Yves Rocher, Couleurs Nature, Effet Seconde Peau, Teint Fluide (Podkład dopasowujący się do cery)

Średniokryjący podkład zapewniający efekt `drugiej skóry`. Gwarantuje cerę idealnie ujednoliconą, gładką i rozświetloną.
Fluid wzbogacony o wyciąg z bawełny, olej z moreli, wodę różaną. Bawełna, uprawiana w tropikalnych i śródziemnomorskich regionach, jest symbolem czystości, delikatności i egzotyki. Mleczko z bawełny jest uznane ze względu na swoje właściwości nawilżające.
8 odcieni.

Zdecydowanie się nie stapia ze skórą

Jeden z podkładów w kolorze bardzo zbliżonym do mojej cery (ale nadal lekko za ciemny). Miał dopasowywać się do koloru cery co jak mi się wydawało robił (dopóki nie poznałam kremów BB :P). Mało kryjący i strasznie lejący się. Przy pierwszym otwarciu bardzo dużo mi się go wylało. Według producenta wyglądać miał jak "druga skóra", jednak moim zdaniem był dla każdego widoczny. Mało trwały. Kiedy wracałam pod koniec dnia do domu miałam wrażenie, że juz go na mojej twarzy wcale nie ma. Kupiłam go na przecenie kiedy schodził juz kompletnie z półek. Bardzo bym żałowała gdybym musiała dać za niego regularną cenę. Wymęczyłam go prawdziwie, w dni kiedy moja twarz wyglądała tak, że i bez pokładu mogłabym ujść w tłumie :D. Nie jest już dostępny w takiej formie, ale z tego co wiem ma nowa buteleczkę z pompką i chyba nazywa się trochę inaczej.

Ilość zużytych opakowań: 1 (30 ml)

Nienaturalny :(

Dostałam próbkę z okazji założenia karty klienta przez koleżankę i niestety nie dopasowuje się do cery.
Zdaje sobie sprawę, że moja cera jest bardzo jasna, ale nie sądziłam że podkład medium beige będzie POMARAŃCZOWY. Tak, pomarańczowy jak skórka od mandarynki. Za nic nie jest to naturalny kolor.

Ilość zużytych opakowań: jedno małe opakowanie

Przyzwoity

Kupiłam podkład na promocji za 15zł, mam kolor porcelain rose (wreszcie coś bardzo jasnego w różowej tonacji!), słabo kryje, ciężko się nakłada (widoczne smugi), dość dobrze matuję, świetna konsystencja (baardzo wodnista). W cenie podstawowej na pewno bym go nie kupiła, natomiast jak na podkład za takie śmieszne pieniądze jest świetny:) Porzuciłam go dla dermacol-u

Jestem z niego bardzo zadowolona :)

Jest to podkład idealny dla mojej cery.
\\nKupiłam go w promocji za 13 zł i jestem z niego bardzo zadowolona!
\\nJak dla mnie jest to najlepszy podkład jaki miałam.
\\nJego lekka konsystencja pięknie się rozprowadza na twarzy, według mnie dość dobrze kryje i co najważniejsze cera po nim wygląda tak naturalnie i pięknie.
\\nJa mam w odcieniu 100- porcelanowy beż
\\nMinusy
\\n- cena bez promocji
\\n- nie matuje

Taki oto podkład

Kupiłam go po zużyciu próbek ( odcień 200 - trochę dla mnie za ciemny) w promocji czekał na mnie przeceniony z 56 zł na 20 zł. Jego regularna cena może odstraszyć, ale warto czekać na okazje i rabaty w YR :)

Używam 100 - to chyba najjaśniejszy kolor z gamy.
Fluid ciężko się rozsmarowuje, nie wnika w skórę tak jak bym tego chciała.
Buźka jest po nim ładnie rozświetlona ( nie polecam zatem kosmetyku dziewczynom o tłustej cerze), jednak zaczerwienienia są słabo kryte, więc lepiej nie mieć żadnych niedoskonałości ;)
Trwałość średnia i generalnie nie jest to podkład doskonały, ale jest w nim coś co sprawia, że bardzo komfortowo się go używa i dobrze się w nim człowiek czuje.
Minusem jest dla mnie także opakowanie, jestem przyzwyczajona do buteleczek z pompkami.

Pamiętajcie, aby po każdym użyciu wycierać palce, bo niestety fluid na nich zostaje i jest w stanie ubrudzić lustro lub ubranie !

oceniam na 3,5 gwiazdki, bo jest gorszy niż wiele poprzedzających go moich podkładów, ale mam do niego słabość :)

Używam tego produktu od: tygodnia + próbki

moze byc

Plusy:
-rzadka konsystencja, ktora mi odpowiada:produkt mozna dobrze rozetrzec
-calkiem niezle kryje
-nie mam problemow z demakijazem
-nie brudzi
-wygodne opakowanie
-wydajny

Minusy:
-mimo, ze jest rzadki to jednak dla mojej cery troche za tlusty

Podsumowujac: nie jest zly, ale nie porywa. Niestety kupilam zbyt jasny odcien (mam mozliwosc zakupow w YR tylko przez internet) dlatego nie wiem, czy zdecyduje sie na niego w przyszlosci.

Ilość zużytych opakowań: 1 cale

taki sobie

Podkład ma bardzo ladny kolor, posiadam kolor do jasnej cery BEŻ 200( w odcieniu żółtym). Kolor odpowiada mi w 100 %, ma przecudny, lekko różany zapach.
Co do minusów to przede wszystkim trwałość- strefa T zaczyna sie szybko świecic. Poza tym podkład wszędzie zostaje, czy to na telefonie, czy na dłoni, na koszulce faceta.
Co do krycia to średnie, mam czasem problem z niespodziankami na policzkach czy brodzie, ale ten podkład nie przykrywał ich.
Polecam raczej ładnym buźkom bez niedoskonałości i na lato, gdyż jest to raczej delikatny podkład.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 30 ml

Nie taki znowu naturalny

Chciałam skorzystać z tego produktu, ponieważ osoba, która mi go oddała była niesamowicie zniechęcona jego płynną konsystencją. I owszem, podkład wycieka bokami jak woda, ale nie byłam tym faktem specjalnie poruszona. Doskonale dopasował się do mojej bladej skóry, aż tu nagle po dosłownie trzech aplikacjach(i to nie na całą twarz, jedynie w kilku strategicznych miejscach) na mojej twarzy pojawił się wysyp guzków i podskórnej wysypki. Nagle cała twarz stała się czerwona, bolesna i pełna kropek :( Długo mi czasu zajęło pozbycie się ich z twarzy, nadal mam blizny na policzku. Żałuję, dobrze, że przekonałam się o tym produkcie w wakacje, inaczej wstyd byłoby mi pojawić się towarzystwie. No nie polecam, oj nie, oszukali mnie rzekomo naturalnym produktem w wysokie cenie.
Kolor: porcelanowy róż

Używam tego produktu od: lipiec 2011
Ilość zużytych opakowań: mniej więcej trzy aplikacje produktu na skórę twarzy

Jak narazie najlepszy

Szczerze mówiąc mam cere mieszaną i przyzwyczaiłam sie do faktu iż cera na początku po nałożeniu kosmetyku jest super, a potem zaczyna wszystko "wyłazić". Niejeden puder juz wypróbowałam, głównie z tej średniej i niższej półki. Z powodu sporego problemu z cerą wymagania co do fluidu mam całkiem duże no i jak narazie tylko ten produk spełnił je na poziomie zadawalajacym, choć wiem że do pełni szczęscia jeszcze troche zostało.

Co do konsystensji, dosyć wodnista, ale wole taką, bo już różne przerabiałam z czego te w postaci musu to prawdziwa zmora, bo o ile pierwszy tydzien czy dwa od otwarcia opakowania jest nawet ładnie, to potem jak lekko przyschnie to masakra >.<

Przy rozprawadzaniu troszke trzeba sie pobawić, ale w zamian za naprawde ładne &quot;zlanie&quot; sie z kolorem cery i o dziwo minimalne podkreślenie suchych skórek warto ;) (w przypadku innych podkładów każda najmnijsza sucha skórka wręcz biła po oczach).

Zapach jak dla mnie bardzo ładny, bo zdąrzyłam już przerobić niekiedy solidne śmierdziele.

Poczatkowo skóra jest ładna matowa, a potem niestety cara zaczyna świecić, ale to raczej normalne dla cery mieszanej i tłustej, faktem jest jednak, że przy tym sam podkład mocno nie spływa po całym dniu.

Cena troszke za duża jak za takie małe opakowanie, więc zwyczajowo polecam kupować wyłącznie w promocji ;]

No, niestety.

Po zużyciu dwóch próbek, które mnie zachwyciły, skusiłam się na ten podkład z nadzieją, że to będzie ten jedyny. Niestety, zawiodłam się. Na początku myślałam, że wszystkie podkłady tak mają (zbyt wielu ich nie testowałam ;)), ale gdy kupiłam inny okazało się, że to ten jest taki felerny.

Udało mi się dobrać pasujący odcień - najjaśniejszy beż, który na szczęście nie ma żółtych czy pomarańczowych refleksów. Rzeczywiście doskonale stapia się z moją cerą, która ma właściwie chłodniejszy odcień. Krycie jest niewielkie, podkład pozostawia skórę delikatnie ujednoliconą, gładszą. Dla mojej mieszanej cery to trochę za mało, no ale cóż - producent nie obiecywał wielkiego krycia.

Niestety zauważyłam coś bardzo nieprzyjemnego - ten podkład nałożony na krostki czy blizny nadaje im fioletowawy, siny, trupi kolor! Czy to ma być jakiś patent na zmniejszenie intensywności ich koloru? Reszta cery pozostaje beżowa, tylko czerwone miejsca stają się sine... Coś okropnego, korektor jest absolutnie niezbędny.

Fluid ma bardzo rzadką, płynną konsystencję, przez co trochę trudno go nałożyć palcami. Być może aplikacja gąbeczką byłaby wygodniejsza, ale za to wtedy duża część kosmetyku po prostu by w nią wsiąkała. Podkład łatwo rozprowadza się po twarzy, ale lubi robić smugi i trzeba się trochę przyłożyć do rozsmarowywania. Nie tworzy efektu maski.

Mojej mieszanej cery nie zapchał, ale zaszkodził w inny sposób. Mam skórę z dużą skłonnością do przetłuszczania i muszę bardzo ostrożnie dobierać kremy, pudry i fluidy. Ten, mimo leciuteńkiej konsystencji powodował okropny - przepraszam za wyrażenie - smalec na twarzy. Nie jest to kwestia w ogóle nakładania podkładu, bo posiadam teraz inny o kremowej, cięższej konsystencji i nie działa na moją twarz aż tak tragicznie. Ten, od razu po nałożeniu ładnie się wchłaniał, a puder grzecznie matował moją twarz. Jednak już po jakiejś godzinie buzia była potwornie tłusta. Gdy nie nakładałam podkładu, a używałam tego samego kremu i pudru, twarz dużo dłużej pozostawała matowa. Nie mam więc wątpliwości, że to ten fluid robił jej taką krzywdę.

W związku z tym nie trzymał się za długo na twarzy - po paru godzinach był już wytarty, aczkolwiek zaznaczam, że być może to kwestia moich starań w pozbyciu się tłustości na twarzy, a nie trwałości samego podkładu.

Ponadto nie nadaje się do stosowania na każdy krem - przy lżejszym nie dało się go kompletnie rozsmarować, ścierał się na wiórki podczas nakładania, jednym słowem - koszmar. I znów zaznaczam, że to nie kwestia kremu, bo inny podkład współpracuje z nim doskonale.

Opakowanie dość wygodne, choć z dozownika wylewa się czasem za dużo kosmetyku.

Podsumowując (bo recenzja i tak jest już przydługa ;)), stosunek cena-jakość jest porażający. Nigdy więcej nie kupię tego podkładu.

Używam tego produktu od: oj, od dawna, myślę, że ponad roku
Ilość zużytych opakowań: może połowa jednego, nieregularnie, ostatnio w ogóle

mój faworyt;)

Długo zastanawiałam się, czy kupić ten podkład (cena jest dość wysoka, za co odejmuję mu jedną gwiazdkę). W końcu się zdecydowałam i nie żałuję:)

+wydajność
+duży wybór kolorów
+piękny zapach
+wyrównuje koloryt
+w ogóle go nie czuć na buzi, nie jest ciężki, wręcz przeciwnie

- cena

Ilość zużytych opakowań: 1/15 jednego;)

zadowolona

Bardzo przyjemny kosmetyk. Ładnie wyrównuje koloryt cery. Przyjemna, prosta i szybka aplikacja. Podkład jest lekki, nie ciemnieje na twarzy. Trwałość przyzwoita, u mnie ok. 8 godzin (cera mieszana). Przypudrowac i włala :-)