KWC LogobyWIZAŻ logo
Produkty wycofane

Schwarzkopf Gliss Kur Połysk Jedwabiu, Szampon do włosów matowych i zniszczonych

3,5 na 5122 opinie

Kupi ponownie: 49% osób
    ^FrOzEn^
    14 lipca 2010 o 19:29
    Warto go mieć!
    Swego czasu dostałem ten szamponik jako gratis do jakiejś farby do włosów w Drogerii Natura. Jako, że "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda" - postanowiłem wypróbować go, zamiast odstąpić np. koleżance ;-) Do tej próby podszedłem z wielką dozą nieśmiałości, gdyż już kiedyś zrobiłem jedno podejście do szamponu Gliss Kur (ten "regenerujący"). Okazał się totalnym niewypałem... "Jedwabny" Gliss Kur pomógł mi hodować włosy rozjaśniane, bez konieczności częstego podcinania ich. Nie wysuszał, ani nie przetłuszczał włosów. Nie pozbawiał ich objętości, a zapaszek umilał jego stosowanie :-) Podsumuję: plusy: + delikatny dla włosów i skóry głowy (zdarzają się produkty podrażniające moją skórę) + dobrze się pienił i aplikował na włosach (nawet na zniszczonych rozjaśnianiem dawał zbawienny poślizg, który ratował przed wyrywaniem włosów podczas mycia) + wspomniany wyżej "poślizg" nawet po dokładnym spłukaniu przemieniał się w delikatną ochronną otoczkę na moich włosach, nie powodując szybszego przetłuszczania się + po jego zastosowaniu, pomimo subtelnego wygładzenia, włosy nie traciły objętości, a wydawały się zyskiwać taką.... jędrność (jak ja to określam: "efekt ugotowanego makaronu" ;-) ) + wydajność niczym studnia bez dna ;-) + zapach - ciężki, ale przy tym przyjemny minusy: - może się długo spłukiwać z włosów i skóry głowy - zapach - ciężki, ale przy tym przyjemny ;-) Na efekty specjalne typu "mega błysk włosia", tudzież "ułatwienie układania włosów na maxa" nie zwracałem uwagi, więc w tej kwestii nie wypowiem się obiektywnie. Z tej serii używałem jedynie wspomnianego szamponu, na przemian z (o ile pamiętam) 1-2 innymi. Do tej myjki zamierzam wrócić, ale chętnie wypróbuję też wersję kaszmirową. Jak dla mnie wersja regenerująca (ta z 19-toma składnikami) to było kompletne dno... Używam tego produktu od: ... Ilość zużytych opakowań: 1

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    xueue
    11 września 2011 o 0:26
    warto kupić :)
    Używałam go wielokrotnie. Choć nie faworyt, zdecydowanie z porządną odżywką spełnia swoją rolę. Zapach przyjemny i delikatny, nie czuć go na 2 metry jak specyfików Pantene. Nie skleja włosów, nie powoduje łupieżu (gdy się go odpowiednio spłukuje), nie obciąża. Włosy są po nim miękkie i lśniące, choć nie zregenerowane. Fajna konsystencja, fajnie się pieni, średnio wydajny. Za taką cenę warto kupić :) Używam tego produktu od: jakiegoś czasu Ilość zużytych opakowań: 4?

bonnie990
    12 lutego 2011 o 19:54
    Ma w sobie coś...
    co dwukrotnie doprowadziło mnie do przerażającego łupieżu. Za pierwszym razem jak go używałam doprowadził mnie do strasznego łupieżu i kompleksu z tego powodu, nie miałam pojęcia jak z tym walczyć, próbowałam wszystkiego (tutaj polecam szampon Clear - to było rozwiązanie), Gliss Kur oczywiście odstawiłam. Potem odstawiłam też Clear bo chciałam popróbować czegoś innego i wszystko było dobrze, ale wtedy nie byłam jeszcze pewna od czego wcześniej dostałam łupież, więc wróciłam spowrotem do Gliss Kur bo ładnie nabłyszcza włosy, a poza tym lubię kosmetyki z jedwabiem. I znów parę użyć i łupież jak szalony;/ Wygląda to tak jakby szampon był tak ciężki i tak mocno trzymał się włosów, że po spłukaniu wodą i tak zostaje na skórze, włosy szybko się przetłuszczają no i łatwo i łupież. Teraz jestem już pewna, że od tego szamponu muszę trzymać się z daleka. Zalety: + ładnie nabłyszcza włosy Wady: - dwukrotnie dostałam po nim szalonego ataku łupieżu - ciężko spłukać go po myciu tak, aby później nie był wyczuwalny na włosach - włosy szybko się przetłuszczają i są obciążone. Nie kupię tego szamponu już nigdy więcej, na pewno znajdzie się coś lepszego do nabłyszczania włosów. Używam tego produktu od: nie pamiętam, ale już nie używam. Ilość zużytych opakowań: niepełne 2, nie zamierzam dokończyć.

agape1126
    12 listopada 2010 o 19:37
    Średni
    co prawda włosy bardziej po nim błyszczą, ale także szybciej się przetłuszczają. Średnio wydajny, mam po nim wrażenie jakbym nie domyła włosów.Beż odżywki włosy są sianowate, po odżywce zbyt obciążone... Niewiem, może innym pasuje , ale ja jakoś nie mogłam się z nim \"dogadać\" Używam tego produktu od: kiedyś Ilość zużytych opakowań: 2 conajmniej

badb
    3 lipca 2010 o 11:48
    Nic specjalnego
    Szampon nie przypadł mi początkowo do gustu. Do tego stopnia że długo nie mogłam go skończyć. Szampon dobrze myje i ładnie się pieni. Ma przyjemny zapach, choć jest w nim jedna nuta, która może drażnić. Szampon nie przesusza włosów. Powoduje że są gładkie, nie puszą się. Niestety nie zauważyłam by włosy były łatwiejsze do ułożenia. Używam tego produktu od: roku Ilość zużytych opakowań: 1

myszka2020
    18 czerwca 2010 o 17:19
    przetłuszcz
    Początkowo szampon mnie oczarował - włosy miękkie, gładkie, ujarzmione, mniejszy puch i sianko. Jednak po czasie zaczął powodować tłusty przyklap, a puch jak był, tak był, wyglądało to strasznie, bardzo obciążał. Jednak proteiny, silikony czy pq to nie najlepszy wybór w szamponach. Używam tego produktu od: jakieś 2-3 miesiące Ilość zużytych opakowań: 1

rabbay
    7 czerwca 2010 o 15:42
    blink blink! ;)
    Och, moje biedne suche i matowe piórka! Żaden szampon nie był wystarczająco dobry. Gliss Kur kupiłam kiedyś przez przypadek, bo był w promocji i zachwyciłam się! Moje włosy nabrały zdrowego połysku, nawilżyły się, co w rezultacie położyło kres nieestetycznemu puszeniu. Włosy są miękkie w dotyku i pięknie pachną, co również jest dla mnie ważne. W połączeniu z odżywką w sprayu działają cuda ;) Używam tego produktu od: ponad roku z przerwami Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3

pasterz cieni
    15 maja 2010 o 15:15
    przyzwoity
    Wg mnie nie taki zły jak mówią niektóre recenzje. Ma bardzo mocny zapach - nie jestem jego fanką, ale z drugiej strony nie jest brzydki; charakterystyczny dla całej linii Gliss Kur. Włosy były bardzo błyszczące, gładkie, nieco sypkie. Bardzo dobrze oczyszczone, nie obciążone. Na minus - dość suche, nieco "trzeszczące". O niebo lepszy niż jakikolwiek szampon Dove (a używałam wielu z tejże serii) Gdybym nie używała gabinetowych kosmetyków, mogłabym znów po niego sięgnąć z czystym sumieniem, wspomagając się silną maską, by zapobiec wysuszeniu. Używam tego produktu od: kilka lat Ilość zużytych opakowań: 3-4
    Używa produktu od:rok lub dłużej

kociaczek88
    15 maja 2010 o 14:59
    Bardzo dobry kosmetyk
    Szampon bardzo dobry . Plusy: - niska cena - ladnie pachnie - ma dobrą konsystencje - nie obciąża włosów - wlosy są blyszczące - ulatwia rozczesywanie - wlosy mnie sie łamią ( są mocniejsze ) Minusy : - brak Używam tego produktu od:1 rok z przerwami Ilość zużytych opakowań: 3

Zielona55
    27 lutego 2010 o 20:43
    2 / 5
    Zdecydowanie nie dla mnie.
    Niestety już po raz kolejny muszę stwierdzić, że kosmetyki gliss kura kompletnie nie są odpowiednie dla moich włosów... One ich po prostu "nie lubią"! Po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii na temat tego szamponu, postanowiłam dać gliss kurowi "ostatnią szanse"... i... oczywiście znowu się zawiodłam :( Przede wszystki blask - a właściwie jego brak - stał się dla mnie dużym rozczarowaniem :( Pomimo zapewnienia producenta o zawartości jedwabiu w składzie, włosy po jego zastosowaniu puszą się, wyglądają na wysuszone, sianowate. Po prostu, co tu duzo pisac - wyglądają nieładnie. A po jakimś czasie zmieniają się w brzydkie strąki. Szampon powoduje przetłuszczanie włosów, dlatego trzeba je myć częściej. Jedynymi plusami jest przyjemny zapach, wygląd szamponu (różowo-perłowy), konsystencja oraz wydajność. Produkt kompletnie nie dla mnie, może dla kogoś innego okaże się lepszy, a wskazują na to liczne pozytywne recenzje. Jakoś "zmęcze" to jedno opakowanie, albo nie wytrzymam i wyrzucę do kosza, chociaz nie lubię marnować kosmetyków. Ale z pewnością mogę stwierdzić, że będzie ono ostatnie... Raczej nie skusze się już na żaden produkt gliss kura. Używam tego produktu od: dwa miesiące Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze i ostatnie...

wikzgred
    20 lutego 2010 o 17:28
    taki o
    Plusy: -ładne opakowanie -gęsta konsystencja -miły zapach Minusy: -przetluszcza włosy u nasady -obciąża -włosy są nieladne po jego zastosowaniu Używam tego produktu od:kwietnia 2009 Ilość zużytych opakowań:1

Payton10
    10 lutego 2010 o 10:30
    bad
    Poszukiwałam dobrego szamponu, który wygładzi moje suche i puszące się włosy. Czytając pozytywne opinie na temat tego szamponu zdecydowałam go zakupić. Zazwyczaj byłam zadowolona z `gliss kur`, natomiast na tym szamponie się zawiodłam. Dlaczego? Faktycznie wygładza, włosy są ładnie ułożone, miękkie i lekko błyszczące. Niestety u nasady były przetłuszczone :( Myślałam, że to chwilowe , używałam go na przemian z innymi szamponami, jednak bez rezultatów. Odstawiłam go ponieważ włosy wyglądały jakbym je z tydzień nie myła. :| Używam tego produktu od:ok 3 tygodni Ilość zużytych opakowań:0

kisse
    7 lutego 2010 o 18:32
    bardzo dobry
    Jestem bardzo zadowolona z tego szamponu. Używam razem z Ekspresową odżywką regeneracyjną i Kremową odżywką nadającą połysk. Szampon ma bardzo przyjemną konsystencję, rewelacyjnie się pieni jest bardzo ekonomiczny w użyciu. Dobrze oczyszcza skórę głowy, nie plącze włosów. Włosy są mięciutki, gładkie, błyszczące i pięknie pachną. Nawet po użyciu innej odżywki włosy są w świetnej kondycji. Używam tego produktu od:ok.miesiąca Ilość zużytych opakowań:1

Fay8686
    25 stycznia 2010 o 21:59
    Przyzwoity
    Lubię ten szampon. Dobrze się pieni, świetnie pachnie - zapach utrzymuje się na włosach, jest wydajny i ogólnie dostępny, ułatwia rozczesywanie i prostowanie włosów. Zużyłam swego czasu 4 butelki pod rząd i niestety dostałam łupieżu. Przerzuciłam się na inną markę i problem zniknął. Ostatnio znów zrobiłam podejście do Gliss Kura, jednak natychmiast wrócił łupież :( Stąd też już do raczej nie kupię - podejrzewam, że mogli coś w składzie zmienić, co już nie do końca mi podchodzi. Używam tego produktu od: 3 lata Ilość zużytych opakowań: 4
    Używa produktu od:rok lub dłużej

super
    25 stycznia 2010 o 20:41
    drogeryjny stuff na 5
    Szampon spełnia obietnice producenta. Moim zdaniem to najlepszy drogeryjny szampon dla włosów blond- suchych i lekko kręconych, ponieważ nie sa one po nim pierzaste, ani się nie elektryzują. Poza tym, to znakomity produkt w rozsądnej cenie. + Moje lekko kręcone włosy sa po nim czyste, nawilżone +łatwo rozczesać mokre kosmyki nawet bez użycia odżywki +nawilża moja wrażliwą skórę głowy + zapach jaki pozostawia na włosach + konsystencja, przyjemność stosowania Używam tego produktu od:4 miesięcy Ilość zużytych opakowań:2 całe

myszówka
    19 stycznia 2010 o 22:13
    świetny!!!
    Szampon pięknie pachnie, jest gęsty i wydajny. Wlosy sie po nim super rozczesuja, sa miekkie i przyjemne w dotyku. Nie przetluszcza ani nie obciaza wlosow- stosuje razem z odżywką tej samej serii. Wlosy sa po umyciu blyszczace i pieknie pachna! Polecam, warto wyprobowac Używam tego produktu od:dawna Ilość zużytych opakowań:2

lea88
    27 grudnia 2009 o 12:52
    bardzo lubie
    Moze nie jest to ideal,ale ostatnio jeden z moich faworytow. Kiedys przetluszczaly mi sie po nim strasznie wlosy, a teraz wrecz odwrotnie. Spokojnie 1,5- 2 dni sie trzymaja. Mam bardzo wrazliwa skore glowy i on powoduje, ze nie schodzi mi tak bardzo skora. Wlosy sa miekkie, nie sa sianowate, po myciu bez odzywki od razu widac, ze nie sa splatane tak bardzo. Lubie ten zapach. Ogolnie jestem na tak, aczkolwiek musze zminiac czesto szampony, bo moja skora sie strasznie do nich przyzwyczaja :/. Na pewno do niego wroce za jakis czas :)Używam tego produktu od:3 miesiace Ilość zużytych opakowań:2

catttt
    23 listopada 2009 o 12:43
    jestem na NIE
    Liczyłam na błyszczące, zregenerowane włosy, no i sie trochę przeliczyłam ;/ Szampon wiele nie zadzialał, daje mu 2 gwiazdki, bo nie zaszkodził:) nie spodobał się moim włosom, nie chciały w ogóle błyszczeć ani sie regenerować, puszyły się. Trochę sie rozczarowałam, ponieważ zawsze byłam zadowolona z produktów gliss kur. Używam tego produktu od: jakiś czas temu przez 3 mies Ilość zużytych opakowań 1