Alpecin, Doppel Effekt (Szampon przeciwłupieżowy)

Alpecin, Doppel Effekt (Szampon przeciwłupieżowy)

Alpecin Doppel-Effekt szampon uwalnia nie tylko z łupieżu, lecz także chroni korzenie włosów poprzez kompleks kofeiny przed negatywnym wpływem testosteronu. W krótkim czasie (120 sekund) kompleks kofeiny dociera wzdłuż trzonu włosa bezpośrednio do mieszka włosowego, żeby stworzyć tam 24-godzinny magazyn substancji czynnych. Udowadnia to badanie w klinice uniwersyteckiej Berlin (Charité).Ta kombinacja używana była dotychczas wyłącznie w produktach aptecznych jako dermatologiczne rozwiązanie przeciwłupieżowe. Umożliwia ona dokładne i łagodne mikro-złuszczanie i łagodzi swędzenie skóry głowy.
Uwalniając skórę głowy z łupieżu przygotowuje się drogę dla kompleksu-kofeiny. Alpecin Doppel-Effekt szampon zawiera wysoko dozowaną kofeinę, która już w czasie mycia włosów wnika aż do korzeni włosów. Jej obecność wykazywalna jest już po 120 sekundach. W korzeniu włosa substancje czynne tworzą 24-godzinny magazyn i chronią korzenie włosów przed przedwczesnym uśpieniem.

wzmacniające, łagodzące, przeciwłupieżowe, oczyszczające
zapachowa
Skóra głowy
problemowa
do włosów z łupieżem

Działa!

Bardzo dobry produkt zwłaszcza przy łysieniu androgenowym u kobiet i mężczyzn. Kofeina blokuje DHT hormon , w który zamienia się testosteron i przez, który włosy wypadają a cebulki z czasem zanikają. Jeżeli podejrzewacie u siebie tego typu wypadanie włosów warto zaopatrzyć się w ten szampon. Jeżeli chcecie tylko oczyścić skore głowy - alpecin świetnie pilinguje - warto użyć go np raz w tygodniu by oczyścić skore głowy z martwego naskórka i łoju, który może zatykać ujścia mieszków włosowych i również przyczyniać się do wypadania.

Polecam myć tym szamponem tylko skore głowy, zostawiać na około 3 minuty i spłukać. Resztę włosów myć innym szamponem lub samą odzywką

Cudo.

Od pewnego czasu wypadaly mi wlosy i to w bardzo duzej ilosci, szukalam jakiegos szymponu zeby mi pomogl i oto on.

Plusy:
+ dziala ( wypadanie wlosow)
+ niweluje lupiez
+ ladnie pachnie
+ oczyszcza skore glowy ( co czuc delikatnym mrowieniem)
+ fajna przezroczysta butelka
+ po mnim moje poldlugie wlosy sa dluzej swieze ( + 1 dzien)
+ wydajny

Minusy:
- nie jest on najtanszy (kosztuje w DM ok 5-6 €)
- trzeba uzywac odzywki do wlosow gdyz troche wysusza wlosy

Jak dla mnie moj HIT :)

Pomaga, ale na krótko

Mój ojciec ma duży problem z łupieżem, nie pomagały mu nawet szampony za 50zł, czy inne "Nizorale" ;)
Byłam zachwycona innym szamponem tej samej firmy, więc poleciłam mu to "cudo".
Całe szczęście, że ma krótkie włosy, bo z moich ten szampon robi siano. Dosłownie moje włosy do ramion po umyciu tym szamponem zamieniają się w coś, co przypomina kulkę z filcu ;)
Dla mnie to jest główna wada, bo bez odżywki się nie obędzie, a przy przetłuszczających się włosach ciężko dobrać jakąkolwiek żeby nie obciążała włosów.
Dla mojego ojca - stwierdził, że przyniosła mu ulgę. Po ok. 2 tygodniach stosowania szamponu łupież zniknął niemal całkowicie. Podkreślam że nie udało się to do tej pory żadnemu kosmetykowi przeciwłupieżowemu... Ale... po skończeniu butelki powrócił do innego szamponu (także przeciwłupieżowego) i łupież powrócił ;)
Cóż, wychodzi na to że trzeba być mu wiernym... Ale nie każdy jest skłonny wydać 40zł na szampon do włosów ;)

Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1, ale nie wiem czy ostatnie