KWC LogobyWIZAŻ logo
Odżywki do włosów

Joanna Naturia, Odżywka z miodem i cytryną do włosów farbowanych, suchych i zniszczonych

3,8 na 5233 opinie

Kupi ponownie: 64% osób
    blondeinbeauty
    23 listopada 2021 o 11:50
    5 / 5
    Z tak lekką, a jednocześnie tak dobrze działającą na włosy odżywką chyba jeszcze nie miałam do czynienia.
    Jestem posiadaczką włosów o średniej porowatości. Są one długie prawie do pasa i przez kilka lat traktowane były chemicznym rozjaśnianiem niemalże do platynowego blondu, dlatego na końcówkach w dalszym ciągu potrafią si puszyć . Od prawie dwóch lat farbuje je naturalnymi ziołami, czyli mieszanką henny, amli oraz indygo. Wynika to z tego, że bardzo mocno wkręciłam się w temat prawidłowej pielęgnacji oraz równowagi PEH. Zaczęłam obserwować, jakie grupy składników szczególnie odpowiadają mojej czuprynie, a jakich lepiej, aby ona unikała. Odżywkę od marki Joanna kupiłam na stronie jednej z drogerii internetowej od razu w dwóch egzemplarzach. Zdecydowałam się na nią, ponieważ posiada w swoim składzie miód, czyli humektant, z którym moje włosy się naprawdę bardzo lubią. Jest to składnik o działaniu silnie nawilżającym, a w połączeniu z wodą świetnie sprawdza się jeszcze jako podkład pod olejowanie. Dalej umieszczono ekstrakt z cytryny, który posiada działanie wygładzające. Z tego co wiem, odżywka ta dostępna jest w dwóch wersjach opakowania, które chyba nawet mają inne pojemności. Ja zakupiłam tę, która jest przedstawiona jako to główne zdjęcie produktu tutaj na Wizażu. Posiada ono pojemność 200 ml i wykonane zostało z przeźroczystego plastiku. Sama buteleczka oczywiście została zachowana w kształcie typowym dla wszystkich kosmetyków do włosów od tego producenta, czyli zwężanym mniej więcej na środku. Na buteleczce umieszczono etykietką z grafiką miodu oraz cytryny, a także podstawowymi informacjami o kosmetyku, takimi jak logo producenta i jego nazwa. Z drugiej zaś strony znajdziemy bardziej szczegółowy opis oraz skład. Opakowanie zamykane jest metodą na klik. Pierwsze wrażenie, jakie miałam w trakcie używania tej odżywki była jej bardzo lekka, wodnista wręcz konsystencja. Produkt może i ma mleczko kolor, ale przy rozkładaniu go na włosach wypada na przeźroczysty. Tak delikatnej w konsystencji odżywki to chyba nie stosowałam nigdy. Dodatkowo pachnie bardzo ładnie oczywiście miodem i cytrynkami. Produkt stosowałam jako pierwsze O przy metodzie mycia włosów OMO (odżywka/maska - mycie - odżywka/maska) i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Kosmetyk ten działa niczym prawdziwy produkt humektantowy czyli tak, jak powinno być. Ładnie nawilża fryzurę i nadaje jej miękkości, a także zdrowego blasku. Czuprynka zdecydowanie łatwiej daje się rozczesać, a przy okazji mniej się plącze. Jak dla mnie odżywka od marki Joanna jest niezwykle niepozorna, ale naprawdę świetna. Robi naprawdę wiele i umożliwia zachowanie dobrej kondycji włosów, a przy okazji jest naprawdę tania. Warto się nią zainteresować, ja z chęcią do niej wrócę.
    Zalety:
    • Wydajność
    • Cena
    • Konsystencja
    • Zapach
    • Nawilża
    • Odżywia
    • Zmiękcza
    • Nadaje włosom blasku
    • Ułatwia rozczesywanie
    Wady:
    • Brak
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

20 osób uznało tą opinię za pomocną
    Kosmetyczny_projekt_denko
    29 maja 2019 o 0:10
    3 / 5
    Słaba :/
    Odżywka przeznaczona jest do włosów suchych i zniszczonych. Po jej użyciu włosy mają być lepiej nawilżone, odżywione, lśniące, przyjemne w dotyku, łatwiejsze do rozczesania i układania. Produkt znajduje się w wygodnym, plastikowym opakowaniu. Ma delikatny, przyjemny choć perfumowany zapach (który nie pozostaje na włosach po zmyciu-szkoda, ale nie to jest najważniejsze). Konsystencja odżywki jest bardziej rzadka, dzięki czemu zużyjemy niemalże całe opakowanie bez przecinania go. Dobrze się rozprowadza i spłukuje. Wydajność produktu jest raczej średnia. Co do działania to jest widoczne ale słabe.. Włosy po użyciu rzeczywiście są troszeczkę bardziej lśniące i gładsze oraz minimalnie lepiej nawilżone (naprawdę minimalnie). Co do ułatwienia w rozczesywaniu włosów (na czym najbardziej mi zależało) to tego nie zauważyłam. Podsumowując, nie zawiodłam się na tym produkcie, bo nie miałam zbyt dużych oczekiwań. Nie sądzę aby ta odżywka nadawała się do włosów suchych i zniszczonych (a do tych jest przeznaczona). Raczej sprawdzi się osobom, które nie mają większych problemów ze swoimi włosami.
    Zalety:
    • +opakowanie
    • +zapach
    • +konsystencja
    • +aplikacja
    • +dostępność
    • +/-cena
    • +/-wydajność
    Wady:
    • +/-słabe działanie
    • -nie ułatwia rozczesywania włosów
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Kupił/a w:W hipermarkecie

18 osób uznało tą opinię za pomocną
  • 5 / 5
    Na suche końcówki
    Mam włosy rozjaśniane, przetłuszczające się przy skórze ale za to bardzo suche na końcach. Kupiłam tę odżywkę z myślą właśnie o końcówkach. Nie stosuję jej na całe włosy. Opakowanie jest nieduże bo tylko 100g za bardzo niewielkie pieniądze. Jest przeźroczyste, widać ile produktu jeszcze zostało. Konsystencja raczej lejąca się, koloru mlecznego. Zapach miód i cytryna fajnie brzmi. Ja raczej nie wyczuwam takiego zapachu, ale jest bardzo ładny, nie drażni. Odżywka ładnie wygładza włosy. Są odżywione, dobrze nawilżone. Stały się też lśniące i miłe w dotyku. Z racji tego że stosuje ją tylko na końce włosów jest dla mnie bardzo wydajna. Uważam że to bardzo dobry produkt. Polecam
    Używa produktu od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Inna drogeria

12 osób uznało tą opinię za pomocną
    Stycznioowa
    24 maja 2023 o 14:14
    1 / 5
    Totalne nie
    Mam włosy farbowane na jasny blond, które zostały osłabion poprzez dekolorzacje. Odżywkę tę kupiłam w wersji mini na wyjazd. Całe szczęście, że podczas wyjazdu, w hotelu były dostępne inne odżywki! Ten produkt totalnie nie sprawdził się na moich włosach, jeszcze bardziej je wysuszył i miałam wielki problem z ich rozczesanie. Nie, nie i jeszcze raz nie...
    Wady:
    • - włosy jeszcze bardziej suche
    • - wodnista konsystencja
    Używa produktu od:2 tygodnie
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Drogeria Rossmann

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    moni2022
    23 kwietnia 2023 o 12:41
    5 / 5
    dobry do codziennej pielęgnacji
    Odżywka z miodem i cytryną Naturia jest świetnym produktem dla osób posiadających włosy farbowane, suche i zniszczone. Przyjemny, świeży zapach cytryny z miodem natychmiastowo przyciąga uwagę, a konsystencja produktu jest miękka i łatwo się rozprowadza. Odżywka doskonale nawilża i odżywia włosy, pozostawiając je miękkie, gładkie i lśniące. Po użyciu produktu, moje włosy stały się mniej szorstkie i bardziej elastyczne. Dodatkowo, produkt nie obciąża włosów i nie pozostawia tłustego filmu na skórze głowy. Warto zwrócić uwagę na skład odżywki - zawiera naturalne składniki, takie jak miód i cytrynę, które są znane ze swoich właściwości pielęgnacyjnych dla włosów. Produkt nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak parabeny czy silikony. Podsumowując, Naturia Odżywka z miodem i cytryną jest świetnym wyborem dla osób, które chcą zadbać o swoje włosy farbowane, suche i zniszczone. Produkt jest łatwy w użyciu, doskonale nawilża i odżywia włosy, a także ma przyjemny, naturalny zapach. Polecam!
    Używa produktu od:miesiąc
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie