Fitomed, Mydlnica Lekarska, Łagodny żel ziołowy do mycia twarzy do cery tłustej (nowa wersja)

Żel wytwarza łagodną, swoistą dla mydlnicy lekarskiej pianę. Żel oczyszcza skórę, lekko ściąga rozszerzone pory, zapobiega zbyt szybkiemu przetłuszczaniu się skory. Zawiera wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, liścia szałwii, liścia melisy, liścia oczaru wirginijskiego, koszyczka nagietka.

Fitomed - płyn do mycia twarzy

Zaczęłam używać tego żelu - właśnie dzięki recenzjom KWC. Może inaczej był to przyczynek. Poszukałam w internecie opinie kilku blogerek i stwierdziłam, że warto spróbować.
Żel delikatnie myje moją twarz, każdego wieczoru. Ładnie się pieni. Cera jest oczyszczona, nie ściąga się. Nie zaobserwowałam podrażnień.

Naturalny

Produkt ma bardzo dobry skład. Dokładnie oczyszcza. Jest mimo to delikatny, nie zostawia uczucia ściągnięcia, nie wysusza. Bardzo wydajny, bo wystarcza mi na kilka miesięcy. Cena niska. Nie wszędzie można go dostać, raczej w sklepach z kosmetykami naturalnymi lub w niektórych aptekach.

Świetny

- bardzo dobrze oczyszcza skórę
- nie powoduje zaczerwienienia, szczypania
- duża wydajność produktu
- zmywa wodoodporny makijaż
- niska cena, bardzo dobry skład

Strzał w dziesiątkę

Kochane jak same widzicie produkt jest również polecany przez lekarzy dermatologów, ja stanowczo mogę stwierdzić, że jest to bardzo dobry produkt dla cery tłustej jak i mieszanej. W ostatnim czasie moja skóra wariuje. Raz wygląda dobrze i nie znajdę na niej żadnego wyprysku, a raz mam wysyp niedoskonałości na całej twarzy i leczę to dobre dwa miesiące. Od kiedy wybrałam właśnie ten produkt do oczyszczania mojej skóry zauważyłam, że stan cery się poprawił, wysypy pojawiają się rzadziej niż wcześniej, a jak coś się pojawi to nie mogę narzekać bo szybko się goi. Konsystencja bardzo przyjemna, średnio gęsta, mała ilość wystarczy by oczyścić całą skórę twarzy. Produkt jest na tyle delikatny, że nie podrażnia również mojej okolicy oczu. Od kiedy używam tego żelu moje pory delikatnie się zmniejszyły. Cera nie przetłuszcza się tak jak wcześniej i makijaż wygląda na niej o niebo lepiej. Każdego dnia widzę, że wybór tego produktu był strzałem w dziesiątkę, a moja cera nabiera naturalnego lasku, jest zawsze dokładnie oczyszczona i jeszcze lepiej wygląda na niej makijaż.

Dotychczas najlepszy

Dotychczas najlepszy produkt do oczyszczania twarzy, jaki próbowałam. Świetnie spełnia swoje zadanie - dobrze oczyszcza, pozostawia twarz odświeżoną (nadaje się nawet do zmywania lekkiego makijażu). Po zastosowaniu skóra nie jest wysuszona ani za bardzo ściągnięta. Idealny do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej. Nie zauważyłam żadnego negatywnego działania na skórę, nie szczypie w oczy.

Nie polubiłam

Nie polecam. Kosmetyki fitomedu do mnie nie przemawiają i każdy okazał się bublem, mimo że niby taki naturalny, taki apteczny, taki domowy.
Żel nie domywał twarzy, słabo się pienił, ściągał skórę twarzy. Na plus, że nie przesuszał, ale i tak uczucie ściągniecia go dyskwalifikuje.
Używanie go nie sprawiało mi przyjemności.

Bardzo dobry żel do oczyszczania twarzy. Bardzo lekka konsystencja, naturalny skład, oczyszcza i pozostawia naturalny balans skóry. Nawet jedyny minus, którym było zbyt duże zużycie produktu znika przy tak niskiej cenie. Opakowanie XL jest bardzo wygodne oraz poręczne. Idealny na lato kiedy nie chcę aby moja cera była zbyt obciążona.

HIT!!!!!!!

Mój niezbędnik! Mam cerę mieszaną i używam go codziennie dwa razy dziennie. Rano doskonale oczyszcza twarz po nocy i daje uczucie świeżości, wieczorem świetnie zmywa makijaż i przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Dodatkowo jest to produkt polski, z naturalnych składników o ładnym ziołowym zapachu. Moj zdecydowany ulubieniec!

Rewelacja!!!

Żel do twarzy mieści się w niewielkiej, brązowej buteleczce zamykanej na KLIK. Ma gęstą konsystecję i mocno pachnie ziołami. Jestem pod wrażeniem jego niesamowitej wydajności - bardzo intensywnie się pieni, dlatego wystarczy zaledwie kropelka, by oczyścić całą twarz z brudu i tłuszczu. Żel doskonale radzi sobie z resztkami makijażu. Domywa skórę, jednocześnie nie przesuszając jej. Jest dość delikatny, ale skuteczny. Dzięki niemu moja cera rozjaśniła się i jest bardziej matowa. Czasami czuję lekkie napięcie skóry przed nałożeniem kremu, ale właśnie takie działanie ma ten produkt. Ma zwężać pory.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Dobry żel, który dobrze oczyszcza.

Żel ten dobrze oczyszcza skórę i przygotowuje ją do dalszej pielęgnacji. Lekko ściąga i nie podrażnia. Należy uważać, by nie dostał się do oczu, gdyż może powodować nieprzyjemne pieczenie.

Mydlnica Lekarska, Łagodny żel ziołowy do mycia twarzy do cery tłustej

Żel lekko się pieni i bardzo dobrze zmywa zanieczyszczenia z twarzy. Radzi sobie nawet z tuszem do rzęs. Niestety trochę przesusza skórę. Przy mojej cerze odpowiednie okazało się stosowanie raz dziennie.
Jedno opakowanie starcza bez problemu na około 4 miesiące przy stosowaniu rano i wieczorem.
Plus za ekstrakty roślinne na początku składu.
Minus za SLS i PEG w składzie produktu.

Świetny!!!

Tego żelu lubię używać w upalne dni, gdyż świetnie odświeża lub gdy moja cera ma gorszy okres. Zel ten świetnie oczyszcza, zmywa wszystko dokładnie. Jak dostanie się do oczu to nie szczypie. Jest łagodny - nie wysusza i nie podrażnia. Pachnie ladnie - ziołowo. Cena to około 10 zł u mnie w zielarni - tu zawsze jest dostępny. Polecam, lepszy od Vichy, La Roche Posay, a nawet Avene, a ile razy tańszy, a w dodatku jest to produkt polski, który jakością bije na głowę produkty zagranicznych marek.