Clarins, Doux Nettoyant Gommant Express Toutes Peaux [One-Step Gentle Exfoliating Cleanser] (Łagodny peeling myjący do twarzy do każdego rodzaju cery)

One-Step Gentle Exfoliating Cleanser nie tylko usuwa wszelkie pochodzące ze środowiska zanieczyszczenia z powierzchni skóry, ale także złuszcza obumarły naskórek. Wyciąg z nasion Moringa usuwa wszelkie toksyny ze skóry. Produkt zawiera ponadto wyciąg z pomarańczy, który działa tonizująco i odświeżająco. Peeling zawiera ponadto olejki wygładzające skórę, które umożliwiają szybkie rozpuszczenie i usunięcie ze skóry makijażu i zanieczyszczeń.

wygładzające, oczyszczające
mechaniczne
mieszana, tłusta, normalna, sucha
w tubce
drobnoziarniste
żel

Cytrusowy peeling

Peeling jest godny uwagi. Świetnie ściera martwy naskórek i pozostawia skórę gładką i promienną. Peeling nadaje się do każdego typu skóry dlatego bez obaw można go zastosować nawet do tej wrażliwej. Produkt jest umieszczony w plastikowej lekkiej tubce. Konsystencja peelingu jest raczej żelowa z bardzo drobnymi ziarenkami, a jego zapach jest świeży i bardzo cytrusowy. Ważne żeby w trakcie nakładania peelingu nie zbliżać go do oczu. Będzie szczupło.

Nie kupię.

Miałam opakowanie 30 ml z kalendarza adwentowego.
Jak dla mnie nadawał się do stosowania jako peeling. Jako żel do demakijażu był za mocny do codziennego stosowania.
Zapachy Clarinsa na ogół bardzo mi się podobają aczkolwiek ten mi nie podszedł.
Produkt ma dość lejącą konsystencję i chociaż niewiele go trzeba to moim zdaniem biorąc pod uwagę regularną cenę i wydajność , moim zdaniem się nie opłaca.

Bardzo dobrej jakości peeling. Lubię go nie tylko ze względu na zapach, który jest przepiękny. Bardzo dobrze złuszcza naskórek jest dość delikatny, stosuje go przy cerze wrażliwej i nie narzekam. Jestem zadowolona z efektów, stosuje dwa razy w tygodniu, skóra jest promienna, dobrze oczyszczana, pory zwężone, zmniejszyła się ilość zaskórników, przy tym wszystkim nie wysusza skóry.

przyjemny

Kosmetyk ma cudowny zapach skórki pomarańczowej, dość nietypowy. Ma dużo drobnych kuleczek peelingujących, dzięki czemu nieźle spełnia zadanie. Nie jest na pewno one-step, nie zmyje dobrze podkładu. Lepiej pozostać przy używaniu go jako peeling. Wydajność średnia, działanie przyzwoite, jakkolwiek nie jestem zwolenniczką kupowania wysokopółkowych produktów do mycia. Inwestować warto w kosmetyki, które dłużej zostają na twarzy. Nie obniżam jednak oceny za cenę, bo jaka jest, każdy widzi i może zdecydować czy warto kupić. Mam jeszcze jeden peeling Claring, pomarańczowy lubie dużo bardziej ze względu na zapach.

Bardzo fajny, ale bez fanfar

Miałam mini wersję tego kosmetyku. Jeden z przyjemniejszych peelingów, jakich używałam. Fajna, gęsta konsystencja o pięknym zapachu. Peelingu nie oceniłabym jako bardzo łagodnego, ja go używałam co drugi, trzeci dzień, wydaje mi się, że codziennie byłoby to już za dużo dla mojej skóry. Ale każdy powinien ocenić według swoich potrzeb.
Oczyszcza, skóra po nim jest wyjątkowo nawilżona, nie ściąga, a przy peelingach to się bardzo rzadko zdarza.
Nie wyobrażam sobie zmywać tym makijażu, chyba, że jakiegoś kremu bb. Zapewnienia producenta w tej kwestii są na wyrost.
Buzia po myciu jest gładka i promienna.
Nie uznałabym tego produktu za wydajny. Miałam wersję mini, która zawierała bodajże 30 ml produktu. To jednak już sporo. Wystarczyło mi to na miesiąc nieregularnego stosowania, (ok. 10 użyć). Także bardzo przeciętnie.
Podsumowując, naprawdę przyjemny, bezpieczny dla skóry peeling, jednak wersja mini nie zachwyciła mnie na tyle, żeby sięgnąć po pełnowartościowy produkt.

bardzo dobry

Dostalam w prezencie jako zel z drobinkami do mycia twarzy i tak tez uzywalam. Byl bardzo dobry, chociaz chwilami za mocny. Uzywalam dwa razy dziennie. Dopiero gdy chcialam kupic kolejne opakowanie, ekspedientka poinformowala mnie, ze moge go uzywac tylko raz dziennie i powinnam sobie kupic jeszcze jeden lagodniejszy zel do mycia twarzy. Dlatego tez nie dla mnie. Nie lubie miliona kosmetykow do tego samego celu. Jako sam peeling jest za slaby, a jako mydlo do codziennego uzytku za mocny. Chociaz na opakowaniu nie ma informacji jak uzywac. Bardzo wydajny.

Jest ok.

Peeling oceniam całkiem pozytywnie, ładnie ściera obumarły naskórek i oczyszcza skórę. Ładnie i świeżo pachnie, jest gęsty i wydajny. Drobinki są drobne ale sprytne. Ja nawet wolałabym jeszcze odrobinę ostrzejsze. Ważne, że dobrze sobie radzą. Skóra nie jest podrażniona tylko ładnie oczyszczona. Patrząc na cenę realnie oceniam, że można znaleźć tańszy odpowiednik o podobnym działaniu..i większej pojemności. Mimo tego uważam, że jest wart wypróbowania.

Używam tego produktu od: msc

chciałabym by nigdy się nie kończył! :)

Gdyby nie ta zaporowa cena, już dawno druga sztuka czekałaby na półce na swoją kolej.
Peeling odkryłam dzięki InStyle BBB gdzie został wyróżniony. I zachciało mi się spróbować :)

Niestety przeszkodą była cena, dlatego grzebałam na allegro i znalazłam miniaturkę z zestawu za parę złotych.

Kupiłam, spróbowałam, przepadłam!

Po pierwsze zapach, dla mnie coś niesamowitego, tak energetyzujący, pobudzający, świeży, tak ładny, że chciałam myć się i myć się i myć... :)
Z wyglądu pomarańczowy żel w nim ledwie zauważalne drobinki, ale co jest dużym plusem: drobinek bardzo dużo, ale nie kanciastych, ostrych, które wręcz rysują twarz, tylko okrągłych, o łagodnych krawędziach... To się jednak czuje, tym bardziej że to któryś z wielu testowanych peelingów.

Naprawdę niewielka ilość wystarczyła do wypeelingowania całej buzi, mój sposób była taki, że po oczyszczeniu żelem masowałam twarz, aż właściwie była sucha (jak napisałam wyżej, nie mogłam przestać się myć :) ). Potem ciepłą wodą zwilżałam dłonie i jeszcze chwilkę masowałam, potem spłukiwałam, delikatnie wycierałam twarz... i uwierzyć oczom nie mogłam, bo moja twarz jeszcze nigdy nie była tak czysta i świeża... tak, świeża to dobre słowo :)
Naskórek ładnie złuszczony, jakby jaśniejszy, zero zaczerwienień i ten piękny zapach, który czułam jeszcze po umyciu.

Nie używałam go nigdy do zmywania makijażu, u mnie jest to wieloetapowy proces :) gdzie peeling stosuję już na oczyszczoną wcześniej twarz.

Wiem, że opinie o nim są różne, czytałam jak zawsze wizaz przed zakupem, i były podzielone... ale ja bardzo polubiłam ten kosmetyk, na tyle, że chciałabym by nigdy się nie kończył! :)

Przyjemnie oczyszcza,miły zapach

Nie do zmywania makijażu,to raczej delikatny peeling fajnie oczyszcza buzie,matuję i rozświetla w połączeniu z cała serią kosmetyk jest jak najbardziej na tak.

Owocowa świeżość na twarzy!

Używałam wiele różnych peelingów, ale ten zawsze stoi na półeczce i jest regularnie stosowany.
Peeling pięknie pachnie, odświeża skórę, rozświetla, wygładza. Wyciąg nasion Moringa wyciąga toksyny.

Preparat w połączeniu z wodą tworzy apetyczną piankę.
Minusem tego produktu jest to, że jeśli przypadkiem dostanie się do oczu to bardzo je podrażnia. Należy uważać.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

nie, dziękuję

Nie powiedziałabym, zeby tym kosmetykiem można było zmyć makijaż. Resztki makijażu - owszem, ale cały podkład na pewno nie. Zresztą nawet te resztki zmywa tak sobie.
Pilinguje również tak sobie.
Ładny zapach ma, owszem, ale nie dla zapachu kupujemy takie kosmetyki, a dla skuteczności.
Miał nie podrażniać i nadawać się do delikatnych cer, a tymczasem przy zmywaniu, jeśli w okolice oczu dostało się choćby troche tego kosmetyku zmieszanego z wodą oczy zaczynały mnie tak mocno szczypać, ze dopóki nie przetarłam duża ilością wody nic na nie nie widziałam.
Czyli PODRAŻNIA. Dla mnie to niedpouszczalne, nie za taką cenę.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: jedna miniaturka

Lubię

Marka Clarins jest dla mnie pełna sprzeczności. Oferuje produkty bliskie ideału jak i kosmetyczne buble. Opisywany peeling należy zdecydowanie do tej pierwszej kategorii.
Plusy:
- świetnie oczyszcza
- nie uczula
- nie jest agresywny dla skóry
- pięknie pachnie
- jest nad wyraz wydajny - wystarczy kropelka wielkości groszku
- można używać go codziennie, jeśli skóra tego wymaga

Minusy:
- cena

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka