IsisPharma, Glyco-A 12% AHA (Peeling kosmetyczny)

IsisPharma, Glyco-A 12% AHA (Peeling kosmetyczny)

Redukuje zrogowaciały naskórek, poprawia wygląd skóry, rozjaśnia ją. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, a pory zwężeniu. Przyspiesza odnowę komórek dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność oraz równomierny koloryt - jest wyraźnie odmłodzona. Przeznaczenie: Nadmierne rogowacenie naskórka (także "rybia łuska"), nadmierna pigmentacja (również piegi), blizny potrądzikowe, zapobieganie i likwidowanie objawów starzenia się skóry, uzupełnienie kuracji fotoodmładzającej, plamy soczewicowate.

na przebarwienia, na rozszerzone pory, przeciwzmarszczkowe, wybielające / rozjaśniające
koncentraty i esencje
mieszana, trądzikowa, z przebarwieniami / defektami
w tubce

widoczne efekty

Na początku muszę zaznaczyć, iż używam peelingu wraz z Isis Pharma Neotone Serum na noc likwidujące przebarwienia skóry,
bo może to mieć wpływ na efekty.
Po nałożeniu kremu, uczucie pieczenia jest dość mocne, osobiście walczę za każdym razem, aby nie zmyć produktu:). Warto odczekać 5-10 minut, bo niemiłe odczucie
szczypania znika, a efekty warte są tych chwil cierpienia:)
Delikatna konsystencja produktu pozwala na jego łatwą aplikację. Krem peelingujący nakładam wieczorem na oczyszczoną twarz, a krótko przed spaniem, po 1-2 godzinach
wklepuje w niego jeszcze mój ulubiony emolient.
Po miesiącu używania skóra jest widocznie gładsza, przebarwienia jaśniejsze, ogólny wygląd cery uległ znacznej poprawie.
Wygląda dużo zdrowiej i koloryt jest widocznie wyrównany, wystarczy cienka warstwa kremu BB, aby moje wieloletnie przebarwienia
były prawie niewidoczne.

działa

Zawsze stosowałam peelingi chemiczne lub po prostu szczoteczkę soniczną z oczyszczającym żelem (najlepiej z węglem).
Peelingi enzymatyczne to dla mnie stosunkowa nowość.
Ten peeling jest o tyle dla mnie specyficzny, że zostawia go się na całą noc.

-brak zapachu
-po aplikacji czuć lekkie mrowienie
-nie podrażnia
-dobrze oczyszcza i złuszcza
-zmniejsza rozszerzone pory
-wydajny
-mógłby być trochę tańszy
-oczywiście rano wymaga zmycia

Mój hit

Polecam, mam skórę mieszaną z rozszerzonym porami i tendencją do różnych "niespdzianek" Krem ładnie wszystko wyciszyl i widocznie zmniejszył pory. Skora zrobiła się też bardziej napięta.

Naprawdę dobry krem

Nigdy nie miałam idealnej cery, ale w listopadzie dopadl mnie wielki trądzik, wysyp naprawde byl poważny. Skronie, policzki, żuchwa byla cala w wielkich bolacych syfach. Po takim armagedonie mialam chyba kilkaset przebarwień. Krem zaczęłam uzywac od początku stycznia, az do teraz i musze przyznac, że udało mi się usunąć dzięki niemu jakieś 75% przebarwień. Ja się nie patyczkowalam i smialo stosowalam krem codziennie wieczorem, a rano filtr.
Podsumowując ja stosowalam krem na przebarwienia, a nie na trądzik. Myślę, ze na trądzik by nie zadziałał tak dobrze, ponieważ nie.jest to kwas stricte pod trądzik. Na zaskorniki tez u mnie nie zadzialal. Polecam przede wszystkim na przebarwienia.

Mój MUST HAVE na zimę

Produkt legenda. Dopisuję się do listy zadowolonych użytkowniczek. Peeling jest moim must have na okres jesienno-zimowy. Odświeża cerę, zmniejsza widoczność porów, a z przebarwieniami radzi sobie jak nic innego u mnie.
Jest trochę drażniący zaraz po nałożeniu, jak to glikol, ale spokojnie da się to wytrzymać.
Jest ze mną już trzecią zimę i za rok znów u mnie zagości. POLECAM

Dobry na przebarwienia

Cerę mam suchą ze znacznymi przebarwieniami na brodzie, zaskórnikami i pojawiającymi się co raz nowymi gulami podskórnymi, od czasu do czasu pojawia się też jakaś biała krosta - raczej problematyczna mimo, że nie u nastolatki.
Peeling nieźle radzi sobie z przebarwieniami, poki co od czasu stosowania nie pojawiają się też nowe ale używam dopiero od 3 tygodni, co drugi dzień na noc.
Przez pierwsze kilka chwil lekko szczypie
Warty wypróbowania.

Niezbędny

Uwielbiam ten peeling. Pomógł mi zmniejszyć przebarwienia na buzi, świetnie radzi sobie z zaskórnikami i wągrami. Zmniejszyły się również drobne blizny po trądziku. Bardzo dobrze wygładza drobne zmarszczki i samą skórę.
Przy jego stosowaniu jest niezbędne dobry, zaufany krem silnie nawilżający. Bez niego ani rusz! :)

Na razie go odstawiam, ponieważ moja skóra jak z każdym kwasem dość szybko się uodporniła. (ale i tak wolniej niż w przypadku pharmaceris z kwasem migdałowym).

Ilość zużytych opakowań: Dwa

POLECAM

Ja: Cera dojrzała, z widocznymi porami.
Peeling stosowałam przez 1 tydzień co drugi dzień, w drugim tygodniu codziennie.
używałam maseczek peel-off do usuwania złuszczonej skóry, na rano mocny krem odżywczy. Polecam z retinolem i wit. C. Po 2 tygodniach efekt jak po serii zabiegów mikrodermabrazji.
Bardzo silny peeling. Nie polecałabym osobom młodym, z delikatną, cienka skórą, ale dla mnie okazał się b. skuteczny

Ilość zużytych opakowań: 1 duże 30ml

Naprawdę działa

Używałam dość długo tego kremy z kwasem. Przy mojej cerze mieszanej, trądzikowej działał rewelacyjnie, lecz do pewnego czasu. Po dłuższym czasie stosowania miałam wrażenie jakby skóra się do niego przyzwyczaiła. Niestety jakiś rok temu miałam okropny wysyp gul na policzkach ( po lekach na żołądek) i tutaj ten krem sobie nie poradził. Kolejne rozczarowanie - po odstawieniu kremu cera ponownie stała się szara, błyszcząca, pory odrosły, a więc efekt działa kremu nie jest długotrwały. Szkoda myślałam, że w końcu trafiłam na ideał. Polecam go dla osób z cerą tłustą lub mieszaną i z niewielkim trądzikiem. Miałam po tym kremie cerę idealną.

PLUSY
-wyrównany koloryt skóry
-wygładza skórę, normuje wydzielanie sebum,
-spłyca pory
-rozjaśnia i spłyca blizny
-bardzo wydajny
-nie wysusza (może powodować podrażnienie, u mnie spowodował, mała przerwa w stosowaniu pozwoliła na zniknięcie podrażnienia)
-cena adekwatna do jakości, jak narazie ten krem z kwasem jest najlepszym jaki miałam i rzeczywiście działa, być może do niego powrócę

MINUSY
-po zaprzestaniu stosowania pory odrosły, wrócił trądzik, twarz znowu się świeci :(

Używam tego produktu od: 2 lata z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 5 tubek po 30 g

Rewelacja!

Jestem rozkochana w kwasach, bo uratowały moją twarz.

Akurat kwas glikolowy jest moim ulubionym, służy mojej skórze najlepiej ze wszystkich, daje świetne efekty. Moim ulubionym zestawieniem na jesień jest zestaw: Triacneal od Avene (bazuje przede wszystkim na glikolowym) i właśnie Glyco A, który jest dla mojej skóry przyzwyczajonej do różnych kwasów najsilniejszym ze wszystkich dotąd stosowanych, bo po aplikacji czuję wyraźne szczypanie.

Mojego zestawu używam w następującym schemacie:
-2 dni Triacneal
-1 dzień Glyco A.

Jeśli się zdarzy, że wyskoczy mi coś niespodziewanego to stosuję Glyco A 2 dni pod rząd i wówczas fajnie wszytsko zalecza, gasi, wysusza.

Jest mocnym preparatem o odczuwalnym działaniu. Mi zdecydowanie wystarczy użyty 3-4 razy w tygodniu. Taka ilość aplikacji mnie zadowala i przynosi satysfakcjonujące efekty, Triacneal pomiędzy zastosowaniami dopełnia dzieła.
Co prawda producent na opakowaniu zaleca początkowe nakładanie na kilkanaście minut i zmywanie stosunkowo wydłużając czas, jednak ja ze skórą przyzwyczajoną do kwasów położyłam od razu na całą noc i było ok-kilkanaście minut nic by mi nie dało.

Skóra po nim jest zmatowiona, pory wyraźnie zmniejszone, nie wysusza skóry, wręcz poprawia jej elastyczność i nawilżenie, poprawia koloryt, spłyca drobne blizny i walczy z przebarwieniami. Skóra ogólnie jest w zauważalnie lepszej kodycji, napięta i sprężysta. Wysusza i leczy co zdążyło wyskoczyć. No działa cuda na mojej twarzy :)
Jest bardzo wydajny.

Pół gwiazdki odejmuję za dostępność-trzeba się go trochę naszukać (bywa w Super Pharm) no i cena nie jest najniższa. Ale uważam, że warto!

Ilość zużytych opakowań: wciąż pierwsze

świetny

próbkę dostałam w pudełku beglossy (dawny glossybox) i zakochałąm się po skończeniu kuracji i kupiłam całą tubkę pełnowartościowego produktu. Moja buzia przez 2 tyg. stosowania nie dostała żadnego pryszcza, żadnego, nawet małego. Buzia wygląda bardzo dziewczęco, świeżo i promiennie. Zakochałam się w tym produkcie.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe, drugie zaczełam

Tak Tak Tak i jeszcze raz Tak :)

Mam duże doświadczenie w stosownaiu kwasów. Uwazam, ze maja zbawienne działanie na skóre szczególnie gdy skóra nie jest idealna. Moge porównac nawet działanie kwasow i lasera co2 ... coż laser moze sie schowac. Działanie lasera odczujemy po kilku zabiegach , da nam popalic koszarne gojenie , cena i brak efektów . Jednym słowem uwazam, ze odpowiednia pilegnacja daje duzo lepsze efekty. Nowości z kwasami jest mnóstwo.
Ale do rzeczy:
Nałozyłam krem na kilka minut po tym co tuaj przeczytałam. Pieczenie, szczypanie czy mrowienie było minimale tak samo jak przemywamy twarz tonikiem lub preparatem zawierajcacym sporo alkoholu - tego samego rodzaju pieczenie. Bedzie silniejsze jesli mamy podrazniona skóre , jesli mamy na skórze zaczerwienienia, miejsca wrazliwe czy swieże wykwity. Te miejsca , w których skóra ma jakies zmiany bedzie reagowała mocniej. Odczujemy silniejsze mrówienie w okolicach skrzydełek nosa. szczerze napisze , ze byłam przygotwana na cos bardziej dokuczliwego, na pieczenie czy szczypanie, którego nie da sie wytrzymac. Moja skóra nie ma czynnych wykwitów ale zakupiłam ten krem by pozbyc sie rozszerzonych porów bo to teraz moj problem nr1.
Bardzo wazne jest aby nie myc twarzy mydłem przed nałozeniem kremu (ph zasadowe) gdyz to obniza ph skóry i tym samym działanie kwasu jest słabsze. Zmyłam twarz chusteczka do zmywania makijazu oraz przemyłam wacikiem nasaczonym tonikiem Effaclar , który to tez zawiera małe ilosci kwasu glykolowego. Zmyłam to po 30 minutach i juz moge ocenic wstępnie, ze skóra jest mieciutka i bardzo gładka. Poniewaz pisze recenzje &quot;na gorąco&quot; dzisiaj nałoze na noc kremjeszcze raz i jesli zauwaze kolejne efekty dopisze do tej opinii swoje spostrzezenia.
Krem zakupłam w atece internetowej za 50 zł (z wysyłka) sam krem kosztował 41 zł. Ceny wahaja sie od 40 do 80 ale czasami ponoc mozna za 80 kuic 2 sztuki(na to samo wychodzi) - no ale jesli ktos nie zna tego kremu lepiej zakupic 1 tubke na próbe aby móc ocenic jego działnie. Kazdy reaguje inaczej i nie kazdemu moze słuzyc tak samo ten kosmetyk. Mysle, ze wygładzenie, rozpuszczenie zrogowaciałej warstwy skóry ma duze znaczenie w przypadku wchłaniania sie innych kosmetyków do pielęgnacji. Ja zaraz zamierzam połozyc sobie maske Clareny z algami (plastyczna) powinna sie lepiej wchłonąć i efekty tez powinny byc lepsze.

************
dopisek z 04.09.2014

Po stosowaniu przez kilka dni na noc (odrobine ale wmasować a nie tylko posmarowac) pory sa w 80 % zwężone, skóra ładnie scalona, gładziutka wygląda rewelacyjnie. JESTEM MIŁO ZASKOCZONA .

Używam tego produktu od: sierpien 2024
Ilość zużytych opakowań: 1x 30 ml