Orion Pharma, Humektan (Krem nawilżający)

Orion Pharma, Humektan (Krem nawilżający)

Lekki, bezzapachowy emolient, o przyjemnej konsystencji, skutecznie nawilżający całe ciało.
Łatwo rozsmarowuje się szybko wchłania i pozostawia na skórze delikatną warstwę ochronną. Dzięki dobrym właściwościom kosmetycznym nadaje się do codziennego stosowania jako emulsja do ciała.
Zawartość wody 80%, taka sama jak w naszym ciele, sprawia, że HUMEKTAN jest naturalnym, fizjologicznym środkiem chroniącym skórę.
Zastosowany środek konserwujący - glikol butylenowy, działa korzystnie u osób z łojotokowym zapaleniem skóry, hamując rozwój grzyba Pityrosporum.
Humektan jest również doskonały do pielęgnacji cery normalnej, wrażliwej oraz skóry ze skłonnością do trądziku.
Bardzo dobrze sprawdza się jako balsam po goleniu dla mężczyzn.
HUMEKTAN polecany jest do:
codziennej pielęgnacji skóry kobiet i mężczyzn,
stosowania na skórę po wysiłku fizycznym, np. treningu, saunie, basenie,
w lecie jako krem po opalaniu.
Dostępny w aptekach.

Mój HIT!

Mam cerę suchą podatną na zaskórniki uczulenia itp.

Krem nawilża, nie zapycha po jego nałożeniu czuję fajny chłód na twarzy, koi moją atopową skórę, rozjaśnia, idealnie sprawuje się pod podkładami. Jest bardzo wydajny.
Niestety trudno dostępny.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Wprost stworzony do skóry trądzikowej, przesuszonej, wrażliwej

Krem polecił mi dermatolog do stosowania podczas kuracji przeciwtrądzikowej i w tej roli sprawdził się genialnie. Delikatnie łagodzi skórę podrażnioną i przesuszoną zabiegami dermatologicznymi. Nawilża cerę nie natłuszczając jej jednocześnie i nie powodując kolejnych wykwitów. Można go stosować nawet kilka razy dziennie bez obawy, że przesadzi się z jego ilością. Bardzo dobrze się wchłania i nie powoduje świecenia cery. Ma bardzo lekką konsystencję, ale jego działanie nawilżające jest lepsze niż nie jednego bogatszego i droższego kremu.

Jednak w moim przypadku o wiele bardziej cenię ten krem za uratowanie mnie od innego problemu, bowiem jakiś czas temu pojawiły się u mnie liszaje, których nie mogłam zwalczyć przez wiele miesięcy. Najpierw pojawiły się na ramionach, a potem także na szyi i plecach. Wiele wizyt u dermatologa i wiele specyfików na nic się nie zdało, a liszaje rozprzestrzeniały się. Był to dla mnie ogromny problem ponieważ oprócz tego, że skóra w miejscach zmienionych chorobowo była wysuszona na wiór, łuszczyła się i swędziała, to do tego w okresie letnim na tle zdrowej, opalonej skóry bardzo widoczne były białe, suche plamy. W końcu wpadłam na to, żeby posmarować te miejsca Humektanem. I to był strzał w dziesiątkę. Krem ten w ciągu kilkunastu dni wyleczył moją skórę. Teraz stosuję go zapobiegawczo. W zasadzie stosuję go wszędzie gdzie skóra jest podrażniona, zaczerwieniona, czy sucha. Wystarczy kilka dni aplikacji, aby wróciła do normalnego wyglądu. Generalnie jest to krem raczej leczniczy, dla osób borykającymi się z problemami skóry.

Poszukując ostatnimi czasy tego kremu niestety dowiedziałam się u producenta, że wyprzedawane są jego ostanie sztuki (udało mi się kupić 3 opakowania na zapas) i produkt ten nie będzie już dostępny na polskim rynku :( Być może równie dobrze spisują się jego bracia - AQUALAN L (półtłusty) lub AMBILAN (tłusty) i zmuszona będę wypróbować któryś z nich.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: duuuużo

IDEALNY POD MAKIJARZ !

Szukając kiedyś opinii o jakimś dobrym kremie natrafiłam właśnie na humektan. jest to wręcz idealny krem pod makijaż, ponieważ:
* szybko się wchłania, dosłownie 2 min po aplikacji można spokojnie nałożyć podkład
* nie pozostawia tłustej warstwy
* jest prawie bezzapachowy

nie nawilża jakoś super ekstra, ale na dzień jest zupełnie wystarczający. ma fajną konsystencję przez co jest bardzo lekki. tubka 100ml za ok 23zł wystarczy na naprawdę długo jeśli używamy tego kremu tylko do twarzy. w załączonej ulotce jest opisanych mnóstwo innych zastosowań.

jak już miałabym się do czegoś przyczepić to:
- trochę wylewa się z tubki
- mógłby troszkę bardziej nawilżać, ale nie jest to jakiś mega problem

Używam tego produktu od: kilkanaście miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1,5 tubki x 100ml

Bardzo fajnie nawilża

Dostałam próbkę kremu w drogerii i szczerze mówiąc byłam sceptycznie nastawiona, bo wiadomo, że nie zawsze wciska się komuś coś co jest dobre. Natomiast miło się rozczarowałam. Wypróbowałam i jestem zadowolona:)

Plusy:
-ładny zapach
-dobra konsystencja
-wygodne opakowanie
-dobrze nawilża
-nie pozostawia tłustej warstwy na skórze
-skóra się po nim nie świeci

Minusy:
-mam problem z suchymi skórkami na nosie i trochę musiałam więcej kremu nałożyć, żeby problem zniknął, jak nakładałam mniej to skórki dalej były widoczne
- innych poważnych minusów jak na razie brak. Gdyby nie to, że od lat używam kremu z Eveline to na pewno bym się przerzuciła na ten:)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: skończone jedno małe opakowanie

I tak i nie

Mimo, że kupiłabym go ponownie ze względu na niską cenę (ok 20zł za duze opakowanie) bo dobrze się wchłania, jest lekki, delikatny, nie pozostawia tłustej warstwy, to jednak średnio radzi sobie z miejscowymi wysuszeniami skóry ( przy mieszanej cerze ostatnio na czole moja skóra stała się przesuszona). Zamieniłam go więc na Iwostin Sensitia, gdyż ten nie dawał zadnych rezultatów. Myslę ze jest idealny na lato. Mimo wszystko polecam, najlepiej na zmianę z innym lub z dodatkiem kropli olejku arganowego np. na noc.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Najlepszy krem nawilżający dla mojej skóry

Humektan to dla mnie najlepszy krem nawilżający ever. Odkąd zaczęłam walczyć z trądzikiem (od lipca 2012), ten krem jest niezastąpiony! Ostatnio zamieniłam go na Dermoprotektor z firmy Cetaphil, ale była to totalna porażka - zostawiał tłustą warstwę, co prawda nie zapychał, ale przez miesiąc stosowania uwidocznił bardzo wyraźnie rozszerzone pory. Wróciłam więc skruszona do Humektanu i po kilku dniach stosowania widzę, że skóra wraca do swojej poprzedniej gładkości, a pory zrobiły się mniejsze. Możliwe, że będę jeszcze szukać jakiegoś kremu nawilżającego obok Humektanu, żeby buzia się totalnie do niego nie przyzwyczaiła, ale jak na razie Humektan to mój typ i nie zmienię go na pewno w najbliższym czasie.

Plusy:
+ bardzo prosty skład
+ dobrze nawilża skórę
+ nie zostawia tłustej warstwy
+ sprawia, że skóra jest gładka
+ przyjemna konsystencja
+ lekki zapach
+ bardzo wydajny - jedna kropla starcza na rozsmarowanie kremu cienką warstwą na twarzy
+ nie zapycha porów - krem dla skóry trądzikowej
+ nie roluje się - mogłabym się nim ciągle smarować, nie waży się, ani nie zbiera nigdzie, jest niewidoczny na twarzy
+ doprowadza skórę do porządku - nawilża i wyrównuje przez to kolory twarzy
+ dostępny na DOZie

Nie stwierdzam żadnych minusów - używałam Humektanu zarówno zimą, jak i latem - zawsze się sprawdzał, nie było żadnych problemów. Uwielbiam go :)

Używam tego produktu od: lipiec 2012
Ilość zużytych opakowań: dużo

Doskonały na lato

Używałam go tylko na buźkę. Krem jest naprawdę lekki, nie zapycha, świetnie się wchłania, nie roluje się. Jest rzadki przez co bardzo wydajny. Doskonały pod makijaż.

Używam tego produktu od: 1,5 roku temu
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Zawsze musi być w mojej łazience

Humektan uratował moją twarz już wiele razy. Jego prosty skład sprawia, że w przypadku podrażnień po zabiegach u kosmetyczki czy nawet złej reakcji na nowy krem doprowadza moją cerę do stanu "przed" .

Bardzo długo stosowałam go jako jedyny krem na dzień, gdy chcialam dać odpocząć swojej skórze od masy nie potrzebnych zapychaczy w kremach i mimo początkowych obaw teraz widzę, że przyniósł więcej niż oczekiwane efekty.

Moja mieszana skóra jest jaśniejsza, gładsza, nie wyskakują niespodzianki, które nie raz pojawiały się przez zapchanie innym kremem. Dodatkowo Humektan łagodzi podrażnienia po peelingu i sprawdza się świetnie przy kimatyzacji.

Obecnie zaczynam stosować go na zasadzie DDML Clinique (ten bardzo mocno mnie rozczarował), chcę zacząć kłaść go pod bardziej treściwy krem i zobaczyć jak się sprawdzi w takim połączeniu.

Ilość zużytych opakowań: 3 (30m) i 1 (100 ml) w trakcie

To jednak nie to

Mam trądzik i bardzo ciężko jest dobrać odpowiednie produkty do mojej twarzy. Pierwsze opakowanie humektanu sprawdzało się nie najgorzej. Nawilżał słabo, ale i tak nie narzekałam. Potem zrobiłam sobie od niego przerwę, a kiedy kupiłam nowe opakowanie okazało się, że wyrządza masakryczne szkody na mojej twarzy. Nie dość, że nie nawilżał, to jeszcze powstawało pełno małych krostek. Zapychał niesamowicie. Drugie opakowanie wylądowało więc w koszu na śmieci, a ja zakupiłam inny krem.

Ilość zużytych opakowań: jedno duże

Zerowe nawilżenie.

Kremy przeciw trądzikowe za słabo nawilżały, z kolei nawilżające -zapychały. Z góry założyłam, że ten krem to w końcu "będzie to" na moje ówczesne problemy trądzikowe. Mam cerę normalną, ze skłonnością do przetłuszczania w strefie T. Na całą twarz stosować nie mogłam, bo praktycznie nie nawilżał. Cera była nieprzyjemnie ściągnięta po nim, jakby za mała. Nakładałam go i nic. Na plus może niech będzie to, że nie zapycha. Aktualnie zużywam go jako taki balsam do dekoltu i biustu i czasem po goleniu strefy bikini i tu radzi sobie całkiem ok.

czy to krem, czy to samolot ...

że tak sparafrazuję. Niby jest tubka, niby jest w niej wodnista, bezzapachowa maź, ale tak jakby jej nie było. Po nałożeniu na twarz znika jak kamfora. Ani nie nawilża, ani nie koi, no po prostu nic nie robi (daję pół gwiazdki za to, że zła też nie robi, czyli nie zapycha i nie uczula). Nie wiem, może dla niemowląt byłby dobry?

Ilość zużytych opakowań: jedna tubka

Niestety nie dla mnie

Po przeczytaniu pozytywnych recenzji uparłam sie, że muszę go mieć. Dość ciężko go dostać, ale udało się. Stosowałam głównie na twarz. Szukałam czegos nawilżającego a niezapychającego. Niestety, Humektan się nie sprawdził. Miał byc bezzapachowy, ale zapach miał, i to taki, który nie przypadł mi do gustu. Konsystencja troche zbyt wodnista. Nie nawilżał, cudów nie sprawiał. W zasadzie dla mnie nic nie zrobił, no, nie zaszkodził. Nie polubiliśmy się. Zużyłam do nóg.

Używam tego produktu od: 2 lata temu