Tołpa, Huminea Strefa T, Tonik-żel 2w1 (do cery trądzikowej, z niedoskonałościami)

Preparat pełniący jednocześnie funkcję toniku i odżywczego produktu pielęgnacyjnego o lekkiej, żelowej konsystencji. Działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, przyspiesza regenerację skóry i gojenie drobnych ran. Odtruwa skórę i chroni ją przed wolnymi rodnikami, działa antybakteryjnie. Zapobiega przetłuszczaniu się skóry i intensywnie ją nawilża. Preparat szybko się wchłania, zapewnia efekt zmatowienia, nie powoduje uczucia ściągnięcia, usprawnia funkcjonowanie skóry i poprawia jej kondycję. Można nakładać pod makijaż.

Preparat ma brązowy kolor ze względu na dużą zawartość humino-kompleksu. Nie powoduje zabarwienia skóry.

Skład: Aqua, Peat Extract, Propyle Glycol (and) Artictium Lappa Root Extract, Polysorbate 20, Panthenol, Carboner, Sodium Hydroxide, Parfum (Linalool, Hexyl Cinnamal), Methylparaben, Propylaparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol. (26.06.2007)

Cena: 16 zł / 200 ml

dla wrażliwców

Mam bardzo delikatną, wrażliwą twarz ze skłonnością do zabrudzania, trądziku i całej masy paskudztwa. Jestem dodatkowo alergikiem, więc lata bojów o gładką cerę dały mi dobry przegląd kosmetyków z tego zakresu.
Tonik rewelacyjny. Nie podrażnia, ładnie oczyszcza, NIE POWODUJE REAKCJI ALERGICZNEJ,
mogę go używać bez przerwy jak żadnego innego produktu.
Serdecznie polecam.
Jedyna wada- lekko się lepi przez kilka minut po nałożeniu.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: dwa

Super!

Miałam problem z trądzikiem i poleciła mi go pani w aptece. Jak dla mnie jest świetny! Żadnych nowych wyprysków, skóra jak z obrazka, wygodny w użyciu (jak krem) i śliczny zapach. Skóra nie jest ściągnięta po jego użyciu. Teraz trądzik leczę u dermatologa, ale jak jakieś drobiazgi będą mi w przyszłości wyskakiwać na pewno do niego wrócę ;)
Utego produktu od: używałam 3 lata temu

Dobry produkt

Ogólnie jest ok! Spełnia swoje obeitnice, matuje, nawilża, wygładza skóre, nie podraznia. Konsystencja lekkiego żelu, kolor na samym poczatku mnie odstraszył, ale nie pozostawia śladów na skórze, szybko sie wchłania, zapach może być. Nie wiem czy kupie ponownie mimo tego, że spełnia swoje zadanie, ale troche denerwuje mnie forma tego kosmetyku tzn., ze jest to żel ktory nakłada sie bezpośrednio na twarz i wsmarowuje...wolę jednak tradycyjna forme toników.
Bardzo wydajny!

Używam tego produktu od:miesiąca

Niewiele robi.

Jak w tytule mojej recenzji - właściwie nie za bardzo wiem, co mogę napisać o tym specyfiku. Zacznę od zalet - ma elegancką butelkę i jest niesamowicie wydajny, a zużycie go zajmie mi chyba kolejny rok. Niesety na tym plusy toniku się kończą.

Mogłabym mu wybaczyć długie wchłanianie i uczucie lepkości, które pozostawia na skórze, gdby miał choć odrobinę zbawienny wpływ. Używam go po płynie micelarnym lub wodzie termalnej, gdy czuję, że buzia jest niedostatecznie nawilżona, dodatkowo liczyłam na lekkie zmatowienie lub poprawę stanu trądzikowej cery. Nic z tych rzeczy. Tonik jest właściwie zbędny, ponieważ nie zauważyłam jego żadnego pozytywnego jak i negatywnego działania dla mojej skóry. Ani nie nawilża, ani nie matuje - ot, wchłania się i po prostu jest, a o wiele lepiej z nawilżeniem radzi sobie tonik fizjologiczny LRP. No dobra, może trochę wygładza buzię, ale jednak to za mało, aby dostać więcej gwiazdek.

Używam tego produktu od: około pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1/3

Byle jaki

Kosmetyk bardzo wydajny (około 10 kropel starczy doskonale na całą twarz i szyję).
Stosowałam codziennie do momentu gdy uznałam, że w sumie nic mi z twarzą nie robi. Nie czuję by ją oczyszczał (wągry jak były tak są) a jedynie odświeżał. Nawilżanie bliskie zerowemu.

Jednak dałabym mu 5* gdyby był to preparat typowo do demakijażu. Zaczęłam go tak stosować (nalewany na wacik) ponieważ nie podrażnia mi skóry ani oczu (nawet gdy perfidnie wsadzę wacik do oka w celu usunięcia resztek kreski).

Jako toniko-żel jest taki se, nie spełnił moich oczekiwań jakimi było oczyszczanie i nawilżanie. Natomiast wydajność jest na 5, matowienie chyba też.

Daję mu 3 gwiazdeczki, i chyba więcej nie ma co.

Używam tego produktu od: 13.listopada 2009

Bardzo dziwny

Sama nie wiem, co sądzić o tym toniku Tołpy.
Kupiłam oczywiście zachęcona opiniami i promocją w SuperPharmie. Na początku byłam nim zachwycona i wychwalałam pod niebiosa! Po rozprowadzeniu żelu na skórze od razu czułam nawilżenie i ukojenie twarzy. Tonik rzeczywiście bardzo dogłębnie nawilżał tak, że nie potrzeba było już używać kremu. Co więcej miał zbawienny wpływ na wypryski - łagodził zaczerwienienia i przyspieszał gojenie krostek. Przeszkadzał mi jedynie trochę błotny, bliżej nie zidentyfikowany zapach oraz to, że wchłaniał się zbyt długo (szczególnie przy porannym pośpiechu było to niepożądane).
Moja euforia trwała dwa, może trzy tygodnie. Kiedy zużyłam mniej więcej jedną trzecią opakowania żel po prostu ... przestał działać. Nawilża bardzo licho, na wypryski nie działa, a zaraz po nałożeniu skóra lekko czerwienieje (przez krótką chwilkę) tak jakby żel ją podrażniał. Nie mam wrażliwej skóry i zupełnie obce są mi takie doświadczenia.
Długo się zastanawiałam jak go ocenić. Nie wiem, co jest z nim nie tak, bo stosuję go według zaleceń. Może to produkt nie do regularnego stosowania? Może moja skóra się do niego przyzwyczaiła? Nie wiem.

Używam tego produktu od: ponad dwóch miesięcy

Świetny

Uwielbiam ten tonik-żel, bardzo ładnie uspokoił moją cerę, grudki z czoła zniknęły, nic nowego nie wyskakuje, po użyciu nie mam ściągniętej skóry, tylko taką ukojoną. Na początku nie byłam nim zachwycona, pomyślałam że znowu straciłam niepotrzebnie pieniądze, ale dałam mu szanse i szok. po dwóch tygodniach regularnego używania rano i wieczorem skóra jest w świetnej kondycji.
Nie dałam mu 5* bo niestety mojego nocha nie jest w stanie zmatowić, ale i tak jest już moim ulubionym tonikiem, nie chce innego :-)

Ilość zużytych opakowań:cały czas jedno, zostało jeszcze ponad pół opakowania

Dobry przyjaciel:)

Kupiłem około 3miesięcy temu.. pod wpływem pozytywnych komentarzy.. i muszę stwierdzić,że nie zamierzam zamienić tego toniku,na żaden inny:) Co prawda.. konsystencja na początku bardzo mnie zdziwiła,jednakże oznacza to koniec w wacikami.. jedyny minus,że żel troszkę się czasu wchłania, ale to również myślę kwestia przyzwyczajenia ;p Na początku także trochę wysuszał skórę,ale wystarczy zaopatrzyć się w jakiś krem nawilżający na noc i koniec problemów :). Matuje, to co pisze producent to na pewno prawda, co prawda efekt nie jest długotrwały,jednakże dla mnie to ważne.. co jeszcze..jeżeli chodzi o zmiany trądzikowe, na pewno polepszył stan skóry, jednakże nie sprawia spektakularnych efektów, ważne że nic nowego nie powstaje, jak najbardziej na tak:) aaa.. i zapach - bardzo przyjemny:)

Ilość zużytych opakowań:w trakcie 2:)

***

Kupiłam pod wpływem recenzji, chcąc ukoić swoją sfatygowaną kwasami, i nadtlenkami trądzikową cerę. Miałam wobec niego duże oczekiwania.
W super-pharmie była akurat promocja więc wziełam opakowanie.
Okazało się, że ma całkiem przyjemny zapaszek. Jest to wodnisty żel, łatwo się wchłania i nie zauważyłam, żeby robił szkody mojej twarzy. Na szczęście.

Spodziewałam się większego nawilżenia. Chociaż pierwsze wrażenie było całkiem pozytywne- cera taka gładka, jakby napęczniała wodą. Ale na nieszczęście było to wrażenie krótkotrwałe:) kupując go spodziewałam, że to będzie cud:) a potem, pomimo codziennego używania dwa razy dziennie, zawiedziona stwierdziłam, ze nawilżenie twarzy nie jest wybitnie wysokie, ani nawet średnie. Nie likwidował mi suchych skórek, i ciężko nakładało mi się na niego filtr, pomimo 15 minutowego odstępu. Nie spowodował też, że przestałam się świecić, ani nie rozprawił się z rozszerzonymi porami:(. Ogółem uważam go za lekki kosmetyk. Zbyt lekki. Nie robi szkody, ale bardzo chciałabym, żeby nawilżał mocniej.

Ilość zużytych opakowań:1/3

dobry :)

Nie jest zły.
łagodzi podrażnienia (chyba że skóra jest mocno zaczerwieniona, długo była przecierana - wtedy piecze)
Dość długo się wchłania.
Jest wodnisty i czasami ciężko nałożyć odpowiednią ilość.
Ogranicza ilość powstawania krostek :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Niezbędny specyfik

Po przeczytaniu recenzji i ja skusiłam się na ten produkt. Jestem bardzo zadowolona i polecam go jako tonik-emulsję do codziennej pielęgnacji problematycznych cer.

Zalety:
-oczyszcza i tonizuje
-lekko nawilża
-zwęża pory (nawet na cały dzień)
-baza dla kremu/filtru/humektantu pod makijaż
-bardzo poręczne, estetyczne opakowanie i super wydajność produktu

Wady:
-nawilżenie wydaje się zbyt małe - samoistnie nie polecam stosować, chyba że nastolatkom.:)

Warto wypróbować.

Używam tego produktu od: 2 tyg.

KWC

Ten tonik ratuje mnie zawsze rano kiedy musze nałożyć podkład a mam przesuszoną skórę (wiadomo czym to się kończy- podkreślaniem suchych placków) wtedy sięgam po to cudo:D Natychmiast nawilża i sprawia, że skóra jest miekka i gładziutka:D Radzi sobie lepeij niz niektóre kremy, już praktycznie nie potrzebuję żadnych nawilżaczy (ew 1-2x w tyg nałoże jakiś krem) na noc używam differinu, więc zawsze rano budzę się z lekko przeuszoną skórą.. postawiłam na toniki nawilżające bo potrzebuję szybkiego efektu, Tołpa to zdecydowanie mój nr 1 :) Trzeba poczekać kilka minut aż się do końca wchłonie, potem wogle nie czuć go na twarzy :)

Używam tego produktu od: mies
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.