Herbal Care, Szampon brzozowy

Herbal Care, Szampon brzozowy

Szampon zawiera łagodne dla włosów i skóry głowy substancje myjące na bazie kokosu, które myją, oczyszczają i pielęgnują. Liście brzozy wzmacniają włosy i nadają im jedwabisty połysk i miękkość, a kompozycja mikronizowanych białek pszenicznych wnika w cebulki i w strukturę włosów regenerując je od wewnątrz. Chroni przed działaniem promieniowania UVB, odżywia i odbudowuje zniszczoną substancję włosa. Dzięki zawartości bio-Complexu Witalnego włosy są miękkie, sprężyste i pełne energii.
Szampon naturalny, łagodny dla włosów, przyjazny dla środowiska. Wyprodukowany na bazie krystalicznej, górskiej wody źródlanej, zawiera roślinne składniki z czystych ekologicznie terenów. Nie zawiera SLS, formaldehydu i parabenów.

Mój letni hit ! (ale nie na co dzień)

Od kilku miesięcy fascynują mnie kosmetyki naturalne, oleje, zioła i ich pobratymcy ;) Poszperałam trochę w swoich ulubionych markach i znalazłam ziołowe szampony. Zerknęłam w opinie i wybrałam kilka wariantów licząc na to, że zdobędę rumiankowy. Niestety, takowego nie znalazłam w maluteńkiej zielarni więc padło na ten. Od pierwszego mycia jestem nim zauroczona.
-Pięknie pachnie
-Świetnie się pieni
-Pozostawia włosy lekkie i delikatne
-Włosy dość długo pachną ( a pachną pięknie! )
-Pierwszy szampon od którego m0je włosy naprawdę wolniej się przetłuszczają i nie przypominają siana-tu pod warunkiem stosowania umiarkowanego
-Mogę rozczesać włosy bez odżywki (co doświadczyłam tylko z Ziają dla dzieci Cola)
-Lubię opakowanie :)
-Skład bez SLS

Szampon silni oczyszcza skórę głowy co bardzo doświadczyłam po ponad miesiącu codziennego mycia nim głowy. Stwierdzam że wizażanki mówią prawdę: szampon nie nadaje się do mycia na co dzień.

Kilka uszczerbków w tym małe uzasadnienie w kwestii częstosliwości używania:
-Zgodzę się z jagodatt co do ceny- powinna być 2-3 złote niższa jak na szampon ziołowy
-Średnio wydajny. Muszę wylać go dosłownie na całą dłoń aby dobrze go spienić na włosach (włosy do pośladków). Przy ewentualnym drugim myciu wystarczy ilość wielkości pięciozłotówki- to może być kwestia dokładnego nawodnienia włosów. :P
-Stosowany często powoduje wysuszenie włosów i podrażnienie skalpu....
Poważnie. Mam przetłuszczającą się skórę głowy i suche włosy. Wygląda to tak że przy skórze włosy dość szybko klapią i wymagają codziennego mycia (jak przy innych szamponach) a cała reszta jest sucha, smętna i bez życia.

Polecam ale pod warunkiem użytkowania co trzecie-czwarte mycie. Pamiętajcie o odżywce ;)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Ok.

Całkiem przyjazny szampon,nie polecam do codziennego stosowania,gdyż może wysuszać. Ja używałam go raz na jakiś czas w celach oczyszczających
Plusy:
-zapach!!
-dostępność
-fajne opakowanie
-konsystencja
-włosy miękkie,lekkie,błyszczące,puszyste i przede wszystkim oczyszczone
Minusy:
-cena;uważam ,że jak na szampon ziołowy powinien być tańszy o 2-3zł

Używam tego produktu od: 1 rok

Dobry

Szampon jest tani i średnio wydajny. Pachnie delikatnie brzozą i dobrze się pieni, Po jego zastosowaniu włosy są błyszczące, gładkie, miękkie i puszyste. Minusem jest trochę butelka, która ma niewygodne odkręcanie i za duży otwór przez który bardzo łatwo jest wylać za dużo szamponu.

Dobry

Wcześniej używałam szamponu rumiankowego z tej serii, ale nie zachwycał, ten natomiast mogę naprawdę pochwalić.
Konsystencja, tak jak w przypadku szamponu rumiankowego, jest dość gęsta, dobrze się pieni, jednak pomimo swoich 300 ml szampon jest bardzo słabo wydajny.
Używam go na przemian z szamponem z czarnej rzepy. Spełnia obietnice producenta a mianowicie włosy po nim zyskują na objętości, są puszyste, miękkie, miłe w dotyku i dobrze się układają. Pomimo ziołowego składu nie przesusza ani nie podrażnia skóry głowy. Jest bardzo łagodny ale należycie oczyszcza włosy i skórę głowy.
Plus za przyjemny skład, producent nie kłamie, szampon zawiera SLES a nie SLS.
Ma wspaniały zapach, opakowanie zaś do najwygodniejszych nie należy.

Ilość zużytych opakowań: Końcówka pierwszego opakowania

Zwykły szampon

Po miłych wspomnieniach związanych z bratem- szamponem ze skrzypem polnym, postanowiłam spróbować brzozowego. I ot, zwykły szampon:
-bardzo dobrze się pieni
-oczywiście myje włosy, ale nie pozostawia po sobie efektu "skrzypienia włosów" z czystości, jak skrzyp polny (ten efekt dawał mi poczucie że wszystko zostało z włosów zmyte), jesli rozumiecie o co mi chodzi ;)
-przy spłukiwaniu szamponu włosy są wyraźnie wygładzone i miękksze niż po skrzypie polnym.
-jest chyba bardziej gęsty niż poprzednik, ale też szybciej mi się skończył
-wydajność średnia
-cena przyjemna
-do opakowania można się przyzwyczaić, choć czasem cięzko jest je odkręcić, no i ciężko zapanować nad ilością wylewanego szamponu.

Podsumowując: szampon jak szampon. W żaden sposób nie uszkodził moich włosów, mył je wydaje się, że skutecznie, niczym pozytywnie mnie nie zaskoczyl, ale tez nie zraził do tej serii.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

średni..

Nawet fajny, ale zapach nie dla mnie, fajnie się pieni, spłukuje, ale plącze włosy i ma złe opakowanie, dobrze oczyszcza, ale nie na długo, po 12-14h włosy znowu mam przetłuszczone, nieświeże..

Używam tego produktu od: 3tyg.

może być

Tak jak w opisie - dobry szampon, ale bez szału. Ładnie oczyszcza, nie przesusza, nie podrażnia skóry głowy, włosy są po nim puszyste, pod koniec opakowani zauważyłam tendencje do szybszego przetłuszczania się włosów, ale nie jestem do końca pewna czy to jego wina. Nie zauważyłam natomiast żeby włosy były jakoś specjalnie odżywione, pełne blasku i odporne na uszkodzenia jak zapewnia producent na opakowaniu, ale też nie uważam żeby to było zadaniem szamponu.

UWAGA!!!

Plusy:
- brak silikonów
- piękny zapach
- dobrze oczyszcza skórę głowy
- bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem oleju kokosowego Vatika
- wydajny (mam włosy nieco za ramiona)

Minusy:
- zbyt duży otwór w butelce przez co na początku stosowania wylewałam za dużo szamponu, teraz już nauczyłam się go odpowiednio dozować
- niewygodna, kanciasta zakrętka
- cena- ja w Naturze zapłaciłam za niego 13 zł

UWAGA!
Wiele wizażanek zarzuca producentowi wierutne kłamstwo co do braku SLS;-)
Otóż SLS to- Sodium Lauryl Sulfate- silny detergent. W składnikach szamponu na drugim miejscu jest wymieniony SLES- Sodium Laureth Sulfate- jest to łagodniejsza forma SLS.
Czyli producent miał rację.

Lubię bardzo:)

+przyjemny w stosowaniu
+zapach :)
+łagodny
+naturalny, nienafaszerowany chemią
+nie potrzebuję po nim odżywki, i tak dobrze się rozczesują
+poprawia kondycję moich włosów:)
+ładna buteleczka
+dobrze się pieni
+moje włosy go kochają :D

-trochę wodnista konsystencja przez co jest mało wydajny, ale to zdaje się przez niewielką zawartość chemii
-chyba nie poradziłby sobie z toną lakieru do włosów, jest zbyt łagodny

Być może wypróbuje jeszcze inne szampony z tej serii,a le do tego na pewno jeszcze wrócę :)

bardzo dobry

Szampon ten świetnie się sprawdził na moich długich i wymagających włosach.
Na początek chciałabym zaznaczyć, na jakiej podstawie oceniam szampony: najważniejsze dla mnie jest by szampon dobrze oczyszczał, ale przy tym nie był agresywny dla włosów- żeby ich nie wysuszał.
Nie oczekuję, że wygładzi włosy, zregeneruje je, zmieni kolor czy cokolwiek innego :) Bo nie oszukujmy się, szampon nie jest w stanie tego zrobić. Od tego mamy odzywki, maski i inne mazidła.

Dobrze zmywa silikony, oleje i masła. Mam tu na myśli: olej kokosowy, Amlę i Babydream- wszystkie razem i każdy z osobna, oraz masło shea.
Myślę, że doskonale nadaje się do kuracji oczyszczającej z silikonów.
Włosy po umyciu są świeże i puszyste ale nie puszą się, nie są wysuszone i zmaltretowane :) Jest to taka ładna, zdrowa objętość -> dodaję zdjęcie.
Nie podrażnił skóry głowy, nie wywołał łupieżu.
Bardzo dobrze się pieni, i jak na szampon ziołowy jest całkiem wydajny.
Nie mam zastrzeżeń do butelki, jak dla mnie jest wygodna i ładna.

I na koniec porównanie z innymi ziołowymi szamponami:
- jest bardziej wydajny niż szampony Barwy (tataro-chmielowy i brzozowy) i mniej plącze włosy
- ciut słabszy od Fitomedu do włosów suchych i normalnych, gorszy składowo, ale za to bardziej wydajny

Ogólnie mogę polecić, ale zamierzam wypróbować inne szampony z tej serii stąd nie wiem czy kupię ponownie.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez kilka tygodni, i ostatnio przez miesiąc

Poprawny

Szampon bardzo dobrze oczyszcza włosy, czasem mam wrażenie, że aż zbyt dobrze, ale nie wymagam odżywienia po tego typu produkcie, od tego są odżywki.
Szampon ładnie pachnie, włosy po nim są puszyste. Ma tendencję do splątywania włosów.
Ja jednak wolę jego brata, szampon pokrzywowy.

Wydaje mi się, że to najgorszy szampon Farmony

Szampon jest ostry i nieco agresywny. najgorszy spośród szamponów firmy Farmona. Jestem rozczarowana.

Szampon pieni się tak sobie, oczyszcza tak sobie. Nie byłabym zaskoczona, gdyby nic nie robił, ale on robi coś złego. Robi z włosów leżące, smętne siano:/

W dodatku drażni skórę głowy i może śmiesznie to zabrzmi, ale po umyciu włosów tym szamponem swędzi mnie skóra za uszami. Masakra, raczej go nie kupię, jestem niezadowolona.

Wszystkie pozostałe szampony tej firmy są świetne, stąd moje zaskoczenie złym działaniem brzozowego.

Używam tego produktu od: 1 mies.
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1