Ziaja, Szampony Rodzinne, Aloesowy szampon do włosów suchych

Ziaja, Szampony Rodzinne, Aloesowy szampon do włosów suchych

Szampon z ekstraktem z aloesu przeznaczony do mycia włosów suchych. Nie zawiera mydła. Łagodnie myje i pielęgnuje włosy. Doskonale nawilżając włosy likwiduje uczucie suchości. Wygładza, zapewnia lepsze rozczesywanie i układanie. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów. Dobrze się pieni, ma świeży i przyjemny zapach.
Zawiera:
- ekstrakt z aloesu o skutecznym działaniu nawilżającym
- odżywczą kompozycję witaminową: B5, B3, B6, E, C
- polyquaternium - substancję kondycjonującą włosy
- naturalne coco-glukozydy, obniżają odtłuszczający wpływ środków myjących, wyjątkowo łagodne, idealne dla skóry dzieci, przyjazne dla środowiska
- delikatne składniki myjące pochodzenia roślinnego.

nawilżające
do włosów suchych i zniszczonych
zapachowa
Skóra głowy
normalna

Dobra tanioszka dla mocarnych skalpów

Kupowałam ten szampon lata temu, ale zużyłam mnóstwo opakowań, więc dodaję recenzję mimo to.
Szampon ma bardzo przyjemny zapach, jest lejący i pieni się fantastycznie.
Jest bardzo tani i oczyszcza włosy naprawdę porządnie.
Nie jest stworzony do samodzielnego mycia, ale szampon nie powinien być jedynym kosmetykiem, którego używamy do włosów (ew. do skóry głowy, a i to nie w każdym przypadku). W przypadku tego właśnie szamponu skóra swędzi po jego użyciu i jest sucha. Trzeba ją mocno nawilżać, by się nie przesuszała i nie występował suchy łupież. Pamiętajmy więc, że żaden szampon nie jest "do włosów suchych" i zastanówmy się, jak reaguje nasz skalp, a jeśli dobrze, to kupujmy śmiało. :) Ja teraz nie używam, ponieważ moja skóra już nie lubi się z SLS i za bardzo reaguje.

Lubię go, choć nie jest rewelacyjny.

Aloesowy szampon do włosów suchych od marki Ziaja to produkt niezwykle wydajny, który wystarczy na parę dobrych miesięcy. Bardzo ładnie pachnie i dobrze się pieni. Włosy po jego użyciu są miękkie i lekkie, jednak puszą się, a ich świeżość nie trwa długo. Wieczorem włosy są już oklapnięte i przetłuszczają się u nasady. Bywały dni, że ciężko było mi je rozczesać. Mam wrażenie, że im dłużej go używałam, tym efekty jego stosowania były coraz gorsze.

Aż za mocny(nawet dla mnie!)

Bardzo polubiłam szampony Ziai z serii Intensywna Pielęgnacja-mimo kremowych formuł dobrze myją i jednocześnie nie obciążają, a włosy są po nich po prostu fajne. Postanowiłam wypróbować więc szampony rodzinne-duże butle, przejrzysta konsystencja i proste, myjące składy-wręcz dla mnie stworzone. Postanowiłam kupić aloesowy, bo pomyślałam sobie, że będzie fajnie koił moją skórę głowy(nieco wrażliwą).
Mam zdrowe, naturalne włosy, które się przetłuszczają. Muszę je myć codziennie, inaczej nie tylko źle wyglądają, ale też skóra głowy się buntuje.
Szampon ma dla mnie dobrze myć i nie robić krzywdy, od pielęgnacji mam inne kosmetyki.

Początki z tym szamponem nie były łatwe. Miałam wrażenie, że oczyszcza aż za mocno, bo czułam, że moja skóra głowy jest podrażniona i wysuszona. Ogólnie to używam regularnie masek nawilżających na skórę głowy, zawsze dawały sobie radę przy innych szamponach, a przy tym czułam nieprzyjemności na skórze głowy. Co jest dosyć dziwne, bo nigdy nie miałam problemów z szamponami na SLeS, od dziecka myto mi głowę ziołowymi rypaczami i nigdy mi nie szkodziły.
Odstawiłam go nawet na jakiś czas, ale że nie lubię marnować kosmetyków to zaczęłam go używać co któreś mycie, wtedy doceniałam, że naprawdę dobrze oczyszcza włosy, a i jakoś przestał mnie podrażniać. Nie plącze i nie wysusza włosów, choć ja zawsze nakładam na na końce jakiś olejek lub jedwab.
Włosy po nim są świeże, lekkie i dosyć długo utrzymują świeżość.

Szampon jest gęsty, ale lekki, żelowy. Dosyć średnio się pieni jak na swój skład-ja lubię dużo piany na głowie, więc musiałam go więcej wylać, aczkolwiek po jakimś czasie przywykłam do tego średniego spieniania i już nie wylewam go tonami na głowę. Łatwo się wypłukuje.
Ten obiecywany świeży zapach jest ładny, taki słodkawo-soczysty, ale tylko podczas wylewania z butelki. Podczas spieniania staje się nieprzyjemny, gorzki, przypomina mi...płynne nawozy chemiczne stosowane w rolnictwie.
Butelka byłaby fajna, gdyby:
a) zatrzask dawał się otworzyć. Szczególnie gdy mamy mokre ręce. Bo na razie muszę o coś go podważać(ja jednak lubię swoje paznokcie).
b)byłaby wykonana z nieco grubszego plastiku. Ten jest cienki, gnie się(wygląda to mało estetycznie) i przez tą miękkość butla nie jest stabilna podczas dozowania szamponu, ucieka z mokrych rąk.

dobry, tani szampon

Szampon ma przezroczysty kolor i żelową konsystencję. Przypadł mi do gustu jego zapach - jest taki świeży i leciutki. Szampon nie poprawił kondycji moich włosów, ale też ich nie przesuszył. Po jego użyciu włosy lepiej się układały i mniej puszyły. Ostatnio trudno go kupić - w sklepach koło mojego domu są tylko inne produkty z tej serii.
W sumie, uważam, że jest to dobry produkt w bardzo korzystnej cenie.

Dla przetluszczajacych wlosow

Szampon dobrze sie pieni, jest delikatny, wydajny. Slabo nawilza i pielegnuje wlosy. Jak to po ziolowych szamponach wlosy potrafią byc szorstkie i przesuszone. Dobry dla wlosow przetluszczajacych sie

Używam tego produktu od: miesiaca

Dziwny

Producent zachwala jakoby ten szampon był delikatny, bo takie są składniki myjące..hmm a co tu wobec tego robi Sodium Laureth Sulfate? :D fakt, że zaraz po nim są te delikatne ale sam SLES robi już swoje:D nie rozumiem również w jakim celu tyle składników odżywczych i protein w szamponie które nie zadziałają w obecności tak silnego detergentu :D nie nadaje się do codziennego użytku bo wysuszy niemiłosiernie, plącze mi włosy, używam go do oczyszczania włosów i tu się sprawdza ze względu na wspomniany SLES ale tylko tyle:D nie polecam osobom które chcą ratować suche włosy:D

Do suchych a sam wysusza !

Szampon kupiony przez mamę i dla niej.
Włosy suche, zniszczone ... dlatego kupiła Ziaję z tej serii gdyż ogólnie firma ta ma dobrą renomę a szampon miał zadbać o włosy .

Ja skorzystałam z tego akurat szamponu parę razy i niczym mnie nie ujął, a wręcz nie mogłam ich potem dobrze ułożyć.
Zapach w miarę , mamie się podobał.
Mama niby była z niego zadowolona, włosy były umyte czyste tralala... ale coraz bardziej wyczuwałam że włosy są u niej coraz bardziej wysuszone i sianowate.
Aż w końcu sama przyznała mi rację że tak wysuszonych włosów już dawno nie miała.

Używam tego produktu od: Od kilku tygodni

Do oczyszczania w sam raz

Używam raz na tydzien bądź dwa w celu oczyszczenia włosów ze wszystkich silikonów, odżywek, lakierów i innych. W tej roli sprawdza się dobrze. Czuć, że wlosy są oczyszczone.
Przy częstszym stosowaniu powoduje u mnie wysyp małych krostek. Dlatego też na co dzień stosuję coś bardziej łagodnego.
Oczywiście cena bardzo atrakcyjna, jak za tak dużą butlę. Szampon jest także bardzo wydajny. Swój mam już kilka miesięcy.
Dobrze zmywa oleje, i z takim też zamiarem go kupiłam.
Dobrze się pieni i ma całkiem przyjemny zapach.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 całe- 500 ml

Dobry szampon

Kupiłam ten szampon,gdyż mam problem z przesuszonymi włosami.Uważam,że jest dobry,bardzo ładnie pachnie,włosy są po nim naprawdę gładkie.Ma tylko jeden minusik,gdy używam go za długo swędzi mnie skóra przy włosach na czole dlatego używam go na zmianę z innym szamponem.

Tragiczny

Kupiłam skuszona pozytywną opinią jednej z moich koleżanek, niestety bardzo się zawiodłam. Po około tygodniu stosowania zaczęła bardzo swędzieć mnie skóra głowy. Gdy zaczynałam się drapać ból utrzymywał sie nawet cały dzień. najpierw nie połączyłam tego z tym szamponem, jednak gdy było tak źle, że nie mogłam spać coś mnie olśniło i odstawiłam ten szampon. Po paru dniach wszystkie problemy zniknęły. Jestem zszokowana tym efektem, gdyż nigdy wcześniej żaden kosmetyk ani nawet lek nie wywołał u mnie alergii. Oprócz tego bardzo plątał moje włosy.

Używam tego produktu od: używałam około 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Zalezy od przeznaczenia.

Ja STOSUJĘ ten produkt typowo do czyszczania włosów .Rzadko. Szczególnie po jakichś większych wyjściach,kiedy musiałam zastosować lakier i piankę do włosów. Typowe oblepiacze silikonowe. Do codziennego stosowania nie polecam ze względu na SLS w składzie.

Zalety :
-działanie - spełnia swoje zadanie wyśmienicie. Czyli oczyszcza.Po nałożeniu produktu skóra głowy jest wyraźnie dobrze oczyszczona. Śliska i skrzypi po przejechaniu palcami. Również po olejowaniu włosy są dobrze oczyszczone. Jestem w pełni zadowlona z działania.
-zapach - bardzo przyjemny ,delikatny ,nie jest nachalny.
-konsystencja typowa dla szamponu,nie jest zbyt lejąca ,odpowiednio gęsta. Szampon jest przezroczysty.
-duża,familijna butla. Mi wystarcza na bardzo długo . Ze względu również na to,że uzywam go sporadycznie do oczyszczania.
-skład -może byz zarówno zaletą jak i wadą. Ze względu na to,że ja stosuję go do oczyszczania - dla mnie obecnosć SLS jest korzystna. Jednak dla osób,które codziennie stosowały ten produkt - obecność SLS raczej nie jest pożądana.

Podsumowująa zakupię ten produkt ponownie z przeznaczeniem do oczyszczania włosów po stosowaniu metody OMO.

Używam tego produktu od: kilkunastu tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

jeśli priorytetem jest cena, to warto

+ tani
+wydajny
+ neutralny, nie robi krzywdy włosom (a mam dość wybredne)

- no raczej nie polepsza widocznie kondycji włosów, moje włosy są suche, wymagają nawilżenia - szampon nawet w duecie z dobrymi odżywkami nie daje jakiegoś spektakularnego efektu - moglabym się nawet pokusić o stwierdzenie, że nic nie daje ze swojej strony

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 zwykłe