 opinii

Kupi ponownie: 61% osób
    konfitura
    2 marca 2011 o 22:03
    dobry, ale ten zapach...
    Żel spełnia swoją funkcję, ale eliminuje go z dalszego użycia zapach, który mnie zwyczajnie irytuje. Dobra konsystencja krystalicznego żelu. Myje dobrze, usuwa również makijaż. Minimalnie wysusza, ale bez tragedii. Cena korzystna skusiłabym się ponownie, ale wspomnienie zapachu mną trzącha. Używam tego produktu od: ponad tok temu Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe opakowanie

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    anna_belle
    5 sierpnia 2014 o 10:34
    zwykły żel
    Po nazwie produktu spodziewałam się kremowego żelu o konsystencji mleczka do ciała coś w stylu żeli dove.Zdziwiłam się kiedy zobaczyłam, że jest to zwykły przezroczysty płyn o żelowej konsystencji. Jeśli chodzi o samą konsystencje, to mimo że na początku negatywnie mnie zaskoczyła, to po pewnym czasie stwierdzam że jest ona w porządku,dosyć gęsta, żelowa taka jaka powinna być w żelach pod prysznic.Co do właściwości myjących to "lotion" również spisuje się bardzo dobrze,oczyszcza skórę nie zostawiając klejącej warstwy lub uczucia niedomycia. Żel faktycznie nie wysusza skóry i nie podrażnia jej.Na plus również stosunek ceny do pojemności i wydajność. Jedyne, co mnie w nim drażni to zapach, zbyt naturalny i trochę kwaskowaty. Używam tego produktu od: kilka tygodni Ilość zużytych opakowań: jedno na wykończeniu

Odylena
    4 kwietnia 2014 o 11:55
    Dobrze oczyszcza.
    Podczas wieczornej pielęgnacji potrzebuję porządnie oczyszczającego kosmetyku, aby mieć pewność, że idę spać z całkowicie czystą buźką. I ten żel jest całkiem ok :) Konsystencja: lekka, żelowa konsystencja, przezroczysty płyn. Zalety: *spełnia swoje główne zadanie - świetnie i głęboko oczyszcza skórę *dobrze się pieni i łatwo zmywa wodą *delikatnie, przyjemnie pachnie *ma pH 5,5 *nie zapycha, nie podrażnia skóry *kosztuje grosze *wygodne opakowanie z pompką *łatwo dostępny *design opakowania całkiem ok (mam odświeżoną wersję opakowania, inna niż na zdjęciu) *wydajny *w składzie proteiny zbożowe, rumianek, skrzyp, szałwia, rozmaryn, pokrzywa, melisa, chmiel Wady: *uczucie ściągnięcia skóry po umyciu się pojawia *trochę podrażnia oczka *zawiera SLS Może nie jest to kosmetyk stricte do mycia buźki, ale jak dla mnie daje radę - mnóstwo dobrych składników i przede wszystkim świetne działanie oczyszczające. Polecam! Używam tego produktu od: 2 miesiące Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

nestelle
    24 marca 2014 o 22:59
    Koszmarek
    Dostałam go od znajomej dla mojej 5 letniej córy - jako super delikatny . Umyła się nim pod prysznicem i jak wyszla to omg! wygladala jak poparzona!!! calutka czerwona ... posmarowalam szybciutko balsamem łagodzacym ...przez ponad godzine schodzilo zaczerwienienie . Nigdy więcej . nawet do rak się boje uzywac . A w składzie SLS .taaaa w sam raz do skory wrażliwej .... :/ Używam tego produktu od: tylko 1 raz .i o 1 za duzo. Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

beygreen
    1 stycznia 2014 o 15:13
    Nie, nie i nie
    Na święta wyjechałam z mamą i bratem do babci, jak zwykle zapominając mojego żelu do mycia twarzy... Dorwałam tam jakieś mleczko oczyszczające i nim się myłam, było ok. Przez cały czas stał na półce też Isana med. Zdecydowałam się go użyć i to był mój błąd... - Okropnie wysuszył i ściągnął mi skórę, czułam jakby ktoś mnie z niej obdzierał... - Podrażnił - Zaczerwienienia nasiliły się Plusem jest chyba tylko cena, słyszałam że tani. Ale oficjalnie tego mydła NIENAWIDZĘ. Używam tego produktu od: przez 2 dni Ilość zużytych opakowań: troszeczkę z pierwszego

Moi_philosophie
    21 grudnia 2013 o 15:54
    Średni
    Zakupu dokonałam pod wpływem chwili. Potrzebowałam żelu do cery mieszanej, trądzikowej, który by nie wysuszał skóry. Nie do końca spełnił moje oczekiwania. OPAKOWANIE Solidne, praktyczna pompka, która nie zacina się nawet po długim stosowaniu. Woziłam płyn w torbie podróżnej i nic się nie wylewało. Jeśli chcemy zablokować korek, wystarczy przekręcić pompkę. Design też estetyczny, biało - niebieski charakterystyczny dla linii Isana Med. Jeśli jednak ktoś kupuje kosmetyki, by dumnie prezentowały się na łazienkowej półce, może być rozczarowany. KONSYSTENCJA Żelowa, przezroczysta. Nie wylewa się z dłoni, ale też nie jest to gęsty żel. Dość dobrze się pieni. ZAPACH Ziołowy, apteczny. DZIAŁANIE Żel dość dobrze oczyszcza twarz i ciało, choć nie próbowałam nim nigdy zmywać makijażu. Możliwe, że nie poradziłby sobie z pudrami i kryjącymi podkładami. Liczyłam trochę na to, że nie będzie wysuszał, ale skóra po umyciu niestety jest lekko ściągnięta i dlatego daję tylko 3,5 gwiazdki. WYDAJNOŚĆ Produkt jest wydajny. Myję nim twarz codziennie rano i wieczorem (czasem używam jako żelu pod prysznic), a po dwóch miesiącach nie jestem nawet w połowie opakowania. CENA Cena zdecydowanie na plus. Produkt w opakowaniu z pompką kosztuje ok. 4-5zł. "Dolewka" w foliowym woreczku jest chyba jeszcze tańsza. DOSTĘPNOŚĆ W każdym Rossmannie. Raczej nie kupię kolejnego opakowania. Szukam żelu, który będzie dobrze oczyszczał, a jednocześnie nie wysuszy skóry. Żel trochę mnie rozczarował, bo wiele dobrych opinii słyszałam na temat kosmetyków z linii Isana Med. Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Rudzielec_19
    9 września 2013 o 15:03
    Przyjemny
    Kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami na Wizażu i nie zawiodłam się. To bardzo przyjemny produkt do mycia. Używałam go tylko do twarzy i byłam zadowolona, ale niestety ma pewne wady. Plusy: *tani *łatwo dostępny (każdy Rossmann) *wygodne opakowanie z pompką *ładnie pachnie (herbata?) *dobrze myje *nie wysusza skóry *zmywa nawet lekki makijaż (z ciężkim wieczorowym sobie nie radzi, ale nie jest to też jego zadanie) *dobrze się pieni *nie uczula, nie zapycha *skóra jest czysta i bardzo delikatnie ściągnięta Minusy: *beznadziejna wodnista konsystencja *słabo wydajny (5 tygodni używania 2 razy dziennie) Prawdopodobnie jeszcze go kupię, bo sprawdził się dość dobrze. Używam tego produktu od: 5 tygodni Ilość zużytych opakowań: 1 (300ml)

qruliczek
    24 marca 2013 o 11:32
    5 / 5
    Kolejna perełka w niskiej cenie
    Świetny produkt za niską cenę. Polecam ze względu na skład bogaty w ziołowe ekstrakty i niską cenę. Zapach – przepiękny, roślinny. Dzięki niemu rytuał porannego mycia to czysta przyjemność :) Mnie się bardzo podobał od początku do samego końca, ale to kwestia gustu. Według mnie jest bardzo delikatny i taki „naturalny”. Poza tym Isana doskonale myje i odświeża skórę twarzy. Nie używam go do innych celów i stosuję na zmianę z Babydream. Świetnie się spisuje, skóra jest czysta, choć nie obędzie się bez kremu, ale to chyba normalne. Z pewnością nie wyrządził żadnej krzywdy mojej skłonnej do trądziku i przetłuszczania cerze. Delikatnie ale skutecznie oczyszcza skórę z wszystkich zanieczyszczeń. Na dodatek nie szczypie w oczy, co bardzo cenię sobie u tego typu produktów . Cena również jest bardzo przystępna W promocji kosztował ok. 3 zł za 300 ml. Opakowanie solidne i sprawne – naprawdę świetne. Na półce w sklepie większość butelek nie zachęcała do zakupu (były przybrudzone albo odrapane). Moja butelka jest nieco odrapana ale poza tym jest super. Dozownik też na medal - łatwo się dzięki niemu nabiera produkt, nic się nie zacina, można go zablokować w razie potrzeby (gdy się ma w domu dzieci to wręcz konieczne :)) Co do konsystencji to spodziewałam się mlecznego budyniu (zwiódł mnie napis „lotion” na opakowaniu), ten kosmetyk ma natomiast postać zupełnie przeźroczystego żelu – bardzo ładnie się pieni. Żel jest gęsty i bardzo wydajny – jedna butelka spokojnie wystarczy na kilka miesięcy intensywnego użytkowania. Mi wystarczyła zawartość niecałej pompki by dokładnie umyć twarz. Plusy: + niska cena + ph przyjazne dla skóry + zapach + solidne opakowanie + nie szczypie w oczy + dobry skład + dostępność – każdy rossmann Minusy: brak! Podsumowując serdecznie polecam. Nie zgadzam się z negatywnymi opiniami. Jest to jeden z lepszych produktów jakie używałam do mycia twarzy i dokończyłam go z przyjemnością. Miewałam o wiele gorsze żele czy pianki do mycia twarzy (np. marki Soraya albo L’Oreal) które kosztowały o wiele więcej a jakościowo nadawały się tylko do śmietnika ew. do prania dywanów. Po Isanie nie zauważyłam oprócz delikatnego ściągnięcia żadnych skutków ubocznych – zaczerwienienia, przesuszenia czy łuszczenia skóry, które mi się zdarzały po innych tego typu „markowych” produktach. Z pewnością do niego wrócę i to z przyjemnością :) Używam tego produktu od: 4 miesiące Ilość zużytych opakowań: 1 - 300 ml

nehema
    10 marca 2013 o 12:20
    myje, nie wysusza
    zanim wystawiłam tę recenzję czytalam kilka ostatnich i głównie co zarzucano temu produktowi to to że wysusza.. ja stosowałam go do mycia ciała dziecka i mył jego wrażliwą skórę tak samo jak hipp, emolium i inne tego typu środki, przesuszenia nie zauważyłam, zapach nie drażniący Używam tego produktu od: roku Ilość zużytych opakowań: trzecie albo czwarte

Precious things
    4 marca 2013 o 1:18
    1 / 5
    Umyć to sobie można nim ... ręce
    Odniosę się do 2 pierwszych zdań tego produktu w opisie,a więc : ,,Zawierający szczególnie łagodne i przyjazne skórze składniki" i ,,Łagodne oczyszczanie bez wysuszenia skóry". To chyba jakaś kpina. Skusiłam się po przeczytanie opinii na Wizażu, ale srogo się rozczarowałam. Używałam do twarzy, bo myślałam, że skoro jest taki super - hiper nautralny to przynajmniej nie zrobi krzywdy. Tymczasem skóra po umyciu i osuszeniu jest masakrycznie ściągnięta. Czuję się tak jakbym nałożyła maseczkę, która zastyga na twarzy , a jej wartswa zaczyna się kurczyć. Do tego skóra szczypie, robi się czerwona i szorstka. Trzeba odrazu nakładać krem, bo inaczej robi się niewesoło. Drugą sprawą - choć mniej istotną - ja już go zdyskwalifikowałam za ww.właściwości - jest zapach, który na początku nie wydaje się jakiś szczególny ( ani na +, ani na - ), ale z czasem zaczyna przeszkadzać i drażnić. Ja generalnie tego produktu nie polecam, a już na pewno nie dla wrażliwej skóry. Więcej nie kupię. Używam tego produktu od: pół roku Ilość zużytych opakowań: 1 z pompką

Alais87
    9 lutego 2013 o 12:03
    Odległa przeszłość
    Zużyłam dawno temu 2 opakowania po 500ml (w sporym odstępie czasowym pomiędzy kupnem jadnego a drugiego), byłam wtedy trochę młodsza i miałam większe problemy ze skórą/cerą (krosty, pryszcze, większe przetłuszczanie). Ponadto do końca nie wiedziałam jaki mam typ cery i w tamtym czasie ten żel wydawał mi się dobry. Głupia myślałam, że znalazłam świetny, super tani płyn do mycia twarzy jak i całego ciała. Obecnie już tak nie uważam, może i dobrze pozbywa się niedoskonałości lecz przy okazji bardzo wysusza i ściąga skórę więc nie jest \'\'łagodny\'\'. Po pewnym czasie, przy drugim opakowaniu, myłam nim jedynie kark i plecy bo nawet skórę na dekoldzie mi wysuszał. Doskonale pamiętam jak mnie po nim swędziała skóra. Teraz wyznaję zasadę, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Może i ten żel jest \'\'med\'\' lecz nie dla osób których skóra ma skłonność do przesuszania. Używam tego produktu od: kilka lat temu Ilość zużytych opakowań: dwa po 500ml

xmdln
    4 stycznia 2013 o 12:26
    2 / 5
    Nie warto.
    Nie wiązałam z nim jakichś ogromnych nadziei - miał po prostu spełnić swoją funkcję jako środek myjący + w miarę możliwości nie przesuszyć mi skóry. No ale nie spełnił tych podstawowych oczekiwań. +zachęcająca cena (bez promocji zapłaciłam ok. 6zł) +prosta i funkcjonalna buteleczka 300ml z pompką +dostępność ( każdy Rossmann) -skład nie jest powalający jak na wersję "med": SLES tuż po wodzie, gliceryna, wszystkie deklarowane przez producenta ekstrakty dopiero po parfum -słabo pieni się na ciele - na gąbce lepiej, ale biorąc pod uwagę to, że produkt zawiera SLES na drugim miejscu w składzie to pod (chociaż :)) tym względem powinno być lepiej -nie oczyszcza zbyt dobrze (przynajmniej ja tego nie odczuwam) -zdecydowanie wysusza skórę -bardzo rzadka konsystencja, przez co nie jest wydajny i sprawia wrażenie "wody" -drażniący zapach - według mnie jest on totalnie nieprzyjemny; Obecne opakowanie dodaję w załączniku, aczkolwiek przepraszam za jakość.

Silwena
    10 grudnia 2012 o 14:05
    3 / 5
    średniawka
    Minusy: Nie myje sie nim komfortowo Nie toleruje jego zapachu, ani w łazience ani na ciele Średnio wymywa skóre z balsamów, olejów Do mycia buźki się nie nadaje, strasznie podrażnia oczy i ściąga cerę Plusy: Ziolowe ekstrakty Dobra konsystencja żelu Dostepność Niska cena Butla z pompką Zużywałam go jako płyn zmiękczający wodę. Przez swój uniwersalizm dla kogos może okazać się KWC, dla mnie jest to średniawka o nieprzystepnym zapachu której nigdy nie kupię. Używam tego produktu od: 2-3 miesiące Ilość zużytych opakowań: jedno

v-x-n
    13 października 2012 o 11:21
    5 / 5
    uniwersalny produkt, na pewno kupię ponownie
    Używam praktycznie do wszystkiego: nadaje się do higieny intymnej, do ciała, twarzy, do włosów. Lotion ma postać przezroczystego żelu o idealnej jak dla mnie konsystencji. Pompka sprawdza się rewelacyjnie, dozuje odpowiednią ilość produktu. Bardzo dobrze się pieni (zapewne za sprawą SLS w składzie, no cóż), a pianka jest delikatna i kremowa, przez co aplikacja produktu na jakąkolwiek część ciała (łącznie z włosami!) jest bardzo przyjemna. Zapach delikatny, dla mojego nosa przyjemny. Produkt jest łagodny, nie podrażnia skóry. Produkt używany do ciała i do twarzy delikatnie lecz skutecznie oczyszcza. Według mnie sprawuje się na tym polu lepiej niż niejeden żel pod prysznic czy żel do twarzy. Skóra po myciu aż skrzypi, jest wyraźnie oczyszczona. Mogę śmiało polecić lotion Isana osobom borykającym się z trądzikową cerą - produkt nie zaostrza zmian, jest jednocześnie łagodny i skuteczny w działaniu. Po użyciu Isany mam dogłębne uczucie oczyszczenia skóry. Używany do włosów sprawdza się super. Dokładnie myje, świetnie zmywa oleje. Mogę go porownać do innych uniwersalnych kosmetyków, np. Facelle lub żelu Babydream, jednak lotion Isany przez swoją kremową piankę jest przyjemniejszy w stosowaniu i mniej plącze włosy niż te wyżej wymienione. Po użyciu, jak w przypadku innych kosmetyków tego typu, wypada użyć odżywki, chociaż w kryzysowych sytuacjach wystarczy grzebień z szeroko rozstawionymi zębami i odrobina cierpliwości. Włosy są miękkie, ładnie błyszczą. Nie zauważyłam, żeby przetłuszczały się szybciej lub nadprogramowo puszyły. Jeżeli miałabym zrobić listę 3 ulubionych kosmetyków uniwersalnych, to wyglądałaby ona tak: 1. lotion Isana 2. płyn do higieny intymnej Facelle 3. szampon Hipp Plusy: + dostępność (każdy Rossmann) + cena (regularna to około 5.60zł, w promocji 3.99) + wydajność (do umycia twarzy wystarczy około 0.5-1 pompka, do włosów na jednorazowe mycie 3-4) + poręczne opakowanie + ziołowy skład Minusy: - SLS w składzie (ale nie dramatyzuję, produkt i tak jest super) - czasem ściąga mi skórę twarzy Podsumowując - gorąco polecam ten produkt, ja właśnie zaczęłam drugie opakowanie i wiem, że na tym się nie skończy. Jak na razie z testowanych przeze mnie kosmetyków uniwersalnych lotion Isany jest najlepszy. PS: Chciałam jeszcze zauważyć, że opakowanie z dopełnieniem wymienione w opisie to NIE JEST ten sam produkt. Owszem, nazwa jest ta sama (lotion), natomiast składy są zupełnie różne (dopełnienie nie ma ziołowych ekstraktów). Używam tego produktu od: około 2 miesiące Ilość zużytych opakowań: 1 całe, drugie rozpoczęte

emma-e4
    21 marca 2012 o 12:52
    kupię znów, na pewno
    lotion jest tani, ma piękny, roślinny zapach i mimo zawartości SlES nie wysusza skóry używam go do twarzy, ciała, hig. intymnej, nawet raz do włosów w każdym użyciu sprawdza się dobrze, na ciele trochę słabo się pieni, ale za to jako szmpon daje mnóstwo piany oczyszcza skórę, odświeża, nie podrażnia i nie wysusza - może troche na twarzy, ale nie drastycznie może przeszkadzać, że jest dość rzadki, wodnisty, ale ja sie przyzwyczaiłam najbardziej polubiłam jego zapach, delikatny, świeży roślinny, wyczuwalny, ale nie tak mocny jak np zapach balsamu z tej serii Używam tego produktu od: ok 2 miesiące Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze 500ml

Indira
    23 lutego 2012 o 21:40
    Całkiem całkiem
    Nie oczyszcza jakoś specjalnie, za to podobnie do kremu z tej serii świetnie łagodzi i nawilża i koi. Zawsze używam go po goleniu lub depilacji. Oprócz twarzy i ciała używam go tez jako płynu do higieny intymnej i jest świetny. Higieniczne opakowanie z pompką, tani i łatwo dostępny. Używam tego produktu od: Kilka miesięcy Ilość zużytych opakowań: Jedno

callmeanna
    20 lutego 2012 o 14:31
    Świetny do cery trądzikowej
    Mam cerę trądzikową, używałam wielu specyfików do mycia twarzy które mają wysuszać, oczyszczać blablabla Dermatolog mojej przyjaciółki kazał jej myć twarz ( też ma cere trądzikową) mydłem z tej serii. Wypróbowałam napierw mydło i uważam że ten żel jest o wiele lepszy. delikatnie oczyszcza, nie powoduje podrażnień (idealny dla alergików) , w połączeniu z żelami które działaja punktowo na pryszcze nie warto dodatkowo wysuszać skóry agresywnymi żelami. Minusem jest fakt iż nie czuję po nim efektu mocnego oczyszczenia. Dodam jeszcze że jest dobry do higieny intymnej

Odonate
    24 listopada 2011 o 14:05
    3 / 5
    bez szału
    Lotion, jak wszystkie Isany ma przystępną cenę. Można go kupić dla odmiany, bo pachnie świeżo i jakby odrobinę ziołowo. Z tą jego "delikatnością" natomiast bym tak nie przesadzała. Skład bogaty jest w wyciągi roślinne i bardzo fajnie, ale równocześnie ma SLES - ściąga, podrażnia i wysusza na wiór moją skórę, a mimo to mam wrażenie "niedomycia", co drażni mnie w nim najmocniej. Za to dobrze się pieni, nie spływa z rąk, czy twarzy, dzięki w miarę zwięzłej konsystencji. Wydajność ma przeciętną, jak większośćtego typu produktów i występuje w dużym uzupełniaczu, co niewątpliwie jest udogodnieniem. Nie kupię go jednak więcej. Nie lubię się męczyć z wrażeniem wysuszonej, a niedomytej skóry. Używam tego produktu od: pierwsze pół litra dwa lata temu Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania (butelka i uzupełniacz)