Clinique, Simply

Clinique, Simply

Zapach dla kobiet na dzień i do pracy firmowany przez Clinique. Wyobraźmy sobie białe, mokre po deszczu kwiaty, zapach mleka sojowego mleka i odprężenie po użyciu jedwabistego kremu do ciała i otoczenie cennego ciała kaszmirowym szalem. Nie ma związku? Powąchajcie.

Poprawia nastrój , INNY NIŻ WSZYSTKIE

Myśle, że to już raczej unikat wysokocenowy. Piękny, delikatny zapach, a ja delikatnych raczej nie lubię, ale ten ma coś w sobie, że zachwyca. Sojowe nuty. Mleczne. Choć czy tak naprawdę soja pachnie? Prawie nie ma aromatu.
Są też ludzie, którzy piszą o mango, że występuje. Raczej nie wychwytuję tu mango. Przyjemny na co dzień. Może nie ma pazura, nie mówi "hej! Jestem tu!". Bardzo dyplomatyczny, powiedziałabym.
WIELKA SZKODA ŻE NIE PRODUKUJĄ GO JUŻ.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 probka

biel w sprayu - po prostu

Biały jedwab w sprayu ...

Zapach bardzo charakterystyczny - słodkawy, ale zwiewny (lekko budyniowy aromat). Do tego, białe kwiatuszki o tycich płatkach i z kropelką rosy ukrytą wewnątrz (kwiat jabłoni? stokrotka?).

Bardzo odpowiada mi takie połączenie kwiatowej świeżości i delikatnej słodyczy. Zwłaszcza, że całość podkreśla jedna bardziej zdecydowana nuta, która przywodzi ma na myśl połączenie pieprzu i waniliowego miodu
... Bardzo niewiele brakuje Simply do doskonałości.

Opakowanie: prostota i elegancja
Trwałość: dość dobra (przynajmniej 6-8 h.)
Cena: ... taka sobie

Używam tego produktu od: 2 lata na specjalne okazje

Ilość zużytych opakowań: jedno - miniatura 5 ml.

To zapach macierzyński i kobiecy zarazem

To idealny zapach! Łagodny, mleczny, melonowy, świeży, orientalny... Łączy w sobie milion skojarzeń i zaskakuje na skórze (przynajmniej na mojej), bo choć używam go od wielu lat - zawsze czuję się w nim wyjątkowo. I co ciekawe mimo swej intrygującej nucie zachowuje łagodność i nie irytuje otoczenia - nadaje się na codzienne pachnienie :) No i jest totalnie kobiecy! Faceci szaleją!
Niestety, na rynku polskim już go nie ma, a dostępne u nas testery to krótkotrwały nachalny pseudoprodukt, który nijak się ma do prawdziwego Clinique Simply.
Dostępny jest tylko w sklepach i na aukcjach zagranicznych. Właśnie zamówiłam sobie jeden. Gdy napisałam do producenta okazało się że już go nie produkują!!
Jestem załamana....

Ilość zużytych opakowań: 50 ml , 100 ml - ok 10 sztuk

Cudo!!!

Dziewczyny perfum firmy Clinique- Simply jest to mój najlepszy zapach, perfum. Jest dla mnie stworzony!
Pachnie cały dzień, wszędzie go czuję i czuję się z nim rewelacyjnie.
Mam jedynie problem znalezienia go w zwykłych perfumeriach, a szkoda.
Daję mu najwyższą notę i najwięcej gwiazdek!
Ubóstwiam go i jego oryginalny niepowtarzalny przepiękny zapach!

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:3 lat

Ładny, ale...

Zapach bardzo mi się spodobał. Na szczęście w przeciwieństwie do mojej poprzedniczki nie czuję w nim niemowlaka ani mleks, uff... Bardziej jak w zgłoszeniu - swieże, mokre po deszczu kwiaty, roślinny sok, świeży, lekko slodki. Bliski natury, relaksujący zapach, jeden z piękniejszych świeżaków jakie znam. Niestety - trwalość mnie zawiodła, utrzymuje się może ze cztery godziny, a większość perfum towarzyszy mi o wiele dlużej :(
Buteleczka ładna, prosta

Używam tego produktu od:dawna
Ilość zużytych opakowań:testy, probka

ideał

To jest zapach właśnie dla mnie.Poznałam go przypadkiem dzięki próbce otrzymanej gdzieś przypadkiem.I dobrze,bo Clinique kojarzyło mi się zawsze z kosmetykami do pielęgnacji twarzy.Ale ten zapach mnie zaskoczył,oszołomił.Tak jak ktoś napisał wcześniej...zapach skoszonej trawy.Tak go skojarzyłam i tak mi już zostanie.Gdy zamykam oczy,widzę moje wakacje z dzieciństwa,zabawy z kuzynkami w sianie na łące.Duszny zapach parującej trawy w słońcu.Dla mnie zapach idealny.I jeszcze dlatego,że delikatne użycie go pozwala na wyczuwanie go cały dzień,nie muszę zlewać się połową butelki żeby czuć go po godzinie od wyjścia z domu.Więc jest bardzo wydajny.Wrócę do niego na pewno nieraz.!!

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:1 butelka 50 ml

syrop na kaszel

Zapach nieodparcie przypomina mi syrop na kaszel w związku z czym kojarzy mi się tylko z chorobami z dzieciństwa. Bardzo wyraźnie czuć w nim anyż w jego najgorszej formie - tej męczącej. Na całe szczęście (akurat oczywiście tylko w tym przypadku) nie jest to mocny i trwały produkt.
Za opakowanie daję mu cztery gwiazdki gdyż lubię takie minimalistyczne buteleczki, ale za zapach tylko jedna.

Używam tego produktu od: kilka razy
Ilość zużytych opakowań: próbka

Anyż, mleko i melon...

Ładny ten zapach. Przeczytałam recenzje na jego tematu i się z nimi zgodzę (w większości).
Zapach otwiera jak na mój nos anyż i melon. Mimo, że nie lubie anyżu, tego smaku..tutaj nie narzuca się. Melon tez jest dość mocno wyczuwalny, można pomyśleć, że będzie świeżak ale nic bardziej mylnego. Później pojawia się mleko, wspomniana niżej guma do żucia lub jakieś inne nieokreślone słodkości, czystość.....
Ciekawy, specyficzny zapach, dość dziwaczny ale podoba mi się:)

Używam tego produktu od: miniaturka
Ilość zużytych opakowań: ...

cudo

Nie wiem, czy potrafię opisywać perfumy. Ten jest moim osobistym strzałem w sedno, więc spróbuję.
Pierwsze co mnie uderza jak tak sobie otwieram buteleczkę to melon. Świeży, soczysty, Bułgarski :D z sokiem cieknącym po palcach...
Kolejne to anyż. Słodki, przewrotny, ciepły.
Połączenie tych dwóch aromatów, dla mnie rzynajmniej, jest wyjatkowe. Dlaczego? Bo jest to dla mnie zapach uniwersalny. Używam go zarówno latem (wtedy melon orzeźwia i "chłodzi - niepytajcie czemu?jak? -nie umiem tego wyjaśnic) jaki zimą (wtedy główną rolę gra anyż który otula jak wełniany szalik babcinej roboty). Nie wiem jak to mozliwe, bo to jedyny zapach, którego używam każdej pory roku i zawsze jest odpowiedni. Coco Madmoiselle,Gucci Envy Me, 212 Sexy czy Nina Ricci są idealne na zimę, Ralph Lauren na lato. Przy Simply pora roku nie ma znaczenia. Zawsze czuję się w nim super.
Jest bardzo trwały, czasem pod koniec dnia można jeszcze wyczuć ten subtelny aromat, chyba mleczka sojowego własnie.
Zapach kojarzy mi się ze świeżo skoszoną trawą na osiedlu na którym jako dziewczynka mieszkałam. I z wakacjami - słońce, ta trawa, żadnych zadań domowych - sielanka. Ale też jakoś kojarzy mi się z takim matczynym ciepłem, zaufaniem. hmmm nie wiem sama. Ale wiem, że jest to zapach, którym chciałabym kojarzyć sobie z dniem mojego ślubu...więc jeśli jeszcze mi go zostanie do sierpnia to kto wie?
Ból: nie można go znaleźć już w polskich sklepach. Mój jest z Truskawy. uff upolowałam :D

NIEWINNOŚĆ

Piękny zapach przywodzący na myśl prażone orzeszki, puder, mleko i skórę bobasa. Idealny na niedzielne rozleniwienie. Delikatny, intymny, niezobowiązujący i prosty... po prostu SIMPLY

nie..

Przypomina mieszankę anyżu i wodnistego melona
z dymem z kadzidła. Mdlący, przyprawiający o ból głowy zapach. Nie ma w nim nic słodkiego. Flakonik i sam zapach są minimalistyczne, kojarzą mi się z chłodem, zimnem, apteką itp.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

arbuz, anyż, guma

Perfumy stworzone przez Raymunda Mattsa, tego samego od True Star - to się zresztą czuje, oba zapachy są słodkie w "chłodny" sposób; to arbuzowo-balonowa słodycz pozbawiona jakiegokolwiek kwasku, wręcz metaliczna.
Inspiracją do stworzenia tych perfum był zapach rocznego synka perfumiarza - czyli spodziewałam się zasypek, pudrów, mleka.
Okazuje się, że jest to kompozycja jak najbardziej kwiatowa. Mnie kojarzy się przede wszystkim z zapachem dzikich żółtych pierwiosnków, taki właśnie zielonawy, jakby arbuzowy z anyżkiem w tle i bardzo delikatną nutą mleczną. Do tego niezbyt mi odpowiadająca nuta gumy balonowej/plastiku która tu akurat drażni; w True Star donaldówki ładnie zlewają się z łanami zbóż, tutaj plastikowa nuta kłuje. Arbuz na mojej skórze staje się coraz bardziej wodnisty, przypomina momentami roztartą sałatę. Wodnisty i świdrujący do tego stopnia że wdychając ma się wrazenie wciągania wody do nozdrzy (podobnie miałam z Intrusion). Pod koniec, szczególnie po prysznicu/spłukaniu na skórze pozostaje biało- kwiatowy akord, który skojarzyłam z Pur Blancą Avonu, niestety, przez co wiem że nie będę w stanie tego nosić.
Ale i tak daję 4 gwiazdki.

Używam tego produktu od: próbka
Ilość zużytych opakowań: