Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15

Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15

Preparat hamuje utratę mocznika ze skóry. Uzupełnia w skórze substancje fizjologiczne. Zawiera fotostabilne filtry UVB: 15/ UVB: 7.
Substancje aktywne:
- Hydrasalinol - unikalna substancja, umożliwiającą dostarczanie mocznika do głębszych warstw skóry i zapobiegającą jego przeznaskórkowej utracie (TEUL).
- Kompleks NMF (Natural Moisturising Factor) - w jego skład wchodzi mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego (PCA Na) i kwas mlekowy. Wiąże wodę w skórze oraz skutecznie zabezpiecza przed jej nadmierną utratą przez naskórek.
- Ceramidy roślinne - pozyskiwane z ziaren ryżu. Odbudowują struktury lipidowe. Zawierają kwas linolenowy (NNKT), charakterystyczny dla naturalnie obecnych w ludzkiej skórze ceramidów typu I. Wzmacniają przyleganie komórek, dzięki czemu skutecznie zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody (TEWL).
- Olej z awokado - chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy warstwy rogowej naskórka.
- Hialuronian sodu - wiąże wodę w skórze oraz ogranicza jej przeznaskórkową utratę.
- Mocznik - wiąże wodę w głębszych warstwach naskórka oraz reguluje proces jego rogowacenia.
- Fotostabilne filtry UVB: SPF 15 / UVA: 7 skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.
- Woda termalna z Iwonicza-Zdroju - koi i łagodzi podrażnienia

Jeśli mam być szczera to dla mnie jest to ten sam krem co Iwostin Sensitia. Tak samo dobrze nawilża, nie podrażnia, jest wydajny. Tak samo gęsty jak Sensitia i też nie zatyka porów ani nie pozostawia klejącej warstwy. Stosunkowo niska cena a bardzo dobra jakość. Miałam już go wiele razy i także jest to bardzo dobry krem, który warto polecić. Oczywiście standardowo by użyć do końca rozcinamy opakowanie :)

Genialny!!

Mam suchą skórę, bardzo wrażliwą, która łatwo się zapycha i uczula! Ten krem jest wybawieniem moim! Często szukam czegoś nowego, czegoś dla siebie ale zawsze kończy się na tym, że wracam do Hydratia!

+nawilża
+łagodzi podrażnioną, wysuszoną skórę
+ jest dla mnie ratunkiem
+ nie zapycha
+ nie uczula
+ idealny pod makijaż
+ szybko się wchłania
+ jest bardzo wydajny
+ często można go kupić na promocji

-brak

Nice

Krem, który ratuje moją suchą skórę na twarzy. Szybko i długotrwale nawilża. Skóra jest gładka i przyjemna w dotyku. Szybko się wchłania. Nie podrażnia. Jestem tym kremem oczarowana. Polecam osobom, które są w trakcie brania retinoidów i mają strasznie spiętą i wysuszoną skórę :)

Ilość zużytych opakowań: Zużyłam całe

Jak dla mnie genialny

Krem spełnia wszystkie moje oczekiwania. Nie zapycha, ma przyjemny skład, jest lekki, bezzapachowy. Świetnie nawadnia skórę. Stosuję go na dzień, ale z racji tego iż nie używam pudrów/podkładów itd. nie potrafię stwierdzić jak zachowają się na skórze pod makijażem.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Dobry

Kremów używam tylko na noc, bo w innym wypadku żaden makijaż nie wytrzymałby mi 15 godz w macie.
O ile nic się nie dzieje wielkiego z naszą skórą to Hydratia sobie radzi bardzo dobrze - skóra gładka, miękka, bez odstających skórek. Natomiast nie wiem co się dzieje, gdy mamy problemy skórne.
Wydajność nie jest najlepsza, ale też nie oszczędzam jakoś na nocnym paćkaniu, bo chcę zrekompensować sobie całodzienny makijaż. Ogólnie polubiłam ten krem i chętnie do niego wrócę w promocji, ale też nie powalił mnie na kolana - dla mnie, jeśli chodzi o codzienne użytkowanie (bez większych problemów skórnych) jest porównywalny do np kremu AA, który kupuję za 9 zł czy Physiogel. Jest po prostu dobry, ale nie wyróżniający się szczególnie.
Opakowanie estetyczne, podoba mi się. Pod koniec użytkowania jest ciężko coś wycisnąć, ja przecinam tubkę, wtedy jest jeszcze na 2-3 bogate użycia.

Dobry

Kupiłam krem ze względu na potrzebę nawilżenia mojej wysuszonej kosmetykami skórę.
Mam cerę tłustą, krem ten spełnił moje oczekiwania, ale w końcu za tą cenę powinien był bez dwóch zdań :P
Szybko się wchłaniał i pozostawiał uczucie nawilżenia. Używałam go tylko na noc, bo na dzień potrzebowałam matu, którego on nie daje.

Używam tego produktu od: 2013
Ilość zużytych opakowań: 1, zużyłam całą tubkę

Dobry

Lubię ten krem, fajnie sprawdza się pod makijaż, jest lekki i szybko się wchłania. Nie zapycha, ani nie podrażnia. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to mógłby bardziej nawilżać cerę, no ale to mu akurat wybaczam, ponieważ moja skóra jest bardzo wymagająca. Polecam.

Przyjemny

Dobry krem dla suchych cer, nawilża naprawdę dobrze nie zostawiając nas z tłustą powłoką na twarzy.

Daję 4 bo mam wrażenie, że jest mało wydajny i czasami jednak nawilżenie jest dla mnie niewystarczające, ale moja cera to przykład ekstremalnej Sahary :)

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Najlepszy, podstawowy i bezproblemowy krem na dzień

+ nie zapycha
+ nie podrażnia
+ nawilża
+ nie koliduje z żadnym z moich podkładów
+ posiada SPF
+ przystępna cena
+ przyjemny zapach
+ wydajny

Podsumowując - najlepszy, bardzo podstawowy krem na dzień. Moja upierdliwa, wrażliwa cera go kocha. Z czystym sercem polecam!

Ilość zużytych opakowań: +5

Mój KWC!

Moja cera zawsze była bardzo problematyczn, tłusta z trądzikiem i mnóstwem zaskórników. Wizyty u dermatologa i leki przepisywane na receptę nie dawały znaczącej poprawy. Zdecydowałam się w końcu na kuracje Izotekiem, która zdziałała u mnie cuda ale od początku powodowała silne przesuszenie skóry twarzy i całego ciała. Wtedy właśnie odkryłam ten krem i problem suchej skóry przestał istnieć.
Działa fantastycznie, dokładnie nawilża i łagodzi wszczelkie zaczerwienienia. Tylko raz w czasie kuracji zdradziłam go dla innego kremu bo chciałam przetestować coś nowego ale szybko powróciłam do niego z podklonym ogonem.
Dla mnie świetny produkt i na pewno będę go używać nawet po zakończonej kuracji bo cera po nim jest ładna i promiena, nie zapycha i świetnie się wchłania.
Poleciłam go też mojej najleprzej przyjaciółce z bardzo problematyczną mieszna cerą i taż już się z nim nie rozstaje :-)

doskonały

Treściwy, gęsty, a przy tym nie zapycha porów!!
Dla mnie niesamowity, ponieważ mam skórę przetłuszczającą się, a jednocześnie odwodnioną. Ten krem naprawia wszelkie wysuszenie spowodowane produktami przeciwtrądzikowymi.
Na pewno skuszę się na wypróbowanie pozostałych produktów z niebieskiej serii (zielona mi nie słuzyła, wysuszała skórę). Dziewczyny już opisały podstawowe parametry, zatem mi zostało się jedynie zachwycać :)

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki po 50ml

wrócimy do siebie wiosną ;)

Właśnie kończę drugie opakowanie tego kremu i wiem jedno. Wrócę do niego po sezonie ogrzewania. Mimo całej góry substancji nawilżających, moich zachwytów jeszcze miesiąc temu, to teraz przy włączonym ciepłym nawiewie w samochodzie i mocnym ogrzewaniu w pomieszczeniach nie daje rady wszystkim suchym skórkom :
Na wiosnę na pewno do niego wrócę, ponieważ:
+ świetnie się wchłania -> idealnie nadaje się pod makijaż,
+ nie zapycha -> nie ma wysypu zaskórników itp (a zdażało mi się po niektórych kremach),
+ nawilża,
+ skóra jest miękka w dotyku,
+ wydajny,
+ cena vs jakość (jeszcze kiedy uda nam się kupić z promocją) na plus.
- w moim wypadku przegrał z ogrzewaniem

Ilość zużytych opakowań: kończę 2 opakowanie