M.A.C., Cream Colour Base (Baza pod podkład/Puder koloryzujący)

M.A.C., Cream Colour Base (Baza pod podkład/Puder koloryzujący)

Pojemność 3,2 g

Uniwersalny produkt do makijażu może być stosowany bezpośrednio na gołą skórę, pod podkład, na podkład lub puder. Można go nakładać palcami, gąbką lub pędzlem. Kolor może być delikatny lub wyrazisty - zależy od sposobu aplikacji.
Kosmetyk bezzapachowy, dostępny w odcieniach: Pearl, Shell, Hash, Luna, Improper Copper, Fabulush, Fawntastic oraz Flaming Fuchsia.
Odcienie Fabulush oraz Improper Cooper nie powinny być stosowane w okolicy oczu! (zalecenie producenta).
Odcień Fawntastic nie powinien być stosowany w okolicy ust! (zalecenie producenta).

prasowany
Krycie
lekkie

Genialny rozświetlacz

Posiadam dwa kolory Shell i Improper Copper.
Shell jest idealnym rozświetlaczem całorocznym zarówno do makijażu dziennego jak i wieczorowego.
Tworzy subtelny bardzo naturalny efekt.
Kolor Improper Copper jest idealny dla skóry muśniętej słońcem.
Uwielbiam te produkty właśnie za to że nie posiadają widocznych drobinek, otrzymują nie na miejscu, nie tworzą nieestetycznych plam, łatwo się je aplikuje.

Jako rozświetlacz - genialny!

Mam odcień Hush - podpatrzyłam go u siostry i zdecydowałam kupić go także dla siebie. Siostra zwykle używa go jako rozświetlacza (w tej roli jest wręcz świetny), ja oprócz tego używam go też czasami jako cień do powiek (tutaj jednak wypada słabiutko, ponieważ lubi zbierać mi się w załamaniach powiek i jestem potem zmuszona rozcierać go palcem). Ale jako kosmetyk do rozświetlania kości policzkowych spisuje się super. Dzięki swojej kremowej konsystencji przyjemnie się rozprowadza, można w tym celu używać specjalnej gąbeczki lub nakładać go palcami. W zależności od odcienia (a jest ich sporo do wyboru) może posłużyć też jako kolor do ust. Plus także za ogromną wydajność.

kolor Hush - cudowny rozświetlacz do opalonej skóry

Kupiłam tę "bazę" z zamiarem stosowania jako kremowy rozświetlacz. Wzięłam kolor Hush, bo w sztucznym świetne w salonie MAC ten kolor wydawał mi się najbardziej do mnie pasować, ciepły, brzoskwiniowy bez drobinek (np w Shell widziałam drobinki). Na pewno nie jest to dla mnie produkt na zimę, ale ja kremowych rozświetlaczy uwielbiam używać w lato, do opalonej skóry..
Wygląda przepięknie, daje mokrą taflę, buzia wygląda dziewczęco i rześko. Utrzymuje się o dziwo prawie cały dzień, lekko blednie.
Polecam bo jest bardzo wydajny!

Wszechstronny produkt!

Posiadam CCB w odcieniu Pink Shock- to bardzo intensywny, chłodny róż. Miałam ochotę wypróbować taki odcień a że róży w kremie mam niewiele, padło na ten produkt.
Plusy:
- pigmentacja
- trwałość- wytrzymuje na twarzy od rana do wieczora
- nie "gryzie się" z innymi produktami (podkład, puder)
- uniwersalność (używam go też na usta lub jako bazę pod pigment, efekt super!)
- mnóstwo dostępnych kolorów.
Być może zakupię inne odcienie- to bardzo ciekawy produkt. Polecam.

rozświetlacz idealny – odcień Pearl

Absolutnie wspaniały produkt i w tej chwili mój ulubiony rozświetlacz. Niech się chowają te wszystkie Lou-Manizery i inne pseudotafle ;-)

Jeśli chodzi o rozświetlacze zauważyłam, że opinie na ich temat różnią się w zależności od tego, jaki efekt kto lubi. Ja np. nie dołączam się do chóru opiewających cudowność złotego rozświetlacza TheBalm – dla mnie efekt jest zbyt "chamski", ewidentny drobinkowy (kto ma "naturalnie" rozświetloną twarz ewidentną złotą taflą?...). Uwielbiam subtelne, delikatne rozświetlenie. W pełni odpowiada mi rozświetlacz Kevyna Aucoina w odcieniu Candlelight (bardziej szampański) oraz MAC w odcieniu Lightscapade (wpadający w srebro). Dla orientacji – skórę mam bardzo jasną, okolice NC-NW15.
No i od jakiegoś czasu do grona ulubieńców dołączył Cream Colour Base w odcieniu Pearl. Właściwie nie daje on żadnego konkretnego koloru – skóra wygląda po prostu na wypolerowaną (dobre określenie jednej z poprzednich recenzentek), zdrową i naturalnie lśniącą. Daje blask, to wszystko. Przez to, że nie ma wyraźnego koloru, nadaje się dla osób o przeróżnych odcieniach cery. A efekt jest... BOSKI. Cudownie naturalny, zdrowy, no poezja. Kosmetykiem można też rozświetlać kąciki oka i łuk brwiowy. Wystarczy dosłownie odrobinka. Teoretycznie kosmetyk kremowy powinno się nakładać przed pudrem, ale mi czasem zdarza się użyć go na puder i też nie robi się żadne "ciasto". Produkt ładnie wtapia się w skórę, świetnie się rozprowadza, daje naprawdę śliczny efekt. Dodatkowo kocham w nim to, że jest w malutkim, poręcznym opakowaniu (niewiele większym niż korektor Studio Finish MAC) oraz to, że nie potrzeba do niego pędzelka. Super wygoda!

Cena w stosunku do wydajności, która jest szalona (wystarczy ociupinka kosmetyku), jest naprawdę bardzo ok.

Absolutne cudo dla wszystkich, którzy tak jak ja kochają naturalny, subtelny efekt rozświetlenia. Gorąco polecam!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

super rozświetlacz

Właśnie sięgam dna odcienia pearl i pędem zamawiam kolejne opakowanie.
Cudo!!!
Rozświetla pięknie,nienachalnie,można go użyć pod łukiem brwiowym,w kącikach oczu,nad kości policzkowe.....
Wadą jest opakowanie,uważam że przy tej cenie jest nieco tandetne...ale to tyle,więcej wad nie widzę,nawet dostępność przestała być problemem,odkąd mac ruszył z polskim sklepem on line.
No i jest wydajny!

nie sprawdzil sie jako baza pod ciebie

Zacznijmy od tego, ze zakupilam te baze aby uzywac jej pod cienie, na stronie byl opis ze takze sie do tego nadaje.
Posiadam kolor Pearl. Spodziewalam sie,ze pieknie podbije cienie perlowe, nic takiego sie nie stalo.
Jakiez bylo moje zdziwienie w pracy, gdy mniej wiecej po czterech godzinach kolor cieni byl blady i niestety zaczely sie walkowac i wchodzic w zalamanie powieki.
Bylam bardzo zawiedziona. Ale mozna go uzywac jako rozswietlacz, wtedy ladnie wyglada, nie nachalnie, chociaz czasem mam wrazenie ze go nie widac.
Mam pewne zachamowania bo nie umiec go nalozyc na skonczony makijaz aby wygladal naturalnie na kosciach policzkowych.
Takze lezy i sie marnuje, i zgodze sie ze wszystko sie do niego klei. Potestuje go jeszcze moze jako rozswietacz sprawdzi sie lepiej.

Genialny rozświetlacz

Używam odcienia Shell jako rozświetlacza na kości policzkowe oraz pod łukami brwiowymi. Świetnie się sprawdza, nie rusza się z miejsca, trwały i na długo wystarcza. Jedynym minusem jest plastikowe opakowanie, które pęka. Foremka nie jest metalowa więc nie można jej przełożyć do palety magnetycznej.

Ilość zużytych opakowań: 1 (3,2 g)

Efekt zdrowej,"wypolerowanej"cery

Rozswietlacz posiadam w odcieniu Pearl.Dlugo szukalam idealnego rozswietlacza-takiego bez jakichkolwiek drobinek,dajacego efekt wypoloerowanej,zdrowej skory.Mac daje nam wlasnie takie efekt,przy tym nie emigruje po twarzy,bardzo dlugo sie utrzymuje.Konsystencja jest gesto-kremowa,ale bardzo dobrze sie z nim pracuje,zazwyczaj nakladam go palcami badz pedzlem.

Używam tego produktu od: 4 tyg.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

Świetny rozświetlacz

Cream Colour Base mam w odcieniu Pearl. Jest to najjaśniejszy kolor i używam go jako rozświetlacza na szczyty kości policzkowych. W tej kwestii sprawdza się bardzo dobrze. Ładnie, delikatnie rozświetla. Nie posiada żadnych drobinek, jest to raczej efekt tafli wody. Świetnie wtapia się w skórę, nie tworzy smug, ładnie się rozciera.
Jest bardzo wydajny. Dobrze rozprowadza się zarówno palcami jak i gąbeczką.

Piękny highlighter!

Ten rozświetlacz w odcieniu HUSH daję bardzo subtelny efekt rozświetlenia. Nakładam go na kości policzkowy i pod brwi. Już widzę że jest niesamowicie wydajny i mam chyba na kilka lat spokój z rozświetlaczem, więc jest na 100% wart swojej ceny.

Brudas ale daje ładny efekt

Zacznę od najwiekszej wady tego produktu-konsystencji.

Tak, wiem widziały gały co brały, miałam tester w sklepie, który tez był niemiłosiernie brudny ale skusił mnie kolor i efekt.
CCB to coś w rodzaju pasty.W temperaturze pokojowej jest dosyć tępa, trudno się ją rozprowadza, trzeba się postarać bo można zostawić smugi.Poza tym brudzi się jak...wiadomo co.Mam kolor Luna-biały.Doskonale widoczne są na niej wszelkie paproszki, brudy i tym podobne.Niestety.A jestem osobą dość czystą i do mojej Luny podchodzę z umytymi łapkami, bo nakładam ją palcami.Mimo tego nie ustrzegłam się zabrudzeń, których usunąć się nie da.Ale nie wpływa to na sam produkt i jego właściwości.

Jaka jest Luna?Jest biała, bezdrobinkowa.Daje przefantastyczny efekt rozjaśnionej, lekko wypolerowanej skóry.Bez drobinek, bardzo subtelnie i delikatnie.
Idealna do rozświetlania kości policzkowych, okolic ust, oczu.Nie stosowałam jej tylko jako szminki i cienia do powiek.
Trwałość jak na Maca przystało-zachwycająca.Testowałam ją także w czasie dużych upałów i trzymała się od rana do wieczora.

Lubię Lunę bo daje piękny, świezy efekt a na jej wady jestem wstanie przymknąć oko.

Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte