Babydream, fur Mama, [Mamas Babydream], Pflegelotion (Emulsja dla kobiet w ciąży)

Pomaga zapobiegać rozstępom. Emulsja zawiera olejek migdałowy, olej słonecznikowy, witaminę E i wyciąg z alg morskich oraz kompleks ujędrniających substancji czynnych, nie zawiera olejów mineralnych i silikonowych, barwników i konserwantów. Produkt przetestowany dermatologicznie.
Sposób zastosowania: emulsje wcierać od pierwszego miesiąca ciąży w skórę brzucha, piersi, ud i pośladków. Używać 2 - 3 razy dziennie, do trzech miesięcy po porodzie.

ujędrniające, uelastyczniające / na rozstępy
oliwka / olejek
pielęgnacja ciała
bez parabenów
z defektami

Taki nie do końca trafiony produkt

Emulsja ta nie jest zła. Nie podoba mi się jednak jej konsystencja i moim zdaniem kiepsko się rozprowadza i wchłania. Za to faktycznie nawilża i wygładza skórę. Myślę że pomogła mi oba również w walce o elastyczność skóry i mniejsze rozstępy. Zapach może być. Opakowanie ok.

Jest ok

Nie mogę tak w stu procentach ocenić jego skuteczności, bo używałam go na zmianę z innymi produktami przeciw rozstępom. Jednak nie odstawał jakoś rażąco od reszty, chociaż też nie był w niczym od nich lepszy. Konsystencję ma dobrą, zapach ładny. Zostawia biały nalot na skórze o wymaga więcej pracy, żeby go rozsmarować. Butelka wbrew pozorom wygodna, po rozcięciu zostało balsamu raptem na jedno użycie. Nie uczula, nie zostawia nieprzyjemnego uczucia na skórze. Wydaje mi się, że skóra jest po nim gładsza, ale jak ktoś ma skłonność do rozstępów, to nie ma co spodziewać się cudów.

średni ale w swojej cenie ok

emulsję miałam okazję testować jakiś czas temu .W swoim składzie zawiera olejek migdałowy, olej słonecznikowy, witaminę E i wyciąg z alg morskich oraz kompleks ujędrniających substancji czynnych. Ogromnym plusem jest to, że nie zawiera olejów mineralnych i silikonowych, barwników ani konserwantów. Produkt przetestowany dermatologicznie co ma duże znaczenie dla kobiet w ciaży.
Stosowałam emulsję przez pierwsze miesiące na takie części ciała jak brzuch, piersi, uda i pośladki 2 - 3 razy dziennie. Nie zauważyłam spektakularnych efektów działania le uważam, że produkt ten nie zaszkodzi.

Zapach emulsji jest bardzo przyjemny i dobrze się rozprowadza. Z pewnością warto wypróbować.

Średni

Kupiłam łącznie z oliwka, oliwka lepsza. Ten krem maże się i bardzo długo wchłania, przez co denerwowało mnie czekanie.
Ponadto trudno było mi wydobyć z tej butelki produkt trzeba dość mocno ściskać. Używanie tego produktu mnie frustrowało - od wydobycia po wchłanianie.
Samo działanie trudno ocenić, który produkt działał gdyż używałam kilku na brzuch. Na pewno jest jakieś uczucie nawilżenia.
Nie kupię tego produktu bo wywołuje u mnie negatywne emocje ;-)

Mogłam wybrać coś innego.

Używałam go od samego początku 6. miesiąca ciąży, mając nadzieję, że pomoże mi zapobiec rozstępom, do których mam niestety tendencję (zaczęły mi się robić już w wieku około 10 lat, gdy szybko rosłam).
Później robiły się od zwyczajnego tycia, więc w sumie mam (już wyblakłe) rozstępy na ramionach, udach i kilka na brzuchu.
Chciałam jednak uniknąć ponownego wyglądu tygrysa na brzuchu, więc sumiennie codziennie od początku ciąży używałam nawilżacza - do 6. miesiąca oliwki, a następnie tego balsamu.

Sugerowałam się opisem na opakowaniu, że lotion MOŻE (więc wcale nie musi) zapobiegać powstawaniu rozstępów, a także poprawić wygląd skóry już dotkniętej rozstępami.

Balsam rzeczywiście świetnie nawilżał skórę, po kilkunastu dniach byłam naprawdę pod wrażeniem jak pięknie wyglądała na - jeszcze nie tak wielkim - ciążowym brzuchu. Już myślałam, że tak będzie do końca.
Niestety w połowie 7 miesiąca, kiedy już coraz bardziej się powiększałam, pokazał się pierwszy rozstęp, a później pojawiła się ich cała masa. Skutkuje to tym, że teraz, ponad 3 miesiące po porodzie, gdy zdenkowałam balsam, mój brzuch przeorany rozstępami nadal wygląda okropnie.
Wychodzi więc na to, że balsam nie tylko nie zapobiegł rozstępom (wybaczam, ale mimo to jestem trochę rozczarowana), ale też nawet minimalnie nie poprawił wyglądu skóry po porodzie, na co liczyłam. Widocznie potrzebuję czegoś o silniejszym działaniu. Nawet trochę żałuję, że nie zostałam przy jakiejś oliwce czy innym oleju.

Technicznie: balsam nie jest ani gęsty, ani rzadki, raczej powiedziałabym, że idealny w swojej konsystencji. Ma biały kolor i nienachalny zapach, nie powinien przeszkadzać, gdy węch świruje.
Zaskoczyło mnie to, że mocno bielił skórę, ale wystarczyło go dobrze wsmarować i wszystko się wchłaniało. Zostawiał warstewkę, która lekko się kleiła.
Czasem używałam go również na ręce po kąpieli.
Wydajność miał bardzo dobrą, bo do posmarowania brzucha i boczków wystarczyła wbrew pozorom niewielka ilość.
Butelka wygodna, pod światło było widać zużycie. U mnie stała cały czas na zakrętce i wszystko ładnie spłynęło, na końcu ją rozcięłam, a resztka wystarczyła jeszcze na jeden raz.

Podsumowując, jak ktoś nie ma tendencji do rozstępów, to jak najbardziej balsam może się sprawdzić. A jeśli ma - to nie wiem co pomoże, gdy brzuch (i nie tylko) staje się codziennie większy.
Natomiast w roli zwyczajnego nawilżacza sprawuje się dobrze.

Więcej go nie kupię.

W duecie z oliwką

Produkt dobrze nawilża, jednak dla mojej suchej skóry za mało, aby używać go solo. Dlatego po każdym użyciu smaruję się jeszcze oliwką. Zapach jest przepiękny, dlatego na pewno kupię kolejne opakowanie.

Jesli nie chcesz miec rozstepow, to kup koniecznie emulsje Mamas Babydream

Te emulsje kupilam dopiero, gdy bylam w 6 miesiacu ciazy, bo dopiero wtedy delikatnie bylo widac juz rosnacy brzuszek. Od razu postanowiłam kupic jakas emulsje, olejek, by zapobiec powstawaniu rozstepow na piersiach, udach, posladkach, etc. Dlugo wybieralam dobry produk, ktory by byl dla mnie odpowiedni i wybralam wlasnie te emulsje Mamas Babydream. Skusilam sie cena i skladem. Uzywalam jej zawsze rano i wieczorem po kapieli.
Emulsja ta jest tlusta, jak oliwka, bardzo ladnie, delikatnie pachnie, ale co najwazniejsze, dziala, robi robote. W trakcie ciazy, jak i po porodzie stosowalam ja regularnie i nie mam ani jednego rozstepu. Jestem ta emulsja zachwycona i goraco polecam przyszlym mamuska. U mnie sie sprawdzila.
Stosowalam ja na brzuch, nogi, posladki i persi, i tzw "boczki". Wystarczy nalac niewielka ilosc na dlon i wsmarowac w cialo. Balam sie starsznie rozstepow i tego, ze moja skora nie bedzie taka jak zawsze. Oczywiscie, gdyby nie ta emulsja podejrzewam, ze mialabym rozstepy. Na szczescie zdzialala cuda na moim ciele i slowo rozstep jest mi obce.

Coś tam działa

Lotion/emulsja jest całkiem fajny, oliwka z tej linii jest jednak lepsza, dlatego polecam zakupić lotion w komplecie z oliwką, bo samodzielny to on raczej nie jest. Stosuję te dwa produkty na zmianę, ale zimą jednak częściej w ruch szła oliwka, po prostu ona bezbłędnie sobie radzi z suchą, aż ciągnącą i swędzącą skórą, a lotion jedynie podtrzymuje ten efekt. Gdy go używałam samego i długo nie sięgałam po oliwkę, to jednak czułam swędzenie skóry brzucha i pleców po paru godzinach i musiałam go dokładać, a z oliwką tego problemu nie ma. Ogólnie to te produkty znam od ok. 12 lat i kupowałam je już kilkukrotnie, jednak teraz mam przyjemność pierwszy raz stosować je zgodnie z przeznaczeniem i stwierdzam jedno, są o wiele lepsze od Bio-Oilu i kosmetyków Palmers, których używałam w pierwszej ciąży, które nie dawały sobie rady, działały na pół gwizdka, a są o wiele droższe, nauczona więc już doświadczeniem po prostu widzę i czuję różnicę, i do Babydream mam pełne zaufanie.

Produkt ma konsystencję gęstej śmietany i dobrze się rozsmarowuje i wchłania, chociaż w pierwszych sekundach aplikacji jest trochę tępy i smuży, to jednak po chwili skóra go ładnie wciąga, jest nawilżona na jakiś czas i nie lepi się. Cała linia bardzo przyjemnie pachnie, tak pudrowo-słodkawo-kwiatowo-dzieciaczkowo i są to bardzo wydajne kosmetyki. Cała linia razem, to jedna z lepszych pozycji na rynku kosmetyków dla kobiet w ciąży i z czystym sumieniem ją polecam, jest po prostu skuteczna, nie daje też po kieszeni, ale decydowanie się na zakup samego lotionu/emulsji i poleganie tylko na nim uważam za złą decyzję.

miły lotion

Używałam go raz lub dwa razy dziennie, między drugim, a piątym miesiącem ciąży. Los chciał, że brzuszek w tym okresie wciąż był malutki, ledwo wręcz widoczny. Przytyłam też ok 5 kilogramów. Na szczęście rozstępy się nie pojawiły, ale jak wszyscy wiemy - same kremy cudów nie zdziałają. Dają jednak większy spokój psychiczny, a także pięknie nawilżoną skórę. Lotion pięknie pachniał, był lekko tłusty, dobrze nawilżał. Zdecydowanie lepiej się sprawdzał na noc ze względu na czas wchłaniania. Plus za niską cenę i dostępność :)

A dla mnie jest świetny :)

Lotion do ciała kupiłam ponieważ:
- jestem w ciąży i chciałabym uniknąć rozstępów :)
- nie cierpie oliwek, klejenia i uczucia tłustości
- zależy mi na dobrym składzie produktu

Jestem pozytywnie zaskoczona. Owszem, balsam bieli, aplikacja jest trudniejsza niż innych balsamów, ale biel szybko znika i balsam wchłania się do matu. Pachnie ultradelistnie, zapachu w zasadzie prawie nie czuć, jest to taki miks migdal-puder, dość przyjemny. Fajnie nawilża skórę.
Balsam jest wydajny, tani i ma ładne, proste opakowanie. Skład ma naprawdę ok. Ja będę dalej go używać, ale pewnie zakupię też oliwkę do kompletu, bo jednak mimo iż nie cierpię oliwek, to mówią że to najlepsza broń w walce z rozstępami ,:)

Skuteczny pomocnik

Lotion dokupiłam do kompletu do dobrze mi znanego olejku z tej samej serii. Z reguły całą ciążę smarowałam się czymś tłustym na noc, ale w końcu zapragnęłam czegoś o lżejszej konsystencji, co mogłabym też zastosować i w dzień. Nie sądziłam, że balsam okaże się być tak skutecznym i wydajnym produktem!

Opakowanie: szata graficzna typowa dla marki, podobnie jak kształty opakowań, które wyglądają jak seria dla dzieci. Balsam bez problemu się dozuje, opakowanie jest wygodne, stabilne, nie mam nic do zarzucenia. Może tylko przydałoby się odświeżyć nieco design i trochę zróżnicować poszczególne produkty, bo balsam i oliwka mają tą samą pojemność i wyglądają tak samo.

Zapach: jest cudowny! Pokochałam go wieki temu, kiedy jeszcze kupowałam oliwkę do olejowania końcówek włosów. Balsam pachnie tak samo - subtelnie, kremowo-pudrowo, ciepło. Trochę dziecięco, ale jest na prawdę przyjemny. Nie podrazni kobiet, którym w ciąży przeszkadzają zapachy, jest na prawdę delikatny i cudnie otula po kąpiel.

Działanie: najpierw zacznę od składu i ceny. Rossmannowa marka bije na głowę większość dostępnych kosmetyków dla kobiet w ciąży - nie ma parabenow, silikonów , parafiny, fenoksyetanolu i całej reszty niewskazanych składników, które gościły w wielu kosmetykach droższych marek, które oglądałam. Często bywa w promocjach, więc za niewielkie pieniądze mamy doskonały produkt.
Lotion ma biały kolor, teoretycznie dość rzadką konsystencję, ale na ciele okazuje się być dość toporna i mażąca się - wymusza na nas solidne wmasowanie produktu. Dość szybko się wchłania i pozostawia skórę doskonale nawilżoną i miękką, jednocześnie nie pozostawiając lepkiej konsystencji. Najlepsze jest w tym balsamie to, że mogłam go używać w dzień i założyć na to zimowe ciuchy - nic się nie kleiło, nie brudzi ubrań, za to ogromny plus!
Kosmetyk spełnił swoje zadanie - moja skóra po regularnym stosowaniu jest gładka, miękka i nawilżona. Efekt utrzymuje się dłużej, niż tylko od mycia do mycia, więc jeśli zapomnimy o aplikacji to nic się nie stanie. Rozstępy nie pojawiły się na szczęście, wierzę, że miał w tym jakiś wkład, bo moja skóra nie była przed ciążą w jakimś świetnym stanie, a i z aktywnością fizyczną było delikatnie mówiąc różnie :D

Doskonały jakościowo produkt, przyjemny w stosowaniu i w dodatku taki tani - myślę, że będę po niego chętnie sięgać również po ciąży.

Męcząca jest jego aplikacja.

Opakowanie jest twarde, ciężko wydobyć produkt. Balsam przyjemnie pachnie i ma raczej gęsta konsytencje. Jest wydajny bo niewielka ilość starcza na duże partie. Nawilża, ale czy zapobiega rozstępom to wątpię. Tu już mamy do czynienia z genetyką. Bardzo mnie męczy jego aplikacja. Trzeba długo wsmarowywać go aby pozbyć się białego fluidu, który zostawia. Po użyciu skóra jest miękka i nawilżona.