La Roche-Posay, Anthelios XL Spray SPF 50+ (wersja z 2009r.)

La Roche-Posay, Anthelios XL Spray SPF 50+ (wersja z 2009r.)

Anthelios XL z wodą termalną z La Roche - Posay SPF 50+ spray - wysoka ochrona przeciwsłoneczna. Nie zawiera parabenów oraz nie powoduje powstawania zaskórników. Testowany pod kontrolą dermatologiczną.
Wskazania: skóra szczególnie wrażliwa na słońce. Intensywne nasłonecznienie.
Właściwości: bezzapachowy, wodoodporny. Superlekka, płynna, łatwo rozprowadzająca się konsystencja. Nie klei się. Zapewnia długotrwałe nawilżenie.
Ochrona przed uszkodzeniami komórek twarz i ciało, skóra wrażliwa na słońce. Bardzo wysoka ochrona. Zawiera system filtrujący Meroxyl SX i Meroxyl XL opatentowane filtry słoneczne zapewniające najsilniejszą ochronę UVA, które skutecznie chronią przed niewidocznymi `gołym okiem` uszkodzeniami komórek.
Zawiera wodę termalną z La Roche Posay bogatą w selen, pierwiastek o właściwościach wzmacniających system obronny skóry przed działaniem wolnych rodników. W rezultacie stosowania skóra jest zabezpieczona przed oparzeniami słonecznymi, występowaniem fotodermatoz i uszkodzeniem komórek.

Skład: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Propylene Glycol, Ethlhexyl Salicylate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Polyester-5, Drometrizole Trisiloxane, Bis Stearyl Ethylenediamine/Neopentyl Glycol/Searyl Hydrogenated Dimer Dilinoleate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Glycine Sojo/Soybean Oil, Pentasodiumethylenediamin e Tetramethylenephosphonate , Polyacrylate-3, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine.

Cena: ok. 60zl / 200ml
/m/

Nic tylko kupowac!

Kupilam go z mysla o wakacjach nad morzem wiec krem z wysokim filtrm byl pozycja obowiazkowa. Mialam juz Anthelios AC do skory tlustej i bylam bardzo zadowolona wiec kupilam rowniez spray do ciala.

Zalety:
- lekka konsystencja, wchlania sie momentalnie! Az nie chce sie wierzyc ze to 50+!!!
- bardzo dobra ochrona, nie zdarzyly mi sie zadne podraznienia
- niesamowita wydajnosc
- bardzo dobre opakowanie
- nadaje sie rowniez do twarzy (rowniez tlustej, nie zauwazylam wiekszego blyszczenia niz zazwyczaj)
- moja mama, posiadaczka wrazliwej naczynkowej cery nie wyobraza sobie bez niego zycia

Minusy:
- chyba jedynie cena ale wole wydac 90 zl na ten kosmetyk niz kupowac w nieskonczonosc kremy ktore nie dzialaja.

Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania

świetny

Kupiłam go rok temu będąc w Nicei, był jednym z tańszych,a w dodatku z kremem po opalaniu gratis. Jest świetny. Do tej pory sceptycznie odnosiłam się do sprayów. Uchronił mnie przed "raczkiem" , nie miałam przypalonego nosa. Rozprowadza się dobrze, lekko się błyszczy.

Rewelacja

Mam uczulenie na słońce, więc od wielu, wielu lat stosuję kosmetyki w filtrem. Zazwyczaj były to właśnie filtry LRP, jednak wszystkie zostawiają taki "kokon"...więc w tym roku postanowiłam spróbować czegoś w spray\'u, bo wydawało mi się, że będzie to trochę lżejsze. Nie pomyliłam się. Spray dość łatwo się rozprowadza, dość szybko wchłania i co najważniejsze nie pozostawia tej takiej bardzo lepiącej warstwy. Owszem, błyszczy się, ale takie są uroki filtrów - muszą odbijać.
W moim przypadku, kiedy muszę mieć wysmarowane całe ciało - sprawdza się idealnie. Smaruję nim zarówno ciało jak i buzię. Teraz na pewno będzie ze mną, zamiast tych wszystkich lepiących kremów.

Tylko ta cena... :/
Ja zapłaciłam 69 zł...

jest ok

Kupiłam ten produkt ze względu na rozpoczecie używania kosmetyków z wit C. Zdecydowałam się na filtry przez cały rok.
Konsystencja spreju jest bardzo praktyczna, łatwo dozować ilość kosmetyku. Łatwo się rozprowadza i wklepuje. Jest bardzo wydajny.
Na twarzy faktycznie tępy, pozostawia lekko błyszczącą, lepką warstewkę, z drugiej strony mocno nawilżył mi skórę, mogłam dać pod niego tylko serum z wit C i cera nie była wysuszona. Cały dzień czułam, że skóra twarzy jest jakby "zaopiekowana".
Trochę bieli skórę ale mam jasną karnację wiec jest to mało widoczne.
Po nałożeniu rozświetlającego pudru miałam na twarzy miękką perłową, świetlistą kołderkę, skóra promieniała, to min efekt tego kosmetyku.
Nie zauważyłam by zapychał.
Po całym dniu na mrozie i słońcu skóra była nawilżona, miękka i nie ruszona słonkiem, a o to właśnie mi chodziło.
Używam tego produktu od: miesiąca, codziennie

ok

Szukałam preparatu w sprayu z wysokim filtrem, ale o lżejszej konsystencji. Po próbie na dłoni, myślałam, że trafiłam w dziesiątkę: szybko się wchłonął i nie zostawił tłustej warstwy.
Rozprowadza się bez problemu, ale: na twarzy jest zdecydowanie wyczuwalny i tłusty, na ciele jakby lepki, tępy (niestety, wysoka ochrona najczęściej oznacza bogatą konsystencję). Zapach trochę odstrasza.
Kosmetyk wzorowo zabezpiecza przed palącymi skutkami obecności słońca, bo jakże inaczej. Moja skóra ani trochę nie ucierpiała po dniu na plaży.

Używam tego produktu od: maj 2010
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

ideał to to nie jest

Z LRP miałam jeszcze emulsje do tłustej skóry i ona była straszna, już na twarzy spływała mi do oczu i ust okropnie szczypiąc, tutaj nie ma tego problemu, ale mimo wszystko konsystencja mi nie odpowiada. Już na twarzy jest ona jakaś taka tępa, minimalnie się lepi.
Choć ma inne zalety, nie błyszczę się po niej tak bardzo jak po innych, wchłania się nawet dobrze.
Ale mimo wszystko jakoś stoi na półce, a smaruję się wszystkim tylko nie tym. Po prostu nie znoszę czuć, że mam coś na twarzy.

Używam tego produktu od:

Lekki

Spray dostałam do testowania. W aptece pewnie bym go ominęła, bo spray kojarzył mi się zawsze z lejącą konsystencją i rozpryskiwaniem na wszystkie strony.
Tymczasem ahtelios to lekka emulsja w formie sprayu. Trzeba kilka razy psiknąć na dłoń i rozprowadzić filtr na twarzy. Wchłania się dość szybko. Podczas aplikacji jest biała, ale po wchłonięciu nie bieli nawet odrobinkę. Łatwo zmatowić go skrobią. Nie powoduje wysypu krostek, nie zapycha porów.
Spray nadaje się do skóry tłustej i mieszanej. Nie spływa, dobrze się trzyma skóry. Łatwo nałożyć na niego podkład. Makijaż wygląda jak bez filtra. Na początku często się rolował na twarzy, ale zauważyłam, ze trzeba po aplikacji umyć ręce z resztek filtra i dopiero nakładać podkład, wówczas nie ma rolowania.
Do wymienionych plusów warto dodać niską cenę jak na kosmetyk o pojemności 200 ml. Taka butelka wystarcza na kilka miesięcy stosowania.
Mam w szufladzie kilka filtrów, ale ostatnio zeszły na dalszy plan.
Spray anteliosa rządzi wśród filtrów, które mam :)

Nie testowałam go w warunkach ekstremalnych typu tropiki, ale podczas polskiego lata i wypoczynku nad morzem sprawdził się dobrze. Przebarwienia nie ściemniały mi prawie wogóle (latem zawsze stają się bardziej widoczne bez względu na filtr, zimą jaśnieją). Po opalaniu twarz pozostawała blada.
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam drugie opakowanie