Floslek, Pielęgnacja cery tłustej, Żel szałwiowy do cery tłustej, trądzikowej

Floslek, Pielęgnacja cery tłustej, Żel szałwiowy do cery tłustej, trądzikowej

Zgłaszająca osoba: Ola-Agentka

Żel przeznaczony jest do pielęgnacji skóry normalnej i tłustej, skłonnej do podrażnień, zmian łojotokowych. Nie zawiera substancji tłuszczowych. Działa antybakteryjnie i dezynfekująco. Zmniejsza podrażnienia, wypryski i przebarwienia skóry. Zapobiega powstawaniu nowych zmian. Przeciwdziała zbytniemu przetłuszczaniu i rozszerzaniu porów. Zapewnia skórze właściwe nawilżenie. Przywraca jej zdrowy wygląd.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Salvia Officinalis Leaf Extract, Glucose, Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Methylchloroisothiasolinone, Methylisothiasolinone. (16.01.2011)

Cena: ok. 7zł/ 50ml

Rozczarował mnie

Żelu zaczęłam używać gdy moja trądzikowa cera była w odmienionym stanie po "kuracji" kosmetykami Bielendy z serii Pharm. Liczyłam, że stan cery się nie pogorszy. Na początku jego używania musiałam się przyzwyczaić do takiej formy kosmetyku bo zawsze smarowałam się kremami. Żel daje uczucie odświeżenia, kondycjonuje cerę, dodaje jej blasku. Wchłania się prawie natychmiast, nie pozostawia lepkiej warstwy. Fakt, matuje cerę, ale pozostałe zapewnienia producenta się nie sprawdzają. Nie zauważyłam żeby cokolwiek działała na przebarwienia i istniejące wypryski. Na pory też nie ma zbytniego wpływu a wręcz pojawiło mi się więcej zaskórników. Działa jako lekki żel nawilżający. Dużą zaletą jest skład: krótki, bez zbędnych substancji, co wyróżnia go spośród drogeryjnych kremów. Niestety dyskredytuje go brak działania na problemy cery trądzikowej.

Ilość zużytych opakowań: 1x50ml

Bardzo dobry.

Żel szałwiowy Flos lek przeznaczony jest do cery tłustej, trądzikowej. Producent obiecuje zmniejszenie wyprysków, a także przeciwdziałanie powstawaniu nowych, spełnia swoje obietnice. Po miesiącu regularnego stosowania rano stan mojej skóry znacznie się poprawił, wyprysków jest stanowczo mniej, szybciej znikają, a te co się pojawiają są niewielkie.
Kolejną obietnicą producenta jest zmniejszenie przetłuszczania się skóry. Także w tym przypadku żel spełnił moje oczekiwania. Skóra mniej mi się świeci, mniej się przetłuszcza, a jednocześnie nie jest zbytnio wysuszona. Większość kosmetyków tego typu ma takie działanie, że po przestaniu używania nasza skóra zaczyna się przetłuszczać podwójnie. Aby to sprawdzić odstawiłam żel na 5 dni na bok, jestem bardzo mile zaskoczona, że efekt jaki mi dał (zmniejszenie przetłuszczania się) pozostał mimo, zaprzestania używania.
Ostatnią obietnicą producenta jest redukcja rozszerzonych porów. Tu żel egzaminu nie zdał, nie zauważyłam aby moje pory choć trochę się zmniejszyły (i to jest powód minusu przy ocenie).
Konsystencja żelu jest dość gęsta, bardzo przyjemnie się go nakłada. Całkowite wchłonięcie zajmuje około dwie minuty i po tym czasie na skórze nie pozostaje żadna warstwa więc śmiało można nakładać makijaż.
Po nałożeniu mamy przyjemnie uczucie chłodu, odprężenia skóry. Trwa ono do całkowitego wchłonięcia kosmetyku.
Znam wiele kosmetyków teoretycznie bezzapachowych, a tak naprawdę śmierdzą. Ten żel faktycznie jest bezzapachowy.
Nie mogę pominąć wydajności żelu. Używam go ponad miesiąc (z 5 dniową przerwą) i mam jeszcze około pół opakowania.
Według mnie żel szałwiowy firmy Flos Lek jest bardzo dobrym kosmetykiem do cery trądzikowej. Z czystym sumieniem mogę go polecać.

Ilość zużytych opakowań: pół jednego opakowania

Świetny

Ten niepozorny żel o prostym, naturalnym składzie okazał się jednym z lepszych specyfików do twarzy jakie stosowałam. Posiadam cerę mocno przetłuszczającą się (a przy tym okresowo również przesuszoną kuracjami dermatologicznymi) i skłonną do trądziku, poza tym zapycha mnie prawie wszystko.
Żel sprawdza się u mnie świetnie: przede wszystkim absolutnie nie zapycha, ładnie koi cerę, ogranicza wydzielanie sebum a przy tym drastycznie nie przesusza skóry. Odkąd go stosuję stan mojej twarzy poprawił się w widoczny sposób; ślady po niedoskonałościach goją się szybciej, pojawia się też mniej nowych.
Nadaje się pod makijaż, jednak jeśli nałożymy go zbyt dużo może się rolować.
Żel kupiłam w sklepie zielarskim za plus minus 9 zł, na pewno wypróbuję też pozostałe kosmetyki z tej serii.

Mój najlepszy

Ten krem jako jedyny nie szkodzi mojej skórze trądzikowej. Nie stosuję go pod żadne kremy tylko zarówno na dzień bezpośrednio pod makijaż i na noc. Jest bardzo lekki i przynosi skórze ukojenie. Na noc stosuję często z paroma kroplami olejku pichtowego. Nie leczy natychmiastowo ale pomaga skórze się unormować.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: duuuuuużo

Łatwy, lekki i przyjemny ;P

Łatwy w aplikacji ze względu na swoją żelową konsystencję, lekki w noszeniu, bo nie czuć po wchłonięciu, że nałożyło się produkt nawilżający i przyjemny w nawilżeniu. Naprawdę, ten żel spełnił moje oczekiwania, jeśli chodzi o lekki produkt nawilżający na lato. Po wchłonięciu cera nie lepi się jak to czasem się zdarza po produktach żelowych. Buzia jest świeża i nawilżona. W sumie nie oczekiwałam od niego super zmatowienia, bo nie mam też skóry tłustej, a mieszaną naczynkową w kierunku normalnej, ale jednak trochę zniwelował błyszczenie się cery. Stosuję na dzień i na noc. 7 zł za 50 ml to naprawdę okazja. Bezzapachowość na plus, choć nie mam problemu z perfumowanymi kremami. Nie zapycha, nie podrażnia. Nadaje się pod makijaż.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Lubię.

Stosuję na noc pod krem nawilżający.
Szybko się wchłania, dobrze matuje - rano budzę się z promienną nieprzetłuszczoną skórą.
Lekko zwęża pory, ale bez znacznych cudów.
Nie zauważyłam by powstawały odkąd go używam jakieś nowe krostki. Nie wiem jak działa na istniejące bo jak na razie takowych nie posiadam.
Nie przesusza. Łagodzi podrażnienia. Konsystencja na plus. Nie spływa z twarzy.
Za tą cenę bardzo przyzwoity naturalny kosmetyk.

Używam tego produktu od: 2 tygodni tylko na noc.

Nie działa:(

Żel kupiłam pod wpływem pozytywnych recenzji. Niestety się mocno nim rozczarowałam. Miał ograniczać powstawanie zmian trądzikowych, zwęzić pory i sprawić że skóra nie będzie się tak błyszczeć. Stosuję go dość długo, bo 4 miesiące 2 razy dziennie pod krem i nie widzę żadnej poprawy stanu mojej mieszanej skłonnej do wyprysków cery. Nie łagodzi trądziku, wręcz wydaje mi się, że mi się nasilił. Skóra jak się błyszczy w strefie T tak się błyszczy. Chyba się go pozbędę, bo mam go po prostu dość. Nie polecam. lepszy jest chyba punktowo stosowany sudocrem na krostki.

Bo ja wiem...

Na prawde nie wiem co powiedziec o tym produkcie. Stosując go raz dziennie nie zauwazyłam żeby łagodził moje zmiany trądzikowe, wciąż powstawały mi nowe a tych, które były nie łagodził! Nie matowił też skóry. Jest jednak bardzo łagodny dla mojej alergicznej cery, tani, wydajny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Używam tego produktu od: miesiaca - stosując codziennie.
Ilość zużytych opakowań: 1 - standardowe

świetny

Na ten żel trafiłam przypadkiem. I nie żałuję. Jest lekki, bezzapachowy, szybko się wchłania, jest wydajny, skóra po jego zastosowaniu się nie klei (tak jak to czasem bywa przy stosowaniu żeli).
Bardzo dobrze działa na moją skórę. Uspokaja ją, łagodzi. Po jego stosowaniu mam mniej niedoskonałości.
Stosuje 2 razy dziennie - na noc (pod krem na noc) i na dzień (na to nakładam Pore Refiner Biodermy, na to krem na dzień i podkład) i taki zestaw powoduje że w zasadzie nie muszę przez około 8-10 godzin używać bibułek matujących czy pudru do zmatowienia skóry. A myślałam, że coś takiego nigdy mnie nie spotka ;) Gdy czasem zapominam użyć tego żelu, a nałożę całą resztę wyżej wymienionego zestawu to cera po 4-5 godzinach wymaga zmatowienia.
Podsumowywując: żel ma świetne działanie, jest polski i niedrogi. Jedynym minusem jest jego dostępność (znam tylko 1 sklep w Krakowie, gdzie jest on dostępny).
Po prostu bardzo dobry kosmetyk za 8,99 :)

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

bardzo dobry!

Żel nie ma rzadnego zapachu,jest tani i wydajny.Robi na mojej skórze więcej niż większość drogich,aptecznych dermokosmetyków.Przede wszystkim nawilża,wygładza,łagodzi podrażnienia,wspaniale nadaje się po goleniu.Pomaga również w walce z trądzikiem,ale podkreślam-pomaga,nie leczy!Jak da się go grubszą warstwą to klei się,poza tym żadnych wad nie widzę! Polecam...

Używam tego produktu od:miesiąca

używałam go lata temu kiedy miałam spore problemy z trądzikiem i przetłuszczaniem skóry
tani, bardzo wydajny żel o ziołowym zapachu który lubiłam
nawilżał naprawdę, nie powodował że skóra świeciła sie jeszcze bardziej
nie zauważyłam żeby zmniejszał trądzik czy dobrze matowił, ale wtedy najważniejsze było dla mnie żeby coś nawilżało a nie natłuszczało w ogóle - a to zadanie spełniał dobrze
przy nałożeniu większej ilości czasem rolował się w połączeniu z niektórymi podkładami, no ale to mój błąd
ogólnie polecam do spróbowania, za tą cenę opłaca się - na pewno nie zaszkodziUżywam tego produktu od:z 6 lat temu
Ilość zużytych opakowań: 2-3

Niezbędny

Konsystencja żelu bardzo mi odpowiada. Jest on lekki, dobrze się rozprowadza, daje uczucie ulgi, nawilża bardzo delikatnie, nie zatyka porów (stosuje na całą twarz), skóra jest napięta i przyjemna w dotyku. Stosuje pod podkład i z jego nakładaniem po użyciu żelu nie mam żadnych problemów. Do tego cena bardzo przystępna - czego chcieć więcej;)Używam tego produktu od: 3 miesięcy