Floslek, Seria Do Pielęgnacji Oczu, Żel pod oczy i w okolicę ust bionawilżający z mikrokapsułkami witaminowymi

Preparat przeznaczony do pielęgnacji skóry podatnej na wiotczenie i tworzenie się zmarszczek. Zawiera zestaw substancji nawilżających o przedłużonym działaniu, warunkujące odpowiednie nawilżenie i wygładzenie skóry, poprawę jędrności i jej napięcia. Przy systematycznym stosowaniu żelu zmniejszają się zmarszczki i skłonność do powstawania nowych, a skóra nabiera zdrowego kolorytu. Ekstrakty ziół oraz zawarte w mikrokapsułkach wit. A, E i C szybko i efektywnie oddziałują na skórę. Żel nie zawiera kompozycji zapachowych i substancji tłuszczowych.

Nie znalazłam lepszego

Mam bardzo wrażliwe oczy i tylko po tym żelu moje oczy nie szczypią i nie są przekrwione.
+ lekka konsystencja
+ duża pojemność (starcza na długo)
+ delikatne nawilżenie
+ nie zostawia wartwy, którą trzeba by zetrzeć po kilku godzinach od użycia
+ nadaje się do bardzo wrażliwych oczu

- za słabe to nawilżenie jak na żel "bionawilżający"
- nie ma żadnej poprawy jędrności czy napięcia (chyba, że chwilowe zaraz po nałożeniu)

Podsumowanie: dobry żel delikatnie nawilżający. Lepszego żelu nie znalazłam, więc wracam regularnie do tego.

Ilość zużytych opakowań: chyba 4

Strasznie wysusza, skóra robi się wiotka a w ololicy ust schodzi płatami

Kupiłam żel, bo bionawilżający, bo szklane opakowanie z pompką, niby powinno być OK, ale niestety nie jest.

Żel mocno wysusza skórę zarówno wokół oczu, jak i w okolicy ust. Cóż z tego, że się szybko wchłania, jak jego użycie robi więcej szkody niż pożytku.

Ja mam tłustą cerę, niewrażliwą na żadne chemikalia i kwasy a ten żel jako jedyny mnie podrażnia. Skóra wokół ust piecze, pęka i schodzi, jak przy jakimś poparzeniu a oczy jak wióry u stuletniej babci.

Żeby żelu nie wyrzucić, bo podoba mi się opakowanie, nawilżam w cudzysłowiu nim moje tłuste poliki i czoło, ale z daleka od ust i oczu, a chyba nie o to chodzi w tym kosmetyku.

Więcej już nie.

Ostatnio miałam ogromnego pecha jeśli chodzi o kremy pod oczy, ponieważ 3-4 kremy wstecz były tragiczne. Naturalnym więc jest, że ten żel wygrywa z nimi w przedbiegach, ale nie jest to nadal idealny produkt.

Oczywiście, ja pierdoła, dopiero w domu zorientowałam się, że zamiast kremu kupiłam żel, no ale pieniędzy marnować nie lubię, stwierdziłam, że zużyć - zużyję.

Pierwsza, najważniejsza i jak dla mnie jedyna zaleta:
NAWILŻA (co nie jest takie oczywiste, bo ostatnie kilka kremów tego nie robiło).

Poza tym szybko się wchłania (co nie jest dla mnie dużą zaletą, bo to skraca czas, przez który skóra jest dobrze nawilżona) i przyzwoicie utrzymuje się na nim makijaż.

Niestety ma jedną, ogromną i dyskwalifikującą wadę:
PODRAŻNIA (i nie, nie wsadzałam go sobie do oka, tylko nakładałam z odpowiednią rezerwą, coby na 100% właśnie do spojówki mi się nie dostały) - skóra bardzo piekła, a wręcz potrafiła lekko zaboleć, była czerwona i mam wrażenie że lekko pogorszył mi się stan cieni pod oczami (a nie wiedziałam, że jest to możliwe, haha).

Do tego jest bardzo mało wydajny, bo krem ma podwójną pojemność, a nie starcza nawet na tyle, na ile standardowy krem - 2 miesiące w porównaniu do tradycyjnej (jak dla mnie) wydajności 15ml/ 3miesiące. Jest słabo.
Opakowanie nie należy dla mnie do zalet, gdyż pompka niby fajna, ale uniemożliwia zużycie kosmetyku do końca (ok. 1ml musiałam wyrzucić, gdyż osadził mi się na ściankach i nawet patyczkiem nie dałam rady tego wydostać).

Nie wiem - ja raczej nie polecam, chyba że osobom, które nie mają wrażliwej skóry (mimo, że myślałam, że się do takich zaliczam).

Ilość zużytych opakowań: jedno (30ml)

Bardzo przeciętny.

Jak już w którejś recenzji napisała jakaś wizażanka- krem pod oczy dla nastolatek ;] Jest mega lekki, nawilża bardzo słabiutko. Wolę treściwsze kremy pod oczy, to jest tylko żel. Czasami po nałożeniu mam wrażenie, że nic nie nałożyłam. Wchłania się szybko, moim zdaniem nie pozostawia klejącej warstwy czy nie roluje się pod makijażem, pod warunkiem, że nie nałożymy go bardzo dużo. W jego przypadku nie ma znaczenia, czy pod oczy zaaplikujemy go tonę czy tylko troszkę. Będzie nawilżał i działał i tak i tak przeciętnie. Nie radzi sobie z cieniami, opuchlizną po nieprzespanej nocy ;] słabo nawilża, nie radzi sobie z drobniutkimi zmarszczkami mimicznymi. Tak więc średnio. Liczyłam że te kapsułki bionawilżające w jego środku będą jakoś fajnie działać, ale też nie. To po prostu ładne kuleczki zatopione w bezbarwnym żelu. Taki ot krem- żel pic na wodę ;)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

rewelacja

Rewelacyjny produkt. Zdecydowanie polecam. Stosowałam wiele kremów, żeli itp pod oczy, bo wiem że jest to delikatna skóra o która trzeba dbać. Miałam delikatne cienie pod oczami i lekko "zapadniętą" skórę. Żel świetnie ją nawilża i delikatnie napina. Idealny dla młodej cery, a ciężko znaleźć taki kosmetyk ponieważ większość jest dedykowana dla kobiet 30+. Zawierają składniki przeciwzmarszczkowe itp, które są niekoniecznie potrzebne młodszej skórze. Jeszcze z żadnego kosmetyku nie byłam tak zadowolona. Cena niska, bo ok 19 zł. Bardzo wydajny. Ważna jest tylko regularność, stały rytuał rano i wieczorem:)

Uczulił

Nie jestem "tytułowym"alergikiem, a ten preparat mnie uczulił(może własnie te kapsułki lub ich nośnik)
Podeszłam do problemu kilka razy, ze szkodą dla urody.
Ładne, wygodne opakowanie.
Niska cena
Nie polecam, ale jeśli nie uczuli( a to dopiero pierwsza tego typu krytyka) może sprawdzi sie jako lekki , łagodny preparat pod oczy

Używam tego produktu od: ponad rok temu
Ilość zużytych opakowań: pierwsze zaczęłam i wyrzuciłam do kosza

Niestety nie polecam

Mimo bardzo młodego wieku pojawiły się u mnie pod oczami zmarszczki mimiczne najpewniej od wady wzroku , a przez to częstego mrużenia oczu. Szukałam czegoś nie inwazyjnego, a jednocześnie dobrze nawilżającego, aby zapobiec kolejnym. Nawilża ale jak dla mnie za słabo, w żaden sposób nie zmniejszył moich "zmarszczek", pozostawia lekki, ale lepki film, nakładany w okolice ust roluje się. Cena także nie powala ja kupiłam go za 21 zł w Rossmannie. Na plus jest opakowanie chociaż pod koniec produktu popsuła się pompka i nie mogę wydobyć resztek produktu. Polecam osobą które potrzebują bardzo delikatnego nawilżenia. U mnie się nie sprawdził, więc nie polecam.

zwyklak

Byłam wierna żelom z flosleku, ale stwierdziłam, że trzebacoś wypróbować innego. Nie mam suchej skóry wokół oczu więc nie widzę działania. Fajne higieniczne opakowanie, widać ile zostało produktu. Dobra cena.
Po demakijażu trochę niestety szczypie i zauważyłam, że roluje mi się pod podkładem, czego wcześniej nie było.

Poszukiwań idealnego kremu ciąg dalszy.

Ilość zużytych opakowań: wtrakcie 1

jest ok, ALE..

Myślę, ze dziewczyny powiedziały o wszystkich plusach. Na mnie działa, ale wydaje mi się że nie nawilża tak dobrze jak powinien. Wcześniej miałam Krem Pod Oczy do Skóry Wrażliwej z aktywnym kompleksem roślinnym wzmacniającym funkcje ochronne skóry również z firmy FLOSLEK i dużo lepiej się sprawdzał a cena była niższa, rano skóra wokół oczy zawsze była wypoczęta, wygładzona i odpowiednio natłuszczona. Z tym bionawilżającym tak dobrze w moim przypadku nie jest dlatego wróce pewnie do wersji z której byłam bardziej zadowolona :). Pozdrawiam.

Używam tego produktu od: 5 msc

Dobry żel

Działanie tego żelu zauważyłam dopiero wtedy kiedy przestałam go używać. Plusy:
-konsystencja żelowa bardzo mi odpowiada
-fajne szklane opakowanie z pompką
-wydajny
-cena (20zł za 30 ml)
-nawilża
-wygładza
-idealny pod makijaż nie roluje się

Minusy:
-nie zauważyłam

jednak nie daje 5* bo właśnie działanie jest widoczne jak przestajemy stosować

Całkiem dobry i przyjemny

W sumie nie ma super efektów, nie wiadomo jakich OCHów i ACHów ale:
+ nawilża
+ pachnie przyjemnie
+ nie podrażnia
Jedynie można by powiedzieć, że troszkę lepka skóra jest po nim, ale ja go kładłam niedużo i to tylko na noc. Rano skóra była ładna, gładka- zdrowa.

Ilość zużytych opakowań: 1, ale planuję kupić drugie

Zdecydowanie nie mój faworyt

Odnoszę wrażenie, że jest to produkt dla nastolatek.
Robiłam trzy podejścia do tego żelu. Za każdym razem przekonywałam samą siebie, że widocznie albo za mało albo za dużo go nakładam, że skóra musi się przyzwyczaić, że efekty będzie widać po zużyciu całego opakowania, że tym razem będę go trzymać w lodówce, itd itp.
Ale niestety, nadal poszukuję ideału.

Zalety:
+ duża ilość za niską cenę
+ świetne opakowanie z dobrą pompką

Wady:
- nawilża do chwili kiedy nie wsiąknie czyli przez ok 2 godziny
- przez ten czas tworzy klejącą i błyszczącą warstwę
- po wsiąknięciu wysusza skórę
- mikrokapsułki zanim się rozpuszczą działają jak gruboziarnisty peeling w efekcie którego, przy pierwszym opakowaniu, wystąpiło u mnie silne podrażnienie skóry pod oczami

Osobiście jestem w stanie znieść konsystencję i lepkość kleju, błyszcząca warstwę i drapiące kulki, jeżeli to działa.
Ale w moim przypadku nie działa. Ten żel dla mojej skóry nie zrobił niczego dobrego. Nie pomógł na zmarszczki mimiczne, nie likwidował cieni ani opuchlizny (mimo trzymania go w lodówce), nie wygładzał, nie napinał, nie nawilżał.
Właściwie jedyne co robił to sam ładnie wyglądał.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe i 2 napoczęte