BingoSpa, Maska do włosów z ekstraktem z drożdży piwnych

BingoSpa, Maska do włosów z ekstraktem z drożdży piwnych

Mocne i zdrowe włosy, bez łupieżu wymagają zdrowej skóry głowy.
Kompleks witamin obecnych w drożdżach reguluje proces keratynizacji skóry głowy, przeciwdziałając powstawaniu łupieżu.
Obecność polarnych aminokwasów takich jak kwas glutaminowy i lizyna sprawiają, że drożdże posiadają doskonałą zdolność odbudowy struktury włosa.
Kompleks witamin grupy B poprawia metabolizm i uczestniczy w mechanizmie oddychania komórkowego. W ramach tego kompleksu, na szczególna uwagę zasługuje pirydoksyna (B6), witamina o udowodnionym działaniu przeciwłojotokowym, przywracającą prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych skóry.

średnia

Maska ma nieco mydlany zapach. Niby nie ma w tym nic złego, ale jednak lubię, kiedy kosmetyki pachną bardziej owocowo lub kwiatowo. W konsystencji jest nieco rzadka, lubi przeciekać między palcami. Przy nakładaniu może spadać na podłogę.
Stosowałam ją na dwa sposoby.
Nakładałam ją na umyte już włosy. Raz krócej, raz dłużej. Kilka razy pod czepkiem. Wmasowywałam ją rękoma. Nigdy nie uzyskałam zadowalającego efektu. Maska lekko nawilżała moje włosy, ale nie były jakoś specjalnie miękkie. I ciągle się puszyły.
Kilka razy nałożyłam ją na naolejowane na sucho włosy. I do tego nadaje się świetnie. Zmywa olej, ułatwia rozczesanie włosów.

Tragedia!!

Maskę kupiłam w pobliskim markecie, bo potrzebowałam akurat jakiejś, a moja ulubiona Sylveco akurat sie skonczyla. 10 zł za 500g? Taniocha. W dodatku całkiem fajny, ziołowy skład- wiec wzielam.
Pierwsze rozczarowanie było juz po otworzeniu słoika w domu- maska pachniała okropnie, jakby gumą balonową dla dzieci (mi osobiście taki zapach sie nie podoba), w kazdym razie dla mnie zapach był za słodki, ale przecież zapach akurat najmniej ważny, wiec postanowiłam ja wypróbować. I niestety, zapach juz na poczatku powinien mnie odstraszyć i nie powinnam była w ogole jej uzywac...

Wysuszyla moj skalp tak tragicznie, ze po umyciu pojawił sie łupież, skora schodziła mi nawet z czoła! Nigdy wiecej juz jej nie kupie... Nie jest warta takiego poświecenia.

Używam tego produktu od: 1 dzien
Ilość zużytych opakowań: Troche jednego

Dobra, ale bez efektu wow

Jak w tytule.
Ułatwia rozczesywanie. Wygładza i nawilża włosy. Końce są po niej miękkie i zdyscyplinowane. Jednak brakuje mi w działaniu czegoś więcej, kilka innych masek tej marki sprawdza się u mnie lepiej, przez to nie wiem, czy do niej jeszcze wrócę. Na pewno dużym plusem jest to, że nigdy nie zdarzyło się jej obciążyć moich włosów i przyspieszyć przetłuszczania.

Taka sobie

Maska ma rzadką konsystencję, łatwo się nakłada. Zapach ma średni, taki mydlany.
Nakładałam ją przed myciem na naolejowane włosy i wtedy fajnie je odżywiała.
Nakładana po myciu lekko je puszyła.
Włosy po niej są miękkie i nawilżone.

Przesada z ziolami, 3 razy NIE

Maske kupilam z nadzieja na to iz dzieku drozdza uzyskam kilka nowych wloskow, niestety nie polubilysmy sie. Brak mozliwosci rozczesania wlosow po nalozeniu i wyrwanie kilkudziesieciu z i tak mojej przezedzonej czupryny sklonilo mnie do zaprzestania uzywania. Maska lezy teraz w szafce nietknieta i najprawdopodobniej ja wyrzuce :/
Plusy:
-cana
-zapach
Minusy;
-tepe wlosy
-brak mozliwosci rozczesania
-nie zrobila nic z moimi wlosami!!

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

bingowe rozczarowanie

Lubię maski bingo, dlatego ucieszyłam się, że mogę przetestować kolejną z nich. Jednak taka ilość ziółek nie jest dobra dla moich średnioporowatych, falowanych włosów.

Skład:
Widzimy mieszankę emolientów, jest też antystatyk i humektant. Dalej sporo ekstraktów ziołowych, m.in. z rozmarynu, rumianku, cytryny, arniki i nagietka, jest też tytułowy ekstrakt z drożdży piwnych. Dalej w składzie, ale jeszcze przed zapachem - potencjalnie wysuszający alkohol.

Konsystencja i zapach:
Konsystencja taka budyniowata, typowa dla masek bingo, średnio gęsta, wygodna. Zapach - dość przyjemny, jak na bingo, bo niektóre maseczki tej firmy mają naprawdę dziwne i mało przyjemne zapachy ;)

Działanie:
*Maska do mycia włosów - lubię myć włosy maskami bingo, zatem czym prędzej, kilka razy umyłam je wersją z drożdżami. Niestety, włosy na całej długości i przy skórze głowy były tępe, odstające i lekko przesuszone. Mimo to, maska dobrze domywała oleje i inne mieszanki, włosy były świeże przez 3 dni, czyli mój standard. Nie podrażniła na szczęście mojego wrażliwego skalpu.

*Maska na długość włosów - niestety, nie polubiłyśmy się. Włosy były tępe, spuszone, szorstkie, straciły swój naturalny blask i miękkość. Oj, takiego efektu to ja bardzo, bardzo nie lubię. Skręt również nie taki, jak lubię, taka bezkształtna, lekka szopa ;) Postanowiłam uratować ją półproduktami, ale nawet ukochane oleje, aloes czy panthenol nie dały rady. Taka ilość ziółek stanowczo nie dla mnie, za drożdżami też nie przepadam ;)

Myślę, że maseczka ma szansę lepiej się sprawdzić w przypadku włosów mocno przetłuszczających się oraz takich, które lubią się z ziółkami :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Świeża czupryna na dłużej

To jedna z bardziej lubianych przeze mnie masek od BingoChoć moje włosy nie mają skłonności do przetłuszczania, nie są też zniszczone, jednak czasami lubią przypominać stóg siana :)
Maska drożdżowa ma nieco rzadszą konsystencję niż wersja z masłem shea jednak nadal jest to konsystencja do przyjęcia.
W zapachach mistrzynią nie jestem, ale ten jest dość przyjemny, lekko słodki, kosmetyczny jednak ciut za mocny.
Ta wersja ma naprawdę bogaty skład, nie do końca idealny jednak pasujący moim włosom. Z pewnością nie mogłabym jej używać co każde mycie bo trochę za słabo nawilża, ale stosowana nieco rzadziej sprawia, że włosy są mięsiste, sypkie i bardzo długo świeże.

Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Polecam :)

-gęsta, łatwo się aplikuje na włosy, wystarczy mała ilość, zapach natomiast mają lekko mydlany, kojarzy mi się z proszkiem do prania, jednak nie jest mocny, ulatnia się po spłukaniu
-w kwestii działania dużo lepiej sprawdziła się u mnie maska z drożdzami, którą także aplikowałam na skórę głowy przed myciem ( ładnie nawilża, odbija włosy u nasady, są puszyste i gładkie, a skóra głowy zadbana, maska nie podrażnia i nie przyspiesza przetłuszczania)

Jak zwykle się nie zawiodłam :)

Maski tej używam do mycia włosów i...jak zwykle BingoSpa zaskoczyło mnie pozytywnie! Moje włosy są po niej błyszczące i nawilżone, ale jednocześnie lekkie. Skalp głowy jest idealnie oczyszczony i odświeżony. Maska ma ładny, delikatny zapach, odrobinkę chemiczny, który po wyschnięciu włosów ulatnia się. Konsystencja jest dość zwarta, dzięki czemu nie spływa z włosów.
\\nJest to kolejny produkt, który zagości u mnie na stałe.

Masakryczna

Niezmiernie rzadko zdarza mi się wystawiać produktom do włosów tak negatywną opinię. Zazwyczaj kosmetyk, którego więcej nie kupię, po prostu jest przeciętny plus ma w sobie "coś", przez co nie mam ochoty mieć go więcej w łazience. Niestety, ten produkt na moich włosach spowodował istną masakrę.

Mam włosy raczej zdrowe, srednioporowate, falowane więc tym samym z tendencją do puchu i dość kapryśne. Zużyłam 100 ml odżywki, dokładnie 6 razy.

-włosy po zmyciu były tępe
-okropnie się puszyły
-plątały się
-nie chciały się w żaden sposób falować- nawet gdy stosowałam maskę po olejowaniu, po myciu trzeba różnymi szamponami itp.- zawsze pojawiał się ten sam, fatalny efekt
-bardzo nieprzyjemny zapach

+duża pojemność
+wygodny słoik
+cena

Nie ma mowy, bym kupiła ten produkt kiedykolwiek więcej. Jeszcze NIC nie podziałało na moje włosy tak strasznie. Co ciekawe, po dwóch olejowaniach i wróceniu do innych masek były bardzo ładne i znów w porządku.

Ilość zużytych opakowań: 100 ml

na plus

+ wygodne opakowanie, umożliwiające wykorzystanie maski do końca
+ cena
+ delikatny, przyjemny zapach
+ konsystencja - gęsta, nie spływa z dłoni
+ wyraźnie zmiękcza włosy, ułatwia rozczesywanie
+ włosy są po niej jakby bardziej proste i "posłuszne"
+ nie obciąża włosów, pozostawia je świeże

- ze względu na zawartość alkoholu może nieco wysuszyć włosy, z tego względu nakładam ją głównie na skórę głowy.

Stosuję ją na zmianę z maską nawilżającą do zniszczonych włosów.

Używam tego produktu od: kilka tyg.

średniak

Maska ma średnio gęstą konsystencję (mniej gęsta niż Kallos Latte), łatwo ją nałożyć i nie spływa z włosów, jest niesamowicie wydajna, nie żałuje jej sobie a po 2 miesiącach regularnego stosowania mam jeszcze połowę produktu, obłędnie pachnie,jest tania i chyba tu kończą się plusy ;) stosuję ją przed myciem jako pierwsze O w metodzie OMO,bo stosowana po myciu sprawia ze wlosy staja sie szorstkie i suche-chociaż denat pod koniec składu, nie znalazłam jeszcze na nią sposobu zeby spelnila swoją"odzywczą"funkcję ;)

Używam tego produktu od: jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: jedno 500ml