Efavit, Olej kokosowy

Efavit, Olej kokosowy

Jest to jedyny olej roślinny stały ( w temperaturze poniżej 20 stopni ). Skład jego jest zbliżony do tłuszczu kakaowego i w ustach szybko się topi, sprawiając wrażenie chłodu. Stosowany na zewnątrz chroni skórę przed infekcjami.
Łagodzi objawy związane z łuszczycą. Zapobiega zmarszczkom. Dostarcza ochrony przed szkodliwymi skutkami ultrafioletowego promieniowania słonecznego. Posiada piękny kokosowy zapach.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

koncentraty i esencje, olejki
sucha
ochronne, nawilżające
w słoiczku
bogate
olejek

nie dla każdego

Olej u mnie nie znalazł żadnego zastosowania kosmetycznego. Mam włosy kręcone, wysokoporowate i olejowanie kokosem akurat im nie służy. Niewiele bawiłam się olejowaniem włosów, ale z kilku olejów sprawdzały się tylko rycynowy i migdałowy,choć z nimi też nie widziałam aż takiej różnicy w kondycji czupryny, żeby to kontynuować.
Kokosowy pięknie pachnie, naturalnym i nie męczącym zapachem kokosa. Nawet mi, choć nie jestem wielbicielką kokosowego zapachu, ten z oleju się podobał.
Użyty na dłonie nie wchłania się, zostawia tłustą warstwę a różnicy w stanie skóry nie widzę. Na usta się nie nadaje - jest za lekki. Rozpływa się, mam wrażenie że znika, a suche skórki robią się jeszcze bardziej suche i twarde.
Prawie cały słoik skończył u mnie w kuchni, doskonale nadał się do smażenia omletów, ale oceny w KWC mu to nie podniesie.

Kolejny wielofunkcyjny

Ten kosmetyk to 10 w 1.
Jestem fanką kosmetyków naturalnych, bez chemii, bez barwników, bez konserwantów - dlatego olej skradł moje serce.
Cudowny zapach, nautalny intensywny ale nie mdlący, zupełnie inny niż chemiczny kokos.
Olej stosuje jako maska do włosów (1-2 razy w tygodniu), moje włosy go uwielbiają. Nakładam na suche włosy, rozczesuję, wkładam czepek, turban i trzymam na włosach około godziny. Następnie myje jak zwykle i suszę.
Po takim zabiegu włosy są miękkie, lśniące i gładkie a do tego nieziemsko pachną.
Olej stosuje sam lub mieszam z innymi olejkami lub maskami.
Uratował moje włosy po wieloletniej koloryzacji i prostowaniu. Włosy przestały się puszyć a końcówki rozdwajać
Produkt jest bardzo wydajny, i tani w porównaniu do profesjonalnych preparatów do włosów.

Ulubiony kokosek

Mój ulubiony olej kokosowy! Na rynku można znaleźć wiele takich - 100% naturalnych, zimnotłoczonych, nierafinowanych, niefiltrowanych, z certyfikatami EKO, bez konserwantów i barwników. Ale jakoś tak przypodobał mi się ten Efavit i kiedy mam okazję go kupić (bo słabo z dostępnością – chyba, że przez internet) to biorę!
Przepięknie pachnie, mogłabym siedzieć z nosem w słoiku. Mam niskoporowate włosy, które go uwielbiają. Wręcz go chłoną i piją. Są po nim miękkie, nawilżone, zdyscyplinowane, gładkie. Zbawiennie działa na końcówki. Nakładam go w formie płynnej – nakładam łyżeczkę do literatki i wsadzam ją do ciepłej wody. Czasem mieszam z innymi olejami z którymi dobrze współpracuje. Jest bardzo wydajny. Cena też jak najbardziej OK.

taki sobie ten kokos

Jest wiele zwolenniczek naturalnych kosmetykow,ja też nią jestem i olej kokosowy chociaż modny jest od nie dawna u mnie gości z 3 lata .Miałam już kilka tych olejów kokosowych ,różne firmy ,oczywiście zawsze wybierałam ten nierafinowany na zimno tłoczony,po trzech latach używania tylko tego oleju (odrzuciłam wszystkie balsamy bo mam tak wrazliwa i sucha skore)na ciało stwierdzam że nie pomaga ,u mnie nawilżenia nie było,dużo lepiej było gdy uzyłam dove-on uratował moja skórę,a kokos chyba mnie uczulił,na twarz był okej bo zmywałam nim makijaż,ale przeniosłam się na oliwkę,dwa razy uzyłam jako kremu-za tłusty był,na włosy nie używałam nie mam takiej potrzeby .Na pewno kiedyś do niego wrócę ,ale mi nie bardzo pomógł.Na razie odłożyłam na bok.

jak na razie najlepszy

Po niekoniecznie pozytywnych spotkaniach z innymi olejami kokosowymi zaprzestałam użycia. Jadnak świadoma dobrodziejstw jakie ze sobą niosą, nie dałam za wygraną, zdecydowałam się na kolejny słoiczek i trafiłam na ten.

Pierwszym widocznym plusem jest niesamowity zapach, stała konsystencja.

Używam go do włosów, na noc, fajnie nawilża włosy, jednak trzeba go dobrze zmyć aby nie sprawił wrażenia nieświeżych włosów.

Drugie użycie to jako krem do depilacji, wspaniale zmiękcza włoski, a przy tym nawilża skórę:)

Polecam serdecznie, warto kupić ten i nie dać się zwieść tańszym bezzapachowym olejkom, które nie mają właściwości.

Bardzo go lubię

Kupiłam swój pierwszy olej kokosowy (właśnie Efavit) kilka lat temu w sklepie zielarskim, po tym jak przeczytałam na blogu Honoraty Skarbek, że używa go do pielęgnacji włosów. Moje włosy były wtedy przesuszone od rozjaśniania i prostownicy, kruche i zniszczone. Zgodnie z radą Honey, smarowałam włosy dość hojnie olejem na całej długości oprócz części przy głowie, zaplatałam w ciasny warkocz i szłam spać taką tłustą fryzurą >.<. Rano myłam głowę i nakładałam zwykłą odżywkę. I bardzo szybko zauważyłam poprawę w kondycji włosów.

Olej kokosowy to moim zdaniem jeden z najlepszych produktów do ratowania włosów bardzo zniszczonych albo zabezpieczania długich włosów. Jest tani, wydajny, łatwy w użyciu, nie starzeje się, pachnie lekko, ale dość przyjemnie. Czasem olej zastyga, wystarczy go rozgrzać w dłoniach.

Teraz stosuję go dużo rzadziej - raz na 2 tygodnie, raz na miesiąc, ale nie wyobrażam już sobie pielęgnacji długich włosów bez niego. Przy stosowaniu, jakie opisałam na początku zauważymy, że nawilża włosy, wygładza, sprawia, że wyglądają na zdrowsze, mniej się puszą i mniej plączą.

W porównaniu z bajońskimi sumami jakie kosztują kosmetyki regeneracyjne do włosów renomowanych firm (nieraz o dyskusyjnej skuteczności), ten olej jest jak za darmo ;) wystarczy tylko cierpliwość i po paru tygodniach regularnego stosowania włosy będą wyraźnie zdrowsze.

Wypróbowałam też olej lniany w tej roli, ale jest dużo mniej przyjemny w stosowaniu, bo pachnie nieprzyjemnie rybą. Nie skusiłam się jeszcze, żeby stosować kokoska na cieało/skórę, ale w sumie chyba powinnam jako właścicielka skóry suchej.
Opakowanie to zwykły szkalny słoik - taki kuchenny. Mi pasuje, chociaż w łazience na półeczce obok flakonu perfum wygląda jak kuzyn ze wsi :P

Plusy:
+cena
+łatwy do stosowania
+nie starzeje się
+nawilża, odżywia i wygładza włosy
+wydajny

Minusy:
-brak
Trzeba natomiast uważać, bo taki tłusty warkocz oczywiście tłuści poduszki i piżamę, natomiast jest to łatwe do sprania.

Wielofunkcyjny

Ten produkt jest tak wielofunkcyjny, że można wyczarować z niego dosłownie wszystko. Wykorzystałam go na kilka sposobów:

1. Zamiast kremu na noc - niewielka ilość na twarz wystarczyła by rano obudzić się z miękką skórą, która wyglądała bardzo promiennie. Nie zapychał mnie, elegancko nawilżał i byłam bardzo zadowolona z efektu. Jednak należy pamiętać, by była to niewielka ilość, bo faktycznie mogą być jakieś niepożądane efekty.

2. Zamiast kremu pod oczy - idealnie natłuszczał właśnie skórę pod oczami, która jest wrażliwa, miękka i bardzo podatna na rozciąganie. Nie wszystkie kosmetyki są w stanie funkcjonować w bliskim kontakcie z oczami, bo może prędzej zaszkodzić, ale tutaj ten olej nie podrażniał moich wrażliwych oczu.

3. Peeling do ciała - rewelacyjna sprawa, bo wystarczyło parę łyżeczek do herbaty i zwykły cukier dla stworzenia cudu, który fajnie natłuszcza i bardzo dobrze złuszcza naskórek.

4. Peeling do ust - usta stały się gładkie i miękkie. Potem rozprowadzanie szminki po tak gładkich ustach to czysta przyjemność.

5. Pomysł zaczerpnięty z internetu - postanowiłam zastosować go na zęby. Efekt jaki zauważyłam to zęby lekko wybieliło, ale nie jest to ogromna różnica i bardzo fajnie działa na jakiekolwiek problemy z dziąsłami.

Jest to bardzo wydajny i wielofunkcyjny produkt. Przy okazji bardzo ładnie, delikatnie pachnie co umila jego użytkowanie. Nie próbowałam stosować tego oleju na włosy, bo są one przetłuszczające się - wolę aż tak z nimi nie eksperymentować. Czytałam również, że bardzo fajnie nadaje się do demakijażu - może kiedyś skuszę się z samej ciekawości. Przetrzymuję go w lodówce, bo teraz jest zdecydowanie za ciepło, by trzymać go na wierzchu, bo w słoiczku mam jedną wielką wodę.

dla włosów niskoporowatych

Olej znalazłam w kuchni, kupiłam do jakichś eksperymentów kulinarnych, użyłam raz i o nim zapomniałam.

Postanowiłam więc przetestować go w roli kosmetyku.
Trzymałam go na włosach przez dwie godziny.
+Odżywił je, sprawił, że stały się miękkie, lśniące i puszyste
+Nie ma po nim efektu tłustych włosów.

-Mam włosy wysokoporowate i kręcone - niestety włosy, choć bezsprzecznie odżywione, stały się też napuszone. Myślę, że olej sprawdzi się świetnie dla niskoporów.

Jeśli zaś chodzi o pielęgnację skóry twarzy i ciała, to mam wrażenie, że wysusza. Mam cerę bardzo suchą i wyprysków na twarzy nie miewam nigdy, ale po dodaniu do kremu na noc oleju kokosowego, rano obudziłam się z bolesną gulą na twarzy.

-Zapycha nawet suchą cerę. Nie wyobrażam sobie smarować nim skóry skłonnej do zapychania.

Jako produkt do demakijażu sprawdza się bez zarzutu.

Ogólnie, do włosów niskoporowatych i demakijażu - sprawdza się bardzo dobrze. Jeśli ktoś szuka alternatywy dla gotowych produktów, myślę, że warto spróbować.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/3 słoiczka

Dobry nie dla każdego

Kupiłam olej kokosowy zachęcona pozytywnymi opiniami. Stosowałam go jedynie do nawilżania skóry. Jednak u mnie ten produkt się nie sprawdza. Na początku, owszem, cudnie nawilżał. Skóra była po nim gładziutka. Natomiast po tygodniu stosowania niestety zauważyłam, że pojawiają się na mojej skórze niedoskonałości. Mam tendencje do wrastających włosków oraz jestem po leczeniu trądziku. Olej zaostrzył stany zapalne mieszków włosowych na ciele. Na twarz użyłam go tylko raz i po kilku dniach pojawiły się podskórne gule.
Wierzę, że w przypadku cery suchej lub normalnej może się sprawdzać. Jednak, na prawdę, odradzam w przypadku cery tłustej.
Do plusów można zaliczyć:
- pięknie pachnie, jest wydajny, łatwo rozprowadza się i dość szybko się wchłania, dobrze nawilża usta i suchą skórę dłoni, łokci.
Minusem jest zapychanie porów, dla mnie to dyskwalifikacja.
Spróbuję go wykorzystać do olejowania włosów i rozjaśnienia zębów.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe 200 ml

Dobry

Olej kupiłam z myśla o moich włosach, jako olej do ich olejowania. Na początku byłam zachwycona jednak później wloski zaczęly marudzic i stwierdziłam, że to nie to :). Jednak było to do przewidzenia, bo nie mam niskoporowatych włosow :). Więc postanowiłam wypróbować go do olejowania ciała i twarzy. W tej kwesti sprawdzia się bosko :). Idealnie zmiekcza, nawilża a przede wszystkim jest naturalny i nie podrażnia :). Zdarza mi się czasami zmywać nim makijaż :) jest bardzo wydajny i ma szerokie zastosowanie :) na pewno kupie ponownie, warto testować oleje :)

Fajny olej

Fajny olej za dobre pieniądze.
Uwielbiam oleje kokosowe - stosuje je co jakiś czas na włosy.

Minusem jest to, że ten olej ciężko zmyć z włosów. Trzeba mieć swój patent czyli szampon dla dzieci z Rossmana bez silikonów i trzymać maskę pół h na głowie, żeby olej zmyła.

Uciążliwe jest też podgrzewanie oleju, ale z każdym jest ten sam problem ;)

Poza tym super...pięknie odżywione, miękkie włosy.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Rewellacja!!

Używam oleju od pięciu miesięcy i bardzo zadowolona. Nakładam trochę na płatek kosmetyczny rozcieram palcem, gdy się rozpuści i wchłonie w płatek polewam tonikiem i zmywam tym makijaż. Moja skura jest czysta lekko natłuszczona, nawilżona, gładka, sprężysta. Trzeba uważać na ilość nakładanego na płatek oleju, zanim doszłam do wprawy pozatykałam sobie pory. Mam cerę raczej suchą od kiedy używam oleju nie czuję żadnego ciągnięcia skury.

Używam tego produktu od: Pięć miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: 1 duży