Dr Irena Eris, Cera wrażliwa, Krem ochronny do cery fotowrażliwej SPF 30+

Dr Irena Eris, Cera wrażliwa, Krem ochronny do cery fotowrażliwej SPF 30+

Delikatny krem ochronny z faktorem SPF30+ (bloker) jest polecany do cery wrażliwej, szczególnie dla osób ze skórą fotowrażliwą, pozwalając im na przebywanie na słońcu. Możemy go stosować jako krem dzienny w okresie letnim i zimowym. Zawarte w kremie niealergizujące i fotostabilne filtry UVA i UVB skutecznie chronią przed promieniowaniem słonecznym. Witamina E neutralizuje wolne rodniki zapobiegając przyspieszonemu, pod wpływem słońca, starzeniu się skóry. Wraz z kojąco działającą alantoiną zmniejsza się podatność na podrażnienia. Fitokolagen korzystnie wpływa na elastyczność oraz gospodarkę wodną skóry.
Działanie: kojące, chroniące przed promieniami słonecznymi, przeciwrodnikowe, uelastyczniające, nawilżające, ochronne

SUPER

Lekki, szybko się wchłania , zaraz po nałożeniu mozna nakładać podkład :D. Co do ochrony przed słońcem to nie jestem pewna bo jeszcze nie wypróbowałam go na ostrzejszym słońcu. na razie SUPER

Na zimę = cudo!

Kremik kupiłam w sierpniu zeszłego roku, miałam nadzieję, że będzie świetny jako bloker, albo że przynajmniej będzie dobrze chronił przed słońcem. Nic z tego. Już po paru dniach rzuciłam go w kąt. Przed słońcem nie chronił tak, jak tego oczekiwałm. Wystarczyło kilka zwykłych dni, bez opalania, takie tam wypady do sklepu, praca, spacerek, i moja buźka przybrała czerwony odcień, gęsto usłany piegami. Nie o taki efekt mi chodziło. :-( Poza tym twarz mi sie pociła potwornie. Dosłownie lało się ze mnie. :-( Ale w listopadzie wróciłam do niego (z braku innego kremu na stanie) i o dziwo sprawdził się. Jest przecudownym kremikiem na zimę. Wyrównał koloryt skóry, poprawił jej stan (była bardzo odwodniona), skóra była mięciutka i nic nie szczypało na mrozie. Jakby skóra na twarzy była przykryta przewiewną kołderką. Nie zatykał porów, bo nie pojawiały się krostki. Bardzo wydajny. Z żalem rozstaję się z nim teraz. I rozpaczliwie szukam podobnego cuda na lato. Do tego kremu wrócę na pewno jeszcze nie raz, ale tylko w zimie.
Zapłaciłam za niego 15.50zł

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...
Recenzja: ...

Na ekstremalne warunki

Drugi już rok z kolei używałam go na pieszej pielgrzymce na Jasną Górę i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to jedyny specyfik, który jest w stanie ocalić skórę przed ruiną wskutek spędzania nawet 12 godzin dziennie na słońcu przez dwa tygodnie. Wypróbowałam wiele patentów, ale w tych ekstremalnych warunkach sprawdził się tylko ten. Dzięki niemu jestem dziś opalona na złoto, nie schodzi mi skóra i nie mam przesuszonej cery, co się zdarzało zawsze po używaniu innych kosmetyków w czasie pielgrzymki. Poza tym nie jest tłusty i nie pachnie, dzięki czemu pozwalał się nim smarować nawet mój mężczyzna;)

tuż po kremie Iwostin :)

Jest PRAWIE tak samo dobry jak podobny kosmetyk Iwostin z filtrami. Nawilża, ładnie się wchłania, ma wysokie filtry. Powodem, z powodu którgo nie daję maksymalnej liczby gwiazdek jest to, że nie ma oznaczonego wskaźnika anty-UVA, mimo, że taki filtr zawiera. Na lato może być odrobinkę zbyt ciężki, ale na jesień i zimę- idealny.

Leciutka ochrona

Ten krem jest bardzo lekki, co zaskakuje, biorąc pod uwagę jego ochronną "moc" :-). Fajnie nawilża i dobrze się wchłania, ma akuratną konsystencje. Jest dobry na lato, twarz się po nim nie lepi i nie błyszczy (przy cerze suchej/ normalnej). Mógłby bardziej nawilżać. Ma przystępną cenę przy dobrej jakości. Będę się jednak czepiać nie określenia mocy filtrów UVA i tego, że krem szumnie nazwano 'blokerem', co wg mnie mija się z prawdą.

przyjemny!

Bardzo fajny, lekki kremik nawilżający.
Szybko wchłania się, nie podrażnia, poprawia elastyczność skóry. No i zawiera filtry. Po raz pierwszy kupiłam go zimą.Wtedy sprawdził się i został jednym z moich ulubionych kremów. Latem moja skóra lekko się po nim świeci ale to nie jest krem matujacy,wiec mu to wybaczam. Polecam.

Dobry

W porównianiu innymi kremami ochronnymi jeśli chodzi o przyjemnośc stosowania jest na pierwszym miejscu. Bardzo dobrze się wchłania, jest leciutki, jednoczesnie dobrze nawilża, nie obciąza skóry, twarz się nie byłyszczy co w przypadku kremów z wysokimi filtrami jest regułą. Naprawdę bardzo przyjemny w stosowaniu. Uzywałam go bardzo wczesną wiosną, gdy słońce tak mocno nie prażyło, ale nic nie przyjemnego się nie wydarzyło, mimo stosowania kremu z kwasami w tym samym czasie. Gdyby chronił jeszcze w zakresie UVA były idealny - dałabym 5 gwiazdek.

jestem zadowolona

Stosuje zasade ciezsze kremy na noc, lekkie na dzien. Ten na dzien jest swietny. Leciutki, ale nawilza dobrze, tak wysoki filtr w sumie za tak niewielka cene - to sie ceni. Zadnych podraznien, swedzenia czy pieczenia. Rewelacyjny pod podklad.

uwielbiam go :)

Jeden z moich ulubionych kremów na dzień :) Dobrze nawilża, ładnie się rozprowadza i szybko wchłania. Nie podrażnia cery w żaden sposób, chroni i działa bardzo kojąco. Przy mojej mieszanej cerze nie powoduje większego niż zwykle przetłuszczania, wystarczy pokryć twarz sypkim pudrem i jest ok :)
Gdyby chronił także w zakresie UVA byłby chyba idealny...no i za to obcinam jedną gwiazdę.

Ok

Nie jestem w stanie ocenić jak sprawują się filtry zawarte w tym kremie, muszę wierzyć firmie Eris, że są one skuteczne, ale cała reszta jest w porządku. Bardzo lekki, łatwo rozsmarowuje się na twarzy, doskonale wchłania i nawilża. Bardzo dobry pod makijaż! Przy mojej mieszanej cerze twarz zaczyna się lekko błyszczeć po kilku godzinach, ale przecież nie jest to krem matujący.
Niestety po kilkunastu aplikacjach zauważyłam, że zamyka pory, co obiawiło się wysypem wyprysków :-(

Letni hit!

Nie do zastąpienia już od pierwszych słonecznych dni! Mam skórę tłustawą a jednocześnie wrażliwą i niestety bardzo skłonną do przebarwień (po każdym pryszczu - plamka..:(). Ten krem mnie uratował ubiegłego lata! Filtry SPF 15 zawarte w innych kremach są dla mnie za słabe na ostrym słońcu, a sun-blockery apteczne strasznie się świeciły na twarzy, niemożliwe było nawet przypudrowanie. Tu zaś strzał w 10!!! Krem ma przyjemną delikatną konsystencję, nawilża bez obciążania skóry. Faktem jest, że minimalnie się błyszczy (nie jest to wszak specyfik matujący!), ale odrobina sypkiego pudry załatwia sprawę, a i położenie na krem podkładu nie jest żadnym problemem, rozprowadza się idealnie.
Ten krem dowodzi też, że żaden filtr nie zahamuje opalania całkowicie, pomimo kilkukrotnego w ciągu dnia nakładania, byłam delikatnie opalona, zdrowo muśnięta słońcem, powiedziałabym.;)
Do tego troszkę samoopalacza co trzeci dzień i voila! nie straszyłam bladą twarzą a wizja zmarszczek odegnana!:) Choć odejmuję 1 gwiazdkę za niski filtru UVA..:(
Dodatkową zaletą tego kosmetyku jest cena!

skuteczna ochrona +połysk

Taki sobie krem - poszukiwałam czegoś ochronnego na zimę (UVA), i był to pierwszy, jaki mi wpadł w ręce (to chyba jedyny krem Erisu z filtrem UVA). Zaraz na początku jego stosowania moja skóra zareagowała wysypem zamkniętych zaskórników w dziwnych miejscach, z czego wnioskuję, że niemiłosiernie zatyka pory. Niemniej, stanowi dobrą ochronę przed mrozem, wiatrem i wszelkimi innymi zimowymi przypadłosciami pogody, o promieniowaniu nie wspominając. Na lato - przynajmniej dla mnie - absolutnie się nie nadaje, bo bardzo sie po nim świecę, mimo, że nie daje skórze uczucia typowego dla duszących tłustych kremów. To, za co przyznaję mu gwiazdkę extra, to dobry stopień nawilżenia mojej skóry, jaki spowodował - przechodzę właśnie kolejną kurację dermatologiczną, i przez moment był to jedyny krem na dzień, jaki mogłam stosować, i o dziwo się sprawdził.