Inglot, Translucent Loose Powder (Transparentny puder matujacy)

Inglot, Translucent Loose Powder (Transparentny puder matujacy)

Pojemność 1,5 g

Delikatny puder o lekkiej konsystencji. Dostępny w 4 odcieniach. Puder odbija światło, wygładzając niedoskonałości cery. Bardzo drobno zmielony. Dzięki niemu cera staje się ujednolicona i promienna. Daje matowe wykończenie makijażu zarówno dziennego jak i wieczorowego. Puder można stosować wielokrotnie w ciągu dnia, bez uczucia ciężkości na twarzy. Daje efekt matowo-jedwabistego wykończenia makijażu. Do pudru dołączony jest puszek.

Krycie
lekkie
sypki
kryjące, matujące, utrwalające

Żałuje że kupiłam

Kupiłam go za namową ekspedientki w promocji. Jednak całkowicie nie spełnił moim oczekiwań, matował ale nie na długo do tego bardzo mocno wysuszal po dłuższym używaniu. Na pewno nie kupię ponownie.

Dobry puder

Używam go od pewnego czasu i jak dla mnie bardzo dobry produkt, jednak mógłby utrzymywać mat troszkę dłużej. Ten puder to pierwszy produkt tej marki który wpadł mi w ręce, jeszcze na pewno sięgnę po coś z tej marki:)
Dla mnie jego ogromnym plusem na pewno jest wydajność i ilość produktu.

Jak dla mnie puder ten pod względem działania jest idealny, ale ubolewam nad jego małym opakowaniem.

W moim codziennym makijażu dobrze utrwalający puder to absolutna podstawa i coś, bez czego cały make-up się nie odbędzie. Moją cerę aktualnie określam jako normalną, z naturalnym glow powstającym na strefie T, które w momencie, gdy nie posiadam żadnego makijażu absolutnie mi nie przeszkadza, ale raczej nie jestem fanką jego przebijania spod podkładu. Fluidy, jakie używam są raczej nawilżające, aby nie przesuszyć sobie buzi, zaś jeżeli chodzi o puder, to jestem raczej fanką satynowego matu.

Kosmetyki od marki Inglot w moim rodzinnym domu przewijały się non stop, gdyż są namiętnie stosowane przez moją mamę od wielu lat. Ja sama nie za często decyduję się na coś od tego producenta, chodź chciałabym to zmienić, bo wydaje mi się, że marka to dysponuje naprawdę ciekawymi propozycjami. Tym razem z potrzeby chwili zdecydowałam się na transparentny puder matujący. Zamówiłam go przez stronę internetową drogerii Hebe i szczerze mówiąc zamiast skupić się na gramaturze tego kosmetyku to skupiłam się na jego obiecywanych przez producenta właściwościach oraz promocyjnej cenie. Podejrzewam, że gdybym jednak chociaż zerknęła, że pojemność tego kosmetyku to zaledwie 1,5 grama, to nigdy bym się na niego nie zdecydowałam. Moim zdaniem jest to bardzo malutko, szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy idzie go dostać w nieco większym opakowaniu, ale jeżeli nie, to trochę szkoda, bo taka mała pojemność sprawdzi się raczej przy poprawkach w ciągu dnia, a nie do całego makijażu.

Puder zamknięty jest w mikroskopijnym, klasycznym słoiczku. Opakowanie jest okrągłe i bardzo proste graficznie. Wieczko jest całe czarne i jedyna informacja, jaka się na nim znajduje to logo producenta. Denko wykonane zaś zostało z przeźroczystego plastiku, przez które oczywiście możemy dostrzec nasz puder. Kosmetyk posiada biały kolor, ale na twarzy zamienia się w transparenty. Jest drobno zmielony, co bardzo lubię w tego rodzaju produktach i nie posiada żadnego zapachu.

Kosmetyk aplikowałam za pomocą dołączonego do opakowania maluńkiego, ale bardzo przyjemnego i miękkiego puszka. Aplikator dobrze sprawdza się w swojej roli, a przy okazji daje się bezproblemowo umyć za pomocą wody z mydłem czy olejkiem. Sam puder, muszę przyznać, jest naprawdę cudowny. To, jak on wygładza naszą cerę i sprawia, że wszelkie zmarszczki, pory czy linie znikają na kilka godzin to jest jakaś bajka. Jest to kosmetyk o wspaniałym działaniu wygładzającym, z którym jeszcze do tej pory się nie spotkałam. Dodatkowo bardzo przyjemnie matuje sprawiając, że skóra nie wygląda sucho, ale jednak nie wyświeca się. Taki efekt utrzymuje się przez kilka godzin i w trakcie noszenia makijażu tak przez 14 godzin, jak to w ciągu tygodnia pracującego mam w zwyczaju, musiałam z raz, tak mniej więcej w połowie dnia użyć bibułki matującej, aby zebrać nadmiar sebum i do końca dnia miałam już z tym spokój.

Moim zdaniem kosmetyk ten sam w sobie jest naprawdę świetny. Ma cudowne działanie, spełnia wszystkie obietnice producenta, naprawdę warto się nim zainteresować, bo to prawdziwa perełka. Jedyne, do czego można się tutaj przyczepić, to ta niezbyt zadowalająca wydajność. Mimo to polecam, bardzo fajny produkt.

Średniak

Kupiłam go, gdyż bardzo polecał mi go sprzedawca Inglota, miałam do niego pewnego oczekiwania. Przede wszystkim nie chciałam, aby wybielał, byłam zapewniana, że ładnie stopi się ze skórą, niestety strasznie wybiela ;/ szczególnie okolice pod oczami, próbowałam go nakładać na różne korektory, na różne sposoby i zawsze jest to samo. Mam odcień 210, więc może nie nadaje się do mojej opalonej cery, poczekam do zimy, aż opalenizna zejdzie i dam mu jeszcze jedną szansę.
Poza tym faktycznie matuje, ale niestety podkreśla suche skórki :( oraz zmarszczki mimiczne :(
Nakładając go w małej ilości nie powoduje ciężkości na twarzy, wygląda ładnie, mat jest taki aksamitny.
Utrwala też dobrze makijaż.
Opakowanie spoko, mini gąbeczka która jest dołączona do niego wylądowała w koszu :D według mnie średnio przydatna.
Bardzo mocno pyli, ale tak to już bywa z mocno zmielonymi pudrami.
hmm... sama nie wiem co do końca mam o nim myśleć, ale chyba raczej nie kupię kolejnego opakowania, bo znam inne pudry, tańsze i dające lepsze efekty w makijażu.

Średni

Moja kosmetyczka świeciła pustkami, więc korzystając z okazji postanowiłam kupić komplet kosmetyków z Inglota do makijażu. Pani w Inglocie poleciła mi m.in ten puder, wymieniając jako jego zaletę trwałość oraz stapianie się ze skórą.

1. Opakowanie - niewielki słoiczek, na pierwszy rzut oka może się wydawać że pudru jest sporo, jednak zaraz po otwarciu okazało się że dołączona jest gąbeczka /puszek (nieporęczna z resztą) która zajmuje znaczną część słoiczka.
2. Wydostawanie produktu - mega oporne, na wierzchu słoiczka są dziurki przez które wydostaje się puder, zdrowo się musiałam nastukać tym pudrem aby wydostać odpowiednią ilość.
3. Wydajność - tutaj jet ok, wystarczy niewielka ilość pudru na pokrycie twarzy.
4. Działanie - ładnie stapia się ze skórą, jednak o ile na początku puder wygląda fajnie, to po dość krótkim czasie moja cera zaczęła się błyszczeć, zwłaszcza na nosie. Zaskoczyło mnie to, ponieważ nie mam typowo tłustej cery, a producent określił produkt jako MATUJĄCY, także w moim przypadku powinien naprawdę matować.

Sama nie wiem co mam o nim myśleć, nie jest zły jednak w tej cenie naprawdę spodziewałam się czegoś lepszego. Dodatkowo myślałam, że skoro używam zarówno podkładu jak i pudru z tej samej serii to te kosmetyki będą lepiej ze sobą współpracować.

Hit dla tłustej skóry!

Zgadzam się z Catree - częś dziewczyn recenzuje inny puder -3S (Sport Stage Studio) to zupełnie inne produkty - 3S nie zawierają krzemionki, która jest tutaj głównym składnikiem.
To najbardziej matujący puder jaki mialam! Bez poprawek wytrzymuje 7 godzin, co przy mojej tłustej skórze latem i upałach 28-30 st cud. Zwykle świecę się po 2-3 godzinach.
Puder jest bardzo drobno zmielony, nie bieli i świetnie matuje, przez zawartość krzemionki świetnie odbija światło i niweluje drobne zmarszczki i niedoskonałości.
Świetnie współpracuje z korektorem pod oczy Inglota (tak to prawda) nie lubi się za to z ich fixerem - skóra o 2 godziny szybciej się świeci, w przypadku pudru 3S - fixer wydłuża jego trwałość.
Mat jest tak wyraźny, że zaczęłam używać rozświetlacza!
Niestety na też wady - nałożenie pudru (pędzel kabuki) można odczuć - przypomina mi to lekki powiew wiatru na plaży, gdy czujemy drobinki piasku na plaży. To uczucie bardzo szybko mija, podobne odczucie, gdy wpadnie do oczu w większej ilości.
Uwaga: nie nadaje się dla cery suchej!

Ideał

Na początku mała uwaga - część dziewczyn recenzuje tu inny puder niż w opisie, gdyż na zdjęciu błędnie widać Matujący Puder Sypki Stage Sport Studio 2.5 g (odcienie 31-33), a recenzowany produkt to Transparentny Puder Matujący 1.5 g (odcienie 210-218).

Używam tego pudru od kilku lat i nie zamienię na żaden inny (odcień 210). Puder ma aksamitne wykończenie, jest trwały i bardzo wydajny. Lubię go za to, że praktycznie go nie widać, twarz wygląda naturalnie, a jednocześnie jest zmatowiona. Pudełeczko z gąbeczką jest małe i poręczne, można je wszędzie zabrać bez obawy, że coś się rozsypie.

Mocne 3 - bo są lepsze i delikatniejsze dla skóry MATY

Puder mam już dość długo i nie wiem czy wykorzystam go do końca, bo mam bardzo mieszane uczucia co do jego działania.

Z jednej strony dobrze matuje, ale nawet przy mojej skłonnej do przetłuszczania i świecenia się skórze - po jakimś czasie powoduje suchość skóry w miejscach gdzie jest mocniej przypudrowana dlatego ostatnio przestałam go używać i przerzuciłam się na pudry mineralne, które równie dobrze matują, a są o wiele delikatniejsze i zdrowsze dla mojej cery.

Kolor pudru jest OK - dobrze dopasowuje się do mojej karnacji, jednak czasem podkreśla suche skórki czy zmarszczki mimiczne lub pory.

Przed zakupem warto przetestować na własnej cerze, aby sprawdzić czy daje właściwy efekt i czy - tak jak w moim przypadku - nie powoduje suchej, ściągniętej skóry.

Średni

Kupując go miałam ogromne oczekiwania, niestety okazał się bardzo przeciętny. Pod oczami nie wyglądał dobrze na każdym korektorze, a lubię używac kilku na zmianę. Nie wyglądał źle na innych partiach twarzy, ale jednak mam w swojej kosmetyczce lepsze i tańsze pudry . Jak dla mnie bardzo przeciętny.

Całkiem calkiem

Nie jest to najlepszy puder, ale najgorszy też nie.
+Ładnie matuje, nie jest to płaski mat
+Skóra jest po nim aksamitna
+Utrwala makijaż

-Lubi podkreślać suche skórki
-Cena
-Nie utrzymuje się zbyt długo

Ujdzie

Puder średnio się sprawdził. Plusem jest to, że skóra jest po nim aksamitna, nie robi ciastka, ładnie współpracuje z innymi kosmetykami, matuje całkiem fajnie, nie widać go na skórze. Niestety, słabe opakowanie, cena do jakości średnio, świecę się po nim całkiem szybko, nie utrwala specjalnie makijażu i okropnie podkreśla suche skórki. Wydajność taka sobie.

Wspaniały

Co tu dużo mówić, puder marki Inglot to dla mnie miłe zaskoczenie. Dobry stosunek jakości do ceny, przynajmniej w moim przypadku.

Świetnie utrwala makijaż, sprawdza się podczas intensywnego dnia pracy. (Naprawdę mało kiedy muszę dokonać jakichś minimalnych poprawek.)

Warto go kupić, to niska cena za świeży wygląd.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 2 duże i 1 małe