Miss Sporty, So Matte Perfect Stay Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Miss Sporty, So Matte Perfect Stay Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Przeznaczony dla cery tłustej i normalnej.
Pomaga kontrolować błyszczenie się skóry i zapewnia naturalne, delikatne wykończenie makijażu przez cały dzień.

Skład: Aqua/Water/Eau, Dicaprylyl Ether, Talc, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Isostearic Acid,Aluminum Starch Octenylsuccinate, Magnesium Aluminum Silicate, Polysorbate 60, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Kaolin, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Caprylyl Glycol, Galactoarabinan, Disodium Edta, Pentylene Glycol, Sorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Saccharomyces/ Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/ Magnesium Ferment, Saccharomyces/Manganese Ferment, Saccharomyces/Potassium Ferment, Propylene Glycol, Chlorphenesin, [May Contain/Peut Contenir/+/-:Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]. (08.01.2012)

Cena: ok. 12zł / 30ml
/m/

MASAKRA

Minusy:
- zostawia smugi
- strasznie ciężko się rozprowadza
- efekt maski
- podkreśla suche skórki
- utrzymuje się max 1-2h
- ciemnieje na twarzy

Plusy:
+ dostępność
+ faktycznie mocno matuje, nie potrzeba pudru
+ cena

Podsumowując, najgorszy podkład jaki miałam.. Nie mogę się doczekać aż go skończę!

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

MASKA!

Tak jak wyżej:
- maska na twarzy
- cieżko sie rozprowadza
- podkreśla suche skórki
-matowi skóre tłustą na poł godziny...

+ cena
+kryje dosyć dobrze

Ogólnie nie polecam.

Używam tego produktu od: mam go od dawna ale nie używam go za dużo. Ewentualnie miejscowo jako korektor.
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Średniak.

Z jednej strony najchętniej nie rozstawałabym się z tym podkładem, z drugiej - najchętniej go wyrzuciła do śmietnika. A mimo to po ponad roku do niego wróciłam. Właściwie to ze względu na promocję -49% na podkłady w Rossmannie i na jego kolor. Podkładem, który używam na co dzień, jest Pierre Rene Skin Balance, no 20, Champagne, jest on niestety ciut za ciemny dla mnie - zbyt beżowy. Moja cera jest bardzo jasna, ale żółtawa, dlatego przypomniałam sobie o tym podkładzie od Miss Sporty, którego tony zdecydowanie wpadają w żółć. Mam odcień 01 Ivory (nowszą wersję z minerałami, witaminą E i gwarancją matu przez 12h) i mimo wszystko okazał się dla mnie o ton za ciemny, chyba zbledłam przez ostatnie 1,5 roku. :) Ale do rzeczy.

+ Cena
+ Dostępność
+ Mat!!! - Płaski mat, jedyny podkład, który nie wymaga pudrowania. (Ja go jednak pudruję białym pudrem od Essence, bo staram się go rozjaśnić)
+ Wyrównuje koloryt i pokrywa zaczerwienienia
+ Nie robi krzywdy cerze
+ Wydajność (przy umiejętnym wyciskaniu podkładu z tubki)

+/- Opakowanie - poręczne, niewielkie, lekkie, ale wylatuje zbyt dużo podkładu i nie widać, ile jeszcze zostało
+/- Trwałość - Mat jest cudowny, ale na pewno nie wytrzymuje 12h, do tego sam podkład dość dziwnie się ściera
+/- Kolor 01 mógłby być trochę jaśniejszy

- Podkreśla suche skórki
- Słabo kryje
- Dziwna, wodnista konsystencja, która momentalnie zastyga i naprawdę potrzeba wprawy lub sposobu na to, by dokładnie go rozprowadzić, nie zostawić smug i nie zrobić efektu maski
- Zapach
-CIEMNIEJE!!! (Ale nie u każdego będzie się tak zachowywał zapewne)

Podsumowując, podkład ma pół na pół wad i zalet. Warto go przetestować, tym bardziej że cena jest niska. Jeszcze nie wiem, jak go spożytkuję - być może dodawać będę odrobinkę kremu i stosować bardziej jako krem BB.

Używam tego produktu od: 2 lat.
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam drugie.

Dla kogoś kto nie używa podkładu często jak ja, bardzo dobry

Jak dla mnie naprawdę dobry.
mimo wad:
-rzadki
-zostawia smugi
-nie matuje za cały dzień

jestem zadowolona, bo:
-CENA
-nie niszczy cery
-kolory są jasne, nie miałam problemu ze znalezieniem swojego
-dostępność

beznadziejny

miałam goze względu na kolor który pasował do mojej twarzy ale jeśli chodzi o jego właściwości jestem zawiedziona

+jasne kolory

-całkiem wydajny-niestety

Jeżeli chodzi o konsystencję:
-lejąca się

Jeżeli chodzi o nakładanie:
-bardzo się rozmazuje, zostawia smugi

Jeżeli chodzi o twarz po użyciu:
-nos wygląda okropnie, efekt matowej twarzy jest przez pierwszą godzinę? potem się zmywa, rozmywa, "zlepia" w żółte plamy

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

koszmar

zgadzam się z tą z was,któa napisała,że ten produkt daje efekt starej pudernicy. u mnie było tak samo. masakrycznie sie rozprowadzał, zostawiał smugi, szybko zastygał, wysuszał cere, dawał płaski mat ale na krótko i okropnie sie ważył. jedyny plus to cena. nie polecam i nigdy więcej sie nie skusze.

Używam tego produktu od: 2 m-cy

Efekt starej pudernicy

Capnęłam go na szybko w sklepie, bo szukałam czegoś, co by miało kolor zbliżony do bourjois healthy mix (light vanilla) i ten był jasno żółty, a nie świńsko różowy jak inne.
Ale to tyle dobrego...

Nie ważne, jak go nałożę, to wygladam, jakbym nałożyła tonę pudru, pojawiają się jakieś suche miejsca; podkład brzydko się osadza w porach (mimo, że moje pory w cale rozszerzone nie są...). Ciężko go rozporowadzić, robi smugi; doklepywanie kolejnych warstw tylko pogarsza sytuację. Próbowałam rękoma i pędzlami. Mieszałam z kremem (mazał się i nie krył), z żelem hialuronowym (wiórkował się na twarzy, ale to wina żelu). Dziś miałam kolejne podejście - na mokrą twarz (zwilzona hydrolatem). Jest odrobię lepiej, ale nadal wyglądam fatalnie.

Krycie ma dosyć słabe. Próbowałam go doklepywać warstwa po warstwie pod oczy i nie zrobił za wiele.

Nigdy nie używałam tak złego podkładu. Mam cerę mieszaną i myślałam, że taki matujący się sprawdzi, a używając go wyglądam jak posiadaczka cery suchej i odwodnionej.

Będę jeszcze próbowała go mieszać z olejkiem; może też nabędę jakąś gąbeczkę i nią spróbuję go nakładać.
Nie lubię wyrzucać niezużytych kosmetyków, więc będę jeszcze kombinować. Ewentualnie może się sprawdzi do mieszania z innymi podkładami... No ale nie o to tu przecież chodzi.

Na razie bardzo serdecznie nie polecam.

Używam tego produktu od: tydzień i tydzieć za dużo
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

fajny ale ma jedną wadę ;)

Padklad fajny kryje średnio ale mi to wystarcza w razie czego korektor w pogotowiu ;) matuje nawet cały dzień w ogóle nie muszę uloprawiac tego pudrem Pięknie wyrównuje koloryt skóry Na mojej cerze utrzymuje się dość długo czasem poprawiam ale tylko nos:/ na skórze wygląda bardzo naturalnie i nie widać go na skórze jeżeli nałożył się odpowiednią ilość i odpowiednio rozprowadzi nie pozostawia efektu maski ma jedną wadę szybko schnie przez co pozostawia smugi jak się szybko rozprowadzi to jest wszystko pięknie i najbardziej lepiej się do nakłada palcami :) nie zauważyłam by podkreślał suchych skórek ogólnie jestem pozytywnie nastawiona do tego produktu

Dawno dawno temu... :)

Pamiętam szkolne czasy, kiedy stać mnie było tylko na Miss Sporty i wydawało mi się, że nie ma nic lepszego na świecie niż ten podkład :)
Mam do niego duży sentyment, bo używałam go wiele lat, był naprawdę kiepski, ale to nie zmienia faktu, że dla młodych dziewczyn, bawiących się dopiero w makijaż jest w sam raz.

Plusy:
Po nałożeniu wyrównuje koloryt cery i poprawia jej wygląd.
Jest zaskakująco tani. Parę lat temu był jeszcze tańszy, co jest idealnym rozwiązaniem dla młodych dziewczyn z marnym kieszonkowym :)
Wygodne opakowanie, z plastiku, które można przeciąć i uzyskać ostatnią kropelkę.

Minusy:
Jest bardzo nietrwały.
Szybko się ściera i znika z twarzy.
Nie matuje,a na pewno nie matuje młodej, problemowej cery.
Tworzy efekt maski.
Nie zwęża porów, a wręcz je uwidacznia.

Ogólnie rzecz biorąc bardzo kiepski kosmetyk, ale czego oczekiwać w takiej cenie?

Używam tego produktu od: Nie używam, ale używałam wiele lat temu
Ilość zużytych opakowań: Oj, na pewno dużo :)

Coś dla nastolatek!

Powiem tak - nie jest to podkład z wysokiej półki, ale dla nastolatek jest w sam raz. Mam czasami problemy z tłustą cerą - dlatego głównie kupiłam matte. Jest naprawdę nieźle, widać różnicę między matte a np. clear (też z Miss Sporty). Kolor najjaśniejszy sprawdza się w stu procentach. Niestety, podkład nie jest zbyt trwały. Po godzinie-dwóch najchętniej nałożyłabym go od nowa, co nie jest możliwe w szkole...

PLUSY:
-cena, o tak!
-wydajność
-nie utlenia się (nie ciemnieje, przynajmniej 001)
-dostępność

WADY:
-niezbyt trwały
-ten mat nie jest czymś zaskakującym
-ogólnie: nie porywa:p

Używam tego produktu od: Nie pamiętam

Dobry, ale... z innym

Kupiłam go na promocji, za grosze, grosze.
I... nie zawiodłam się. Czytałam o nim średnie rzeczy, raczej złe, ale jest niezły. Porównywała bym do Astor Perfect stay Oxygen fresh... i to z nim właśnie go używam. Pół na pół - Astor i ten jako dwa moje ulubione podkłady. Ich połączenie jest świetne.

Plusy: -super cena
-dosc wydajny
-nie pozostawia "lepkości", wydaje się lekki, ale kryje
-fajny kolor, ja akurat się wpasowałam, chociaż szkoda że są tylko 3
-wytrzymały

Minusy:-stosuję go z innym, sam nie daje aż takich efektów, jeśli chcemy makijaż "wieczorowy"
-bez kropli innego podkładu ciężko się rozprowadza
-zawsze stosuje puder, bo nos sie świeci

Ale ogólnie polecam, niejeden droższy przetestowany jest gorszy od tego. :)
Ogółem zagości u mnie na dłużej, tym bardziej że nie mam aż tak trądzikowatej skóry, choc jest tłusta.