L'Oreal Paris, Matte Morphose [Magique] (Puder w musie)

L'Oreal Paris, Matte Morphose [Magique] (Puder w musie)

Puder w formie musu w słoiczku wygładzający i doskonale ukrywający wszelkie niedoskonałości. Matuje na 12 godzin jak zapewnia producent. Udoskonalony najnowsza formułą `Matite Lumineuse` która sprawia iż cera staje się świeża i promienna.
Produkt posiada wiele odcieni:
230 Miel Doré
240 Sable
310 Ambre.

Najlepszy!

Mam bardzo suchą skóre. Ten podkład idealnie wyrównuje kolory, matuje i delikanie kryje (nie mam problemów ze skórą wiec to nie jest dla mnie piorytet).

Nie ma uczucia maski.

No i wytrzymuje cały dzień (napewno podnad 12h)

Bardzo wydajny. Jedno opakowanie wystarcza na pół roku.

Mój kolor to 115. Idealny dla bladych.

Używam tego produktu od: od kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 4 i kolejne w trakcie

Mój ulubieniec

Bardzo długo szukałam odpowiedniego podkładu do mojej cery: widoczne wypryski, przebarwienia, przetłuszczająca się cera. Trafiłam na podkład przypadkiem, w miejskim sklepiku za 45 zł. Kupiłam, żeby spróbować i okazał się świetny :) daje radę w ekstremalnych warunkach, u mnie długo się trzyma, jeden słoiczek starcza na ok. 2 miesiące.

Trudno dostępny, wycofali go w moim mieście, teraz kupuję na allegro, z przesyłką za 30 zł, więc taniej niż stacjonarnie :)

Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 8 opakowań

Zastanawiam się nad kupnem czwartego opakowania i chyba się skuszę. :)

Podkład o konsystencji lekkiego musu, świetnie rozprowadza się na twarzy opuszkami palców. Ja używam najjaśniejszego z tej serii odcienia 110, gdyż mam naprawdę jasną cerę, ponadto mieszaną i dla mnie jest on idealny.

+ wygodny słoiczek, umożliwiający wykorzystanie kosmetyku do końca
+ bardzo wydajny, trzeciego opakowania używam od przeszło dwóch miesięcy, a nadal mam go mniej więcej połowę :P
+ duża gama kolorów podkładu
+ dobre krycie cery nawet z drobnymi niedoskonałościami
+ brak efektu maski, uczucie lekkości na twarzy

- niestety jest słabo dostępny na rynku, ja zamawiam go przez internet
- trwałość - u mnie utrzymuje sie kilka godzin, przy wieczornym wyjściu koniecznie muszę nanosić poprawki

Używam tego produktu od: Półtora roku.
Ilość zużytych opakowań: W trakcie trzeciego opakowania.

Przyjemniaczek :)

Kiedys juz dodawalam recenzje tego produktu,jednak z niewiadomych mi przyczyn zostala ona usunieta.Od tamtego momentu minely ok 4 lata i jakos przypomnialo mi sie o nim i zatesknilam.Tak naprawdeh juz zupelnie nie pamietalam jaki byl ten podklad:) Teraz wiem ze bardzo dobry.Polecam go przedewszystkim dla osob z cera tlusta.Mam go w lekko za ciemnym kolorze,jednak co mnie bardzo zdziwilo nie ciemnieje jeszcze bardziej i wyglada calkiem naturalnie.Ladnie wtapia sie w skore i pozostaje praktycznie niewidoczny.Produkt niezbyt dobrze kryje,ale jesli najpierw uzyje lekkiego korektora na moje niedoskonalosci,to krycie jest wystarczajace.Podklad super matuje.Trzyma skore w ryzach naprawde przez caly dzionek.Nie podkresla suchych skorek.Po jego aplikacji nie potrzebuje juz pudru na wierzch,Uwielbiam konsystencje tego podkladu,jest leciutka jak mgielka,nigdy z czyms takim sie nie spotkalam.Mimo dosc malej pojemnosci podklad jest niezwykle wydajny.Polecam z calego serca!

Używam tego produktu od: znam od kilku lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

NAJLEPSZY!

Od dłuższego czasu poszukiwałam idealnego podkładu do mojej cery (raczej sucha, nadrważliwa, poddatna na alergie), na ten trafiłam zupełnie przypadkowo i to przez niewysoką cenę (23zł). Jest bardzo wydajny pomimo małego opakowania, nie podkreśla wysuszonych skorek (co było dotąd moim utrapieniem), dobrze matuje i rozprowadza się dokładnie. Nie zostają żadne mazy, brak efektu maski, jest praktycznie niewidoczny, mam najjaśniejszy odcień. Polecam serdecznie, mam nadzieję, że będzie w sprzedaży jak najdłuzej bo jest to z pewnością mój nr 1!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Świetny

Kupiłam ten puder zachęcona pochwałami koleżanki, posiadam odcień 115 Ivoire Doré

PLUSY:
-przyjemna, lekka konsystencja
-dobrze kryje i pozostyawia miłą w dotyku matową cerę
-dobrze sie rozprowadza- nie roluje się, nie spływa, nie obciąża i nie zapycha
-niema zbyt intensywnego zapachu

MINUSY:
-cena mogłaby być znacznie niższa ( kupiłam go za 39,99zł)
-słoiczek mógłby posiadać większa pojemność

Ilość zużytych opakowań: 2 słoiczki

Ma swoje plusy i minusy, ale...ogólnie jest dobry :)

+ matuje
+ świetnie się rozprowadza
+ wygodny słoiczek
+ nie najgorszy wybór odcieni
+ brak uciążliwego zapachu, zapach jest ok
+ daje przyjemne uczucie gładkiej, aksamitnej cery
+ całkiem dobrze kryje

- cena! za 50 zł w drogerii nie kupię ;) cena w internecie jest spoko.
- trzeba trochę się "wczuć" jeśli chodzi o nakładanie tego podkładu, nie od razu wychodzi ładnie i jednolicie, na początku miałam problem z zaciekami
- pojemność, za mało go...

Ogólnie dobry podkład, można śmiało polecać. Spełnia swoje zadanie - bardzo dobrze matuje na cały dzień, sporadycznie potrzebna jest drobna poprawka.

Co do krycia: drobnostki z pewnością się chowają, drobne zmarszczki gdzieś giną, lekkie sińce pod oczami również. Na większe "niespodzianki" koniecznie należy użyć korektora, nawet większa warstwa tego podkładu skutecznie ich nie ukryje.

Oceniam odcień 140 Beige Naturel, który jest troszkę za ciemny jak dla mnie, ale po zastosowaniu transparentnego pudru wygląda dobrze, więc na pewno go wykorzystam, kolejny słoiczek będzie jaśniejszy :) Dodam, że puder w słoiczku wydaje się być dużo ciemniejszy niż po nałożeniu na twarz.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 słoiczka

naturalny, ale ulepszony wygląd

Kupiłam ten podkład jak dotąd 2 razy - kiedyś za ponad 50 zł, a jakieś 2 lata potem za 26 zł (przecena w drogerii - prawdopodobnie podkład był wycofywany).
ODCIEŃ
Oceniam odcień 115 Golden Ivory - najjaśniejszy z dostępnych w drogerii. W opakowaniu wyglądał na dość ciemny, ale w rzeczywistości ładnie stapia się ze skórą (mam bardzo bladą karnację). Ten odcień jak dla mnie jest neutralny i raczej powinien pasować bladolicym, na mojej skórze jaśnieje podczas aplikacji i nie ciemnieje w ciągu dnia.
KONSYSTENCJA I APLIKACJA
Bardzo przyjemny lekki mus, łatwy do rozsmarowania, nie ma żadnych smug, podkład jakby sam się rozprowadza i doskonale stapia się ze skórą. Nakładam go palcami.
KRYCIE
Kosmetyk jak dla mnie kryje wystarczająco małe zaczerwienienia, ukrywa niewielkie piegi czy przebarwienia posłoneczne i podkrążone oczy. Ja nie mam zbyt dużych problemów skórnych, ale dla kogoś z takimi problemami krycie raczej będzie za małe. Natomiast niewątpliwą zaletą Matte Morphose jest naturalny wygląd skóry i ujednolicenie jej kolorytu.
WYDAJNOŚĆ
Produkt ma tylko 20 ml, ale naprawdę mała ilość wystarcza na 1 makijaż - w moim przypadku odrobina kosmetyku na czubku palca (używam podkładu na całą twarz). Wobec tego te 20 ml wystarcza mi przeważnie na ponad 3 miesiące używania.
TRWAŁOŚĆ
Podkład jest dość trwały, trzyma się w dobrym stanie lekko przypudrowany jakieś 8-9 godzin, potem się trochę ściera, ale wystarczy mi użyć nieco korektora w płynie (np. korektora BB Eveline) i do wieczora jest ok.
OBIETNICE PRODUCENTA
Wg mnie Matte Morphose spełnia obietnice producenta, bo matuje, wygładza drobne zmarszczki (u mnie są takie pod oczami), zmniejsza widoczność porów. Cera jest faktycznie matowa i promienna przez 12 h (ale z małymi poprawkami - użycie małej ilości pudru po aplikacji podkładu i ewentualnie użycie korektora w ciągu dnia na ubytki).
OPAKOWANIE-SZKLANY SŁOICZEK
Samo w sobie jest ładne, dość eleganckie, ale za to niezbyt higieniczne, gdyż podkład nabiera się palcami ze słoiczka, a poza tym przy końcówce kosmetyku trudno go wybrać z kącików słoiczka i załamań pod pokrywką. Natomiast zaletą jest to, że widać, ile podkładu zostało w środku.
INNE CECHY:
- kosmetyk jest lekki,
- brak drażniącego zapachu, właściwie jest niewyczuwalny,
- otrzymujemy naturalny, ale na pewno lepszy wygląd,
- nie gromadzi się w porach czy niewielkich zmarszczkach mimicznych,
- nie tworzy suchych skórek (ale ja nie mam w ogóle tego problemu),
- normalna cena jest dość wysoka, ale można go znaleźć na wyprzedaży w drogeriach.
Reasumując - to bardzo dobry podkład dla cery normalnej/mieszanej bez większych problemów. Jeśli będę miała okazję go kupić w obniżonej cenie, to na pewno skorzystam.
Używam tego produktu od: ponad 2 lat

Świetny mat, naturalny efekt

Wciąż szukam idealnego podkładu matującego. Mam cerę mieszaną; w strefie T góra po 30 minutach od nałożenia czegokolwiek przeokropnie się świeci... Podkład Matte Morphose jest na razie zdecydowanie najlepszym z jakim miałam kiedykolwiek do czynienia.
Zacznę od minusów:
- mała pojemność, ale dość wydajny, bo niewiele wystarczy by pokryć twarz
- bez bazy nie matuje tak dobrze jak z bazą, naprawdę wg mnie to ogromna różnica- bez bazy mat góra 2h, z bazą kilka dobrych godzin
- trwałość- niestety, z mojej buzi również znika po jakichś 4-5 godz ALE (i tu przejdę do plusów):

+nałożony na bazę (akurat mam L\\\'Oreal Studio Secrets) jest nie do zdarcia! Często malowałam się o 4 rano i z naprawdę minimalnymi poprawkami, spokojnie wytrzymywał do 17-18 (!)
+matuje! tak, jako jedyny do tej pory, tak naprawdę (zaznaczam, ze używam zawsze z bazą) sprawia, że się nie świecę. I nie jest to niezdrowy, "tępy", płaski mat, ale taki naturalny właśnie, minimalnie satynowy. W ciągu dnia czasem użyję bibułki matującej, ale efekt świecenia jest naprawdę minimalny
+bardzo dobrze się rozprowadza, można nakładać kilka warstw jeśli potrzeba, można spokojnie w razie potrzeby w ciagu dnia dołożyć go trochę na buzię- nie ma efektu maski, tapety czy smug- tak jak już dziewczyny pisały, podkład wtapia się w skórę jakby (jakby!) znikał
+całkiem nieźle kryje- dla mnie idealnie, ale ja nie potrzebuję dużego krycia. Tak obiektywnie patrząc to uważam, że krycie jest średnie, może ciut w stronę lekkiego

Kolor: Używam odcienia 115 Golden Ivory- jasny odcień, może odrobinkę za jasny dla mnie ( ja mam jasną cerę o ciepłym odcieniu, lekko w stronę żółtego, ale nie jestem raczej typowa bladolica:), przeważnie używam odcieni "drugich" w gamie kolorystycznej). Jest raczej beżowy, wg mnie nie posiada różowych czy żółtych tonów, ale jeśli już miałam bym dokładniej powiedzieć, to chyba bliżej mu do ciepłego odcienia.

Generalnie, z czystym sumieniem, mogę polecić podkład osobom, które nie potrzebują bardzo mocnego krycia, które potrzebują zmatowienia, cerom mieszanym (chociaż myślę, że przy nawet przy tłustej dałby radę jakby go używać z bazą), no i osobom, które lubią naturalny wygląda, bo podkład wygląda bardzo naturalnie na twarzy- u mnie nie wchodzi w pory, w małe zmarszczki, nie podkreśla suchych skórek, skóra wygląda świeżo.

Używam tego produktu od: 7 miesięcy (ale używam też innych)

Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Ideał z jednym minusem

Mogę powiedzieć, że to ideał wśród podkładów dla mojej cery. Po jego nałożeniu moja cera staje się nieskazitelna, mogę poczuć się jak gwiazdy z okładki, które "obrobił" PSP :) ale podkreślam, że nie jest to sztuczny efekt maski, tapety. Ztapia się z cerą,nie była po nim tłusta. Jedynym minusem była jego trwałość- ok. 4-5h. Oczywiście co idealne to L\'Oreal wycofał i obecnie zamówiłam sobie na aukcji ten puder póki jest dostępny gdyż w drogeriach został wycofany.

Używam tego produktu od: Około 3 lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 4 x 20ml

Cudowny!

Mój ulubiony kosmetyk do makijażu!
Zalety:
- przyjemna konsystencja musu
- dobrze się aplikuje
- wydajny
- twarz jest matowa, delikatna jak jedwab
- dobrze maskuje niedoskonałości
- trwały

Wad nie zauważyłam :)
Reasumując : Świetny!

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: kilka

Ten jedyny!

Najpierw użyłam kilku testerów i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona tym jak dobrze ten podkład kryje. Do aplikacji używam gąbeczki. Posiadam kolor 115. Moja cera jest mieszana.

+ dobrze kryje
+ starcza na 3-4 miesiące
+ łatwe nakładanie
+ dostęp do całego opakowania, nic nie zostaje

- cena, chociaż na allegro dostępny o połowę tańszy
- może się faktycznie zwijać i podkreślać suche skórki, ale grunt to dobre nawilżenie skóry, pod podkład nakładam bazę silikonową i cały makijaż trzyma się calutki dzień

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 6 opakowania